Teraz jest 28.03.2024, 15:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
[F1-F4] Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami.
Opisuję : klon zawsze działa, jest po angielsku i zawsze obsługuje najnowsze kury - to akurat z językiem dla mnie nie jest problem, uważam że nawet lepiej bo więcej znajdziesz po ang niż po naszemu szukając rozwiązania czy pomysłu na "i co dalej robimy". Klon również posiada rozpisanie wszystkich bitów po ang - to nadal nie jest problem. Do celów prywatnych by okazjonalnie sprawdzić jeden samochód nie wiem czy warto mieć oryginał - co innego jeśli robisz auta klientów, nawet prywatnie jak krzynol czy koleś, to ma sens, kiedyś się zwróci, prywatnie sorry ale bez sensu. Gdybyś udowodnił a nie żebym się czepiał że klon nie ma rozpiski wszystkich bitów bajtów tylko puste pola to spoko. Gdyby tak jak napisałem wcześniej na przeciwko siebie stanęło 5 letnie auto i klon powiedzmy kupiony nie dawno to różnica w postaci bajery językowej byłaby najmniej istotna.


07.11.2016, 23:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami.
Klon się starzeje, jest zrobiony pod daną (np aktualną) wersję programu i kiedy pojawiają się nowe samochody z nowymi modułami/sterownikami to taki klon możesz sobie powiesić na ścianie bo już wszystkiego w nich nie ugryzie a jeśli nawet połączy się ze sterownikiem to będziesz miał pełno pustych pól w kodowaniu czyli znowu robisz na ślepo. Musisz kupić następnego klona do nowej wersji programu czyli tak naprawdę do nowych salonowych samochodów. Ludzie zgrywają labelki z vcdsa najnowszego do klona żeby to zobaczyć, pewnie znasz temat. Z językiem angielskim nie mam problemu ale jak mieszkam w Polsce to miło jest jak program mam w rodzimym języku. Po angielsku mogę szukać po forach tak samo jak każdy więc nie rozumiem stwierdzenia "łatwiej się szuka mając angielski program". Podstawowa rzecz jakiej nie masz w klonie to sprawdzanie przebiegu w dieslach ze sterownikami EDC. Jak dla mnie to podstawowa funkcjonalność bo na tzw "Dzień Dobry" może oszczędzić nerwów np przy kupnie auta. Kabel już zrobił wiele dobrego w Łodzi i w Polsce, kupowanie, sprawdzanie, aktywowanie, dla rodziny, znajomych i nieznajomych... uwierz mi, zwrócił się 3 razy. Octavię też kupiłem mając go ze sobą. Chyba się w nim zakochałem, ha ha. :P

ps - ze strony Rosstecha program oryginalny też działa. Mogę działać na polskim lub angielskim.
Kupując w ADAKO mozesz używać programu w jęz. PL i EN. Kupując u Rosstecha masz tylko EN program. :D

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


08.11.2016, 00:49
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami.
Ja się zgodzą z Tobą, że to co napisałeś jest prawdą i o starzeniu i o pustych polach. Tylko jaki jest sens dla użytkownika, który jest posiadaczem jednego auta, to auto starzeje się z właścicielem i kablem który na daną chwilę (czyt. zakupu i eksploatacji) jest narzędziem wystarczającym do obsługi auta. Ja nawet uważam, że sprzedając auto taki kabel dołączę w formie gratisu. Taki nie aktualizowany a właściwie dopasowany kabel do auta i jego możliwości może więcej pomóc właścicielowi niż zakup oryginału. Niech z każdą zmianą auta kupuje nowy kabel z najnowszym softem, średnia cena zakupu to 100,- zł oryginał 2500,- zł czyli będę mógł zmienić 25 razy auto i tyle samo kabel. A nie daj Bój - wiadomo pisanie czystej abstrakcji - ktoś wymyśli OBD inny kształt wtyczki czy umiejscowienie pinów czy Ty dostaniesz od producenta gratis albo nie wiem rabat na wymianę Twojego urządzenia. Tego nie wiem - bo nie posiadam oryginału - co będzie jeśli Twój kabel oryginalnie się uszkodzi, z jakiegoś Tobie i mi nie znanego powodu, co wtedy czy nawet po 8 latach od zakupu masz jakieś prawa/ udogodnienia że masz oryginał ? Czytałem że szybciej pojawia się wersja EN niż PL, częstsze są aktualizacje EN niż PL, na tłumaczenie czekasz dłużej. Sprawdzenie stanu licznika to nie może być jedyna "dogodność" i "wyższość" aby kupić oryginał. Narzędzi do sprawdzania stanu licznika jest więcej na rynku i niektóre mają lepszy zakres pracy umożliwiają więcej.


08.11.2016, 06:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami.
Nie na sensu tego ciagnac. :-)

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


08.11.2016, 07:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kabel diagnostyczny VAG KKL nie łączy z samochodami.
Joker napisał(a):
Nie na sensu tego ciagnac. :-)

Ciągnąć nie ale porozmawiać tak, tak przynajmniej uważam :) Miłego dnia.


08.11.2016, 08:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL