Teraz jest 23.06.2024, 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Maxi-dot - co to jest? 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Maxi-dot - co to jest?
Poszukałem ale nie znalazłem. Czym tak na prawde jest ten Maxi-DOT?? to określenie zegarów do FABII rs czy jakaś funkcja, którą mają tylko liczniki z RS-a. Proszę o precyzyjną odpowiedź.


Ostatnio edytowano 01.07.2007, 11:40 przez Seraf, łącznie edytowano 1 raz



30.06.2007, 23:57
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Kiepsko szukales :nono: :spam:

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... ht=maxidot
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... ht=maxidot
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... ht=maxidot

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


01.07.2007, 07:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Widzisz Wolf nie zrozumieliśmy się ja wyszukałem te tematy ale chce wiedzieć czym jest MAXIDOT a nie jak go zamontować. Jak wyżej, zastanawia mnie czy to jest nazwa zegarów do RSa czy poporstu jakaś funkcja tych zegarów jakiej nie ma w zwykłych fabiach. Nigdzie w tych tematach nie jest jasno powiedziane co to tak na prawde jest :D
więc bez narwów kolego bo wcale mi nie pomogleś :D


01.07.2007, 09:59

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Są to zegary gdzie na środku jest wyświetlacz zamiast lampek ze zwykłych zegarów.
To jest różnica między zwykłymi, a MAXIDOT.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


01.07.2007, 10:18
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
OK zrozumiałem po środku jest LCD a nie tlyko podświetlane kontrolki :D


01.07.2007, 10:40
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
zobacz sobie zdjęcia fabek Grygiego Rafii-15 Wokana i wszystko będziesz wiedział


01.07.2007, 11:38
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Właśnie na nie patrzyłem ale jakoś nie mogłem tego Maxi dota rozszyfrować, wiedziałem ze po środku jest LCD ale nie sądziłem że to aż taki sukces żeby to nazywać systemem MAXI DOT :D


01.07.2007, 11:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
Seraf, jw, taki fajny wyświetlaczyk po środku, wyświetla Ci ładnie na pomarańczowo fabke z przekroju górnego, sygnalizuje np ładnie otwarte drzwi itp. Bardzo fajna sprawa ;)

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


01.07.2007, 14:02
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
OK OK już wiem :D Jednak dalje sądze że nie jest to coś tak innowacyjnego żeby dawać temu jakaś nazwe :D wystaczyłoby napisanie że zegary są z rozbudowanym intersfejsem i każdy wie bądź domyśla się o co chodzi :D a nie napiszą MAXI DOT i nawet po przeczytaniu na stronie skody do końca nie wiadomo co to jest:D


01.07.2007, 14:52
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
Multifunctional MaxiDOT display - This lets you check important information, such as average and actual fuel consumption, ambient temperature, and even information on the radio station you're listening to.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


01.07.2007, 17:32
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post Komputer pokładowy - Fabia (mint)
Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Od wczoraj jestem uzytkownikiem Fabii Sedan Mint. I odnosnie autka mam pytanie (na ktore zreszta czesciowo odpowiedzial sebasuperb)

Czy w waszych Fabianach macie wyswietlacz komputera pokladowego na srodku czy maly pod obrtomierzem? I czy przypadkiem w Fabii Mint nie powinien byc na srodku (tzn. na srodku jest ale podczas jazdy czarna plama)? Co myslicie o wyswietlaczu na srodku - zbedny bajerek, praktyczna rzecz a moze, jak to okrelil sebasuperb, cieszy oko? Serdecznie pozdrawiam :)

:hurra:


05.12.2007, 21:56
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
TiM, każdy ma 2 wyświetlacze standardowo! Jeden pod obrotomierzem i ten wskazuje po zmianie przycisku przy manetce, godzine, czas przejazdu, chwilowe spalanie, prędkość w danej chwili, spalanie na całym odcinku, przebytą trasę i jej czas etc i masz tam np spalanie 1 - czyli to chwilowe, 2 spalanie z całego odcinku, by je zobaczyć wciskasz guzieczek od manetki wycieraczek, on jest u dołu ;)... natomiast pod prędkościomierzem masz licznik kilometrów czyli łączny przebieg ogólny i ten chwiowy który możesz sobie kasować, tzw trip ;)
takie 2 wyswietlacze kazdy ma ;) tylko kolorek zielony ;)

Obrazek


Maxik to własnie znajduje się na środku miedzy obrotomierzem a prędkościomierzem i obrazuje się to tak :

Obrazek

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


05.12.2007, 22:20
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
TiM,
Podłączyłem Twoje zapytanie do tego tematu, gdyż w zasadzie sprowadza się ono do hasłą "maxi-dot" i nie ma sensu dublować tematów, bo tego nie lubimy.

TiM napisał(a):
Od wczoraj jestem uzytkownikiem Fabii Sedan Mint

Gratuluję zakupu!

TiM napisał(a):
Czy w waszych Fabianach macie wyswietlacz komputera pokladowego na srodku czy maly pod obrtomierzem?

Macie czyli kto? Większość posiadaczy ma w obrotomierzu, ale kilku magików sobie przerobiło na Maxika - więcej znajdziesz grzebiąc w dziale Nasze fabie albo klikając w linki które podałem kilka postów wyżej.
TiM napisał(a):
I czy przypadkiem w Fabii Mint nie powinien byc na srodku (tzn. na srodku jest ale podczas jazdy czarna plama)?

Mint jak i 99.9% innych fabii ma mieć komputer w obrotku, a czarna plama pokazuje kolorowe kontrolki w tradycyjny sposób
Mint to tylko ambiente z klimą, dodatkowymi dwoma poduchami i guzikami w kluczyku, więc nie wymagaj od niego cudów. Są przecież wyższe wersje fabii np. Elegance, a też mają czarną plamę...

TiM napisał(a):
Co myslicie o wyswietlaczu na srodku - zbedny bajerek, praktyczna rzecz a moze, jak to okrelil sebasuperb, cieszy oko

Na pewno cieszy oko i dodaje autu "profesjonalizmu" zaletą jest to, że wyświetla informacje z fabrycznego radia lub nawigacji, przy automatycznej skrzyni pokazuje biegi, No i w odróżenieniu od wyświetlacza w obrotku pokazuje kilka informacji jednocześnie. Co jest zdecydowaną zaletą. I tak zamiast przełączać co chwilę z zegarka na temperaturę i jeszcze coś z komputera - możemy widzieć zegarek w obrotku, temp. wyświetla się w sposób ciągły a my mamy jeszcze miejsce na wyświetlanie jednej funckcji z komputera.
Przerabiać bym nie przerabiał, ale jak bede kupował nowe auto to jak będzie w granicach 500zł dopłaty to sobie sprawię...

[ Dodano: 05-12-2007, 22:30 ]
ten maxik który zapodał Seba to bez fabrycznego radia. z radiem ma jeszcze od góry wyświetlane informacje radiowe - zobacz linki do Rafii-15


05.12.2007, 22:28
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.12.2007, 18:55
Lokalizacja: wro
Posty: 164
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia I Mint
Rok prod.: 2007
Województwo: dolnośląskie
Post 
Dzieki za intrukcje jak sie obsluguje komputer pokladowy pod obrotomierzem i co tam jest ale przeczytalem instrukcje :):) natomiast zaluje ze nie mam tego MAXI-DOT, bo to naprawde niezle wyglada i jeszcze Ty to tak swietnie przedstawiasz :) no ale pare jazd i dojde do wniosku ze w koncu trzeba sie patrzec na droge a nie na wyswietlacze :hurra: . MAXI-DOT to naprawde piekny dodadek, ale dodadek upiekrzajacy nasze wspaniale autko :) Pozdro :)

Sorrki kros za to ze zdublowalem temat ale nie wiedzialem ze nazywa sie to MAXI-DOT :aniolek" Serdecznie pozdrawiam i dziekuje za odpowiedź:)


05.12.2007, 22:35
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
TiM napisał(a):
Sorrki kros za to ze zdublowalem temat ale nie wiedzialem ze nazywa sie to MAXI-DOT

Nie ma sprawy, wiem że dla nowych osób nie wszytko jest takie oczywiste. Napisałem to raczej jako przypomnienie. Nerwy tracę fopiero jak ktoś w permanentny spsób olewa "szukajkę" i łamie regulamin, a tak to pozamiatam, poprzesuwam i jedziemy dalej. :-D

TiM napisał(a):
no ale pare jazd i dojde do wniosku ze w koncu trzeba sie patrzec na droge a nie na wyswietlacze


No, zdecydowanie polecam jednak patrzeć na drogę :mrgreen:
A tak serio to na początku każdy patrzy, kontroluje, porównuje. A jak już poznasz swoje auto, to co najwyżej po powrocie pod dom zerkniesz na średnie, zeby sprawdzić czy zgadza się z tym co Ci wyszło na oko, ewentualnie lookniesz na stoper. Za to przy tankowaniu się przydaje.
No i termometr nieodzowny, który powienien być nawet w fabkach bez kompa.


05.12.2007, 23:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL