Teraz jest 28.04.2024, 13:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
[F2] Dolna osłona silnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
ecd napisał(a):
Czy materiały wygłuszeniowe w Polo są inne jak w Fabii to nie wiem, ale może jest ich gdzieś więcej bo w polówce jest wyraźnie ciszej jak w fabce. Pamiętam, że kiedyś pojeździłem trochę F2 TSI no i przy każdej prędkości było głośniej.
Aha w F2 nie ma np. wyciszenia pod kanapą z tyłu tylko goła blacha, a w polo jest :wink:


Znalazłem rozpiskę części do Polo, faktycznie w VW jest na bogato.
Ale i na to znalazłem dobry pomysł ale to już w innym temacie będzie :)


30.09.2013, 10:15
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4711
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Obiecane fotki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


30.09.2013, 17:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Komentarz do osłony : dostrzegam bardzo duży plus pełnej osłony pod silnikiem w obecnych warunkach atmosferycznych (temp. poniżej 10 st. C) tzn. po ok. 7 km od startu z garażu (nie ogrzewanego) mam silnik zagrzany na 90 st. C i co najważniejsze dla silnika temp oleju wynosi 85 st. C (a może to zasługa przede wszystkim wysokiej klasy oleju i jego lepkości). Jakoś specjalnie nie przedłużam stania na włączonym, tyle co otworzyć, odpalić, wyjechać, popracować w między czasie zamknąć drzwi i jazda. Przekładając to na którym zakręcie lub drzewie miałem wcześniej silnik właściwie nagrzany jest duża zmiana na plus. Osłona nie tak dawno było ściągnięta w celu sprawdzenia kompatybilności z resztą auta, zrobiłem paręset km na niej już.

Zauważyłem :
- nic nie jest przypieczone, przypalone, odkształcone, okopcone (czyli modelowanie ma sens!)
- taśma termiczna zdaje egzamin, trzyma się jak szalona.
- powiększenie otworów oraz dodatkowe otwory spełniają swoją funkcję (widać po śladach że woda elegancko spływa każdą możliwą drogą, brak szlamu)
- żaden z węży gumowych czy innych nie ma śladów kontaktu z osłoną oraz nie ma śladów przypieczenia (twardość odpowiednia)
- ściana grodziowa po delikatnym czyszczeniu nadal jest czysta (czyli osłona chroni skutecznie)
- tuning drogowy (ślady przytarcia po prawej stronie)

Wcześniej osiągane temp oleju oscylowały w okolicy 86 do 90 st C. przy średnio dynamicznej jeździe, obecnie zdarza się że temp. wynoszą w zakresie 89 do 92 st. C ale szybko ją tracą. Dla przykładu wczoraj w godz. popołudniowych ok 18 st. C na zewnątrz temp miałem 86 st. C jak dojechałem do domu, dwa dni wcześniej na takim samym odcinku ale na zewnątrz było 26 st. C było to 90 st. C.

Jeździmy dalej z osłoną i obserwujemy :) Ponowny montaż był dużo łatwiejszy od pierwszego, co przyznam nie było takie pewne jakby się mogło wydawać.


31.10.2013, 09:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Witam podłączając się do rozmowy o płytach pod silnik...

oryginalne płyty pod diesel są pełne nie mają żadnych wycięć czy wlotów jak np ta:
http://allegro.pl/oryginalna-oslona-sil ... 04392.html
Obrazek
natomiast są też dostępne długie płyty w tym też "rezew plasty" i jakieś inne wynalazki z otworem takim jak w krótkiej osłonie dla porównania aukcja z krótką
http://allegro.pl/oslona-pod-silnik-fab ... 69417.html
Obrazek
i długa z wlotem bądź też wylotem
http://allegro.pl/oslona-silnika-silnik ... 72161.html
Obrazek
ja mam w tej chwili w benzynie zamiennik do diesela z tym otworem ale pękł po najechaniu na zmarzniętą koleinę ze śniegu, chce kupić oryginał wierząc że jest wytrzymalszy materiał wykorzystany no i biorąc wszystkie achy i ochy płynące z montażu dużej osłony ale nurtuje mnie ten otwór? po co on jest w osłonie do benzyny kiedy ona sama z siebie jest krótka?


25.01.2014, 16:06
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Jeżeli do Pb i do tego pełna osłona to warto kupić oryginał z VW Polo, który ma wycięcie jak zrobił zecke i ma "sreberko" na kolektor wydechowy. Otwór na 2 i 3 zdjęciu to wentylacja aby olej w skrzyni się nie zagotował, najlepiej jak jest. Nie wiem czy chcesz się bawić w modelowanie jak Ja i koszt taśmy/ materiału nie sprawi że miałbyś oryginał.

Osłonę którą Ci polecam wygląda tak :
http://allegro.pl/oslona-silnika-audi-a ... 85281.html
http://allegro.pl/oslona-pod-silnik-vw- ... 66693.html

Zwróć uwagę na numer katalogowy/ fabryczny, nowa kosztuje 159,- zł, używki trzymają cenę.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Daniel za ten post:
skodzilla
25.01.2014, 18:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
ja kudłaty durnowaty nie wspomniałem że chodzi mi o fabiolota I teraz dopiero doczytałem że temat dotyczy F2 mój błąd sorry... Car prog wyrzuca 6Q0825237A i B oraz 6R0825235 jako osłonę dzwiękochłonną na pierwszy rzut oka nie widać róznicy między nimi a na allegro są opisywane jako pasujące nawet do skody rapid:) http://allegro.pl/skoda-rapid-5j-2013r- ... 51353.html


25.01.2014, 20:33
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Można wysunąć tezę z dużym prawdopodobieństwem że osłony Fabia I i Fabia II są współzamienne. W katalogach widzę, że co pasuje do FII pasuje do F1 i na odwrót. Z Rapid-a pasuje do FII na 100%.


25.01.2014, 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4711
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Wiele rzeczy pasuje P&P z F1 do F2 i na odwrót , osłony krótkie w F1 i F2 są takie same, więc pełne pewnie też

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


25.01.2014, 22:18
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
a co powiecie na takie cudo:D taka osłona tak szybko sie nie podda:D zostaje kwestia dopasowania i wykonania ewentualnego otworu
do chłodzenia skrzyni... tylko czy taka osłona w przypadku bliskiego spotkania z czymś czyhającym na miskę olejową nie urwie zderzaka? przecież z przodu jest montowana właśnie do niego taka osłona w razie czego się nie ugnie tylko uniesie do góry... jak myślicie moje obawy są słuszne?
http://allegro.pl/oslona-silnika-alumin ... 42057.html
Obrazek


26.01.2014, 11:53
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Osłona metalowa w FII w oryginale (nie wiem czy to jest oryginał czy nie) jest przykręcana do podłużnicy poprzez odpowiednie dystanse, jest założona za otwory do zderzaku ale najmocniejszy punkty to podpory do podłużnicy. Na przykładzie osłony do Octavia I tak to wygląda, do podłużnicy :
Obrazek

A tutaj zdjęcia osłony : http://www.volkswagengroup.pl/product.p ... roduct=420

Obawiałbym się jednego w przypadku w/w osłony przez Ciebie, jak Ją uszkodzisz (bo to cienka blacha jest) to ostry element może coś innego uszkodzić.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Daniel za ten post:
skodzilla
26.01.2014, 13:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
jak to dobrze z kimś mądrym pogadać:D muszę to przetrawić... w sumie pracuje w firmie w której mógłbym sobie wypalić laser jetem taką osłonę z jak i aluminium róznej grubości tak i nierdzewki na laser jecie ale ciekaw jestem z kąd pozyskać rysunki do palenia ... ten sprzedający ma całą mase osłon to wszelakiej maści aut...


26.01.2014, 13:34
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Dolna osłona silnika
skodzilla napisał(a):
jak to dobrze z kimś mądrym pogadać:D muszę to przetrawić... w sumie pracuje w firmie w której mógłbym sobie wypalić laser jetem taką osłonę z jak i aluminium róznej grubości tak i nierdzewki na laser jecie ale ciekaw jestem z kąd pozyskać rysunki do palenia ... ten sprzedający ma całą mase osłon to wszelakiej maści aut...


Może to zabrzmieć prymitywnie ale pożyczyłbym od kogoś osłonę i obrysował ją na gładkim papierze, potem przyłożył papier na aucie, gdzie będzie brakować przeciąż papier i zachowując kształt przy krawędziach dołożyć papieru. Widziałem że w RU ktoś robił w garażu, wycięcie i dał jakiś plik, jednak rozszerzenie jego jest mi kompletne nie znane nawet z google - może to plik do w/w urządzenia. Jeśli zrobiłbyś metalową chętnie kupię, dystanse już mogę we własnym zakresie zrobić.


26.01.2014, 13:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
pliki o których mówię to dxf o ile się nie mylę, ja akurat pracuje na innym dziale ale kolega z cnc jest skory do współpracy w razie "W";) gdybym mógł tylko poświęcić troche więcej czasu temu tematowi... i ściągnąć z mojego fabiszona osłone to może udało by mi sie ją rozrysować w auto cadzie... ale w chwili obecnej przynajmniej do marca muszę sie zadowolić osłoną którą mi kolega polecił... ale musze o tym pamietać po egzaminach:D chyba że komuś z forum wpadnie w ręce dwg albo dxf z osłoną pod silnik to zaraz lecę do szefa po wycenę i osłona pod silnik z 316 z klubowym logiem wędruje do działu z klubowymi gadzetami:D


26.01.2014, 15:15
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.03.2013, 16:36
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 110
Zdjęcia: 3
Podziękował: 2
Pomógł: 5

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: flash
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Dolna osłona silnika
odsiweżając temat dolnej osłony silnika
Obrazek
http://www.agauto.sk/pl/detail/oslona-s ... 15255.html
ale cena porażka 700


23.03.2014, 17:12
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 12.12.2007, 21:20
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój
Posty: 856
Zdjęcia: 2
Podziękował: 22
Pomógł: 14

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGU - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: Dolna osłona silnika
Cena 700zł ale i waga 10 kg 2mm blachy to chyba przesada


10.08.2014, 21:35
Zobacz profil GG Album osobisty
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL