Teraz jest 28.03.2024, 14:05



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
[F2] Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika.. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
krd napisał(a):
Niech sobie idzie tam kupić


nie kupi . bo polak nie jest glupi nie kupuje w salonie (naprawde niewiele osob nawet ktore stac kupuje w salonie ) . bo po co ma przeplacac za nowe. kupi po najwiekszej utracie wartosci czyli tak 3-5 letnie. (ile razy ja to slyszalem) .a glupi frajer ktory mu sprzeda juz zaplacil frycowe i chetnie odda swoje 3-5letnie auto w dobrym stanie z salonu polskiemu januszowi.

nie wiem czemu ludzie sa takimi idiotami. ale widzac co dzieje sie od 2 lat. czemu nie . wierza ze jakis frajer kupuje auto nowe i czeka jak moze im opchnac za pol ceny z pocalowaniem reki ze racza wziac.


wszystkie statystyki mowia ze mamy 90-95% aut ze skreconymi blatami ale to mniej wiecej taki sam procent , jak ludzi wierzacych :P wiec wiara czyni cuda.
rydzykowi np bezdomy dal dwa auta to czemu akurat nie kupic 5 letniej igiełki za 1/3 ceny ze 150k km na blacie


edit.
a tak bez sakrazmu
znow ze statysty (nie pamietam jaki procent) ale najwiecej aut jest w polsce kupowanych do 20 tys wiec "z czym do salonu"

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


27.01.2018, 18:41
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Po sprzedaży swojej o2 podpowiem - każdy pojazd ma swojego nabywcę.
Poszła za na prawdę wysoką cenę. Bez negocjacji. I długo na ogłoszeniu nie wisiała.
Dlatego czy za 22 czy za 30 - kupiec będzie. Jeden chce dobrze, drugi tanio.


tapatalk

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


Niżej 2 podpisani użytkownicy dziękują kapi za ten post:
krd, xtremesystems
27.01.2018, 21:19
Zobacz profil GG Album osobisty
Online

Dołączył(a): 20.07.2010, 20:26
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1606
Podziękował: 0
Pomógł: 30

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style
Rok prod.: 2019
Województwo: mazowieckie
Post Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika..
krd napisał(a):
coolmobil napisał(a):
Pamiętaj ze cenę kształtuje rynek

No. Taka jak moja to wydatek w okolicach 80tys w salonie. Niech sobie idzie tam kupić [emoji1]
także załóżmy, że po 7 latach mamy 3/8 ceny nowego. Jak to wygląda u Ciebie. Ile kosztuje tak wyposażona Insignia obecnie?

Teraz to ciężko porównać do nowej bo jest już nowa isia. Całkiem z innej bajki.
Taka jak moja w 2011 kosztowała pewnie jakies 130-140 minus zapewne jakiś rabat.
Realnie mogę sprzedać ja w przedziale 36-38 patrząc jak się sprzedają podobne, polskie, dobrze utrzymane, pewne egzemplarze. Czyli nie całe 30% ceny wyjściowej po 7 latach.

A ty mówisz ze Fabia rok starsza powinna iść za jakieś 10% swojej ceny wyjściowej więcej...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
Było:
Fabia RS 05' 187KM
Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTi Cosmo
Skoda Superb III, 1.8 TSI Style
Toyota RAV4, 2.5 Hybrid AWD, Selection

Jest:
Skoda Superb III, 2.0 TSI 4x4, Style


27.01.2018, 22:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
xtremesystems napisał(a):
bo polak nie jest glupi nie kupuje w salonie (naprawde niewiele osob nawet ktore stac kupuje w salonie ) .

Większość tych mądrych to tacy, których nie stać, a i tak kupują w salonie (za niezarobione).

Mnie nie stać i nie kupuję. Uważam, że nie warto wydać na auto więcej niż 30 000 zł. A i tak takie auto jest wygodniejsze niż nowa fabia (chociaż za 30k to raczej na jakieś podłe citigo ledwo wystarczy, na które nie wydałbym nawet 10 000 zarobionych). I nie trzeba się martwić o możliwość osiągania regularnego dochodu. A przy nieposiadaniu dwóch lewych rąk wiele efektów zaniedbania (patrz: "serwisowany w aso") można zniwelować samodzielnie.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


28.01.2018, 05:17
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
weuek napisał(a):


Mnie nie stać i nie kupuję. Uważam, że nie warto wydać na auto więcej niż 30 000 zł.


troche brak logiki. bo skad wiesz jakby cię bylo stac to czy nie uważał bys ze warto wydac na auto wiecej niz 30k zl


nawiecej tego typu tekstow slysze od ludzi którzy jezdza uzywkami. [kazdy mowi ze by nie chcial nowki].
najsmieszniejsze jest to ze jak sie posklada i juz takich stac to nowke biora bo nie beda jezdzic sztruclami. [takie argumenty]

natomiast nigdy niemal nie slysze takich tekstów od wlascicieli nowek nawt pokroju citigo [aut miejskich]



ja natomiast. zawsze mówię wprost inie wstydze sie przyznac. mialem kupic uzywke. ale nie moglem takiej znalezc jak mi odpowiadala. moglo to wynikac z za dzuych wymagan, tego ze sie nie znam i nie umiem oceniac aut używanych, badz tez tego ze rzeczywiscie wiekszosc to trupy a ludziska kupujacy wmawiaja saobie ze nie.

bylo mnie stac. kupilem nowke . nie bedzie mnie stac to ją sprzedam szybko póki ma wartosc. to tylko rzeczy choc bede szczery szkoda byloby mi jak cholera. ale sa rzeczy wazne i ważniejsze.

najwazniejsze to nie udawac i nie robić rzeczy na pokaz typu nie stac mnie a kupie.


Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


28.01.2018, 09:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
xtremesystems napisał(a):
troche brak logiki.

weuek napisał(a):
Większość tych mądrych to tacy, których nie stać, a i tak kupują w salonie (za niezarobione).

xtremesystems napisał(a):
najwazniejsze to nie udawac i nie robić rzeczy na pokaz typu nie stac mnie a kupie.

Brak logiki, ale wniosek końcowy identyczny.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


28.01.2018, 12:12
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Chyba żadnej dyskusji być nie powinno. Auto nowe jest zawsze lepszą opcją. Jedyna kwestia czy dane auto spełni Twoje oczkiwania. Bo jeśli masz załóżmy 50k to nie kupisz auta na 7 miejsc nowego, wtedy zostaje niestety używka, ale jeśli wystarczy Ci taka fabia to się może zmieścisz w budżecie i bierzesz nowe. A druga kwestia czy jesteś w stanie podźwignąć utrate wartosci. Jeśli tak lub nie patrz pkt wyżej.
Ja bede przymierzal sie do zakupu auta wartego jako nowe grubo ponad pol miliona i od razu z założenia wiem, że utraty wartości nie chcę dźwigać od takiej kwoty, bo nie mam takiej mocy przerobowej to szukać bede młodej używki i mam przynajmniej połowe kasy w kieszeni. Chyba, że wydarzy się poprawa sytuacji to oczywiście o używanym nawet nie bede myślał.:)


28.01.2018, 12:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Kupuję Fabię II - Pytania, porady, pomoc w wyborze silni
Ja przed zakupem swojego auta szukałem właśnie używanego. Wybrałem się gdzie? Do komisów. Szło się tam tylko przeżegnać..
Jak już znalazłem coś konkretnego to nie byłem pewny co do przebiegu.. Stwierdziłem że jak mam wydać 30 czy 40tys. na używany hugo wie w jakim stanie, to wolałem dołożyć i kupić nowe i pod siebie skonfigurowane. Kuźwa, trochu czasu już mineło od zakupu a jakoś nadal mnie to auto cieszy i sprawia dużo frajdy z jazdy jak i ze spalania po mimo że zrobiłem wirusa przy 30kkm. W chwili obecnej moje auto ma 114kkm i 10 lat na garbie. Dużo w sumie nie jeżdżę i nawet nigdy nim w rok nie zrobiłem nawet 15kkm, przeważnie jest to 10-12kkm. Wszystko jest wymieniane na czas oraz mam porobione rzeczy gdzie nawet serwis by mi tego nie zrobił.. Od trzech lat się zastanawiam nad zmianą auta, bo nie ukrywam, chciałbym coś dużo większego..coś na pokroju bmw 5, mercedesa E lub nowej salonowej Maździe 6 - ale czy tak naprawdę potrzebne mi takie auta.. ??? F2 jest małe i z tym motorem zajefajnie szybkie. Na zbiorniku robię 1000km nie oszczędzając na paliwie, ceny części zamiennych są śmiesznie tanie tak samo jak ubezpieczenie a przy w/w raczej już tanio nie będzie.. Czy żałuję zakupu nowego auta? NIE!!! Ja kupowałem z zamiarem jeżdżenia przynajmniej 10 lat i cel osiągnąłem a spadek wartości po 3 - 5 latach w ogóle mnie nie interesował. Od dnia zakupu do dnia dzisiejszego mam dwóch kupców na moje auto i tylko czekają aż rzucę hasło że F2 idzie na sprzedaż...

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


31.05.2019, 22:13
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL