Teraz jest 19.04.2024, 02:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Montaż anteny CB na stałe w Fabii Combi 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Montaż anteny CB na stałe w Fabii Combi
Może ktoś ma jakies fotki, z zamontowaną anteną CB na stałe w Fabii Combi??

Szukam jakiegoś dobrego miejsca do jej montażu i nic do głowy mi nie przychodzi. Dziury w dachu raczej wiercić nie będę. Zastanawiałem się nad przykręceniem anteny do religów za pomocą uchwytu, tylko zastanawiam się jak poprowadzić kabel do wnętrza auta.


19.12.2007, 18:10
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
marcin-pulawy, chyba najrozsądniejsze rozwiązanie, w Combi cieżko jest zamontowac antene na uchwycie bo klapa, dupa jest okragla, owszem mozesz, ale antena nie powinna być chowana poniżej linii dachu!Pamiętaj o tym.
Wg mnie przyczepienie anteny na uchwycie do relingu bardzo dobre rozwiazanie, antena ponad linią dachu i tak powinno być ;)
Co do przeprowadzenia kabla to polecam tak: końcówkę z resztą kabla spuszczamy od góry przez ta lukę górną jak otworzysz klapę bagażnika. Od bagażnika, otwierasz jedno dowolne oparcie kanapy, maskujesz kabelek...odginasz plastik bądź okładzinkę co jest pod siedziskiem kanapy, schodzisz do podłogi i dajesz albo po boku samym dołem albo pod dywanikami, lepiej bokiem. i jedziesz do radyja...
Najlepiej chyba pojechac z kablem po tej stronie co masz radio zamontowane...

PS. jakie radyjko i antenka zagościła?

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.12.2007, 18:25
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
sebasuperb napisał(a):
marcin-pulawy,
Co do przeprowadzenia kabla to polecam tak: końcówkę z resztą kabla spuszczamy od góry przez ta lukę górną jak otworzysz klapę bagażnika.
Najlepiej chyba pojechac z kablem po tej stronie co masz radio zamontowane...

PS. jakie radyjko i antenka zagościła?


Jeszcze nie kupiłem, ale bedzie napewno Harry II + midland,,,do świąt będzie na 100%.

jeśli chodzi o wejście przez bagażnik to nie ma problemu, tylko nie chcę kabla przez uszczelkę puszczać, zastanawiam się nad wejściem do kabiny przez gumową osłonę kabli do tylnej wycieraczki ??


19.12.2007, 18:35
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
marcin-pulawy napisał(a):
sebasuperb napisał(a):
marcin-pulawy,
Co do przeprowadzenia kabla to polecam tak: końcówkę z resztą kabla spuszczamy od góry przez ta lukę górną jak otworzysz klapę bagażnika.
Najlepiej chyba pojechac z kablem po tej stronie co masz radio zamontowane...

PS. jakie radyjko i antenka zagościła?


Jeszcze nie kupiłem, ale bedzie napewno Harry II + midland,,,do świąt będzie na 100%.

jeśli chodzi o wejście przez bagażnik to nie ma problemu, tylko nie chcę kabla przez uszczelkę puszczać, zastanawiam się nad wejściem do kabiny przez gumową osłonę kabli do tylnej wycieraczki ??


Hmm nie wiem jakby to umieścić, ale mój sposób wydaje się dobry :) Co do radia, nie epiej Unidena 520XL prawie to samo co Harry II ;) I o wiele taszy :)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.12.2007, 20:17
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam. Właśnie sprowadziłem z Deutschland skode fabie 1.9 TDI.
Zainteresowal mnie wasz post, poniewaz mam antene na magnes. na poprzednim samochodzie mimo ochronnej gumy byl ślad od magnesu. nie chce zeby na tej tak bylo, dlatego myśle o zamocowaniu anteny do relingu. Co musze kupic? możecie podać mi przykład np. z aukcji z allegro jak to wygląda. magnes od anteny mam rozbieralny wiec moze przerobic na uchwyt. antena president ilowa. z gory dzieki


19.12.2007, 21:22
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
david_21 napisał(a):
Witam. Właśnie sprowadziłem z Deutschland skode fabie 1.9 TDI.
Zainteresowal mnie wasz post, poniewaz mam antene na magnes. na poprzednim samochodzie mimo ochronnej gumy byl ślad od magnesu. nie chce zeby na tej tak bylo, dlatego myśle o zamocowaniu anteny do relingu. Co musze kupic? możecie podać mi przykład np. z aukcji z allegro jak to wygląda. magnes od anteny mam rozbieralny wiec moze przerobic na uchwyt. antena president ilowa. z gory dzieki


Wiem, że podstawa gumowa nic nie daje i najbardziej rysuje, dlatego polecam kupić w sklepie papierniczym np. folie samoprzylepna, coś jak naklejka. Wycinasz kwadracik wiekszy od podstawy gumowej naklejasz na dachu, potem wycinasz drugi troszku mniejszy i naklejasz na ten 1 i stawiasz antene. I nic Ci sie nie dzieje, żadnego rysowania etc. Nawet po odklejeniu po roku nie powinno sie nic dzaic z lakierem.

Pozdro i gratuluje zakupu!

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.12.2007, 21:36
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
kabel antenowy puszczony przez "drzwi" po uszczelce = w czasie dobrych i obfitych opadów daje wode w bagażniku. Ja jeździłem kilka dni (akurat trafiłem deszczowe) z anteną puszczoną przez klape bagażnika... niestety po kabelku nalało sie do środka :| Dlatego jeżeli na stałe chcemy antenę to należy dobrze przemyśleć puszczenie kabla. Można wyjść z bagażnika przez wentylację "zderzaka", później kolo lampy do góry i powinno być OK. Tylko kilometry kabla....


19.12.2007, 22:53
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
darecki napisał(a):
kabel antenowy puszczony przez "drzwi" po uszczelce = w czasie dobrych i obfitych opadów daje wode w bagażniku. Ja jeździłem kilka dni (akurat trafiłem deszczowe) z anteną puszczoną przez klape bagażnika... niestety po kabelku nalało sie do środka :| Dlatego jeżeli na stałe chcemy antenę to należy dobrze przemyśleć puszczenie kabla. Można wyjść z bagażnika przez wentylację "zderzaka", później kolo lampy do góry i powinno być OK. Tylko kilometry kabla....


wentylację zderzaka??? a gdzie to jest??? rozumiem, że konieczny jest jego demontaż??

Mam jeszcze jedną koncepcję montażu anteny:

Mam w koło załozoną LPG i przez otwór w podłodze przechodzą kable od gazu. Można by było tam wejść do bagażnika i problem z kablem był by z głowy, a antenę z racji, że w kombiaku zderzak tylny dość mocno wystaje wywiercić otwór tam ją zamocować.

Tylko mam dylemat jak bedzie z zasięgiem radia??


19.12.2007, 23:15
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
marcin-pulawy napisał(a):
wentylację zderzaka??? a gdzie to jest??? rozumiem, że konieczny jest jego demontaż??

Pod zderzakiem są dwie kratki wchodzące do bagażnika pod progiem załadunkowym. Służą one do wylotu powietrza z kabiny żeby wyrównać ciśnienie powodowane przez nawiew, żeby był skuteczniejszy. Kratki powinno być widać od wewnątrz bagażnika (być może trzeba odsłonić trochę tapicerki) ale żeby kabel przeciągnąć musiałbyś zdjąć zderzak żeby potem kabel wprowadzić w stronę lampy skąd przejdzie szczeliną między klapą i nadkolem w stronę dachu. Między lampą a blachą jest dość miejsca na kabel. Zderzak co prawda dobrze przylega do nadwozia ale pod lampą mógłbyś uszerbić trochę zderzaka żeby kabel puścić bo i tak nie będzie widać nawet jak zdemotujesz instalacje do sprzaedaży auta.

Powiem szczerze, ze jest to chyba najlepszy pomysł na wyciągnięcie kabla z auta. Zwłaszcza w kombi gdzie antene można przymocować na stałe do relingów.
Bo jeśli decydujemy się na wiercenie to problem sam się rozwiązuje bo kabel wychodzi dziurą na antenę

marcin-pulawy napisał(a):
Mam w koło załozoną LPG i przez otwór w podłodze przechodzą kable od gazu. Można by było tam wejść do bagażnika i problem z kablem był by z głowy, a antenę z racji, że w kombiaku zderzak tylny dość mocno wystaje wywiercić otwór tam ją zamocować.

Ale musisz uszkodzić zderzak. Skoro i tak do tego celu musiałbyś wiercić zderzak i pod nim ciągnąć kabel czyli musiałbyś go zdjąć to już chyba lepiej przez te kratki wentylacyjne. Mniej inwazyjnie
Poza tym w którym miejscu chcesz tę antenę mocować. Jesli z boku to przysłonisz anteną lampę, jeśli w szerokości klapy to prawdopodobnie będzie haczyć przy otwieraniu

marcin-pulawy napisał(a):
Tylko mam dylemat jak bedzie z zasięgiem radia??

ZTCW najefektywniej działa tylko ta część anteny która wystaje ponad obrys samochodu. Więc im wyżej zamocowana tym lepiej.

Pomysł z wypuszczeniem kabla z kablami od wycieraczki też nie jest zły, tyle, ze musisz uszkodzić te gumowe osłony. Ale przy sprzedaży ławiej wyienić, albo po prostu uszczelnić otwór po kablu w gumowym peszelku niż łatać dziurę w zderzaku czy nadwoziu

Wracając do tych kratek pod zderzakiem to nie wiem dokłądnie jak to w fabii wygląda ale w poprzednim aucie w kratkach była taka delikatna gumowa membrana-kutryna która umożliwała ruch powietrza tylko na zewnątrz, żeby uniknąć wnikanie wilgoci itp. Więc musiałbyś dokładnie przyjrzeć czy jest tam jakieś takie rozwiązanie, żeby go czasem nie pozbawić funkcjonalności. ???


20.12.2007, 00:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
kros napisał(a):
ZTCW najefektywniej działa tylko ta część anteny która wystaje ponad obrys samochodu. Więc im wyżej zamocowana tym lepiej.



Dobrze mówisz.
Kolego nie radze chować się,ciągnąć anteny do dołu tym bardziej na zderzak. Na dodatek zostawisz kiedyś autku i podejdzie taki (*_)*((& i narobi Ci tlyko problemu ze zderzakiem, pęknie zderzak, powygina antene etc. A tak antenka ładnie pięknie na dachusobie będzie stać.
Przemyśl dobrze!

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


20.12.2007, 00:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki za podpowiedzi.
Będę musiał wybrać którąś opcję, tylko wcześniej muszę dobrze to przemyśleć, żeby checy nie było. ??? A na to będę miał więcej czasu w święta :mrgreen:


21.12.2007, 00:21

Dołączył(a): 12.11.2006, 18:40
Lokalizacja: bytom
Posty: 31
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Samochód: fabia
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
Kolego dobra antena to podstawa -najlepiej mocowana na stale a jesli tak jak ja nie mieszkasz w domku to dobra magnesowa np ml 145 a potem dopiero dobieraj radio ;)
o bez zbednych formalnosci :hurra:

_________________
Moja morda ;D;D

http://IMBIR-GOLDEN-RETRIEVER.BLOG.ONET.PL


21.12.2007, 14:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2008, 15:12
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Samochód: Fabia combi
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Montaż anteny CB na stałe w Fabii Combi
Witam !
Chociaż temat jest nieaktywny od paru miesięcy, chciałbym poddać pod dyskusję następujący pomysł.
Otóż sama kwestia wejścia przewodu antenowego do kabiny.
Rozważam takie rozwiązanie: Przewody do tylnej wycieraczki idą w gumowym peszlu obok lewego zawiasu tylnego klapy bagażnika. Natomiast z lewej strony jest w tym miejscu puste miejsce, osłonięte od wody ( tak mniemam po ilosci tam brudu).
A gdyby w tym miejscu zamontować zgniazdo antenowe ? Oczywiscie odpowiednie uszczelnienie itp.
Martwi mnie tylko kwestia dojścia z drugiej strony.
Otóż na zdjęciach Wojtka (Siara) widać iż te otwory od strony wewnętrzej nie są symetryczne i więcej wiercenia sie zapowiada...
Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam wszystkich
Tomek (fabia combi)


Ps. Limit rozmiaru zdjec tyczy się jednego (100kB) czy wszystkich ?

[ Dodano: 2008-06-07, 21:08 ]
Zdjęcia, c.d.

[ Dodano: 2008-06-07, 21:17 ]
Zdjecia cz.3


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


07.06.2008, 19:59
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6869
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Tomasz_c, a gdzie dokłądnie chcesz założyć antenkę?

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


08.06.2008, 14:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Możecie też rozpatrzyć montaż w miejsce fabrycznej anteny, która będzie zbierać zarówno FM i CB, ja ostatnio taką założyłem i jestem zadowolony z zasięgu, a wiem co mówię bo dwa lata latałem z batem 130cm.

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


08.06.2008, 15:57
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL