Teraz jest 19.04.2024, 03:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
owiewki 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post owiewki
Hmmm wiecie, tak się zacząłem ostatnio zastanawiać nad takowym ustojstwem do auta. Kiedyś uznawałem to trochę obciachowy wynalazek, ale teraz mam to w cieniasie (nie wiem tylko jakiego producenta) i ujrzałem dość ciekawe zalety takiego rozwiązania wynikające nie tylko z ograniczenia "nadmuchiwania" powietrza na czoło przy uchylonym oknie, ale również nie-wlewaniem wody deszczowej przy roztwartym lekutko oknie. Oczywiście problemy takie nie dotykają użytkowników zaopatrzonych w klimę. Ja jednakowoż swego czasu poskąpiłem na klimatyzację :-) (czytaj: miałem ograniczony budżet) no i teraz zastanawiam się nad wynalazkiem zwanym owiewką szyby bocznej. Znalazłem dwóch producentów takich gadżetów, czyli Heko i Auto-Plex. No i tak nieśmiało chciałem zapytać :mrgreen: , czy ktoś ma coś takiego, czy można tu mówić o jakiś różnicach jakościowych, czy na coś można by zwracać uwagę no itp...


12.04.2006, 08:43
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
Czesc,

Mialem to w poprzednich autach, rzeczywiscie mozna uchylic okno podczas jazdy - wtedy nie leje sie woda do auta, mniejszy halas. Ale wada to porysowana, matowa krawedz szyby stykajaca sie z owiewka i ciezkie domykanie okna (nie wiem jak sie bedzie zachowywalo zamykalnie elektryczne). Ja juz tego wiecej nie kupie.

Wybor nalezy do Ciebie :-)

pozdr, krzysn


12.04.2006, 09:13
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.05.2005, 09:01
Lokalizacja: POZNAŃ WLKP
Posty: 93
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Skoda Fabia I Sedan Ambiente +
Rok prod.: 2005
Województwo: wielkopolskie
Post 
Ja w poprzednim aucie miałem elektryczne szyby z funckją nie przyczaśnięcia (podobnie jak w obecnej Fabii) i założyłem sobie owiewki. Jednak chyba po 2 minutach już je ściągałem, gdyż nie domykały mi się szyby tylko odbijały i jechały w dół. Może w Fabii ta tolerancja odbijania jest inna, tego nie wiem, ale owiewek już nigdy nie założę.
PZDR.

_________________
Onwa MK 3 + SIRIO Silver Megawatt 3000 bat 170 cm - bardzo fajny zestaw CB


12.04.2006, 10:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 10.04.2006, 11:06
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Posty: 303
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: fabia 1.4/44kW
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post Re: owiewki
Ja mam owiewiki Heko i moge powiedziec, ze nie sa dopasowane dokladnie do krzywizny drzwi i opadaja w dol mimo, ze przykleilem owiewke na calej dlugosci. W deszczu jest swietnie, bo mozna otworzyc okno, jak nie mialem owiewki to kiedys przy otwartm oknie zostalem ochlapany woda przez przejezdzajaca ciezarowke, teraz jak troche otworze to nic sie nie dzieje. Szyby na krawedziach sie rysuja i slychac jak telepia sie na nierownosciach. Cos za cos, ja tam kupilem owiewki w celach zdrowotnych, bo mialem problemy z lewym uchem i ramieniem, nawet w lecie mnie bolalo (chyba od zbytniego przewietrzania). Ale nastepny samochod na 100% bedzie z klimatyzacja i zniknie problem otwierania okien. :-)


12.04.2006, 18:28
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
W fabii niepolecam !! po pierwsze przy elektr. szybach przy zamykaniu odbija szyba w dół a druga sprawa to to że rysyje szyby, wpadaja pyłki, kamyczki itp i rysują :(
wywaliłem po dwóch tygodniach i nigdy więcej.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


12.04.2006, 19:10
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.04.2005, 16:01
Lokalizacja: Białogard
Posty: 199
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Polecam jak najbardziej :) Na poczatku mialem problem z domykaniem ... ale jak tylko plastik sie wpasowal to juz nie mam tego problemu .. Owiewki to bardzoi przydatna rzecz ... nie wieje podaczas szybkiej jazdy, zawsze to jaksas wymiana powietrza .. :mrgreen:

_________________
<<<>Moja Fabka<>>>


12.04.2006, 21:06
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja również mogę polecić ten "wynalazek" :good: Tak jak napisał NOM w czasie deszczu nie kapie bezpośrednio do środka :smile: i jeśli chodzi o moją fabkę to osobiście nie narzekam na żadne porysowania lub nie domykania szybki :mrgreen:


13.04.2006, 17:47
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
Loni napisał(a):
osobiście nie narzekam na żadne porysowania lub nie domykania szybki

takiego głosu było mi trzeba ;-) . Ciągle się jednak zastanawiam. A jakiej firmy masz owiewki? Bo Nom wspomniał o Heko, że jakby nie najlepiej wyprofilowane do Fabki. A zastanawiam się, bo mam na przednich szybach naklejoną folijkę, co niestety zwiększa lekko grubość szyby. Jeśli zatem nie domykała by się normalnie, to folią tym gorzej...


14.04.2006, 06:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nio właśnie ja również mam owiewki tej firmy /heko/ :smile: i nie mam problemów a w przyszłym tygodniu myslę o przyciemnieniu szybek / z przodu też/ więc ja już sama nie wiem :crazy:
Z tego co wiem Wojtas ma folie na wszytskich szybach i też nie narzeka :hurra: ale decyzja należy do Ciebie bo wiadomo że z tego co widać nie którym te owiewki nie spasowały :sad: - powodzenia :good:


15.04.2006, 16:22

Dołączył(a): 07.04.2005, 16:01
Lokalizacja: Białogard
Posty: 199
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2003
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Loni napisał(a):
...Z tego co wiem Wojtas ma folie na wszytskich szybach i też nie narzeka...


dokladnie :D Ja takze posiadam owiewki firmy Heko :) na poczatku mialem problem z domykaniem .. jak szyba dochodzila do konca to ja odbijalo :( .. Pamietaj zeby tylko dokleic kilka paskow wlasnej tasmy dwustronnej .. bedzie sie lepiej 3mac .. ja tak zrobilem i smigam juz z nimi 2 rok i nie mam problemow .. nigdy mnie nie wypadly ani sie nie poluzowaly :) I jak juz zamontujesz to najlepiej przez pierwsze kilka dni wstrzymaj sie z otwieraniem szybki na dluzej :) .. wtedy sie klej lepiej zgra z uszczelka :mrgreen:

_________________
<<<>Moja Fabka<>>>


15.04.2006, 16:34
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
i w końcu sobie sprawiłem. Ostatnio dużo kursuję Bydgoszcz-Poznań i w te upały brak klimy dawał się we znaki a jak człowiek okno uchyli to nie dość że wiało w czoło to jeszcze hałas no i podwyższone spalanie :mrgreen: ;-) .
Okazało się że zakup najtaniej wyjdzie mnie w ASO :shock: . Tak tak, też byłem oszołomiony tym faktem. Zapomnieli marży dożucić ??? ? No tak czy inaczej kupiłem, zamontowałem i po chwili już się zastanawiałem jak ten wynalazek ulepszyć, bo, oczywiście domykanie szyb odbijało. W ruch poszła więc taśma dwustronna, która miała za zadanie prztwierdzić toto lepiej do drzwi a wewnętrzna strona (tam gdzie się styka z szybą) została lekutko pociągnięta czymś natłuszczającym. No i problem zniknął jak ręką odjął. Teraz już się uszczeleczka uleżała i w ogóle tematu odbijania szybek nie ma a ja raduję się uchylonym oknem bez obawy o trepanację czaszki ;-) .
Co do efektów wizualnych - ładnie się to komponuje z przyciemnionymi szybkami, a poza tym walory użytkowe powodują że bardzo mi się to podoba :mrgreen:


21.08.2006, 07:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.05.2006, 14:57
Lokalizacja: Świeradów-Zdrój
Posty: 148
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Rok prod.: 2000
Województwo: dolnośląskie
Post owiewki
Jam mam owieki marki Team HEKO sprawdzja sie one bardzo dobrze. Nie zgodze sie z Sebastaianem ze przy ele. szybach owiewki nie zdają egzaminu. Szybki sie domykają nie ma zadnego problemu z ich odbijaniem!

_________________
http://www.kolejgondolowa.pl/


22.08.2006, 13:43
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 18.10.2005, 08:22
Lokalizacja: WU
Posty: 591
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: mazowieckie
Post 
Maciej napisał(a):
Team HEKO


dobra firma,

jak jeszcze śmigałem cc, sc to też zakładałem owiewki :) no i sc z elektryką, nie było żadnego problemu z heko.


22.08.2006, 18:24
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
a widzicie, nie napisałem jakie mam owiewki. To właśnie Team Heko (i to je właśnie najtaniej wyszło kupić w ASO niż np. w necie :shock: ). I jednakowoż po założeniu na początku autodomykanie szyb odbijało. Ale nie takie ze mną numery ;-) . Chwila moment i wuja zaradził ;-) .


23.08.2006, 06:27
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mam HEKO - te ciemniejsze już 4 lata i zero problemów, nie mam elektryki szyb.


23.08.2006, 08:04
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL