Teraz jest 29.03.2024, 10:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F1] Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
Czy ktoś ma bagażnik na rowery na klapę bagażnika, jeśli tak, to jakiej firmy i jak się sprawuje bagażnik. Ja myślę o wariancie na dwa rowery, jakiś aluminiowy, np. Thule Clipon 9103/9104 lub Padova 2 alu. Proszę o opinię.

_________________
skoda, że tak mało koni


01.06.2016, 06:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
bagażniki montowane na klape to szczerze taki średni patent, uszkodzenia klapy nastepuja siłą rzeczy. Jak zamierzasz korzystac z tego wiecej to zainwestuj w hak (jesli go nie masz) i szukaj bagaznika na hak. Zdecydowanie najlepsza opcja. Sam mialem kontakt z takimi i jak mówie. Wrażenia srednie..


01.06.2016, 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
do mojej byłej OII chciałem taki zakupić, ale jak poczytałem że potrafi taki bagażnik odgnieść blachę to odpuściłem.
nowe samochody za niedługo z papieru będą robić, i pozostają rozwiązania .... no właśnie, jakie ?

widziałem zdjęcia na sieci, odgnieceń na tylnej klapie u góry, pod zaczepami. na róznych samochodach.
może to wynika z przyłożenia siły, nie wiem.
???

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


01.06.2016, 20:36
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
siła jest dosyc duza, Weź sobie dwa rowery + bagażnik i masz 40 kg rozłożone w małych punktach styku. To gorzej niż jakbyś wzial duzy młotek 10kg i przyłozyl do blachy i docisnal. Zrobisz podobne kuku. Ja nie oszczedzałem. Dołozylem hak, mam bagaznik na hak i klasa. Kiedys na forum swojego miasta sie wypowiadalem na ten temat. To najdrozsze rozwiazanie ale pojedziesz w gory a zachod europy to 90/100 jezdzi z hakami. Dla polaka to niestety dylemat czy zrobic za 300 zł czy 1500zł, ale dla niemca czy anglika to żadna różnica tak naprawde. Wygoda super. Sam mam rower zjazdowy wiec na dachowy czegos takiego nie wloze bez rozbierania bo fizycznie sie nie da tego zamontowac, nie mówiac o dźwiganiu tego na dach z całym błotem, które później mi scieka po aucie przez 1000 km, oporow powietrza brak, dostep do bagaznika jest bo odchylane platformy sa jak najbardziej, a w biedniejszej wersji jak masz dobry wieszak to odpinasz go z calymy rowerami w 2 sekundy odstawiasz od auta rowery stojące kołami na ziemi. Dla mnie bajka, ale nie sprzeczam się bo już nie raz słyszałem kosmiczne opowieści że dachowy jest wygodniejszy. Aha, zapomnialem dodac że bardzo fajnie sie wtedy wjeżdza na parkingi podziemne chociazby:P
Lepiej zainwestować raz i mieć fajna rzecz. Nawet jak zmienisz auto to zamontujesz w innym. Ja przerobilem wszystkie typy bagaznikow i w sumie nie wiem po co mi to było. Trzeba było od razu tak zrobić niż tracic nerwy...


01.06.2016, 21:03
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5404
Podziękował: 166
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
przemobiker napisał(a):
mam bagaznik na hak i klasa.

W pełni popieram. Też mam na haku trzy rowery i jest to najwygodniejsze rozwiązanie.

przemobiker napisał(a):
dostep do bagaznika jest bo odchylane platformy sa jak najbardziej

W moim przypadku tak nie jest. Po odchyleniu platformy, bagażnika nie otworzę.

Mój bagażnik to Thule RIDEON 9503

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-hak ... 06668.html

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


01.06.2016, 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
Dzięki chłopaki, ale nie pomogliście mi wcale :eh: . Jestem świadomy, że bagażniki na klapę to słaby pomysł. W moim przypadku jednak jedyny sensowny - uparłem się na takie rozwiązanie, ponieważ planuje w niedalekiej przyszłości zmianę auta na nie wiem jeszcze jakie, więc inwestowanie w platformy na haki oraz dachowe opcje (brak relingów w mojej Fabii) odpadają. Rozważam zakup bagażnika możliwie najlżejszego (dlatego jedynie opcja aluminium) i dlatego max. na dwa rowery (na szczęście rowerki są lekkie, po max 13kg), a wyjazdy z rowerami na dystansie do 200km.
Pytałem wcześniej o model Thule z tego powodu, bo nie jestem do końca przekonany, czy i jak mocno zasłonięta jest tablica i tylne światła. Jeśli ktoś jest w posiadaniu, albo był, to proszę o opinię, jak mocno Thule ClipOn 9103 lub 9104 przysłania rejestrację i światła. Dzięki jeszcze raz, pozdrawiam.

_________________
skoda, że tak mało koni


02.06.2016, 05:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
Brak relingów w niczym nie przeszkadza! Kupujesz belki na dach przystosowane do Twojego modelu bez relingów- wybór masz oczywiście od Chińszczyzny przez Włoszczyznę kończąc na Thule. Na to zakładasz standardowy bagażnik.

Wydaje mi się, że nawet ta opcja będzie znacznie lepsza niż bagażnik na klapę.


02.06.2016, 07:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.02.2014, 15:41
Posty: 129
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Skoda Fabia I Elegance
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Bagażnik rowerowy na drzwi tylne do Fabii I Kombi
Ja przejechałem ok 800km w Ibizie MK2 z bagażnikiem na klape, marki THULE ClipOn 9103. Sprawował się bardzo dobrze. Nie było żadnej usterki na samochodzie. Wiozłem 2 rowery na kołach 28'. Rejestracje i światła przysłania w ok 80 %, więc kupno belki ze światłami i tablicy było konieczne. Po południu wstawie zdjęcie jak to wyglądało.


07.06.2016, 10:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL