Teraz jest 29.03.2024, 10:43



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 194  Następna strona
Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.08.2016, 16:25
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Jakiś pomysł jak znaleźć taką? Czy przykład?


21.08.2016, 20:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Trzeba szukasz, kupowanie auta na tablicach komisowych że niby wszystko jest OK to proszenie się o kłopoty.
Kolega może mieć szczęście, Ty możesz mieć szczęście a następny dostanie mandat a w przypadku kolizji odpowie własnym portfelem.
Popatrz sobie ile takie auta kosztują realnie w FR czy DE czy B czy NL a potem zadaj sobie pytanie : "jakim cudem taka perełka trafiła do PL i to w tych pieniądzach" - co może ewidentnie sugerować że bite i cofane.
I uwzględnij fakt, że w cenie mają być opłaty i inne handlarskie wydatki.


21.08.2016, 20:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.01.2017, 10:57
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Jutro mam ją oglądać
Witam. Jutro mam jechać oglądać bo teściowa się napaliła :) Ktoś, coś napisze na jej temat ? Może ktoś oglądał ? Na co zwrócić uwagę ?!
Mi podpada przedni zderzak, na jednym zdjęciu widać różnicę w kolorze z nadwoziem. https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-2-tsi-85km-klima-komputer-po-oplatach-ID6yJB8f.html#xtor=SEC-8


27.01.2017, 20:34
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.07.2010, 20:26
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1606
Podziękował: 0
Pomógł: 30

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style
Rok prod.: 2019
Województwo: mazowieckie
Post Jutro mam ją oglądać
To ze zderzak z tworzywa różni się kolorem od blachy nie jest nic nadzwyczajnego wcale nie oznacza to ze musiał być malowany czy wymieniany. Najlepszy przykład nowe mazdy w takim pięknym metalicznym/perłowym (nie wiem który to) wiśniowo/czerwonym kolorze. Prosto z fabryki wyglądają jak by zderzak miały wymieniany. Kwestia tego jak światło pada. Co do reszty się nie wypowiem ale generalnie mówię zdecydowanie NIE sprowadzanym autom za którymi Niemiec płakał do granicy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Było:
Fabia RS 05' 187KM
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi Cosmo
Skoda Superb III, 1.8 TSI Style
Toyota RAV4, 2.5 Hybrid AWD, Selection

Jest:
Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style


27.01.2017, 20:53
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Jutro mam ją oglądać
forumy1982, jest na forum temat, w którym powinieneś o tę Fabię zapytać:
viewtopic.php?f=9&t=4591&start=2745

Moja też jest sprowadzona i miała w Belgii przygodę o czym sprzedający mnie uprzedził. Do dziś jeździ prosto i nie żałuję, ze ją kupiłem.

Generalnie sobota to nie najlepszy dzień na zakup auta.
Ja zanim pojechałem po moją obecną to telefonicznie umówiłem się w najbliższym ASO na przegląd. Kupowałem w okolicach Nowego Sącza.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


27.01.2017, 21:56
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Jutro mam ją oglądać
forumy1982, musisz mieć tylko świadomość, że tym samochodem nie można się legalnie poruszać po drogach bo nie posiada ważnych tablic rejestracyjnych :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


27.01.2017, 22:43
Zobacz profil

Dołączył(a): 20.10.2010, 11:12
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 832
Zdjęcia: 1
Podziękował: 6
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II kombi, Fabia II kombi
Rok prod.: 2008 , 2014
Województwo: śląskie
Post Re: Jutro mam ją oglądać
forumy1982 napisał(a):
Mi podpada przedni zderzak, na jednym zdjęciu widać różnicę w kolorze z nadwoziem.

Mnie podpada na jednym zdjęciu przedni lewy błotnik. Tak jakby nie z tego auta. Inny odcień lakieru. :lol: Pojedziesz , zobaczysz na własne gały , ocenisz.

_________________
Nie odpowiadam na PW. Pytać tu na forum i tu będzie odpowiedż.


27.01.2017, 23:10
Zobacz profil Album osobisty
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
forumy1982 napisał(a):
Na co zwrócić uwagę ?!

Generalnie na spasowanie elementów karoserii, lamp, drzwi. Włącz wentylator nawiewu. Posłuchaj czy nie piszczy na którymś biegu.


Co pod maską sprawdzić? Podpowie ktoś?

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


28.01.2017, 00:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Pod maską będzie 1.2 TSI o mocy albo 86 KM albo 105 KM należy pytać o rozrząd i czy jest podkładka pod turbo (była akcja producenta).
Diagnostyka komputerowa jest wskazana a praca łańcucha do oceny na słuch (ważna informacją będzie na jakim oleju jeździ).
Dla mnie ten przebieg jest mały - zweryfikowałbym jeszcze wyposażenie co jest z fabryki a co ktoś przełożył z innego auta.


28.01.2017, 09:23
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Wszystkie rady powyższa są dobre, ale w tym przypadku nieuzasadnione. Już tłumaczę. Handlarz - osoba która bierze auto, robi je i sprzedaje. Ma zrobić na tym kasę, wcisnąć Ci kit taki żebyś łyknął. Każdemu z każdym jednym autem leci ta sama śpiewka. Jeśli auto zza granicy ma w dodatku lepszą cene to nie ma opcji, ale zużyte albo bite, ew jak masz pecha to zalane lub spalone.
Pytania o rozrząd i eksploatacje heh. On nie wie jakie ciśnienie w oponach dać w tym aucie. Tego auta nie używał i nic rzetelnego się od niego nie dowiesz. Nie licz na faktury, a to co będzie gadał to zwykle fikcja bez pokrycia.
Nie mówie, że auto bite czy bez znanej historii od razu Ci wybuchnie, ale to nie jest "rodzynek" Może Ci będzie służył no ale.. kupowanie takiego auta to wiesz tyle co nic. To nie jest jakbys brał taka fabie ode mnie czy kogokolwiek z forum co używa powiedzmy auto pare lat i opowie wszystko. Nawet jak sie psuło to wiesz na czym stoisz, co jest robione itp. Może i gorzej wygląda, mniej wycackane ale wiesz co masz. A tu jeszcze na dziendobry bedzie Ci wciskal legalna jazde na wydrukowanych na kartce tablicach + umowa z pominieciem handlarza na slupa francuza. Powodzenia, po zaplaceniu kasy gość po sekundzie bedzie udawał ze 1 raz Cie widzi i najwyzej zapyta co chcesz jeszcze kupic :hurra:
Jak widze takie auto to nawet szkoda podchodzić, bo za dobrze wiem jak to wygląda. A jak auto pochodzi od jakiegoś śniadego to juz w ogole, na kilometr od niego!
Dobre auta kosztuja, a z zachodu to już w ogole. U nas wyceniane są z rocznika, na zachodzie wg stanu i fajny film ostatnio widzialem. Astra 9 lat, 40 tys zł i to nie cena wystaiowna tylko faktycznego zakupu przez polaka, bo mało używana, pewna U nas granice 20 tys zł. A teraz sobie odpowiedz, że kupujesz z tych samych źródeł auto z cena w druga strone :) I takich aut jest mnóstwo
Wystarczy mieć w głowie jedno - nikt dobrych aut nie rozdaje za darmo lub półdarmo.
Aha i do tej niższej ceny dolicz sobie że handlarz zarabia całkiem ładne pieniądze bo nie robi tego charytatywnie. To już w ogóle komedia za ile on musial kupic ten szrot, odpicować, zarobic i wystawic za cene ktora jeszcze sie kupujacemu podoba xd
Jeśli już tak bardzo chcesz auto z DE powiedzmy, dorzuc 30% ceny rynkowej za to samo auto. Siłą rzeczy za granica ludzie dużo więcej kupują więc i jest wiekszy wybór, ale kupisz napewno duzo drozej. Jesli to nie jest zakup na 2-3 lata to jak najbardziej sie oplaca dorzucic kilka tysiecy a czasem i prawie 2x wiecej i miec faktycznie prawie funkiel nówke. Inaczej inwestycja nigdy sie nie zwróci.
Aczkolwiek fabia to nie jest jakies niesamowicie wyszukane auto i na chlodno w kraju tez powinno się coś ustrzelic..


28.01.2017, 10:27
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.01.2017, 10:57
Posty: 16
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fresh
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Jutro mam ją oglądać
forumy1982 napisał(a):
Witam. Jutro mam jechać oglądać bo teściowa się napaliła :) Ktoś, coś napisze na jej temat ? Może ktoś oglądał ? Na co zwrócić uwagę ?!
Mi podpada przedni zderzak, na jednym zdjęciu widać różnicę w kolorze z nadwoziem. https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-1-2-tsi-85km-klima-komputer-po-oplatach-ID6yJB8f.html#xtor=SEC-8


No po sprawie... Byłem, zobaczyłem, i nie kupiłem :D Jednak oczy mnie nie zawiodły, przedni zderzak inny odcień, chłodnica pokrzywiona, z dołu silnika osłona połamana, i dziwne tarcie z okolic turbiny... LIPA !!! Szkoda paliwa ale liczy się wycieczka :D :D :D
Pojechaliśmy jeszcze w jedno miejsce i kupiliśmy tą https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-fabia-skoda-fabia-1-2-tsi-bardzo-bogato-wyposazona-polecam-ID6yG8PL.html#xtor=SEC-8 A sprzedawca kazał się dalszym znajomym :) Stan wzorowy !!!!


28.01.2017, 18:39
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
forumy1982 :bravo: :bravo: :bravo:

Droższa ale lepiej wyposażona. Trochę dołoży teściowa i będzie jeszcze lepiej.

Przyjedź jutro na spota do Katowic.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


28.01.2017, 18:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Powiem Ci, że dziwnie jest skonfigurowana ta Fabia która kupiłeś, po tapicerce wnioskuję że to wersja FAMILY coś tam - jest bogato wyposażona ponieważ ma 4 szyby w prądzie, grzanie tyłków, klimatyzacja automatyczna, tapicerka z FAMILY, być może ma tempomat (nie widzę na zdjęciu manetki)

ALE

najbardziej dziwi mnie brak świateł przeciwmgłowych przód wraz z światłami do jazdy dziennej. Przy tak bogatym wyposażeniu to powinno być.


28.01.2017, 20:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.06.2010, 21:44
Posty: 9
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Cześć,
Zastanawiam sie nad zakupem tego auta dla ojca - średnio rocznie jeździ około 15k km.

Warto czy podejrzane wygląda to auto:

https://www.olx.pl/oferta/skoda-fabia-krajowy-po-obsludze-ekonomiczny-faktura-23-vat-i-rejestracja-2012-CID5-IDjQoxx.html


30.01.2017, 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
r0bertt na zdjęciach wygląda normalnie, ale kto wie jak to jest w rzeczywistości. Zafundować porządny przegląd przed zakupem z dokładnym sprawdzeniem samochodu. Najlepsza rzecz w tym aucie to silnik, który jest dość cichy jak na diesla i oszczędny, jednak może się też okazać w pewnym momencie źródłem sporych wydatków. Trzeba się z tym liczyć. Często zdarza się awaria zaworu EGR, który jest zintegrowany z chłodnicą spalin i sporo kosztuje (około 1500zł oryginał w ASO). Do tego piezoelektryczne wtryskiwacze firmy Siemens VDO, bardzo wrażliwe na jakość paliwa i raczej niezbyt długowieczne - myślę że 250 tyś km to absolutne maksimum, ale zdarzają się awarie nawet po 50-100tyś. km. Pocieszające jest że nie padają wszystkie 4 na raz i zwykle wystarczy wymienić jedną sztukę (około 1200zł szt.) Nie wiem jak tam wygląda sprawa koła zamachowego w Fabii, czy jest zawsze dwu masowe, czy też normalne. Wg katalogu serwisowego ja mam w Octavii normalne.

Oczywiście nie chciałem zniechęcić do zakupu, tylko napisać jak sprawa wygląda i tyle :wink:

_________________
Obrazek
Obrazek


30.01.2017, 22:06
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 180, 181, 182, 183, 184, 185, 186 ... 194  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL