Teraz jest 02.05.2024, 00:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Światła i znaki drogowe 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post Światła i znaki drogowe
Codziennie przemierzam skrzyżowanie Czecha z Kajki (Warszawa) - ostatnio tworzy się tam kure*ski korek w stronę Warszawy (jadąc Czecha). Dzisiaj na przykład korek miał prawie 4 km długości - a wszystko to jest wywołane zbyt krótkim cyklem świateł. Bo jak wiadomo, większość kierowców ma kuuuuupę czasu - jak ten przed nimi ruszy, to dopiero można wrzucić jedyneczkę i ruszyć powoli (a nadgoni się potem w trasie, tj. między światłami). Generalnie mnie te światła wkurzają i chciałem zgłosić żeby coś z tym zrobili - bo droga za światłami spokojnie jest w stanie odebrać samochody. Wiecie do jakiej instytucji zgłasza się takie rzeczy, ewentualnie awarie świateł? Bezpośrednio do policji?

I pytanie drugie - gdzie sprawdzić czy okreslony znak drogowy może stać w danym miejscu, czy też postawił go sobie osobiście nadgorliwy (współ)właściciel drogi? Też policja?

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


03.07.2006, 07:47
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sprawy ze znakami to do ZDM.
Sprawy światel do inżyniera ruchu. Slyszalem, że ludzie piszą różne postulaty, ale chyba wiele to nie zmienia.

Co do światel to faktycznie są tam troche krótkie, ale związane jest to też z godziną przejazdu - dziś jechalem ok. 7.30 i korek straszny, Ale normalnie jeżdżę ok. 7.00 i wtedu jest w miarę luźno. No i dziś do tego poniedzialek.
A o ten znak, to chodzi Ci pewnie o to ograniczenie do 60 km w środku lasu w kierunku do Milosnej? Faktycznie uważaj bo czasami ten znak tam jest a czasami nie ma. A zazwyczaj jak jest znak to jeździ też tam zielone mondeo. Podejrzewam, że jak policja sama sobie ustawia ten znak to raczej mają pozwolenie.


03.07.2006, 09:02

Dołączył(a): 13.06.2006, 11:23
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 207
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: M6'07 CR A+
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Ale to po remoncie asfaltu zmienili "rozkład" tych świateł. Wcześniej owszem, korek się robił od czasu do czasu, ale teraz jest dosłownie codziennie - pomimo że wakacje są i teoretycznie ludzi mniej na ulicach. Coś tam pogmerali podejrzewam.

Co do znaku - to chodzi o pewną uliczkę osiedlową - zupełnie nie blisko Czecha. Raczej bliżej Wału Miedzeszyńskiego gdzie robię sobie skrót. ;)

Natomiast znak z ograniczeniem do 60 na tej trasie, to faktycznie jakaś bzdura - tymbardziej że nikt się do niego nie stosuje i wszyscy zapinają minimum 110. Zwłaszcza że z tej górki ostro się rozpędzają. Ja mam wyjazd z domu za samą górką - centralnie z lasu - przy syrence. ;) Być może się widzieliśmy dzisiaj - bo też jechałem koło 7:30. ;)

Zielonego Mondeo jeszcze (na szczęście) nie spotkałem na tej trasie. ;] Na szczęście, bo zgodnie z przepisami się tam jechać nie da - już nawet raz mnie jakiś debil strąbił, bo jechałem prawym pasem 80/h. :/ Oczywiście wiedziałem że nie mam się gdzie śpieszyć, bo zaraz będzie korek - ale on był mONdrzejszy.... :sciana:

_________________
Pozdor Myjk | http://galeria.emide.pl

Obrazek


03.07.2006, 09:47
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL