Teraz jest 28.03.2024, 17:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
[F2] Opony bieżnikowane Profil ProSport 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Opony bieżnikowane Profil ProSport
Witam wszystkich
Na przekór wszystkim opiniom postanowiłem zakupić komplet nowych opon bieżnikowanych do mojej Fabii.
Z uwagi na małe przebiegi oraz niewielkie prędkości przelotowe zdecydowałem się na zakup 4 opon firmy Profil.
Mieszkam nie daleko tego"producenta" i przy okazji promocji allegro zakupiłem kpl 4 opon 185/60/14 wraz z montażem za ogromną kwotę 240 zł.Były to opony klasy B czyli z niedolanymi nazwami czy numerami.
Zachęcam do śledzenia postu będę na bieżąco zdawał relacje z eksploatacji oraz do komentowania.
Przebieg przy jakim opony zostały założone to 265000 km, pierwsze wrażenia to dużo cichsze od zimówek (to chyba normalne)oraz po przejechaniu kilku kilometrów czułem jakby auto cale pływało jakby opony żyła innym życiem niż felga.Objaw ten ustąpił po przejechaniu 50 km więc obstawiam iż opony musiały się ułożyć.


08.04.2016, 13:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
marcineke napisał(a):
oraz po przejechaniu kilku kilometrów czułem jakby auto cale pływało jakby opony żyła innym życiem niż felga

to samo mial kiedys ojciec jak kupil bieznikowane do auta. Bylem z nim na wymianie i zaraz po wyjechaniu auto plywalo jak lodz. Na nastepnym skrzyzowaniu zawrocil oddal ten szmelc i kupil uzywane w dobrym stanie i auto szlo jak po szynach. Od tego czasu mam zle zdanie o bieznikowaych oponach, podobnie jak on. Juz wole uzywane niz bieznikowane :>


08.04.2016, 15:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
W sumie jak dojechałem do domu to opony zachowywali się już normalnie.
Za 60 zl z montażem mam oponę z 8 mm bieżnikiem i gwarancją.Jak szukałem opon to najgorszy syf nowy to 600 zl, dobre używki to 400 zl a i tak miały 6-7 mm bieżnika i teraz minusy:
- brak gwarancji
- lubią wybulić się na nowym aucie
W sumie jestem narazie zadowolony wybrałem największego producenta opon bieżnikowanych bo przecież jakby wszystkie były bublami to by nic nie robili tylko kasę ludziom oddawali.Obym miał rację.
Jak pytałem się to produkują na 3 zmiany po 500 szt zmiana.
Narazie bacznie obserwuje co będzie się z nimi działo.


08.04.2016, 15:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Jeśli bardzo mało jeździsz wokół komina to może jest to jakas alternatywa. Ale jeśli nalewki się tak zachowują to dramat. Moje życie jest wiecej warte niz te 600-800 zł za normalne gumy ktore posłuża na te kilkadziesiat tys km.
Tak odbiegając od tematu oglądałem kiedyś ciekawy program i z tego co wiem to do bieżnikowania nadają się jedynie opony duże, ciężarowe które już na etapie produkcji mają oznaczenia, że można je ponownie bieżnikować. Chodzi tu o wzmocnioną budowe/ strukture kordu czego ponoć żadna opona z osobówki nie ma. Co za tym idzie każda jedna po zużyciu powinna leciec do utulizacji.
Jednak jak widać po skrupulatniej selekecji typu (opony nie starsze niż 5 lat, bez uszkodzen etc) można ponownie bieżnikować. Ale co z tego skoro ich struktura nie jest do tego przystosowana. Opona zuzyje się srednio po tych 50 tys km, czasem wiecej i zrobimy nalewke czyli dołożymy drugie tyle i już robi się 100...
Ciekawi mnie jak to wyglada w ujęciu prawnym. Ale bardziej prawdopodobne jest to, że to nie jest ujęte prawnie (jeszcze) i opony nie nadające się do tego typu rzeczy są masowo bieżnikowane.
Jeśli ktoś ma coś do powiedzenia to proszę o wyjaśnienie dlaczego wlasnie na duzych oponach (nie wszystkich) są oznaczenia, że można je ponownie bieżnikować, a oponach w osobówkach gdzie nigdy nie widzialem ani 1 takiej się to praktykuje.
Skoro są takie oznaczenia, a w innych przypadkach ich nie ma to istnieją jakieś zasadnicze różnice. Tylko czemu nie jest to respektowane.

PS. Fajnie jest wydac 240 zł na komplet "nowych", chociaż w takim układzie wole te 600-800 i jeździć na czymś co ma jakies tam zadane parametry.


08.04.2016, 20:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
wszystko zalezy od mieszanki.
jesli jest gowno to zabijesz sie jadac 80 km/h

pirelki w ostatnim tescie autoswiata na mokrym zatrzymaly sie w 27 m , kormoran gamma b2 w 37m z 80

to tylko i az 10m czyli 3 dlugosci auta

co ciekawe auto wytraca najwiecej predkosci na koncu hamowania.

czyli np. na 27metrze na kormoranach mozesz miec na busoli ok 40-50 km/h



gdzies pokazywali taki test . predkosc ma gorszej oponie w miejscu gdzie zatrzymala sie lepsza opona byla ogromna

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


08.04.2016, 20:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Żeby mi za darmo dawali, to nie chciałbym opon bieżnikowanych do samochodu. Nie, bo nie, nawet mnie żadne argumenty w ogóle nie interesują. Uważam, że to jest coś, co nie powinno w ogóle istnieć w normalnym świecie.

_________________
Obrazek
Obrazek


08.04.2016, 21:34
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
mozliwe ze wynika to z niewiedzy.

w oponach ciezarowych nowe opony maja robione karkasy do ponownego nalania bierznika. pisze to na nowej oponie.

ogolnie nawelki moga byc dobre . ale wtedy nie sa wcale takie tanie.

od niedawna takie dobre jakosciowo nalewki pojawily sie do sportu.

wczesniej nalewane semi to bylo wielkie gowno (nieraz jajowate , nieraz nie szlo wywazyc, a przedewszystkim raz trafialo sie na twardy bok raz na miekki)

teraz dwie firmy wziely sie za pozadne semislicki. (do produkcji uzywane sa jeden -dwa karkasy o takich samych parametrach.) mieszanki sa super. mozna powiedziec ze wychodza im opony na poziomie 888. sporo zawodow jest na nich wygrywana. nie bede robil reklamy ale wiem z pierwszej reki

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


08.04.2016, 22:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
xtremesystems napisał(a):

w oponach ciezarowych nowe opony maja robione karkasy do ponownego nalania bierznika. pisze to na nowej oponie.


Dokładnie, na nowej oponie. A w tym co teraz ogólnie sprzedają niestety jest jak jest. Dla mnie to całkowita dyskwalifikacja.


09.04.2016, 08:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Teraz nie widzę różnicy miedzy nową oponą a bieżnikowaną jeśli chodzi o trakcję.Mam kolegę który nigdy nie kupiłby bieżników bo to be fe i samo zło...a patrzę na jego auto które kupił rok wcześniej a tam .....włoskie bieżniki.....A chwalił je wczesniej jakie rewelacyjne.
Myślę że złe opinie biorą się z jakiś tam uprzedzeń tak jak wszystkie alfy się codziennie psują.
Będę na bieżąco relacjonował eksploatację.


09.04.2016, 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Ja na takie coś bym się nie zdecydował. Aczkolwiek jeśli użytkujesz to zmierz rzeźbę bieżnika przed i zobaczymy jak to będzie wyglądało po 10-20 tys. Jak z czasem jazdy, hałasem itp. Relacjonuj, chętnie poczytam.


09.04.2016, 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Właśnie taki mam zamiar za 2 lata zafunduje fabii aluski i wtedy nowe oponki już pójdą ale inne przynajmniej 15 cali.
Jeżdżę jednocześnie 4 jeszcze innymi autami to będę porównywał.


09.04.2016, 12:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
No i pierwsze 3000 km za mną i za oponami.To były bardzo zajęte 4 tygodnie wiec kilometrów przybywało.
Jesli chodzi o opony...Nie widzę ani plusów ani minusów...no jak już się czepiamy to przy hamowaniu z małej prędkości sekundę przed zatrzymaniem czuć na kierownicy ze opony mają bieżnik który wgryza się w asfalt, takie wrażenie mogę miec z powodu tego że bieżnik ma te min 8 mm a do tej pory jezdzilem na oponach mających 3-6 mm.
Do tego miałem bardzo przykrą sytuacje gdzie nie dostosowałem prędkości do warunków drogowych poprzez wejście w źle wyprofilowany zakręt z o wiele za dużą prędkością gdzie na tym łuku znajdował się inny samochód.Bardzo szybka reakcja, mocne ścięcie zakrętu i przejazd na żyletki obok innego auta - opony mimo mokrej nawierzchni trzymały się jak przyklejone.
I tu im wielki plus.Dziś oglądem opony pod względem wybrzuszeń czy uszkodzeń....narazie nic nie zauważyłem.
Na dzień dzisiejszy zakup uważam za udany zobaczymy co dalej....


21.04.2016, 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2008, 10:18
Lokalizacja: Jasło
Posty: 363
Podziękował: 14
Pomógł: 23

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 - Red Flamenco
Rok prod.: 2008/2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Ja dodam tylko, że tej firmy opony bieżnikowane polecał mi znajomy, który ma T5 tuningowaną na 200KM, 2,5TDi, koleś ma własną firmę, kasy jak lodu, ale jak pytałem się go dlaczego ma bieżnikowane a nie firmowe (z tym że zimowe), to mówi mi, że testował już różne firmowe opony, ale żadne tak nie miały takiej trakcji jak te bieżnikowane, gdzie nowe mają ponad 8 mm i są naprawdę miękkie. Tak to wychwalał i jak widziałem to zbierał się bardzo dobrze na śniegu, że sam zacząłem przeglądać ich ofertę, ale z racji niedostępności u mnie (tzn. ma je jedna firma, ale kiedyś mi podpadli i nie dam im zarobić w życiu :/) kupiłem nowe Fuldy.
Ale kończąc wypowiedź, może i letnie się sprawdzają tak jak te zimowe polecane przez mojego znajomego. Ja bym nie przekreślał tych opon. Podobno są one bieżnikowane "na zimno" i całe boki, a nie tylko bieżnik jak dawniej, stąd nie odchodzi nowa guma od starej i oponę łatwej wyważyć.
Ciekawi mnie tylko jak z ekonomią ? czy z dobrym trzymaniem idzie większe zużycie paliwa.

_________________
Pozdrawiam :) Jeżdżę na gazie, ale nie C2H5OH, tylko LPG :)


30.05.2016, 21:58
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Minęło kila miesięcy od założenia opon bieżnikowanych.Na liczniku przybyło 6000 km i opony dalej wyglądają i spisują się jak nowe.Zapomniałem już o fakcie że to bieżniki poprostu cieszę się że mam opony z grubym bieżnikiem.Nie mam sportowego i szybkiego auta ale 160 km/h nie jest problemem opony zachowują się stabilnie i są ciche.Więc na dzień dzisiejszy jestem zadowolony.


11.09.2016, 06:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post Re: Opony bieżnikowane Profil ProSport
Sezon letni zakończony opony zmienione na zimowe.Na oponach zrobione 9500 km, nie widać ubycia bieżnika, gumiarz który twierdzi że bieżniki są fe, oglądnął i stwierdził że oponki jak nowe.
Podsumowując uważam, że to był dobry zakup i na wiosnę do żony zakupię takie same opony bo tylnie letnie już liche.
Na zimę zostaną zakonserwowane i poczekają na wiosnę aby służyły dobrze następny sezon.


09.11.2016, 16:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL