Teraz jest 23.04.2024, 08:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Fabia kontra złodzieje 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Fabia kontra złodzieje
Wlasnie czytam ze najczesciej kradnie sie auta na czesci.

Najczesciej lupem lawety staja sie auta golf, oktawia, fabia, pasat, chyba ibiza. Miedzy 20 a 50tys zl

Metoda jest zawsze taka sama, noca laduje sie na lawete obojetnie czy spod bloku czy z bramy domku i skladuje w dziupli, potem allegro i samochod znikl :(

wiadomo juz ze autoalarm nic nie daje, mechaniczna blokada skrzyni lamie sie pod kopniakiem, psa w samochodzie trzymac nie mozna

Nie mam za duzych mozliwosci poza ubezpieczeniem AC i ewentualnym parkingiem strzezonym.

Jak myslicie, ladowac sie w parking 120zl miesiecznie czy zaufac polisie?


06.09.2012, 12:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Ja trzymam na strzeżonym za dużo wiekszą kasę i nie narzekam.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


06.09.2012, 12:04
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.11.2010, 07:57
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy
Posty: 376
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fresh +
Rok prod.: 2002
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
No właśnie ja też jestem na takim etapie.
W pracy auto mam pod oknem i jest tu bezpieczne. Domek autko zabezpieczone w garażu, u dziewczyny też bezpieczne. Na mieście mało kiedy zostawiam samochód i chyba z AC zrezygnuję. Może jeszcze coś dodatkowego bym zastosował..

_________________
Puszka wozi zadek z punktu A do punkty B (konieczność). Motocyklem jeździ się i podróżuje dla przyjemności. Za nic tego ze sobą nie zamienię.


06.09.2012, 12:20
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
W mojej rodzinie powiezli golfa II dawno temu

auto stalo w garazu, garaz mial drzwi, przed garazem brama, za brama pies.

psa uspili, otworzyli brame, otworzyli garaz, wyprowadzili samochod... a najlepsze ze nad garazem spali wlasciciele przy otwartym oknie

szczescie w nieszczesciu ze mieli na otarcie lez autocasco


06.09.2012, 13:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Jak bardzo chcesz, możesz sobie zrobić najprostszy i zarazem bardzo skuteczny pstryczek do odcięcia pompy paliwa, w Tobie tylko znanym miejscu.

Poza tym, ja słyszałem, że Fabii to się tak dużo nie kradnie przez profesjonalistów. A gówniarze nie są z kolei tacy cwani i ogarnięci.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


06.09.2012, 14:22
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
hehe wlasnie czytam ze nie ma zabezpieczenia przed laweta, alarm odpinasz w kilka sekund, wciagasz auto i jazda. dzisiaj ze znajomym rozmawialem, niedaleko gdzie mieszkam zlodzieje lawetowali golfa IV, spadl im przy wciaganiu i odjechali nim ktokolwiek sie obudzil i do okana poczlapal :(

i wlasnie tego boje sie najbardziej, nie tego ze mi schowek obrobia, nie tego ze mi radio ukradna ale ze powiaza caly samochod na czesci

autocasco wyplaca w przypadku kradziezy chyba 70% warosci pojazdu... ale warosci na fakturze czy 70% ceny rynkowej?


06.09.2012, 14:39
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Z tego co wiem, Fabia jest poza 10 najczęściej kradzionych samochodów, a kradzież "na lewete" jest już mocno przestarzały (co nie znaczy, że nie może się zdarzyć).

Z Auto Casco wypłacą zależnie od tego co jest OWU. Najczęściej w pierwszym roku ubezpieczenia jest to wartość fakturowa, potem albo musisz dokupić stałą sumę ubezpieczenia, albo wartość pojazdu idzie 10 tysia w dół...

_________________
Obrazek


06.09.2012, 17:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
musze pogadac z ludzmi

:wink: :evil: 8) :) :smutny: :browar: :czytaj: :browar: :czacha: :D :) :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :cry: :evil: :roll: :wink: :!: :?: :arrow: :| :mrgreen: ??? :bravo: :eh: :hurra: :fuck: :blowup: :hang: :party: :party: :party: :party: :party: :party: :1: :ban: :banana: :polska: :respect: :smiley15: :spam: :sciana: :worthy: :serca: :aniolek" :ganja: :hura:

sorki, córka nalegała, a że ona to moje oczko w głowie to wyszło jak wyszło :D


06.09.2012, 17:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.09.2009, 17:27
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 56
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Combi Style + Joy
Rok prod.: 2009
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
W sumie to AC jest nie tylko od kradzieży - pożar, grad, rozbita od kamienia szyba, zwierze wpadające pod auto, itp. - zatem z AC bym nie rezygnował ( przynajmniej przez pierwsze trzy - cztery lata ) - wszak kradzież to nie jedyne niebezpieczeństwo :|

Parking strzeżony - zależy od okolicy nocowania autka :lol:

Ja płacę i AC i parking strzeżony ( 110 pln/mc ) - przynajmniej bydło wracające nocą z popijawy nie testuje wytrzymałości karoserii i wystających elementów mej Fabii, a i po pracy zawsze mam miejsce parkingowe i nie kluczę tu i tam zastanawiając się gdzie je przenocować :wink:

Wariant bez AC i bez parkingu polecałbym osobom nie używającym pojazdu i trzymającym go we własnej sypialni.

A zabezpieczenia ..... wszystkie można obejść ale niektóre przynajmniej zniechęcą - jak złodziej nie jest napalony na to konkretne auto oczywiście :evil:


06.09.2012, 19:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
akinomrz napisał(a):

Ja płacę i AC i parking strzeżony ( 110 pln/mc ) - przynajmniej bydło wracające nocą z popijawy nie testuje wytrzymałości karoserii i wystających elementów mej Fabii


Kilka tygodni temu w mojej mieścinie był przypadek, że młodzian po pijaku uszkodził dwadzieścia kilka aut idąc po drodze ze sklepu, w którym ukradł coś na kształt łomu. Przyznał się (złapali go na gorącym), ale nie pamięta jak to robił. Oddać za szkody też nie ma z czego.

Poprzedni właściciel mojego pojazdu opisywał mi zdarzenie, w którym kibicie (tfu! Brzydzę się) wracali z meczu i po ich zabawie wymienił reflektor i malował maskę. Tak przynajmniej twierdził, na 100% nie wiem (ale lampa jest inna, grubość lakieru na masce tez to potwierdza).

Na osiedlu gdzie się wychowałem też był człekopodobny mieszkaniec, który bez sprzedania kopów paru lusterkom w sobotę do domu nie wrócił...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


06.09.2012, 20:04
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 17.06.2009, 21:19
Posty: 39
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: C4 Picasso klekot
Rok prod.: 2009
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Ja myślę nad zamontowaniem gpsa w aucie. Ustawie strefę i nawet jak auto odjedzie na lawecie to dostanę informacje. Tani chińczyk to ok 200 pln. Rodzima produkcja to ok 500pln. Ma kilka wejść, sterowany alarmem.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2


06.09.2012, 20:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
tez myslalem o gps albo gsm, ale zagluszacz sygnalu kosztuje juz od 80zl i jest ogolnie dostepny
a wierz mi, lawetowaniem zajmuja sie chlopaki nie z doskoku bo zbieraja na wino

u mnie z okazji euro, pokojowo nastawieni kibice wracajac mineli bezkolizyjnie zaparkowane auta. to kosmici rozbili na nich dwie butelki po piwie.

innym razem dwoch kolegow w droddze z punktu A do punktu B urywalo lusterka z polobrotu w ciagu 3 godzin. Na szczescie nasza dzielna policja i system kamer monitorujacych miasto wychwycil jedno zdarzenie, do pozostalych 17nastu sami sie przyznali :D

tylko u mnie przez ostatnie 4 lata:

jakis niezidentyfikowany ktos polamal lusterko

zielony pojazd przetarl nadkole

jakis niespelniony artysta zrobil z tylnej wycieraczki znak zapytania

wywinietych w druga strone lusterek co kilka dni nie licze

przerysowane drzwi chyba zamkiem od kurtki

gleboko na kilka milimetrow zarysowana wgnieciona maska i nadkole

poluzowany zderzak z lekkimi przetarciami

zbita lampa tylna


kurcze, chyba te 1440 za rok swietego spokoju to nie za duzo. wychodzi jakies 4 zl za noc


06.09.2012, 20:27
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Jeżeli masz możliwość wykupienia strzeżonego i stać Cię to moim zdaniem warto, głównie ze względu na wszystkie opisane przez Ciebie przypadki powyżej (bo statystycznie większa szansa na uszkodzenie niż kradzież). Ja płacę za miejscówkę pod robotą głównie dlatego, aby nie stać przy ulicy (na warszawskim mokotowie każdy cm na wagę złota..).
AC moim zdaniem przez pierwsze dwa lata obowiązkowo, potem można wykupić coś z mniejszą ochroną albo udziałami własnymi, żeby było taniej.
Jeżeli chodzi o kradzieże - mam trochę styczności z kradzieżami i jak mają ukraść to ukradną. Znam przypadek, w którym w nocy z osiedlowego parkingu złodzieje wyprowadzili 12 aut! Tylko jednego nie udało im się ukraść, jakiejś Corolli, bo okazało się, że właściciel zrobił jakieś własne zabezpieczenie, którego nie potrafili obejść. Niestety, złodzieje porzucili samochód 200m od bramy wjazdowej, ale w środku ogołocili go do gołych blach...

_________________
Obrazek


06.09.2012, 21:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
Waldi napisał(a):
Wlasnie czytam ze najczesciej kradnie sie auta na czesci.

Najczesciej lupem lawety staja sie auta golf, oktawia, fabia, pasat, chyba ibiza. Miedzy 20 a 50tys zl


Nigdy nie słyszałem o kradzieży Skody Fabii ani Seata Ibizy. W ogóle teraz jakoś mniej samochodów kradną. Wandalizm i szkody parkingowe, to co innego.

Waldi napisał(a):
Metoda jest zawsze taka sama, noca laduje sie na lawete obojetnie czy spod bloku czy z bramy domku i skladuje w dziupli, potem allegro i samochod znikl :(


Kiedy chcieli mi ukraść mój poprzedni samochód (Audi A4), to otworzyli drzwi bez ich uszkodzenia, wyjęli całe wskaźniki (tzw. "zegary") - też bez połamania czegokolwiek, wymontowali zza nich moduł fabrycznego immobilizera i prawdopodobnie wtedy zorientowali się, że samochód ma mechaniczną blokadę skrzyni biegów, której wbrew temu, co piszesz "kopniakiem" złamać nie dało rady - szarpali się z nią na siłę i wygięli coś w mechaniźmie zmiany biegów - wsteczny odtąd ciężko wchodził (skrzynia była zablokowana na wstecznym biegu, samochód stał tyłem do ściany). Ponieważ najwyraźniej nie mieli narzędzi do przełamania blokady, więc ukradli moduł immobilizera i poszli szukać kolejnego samochodu. Ten moduł kosztował mnie wtedy (ze 4 lata temu) ok. 700 PLN, plus holowanie do warsztatu, który wszystko poskładał. Znajomi straszyli mnie potem, że złodzieje mogą wrócić, ale tak się nie stało. Przeróżne teorie też słyszałem na temat tego, po co złodzieje zabrali mój immobilizer, ale już nawet ich nie pamiętam. Szkody nie zgłaszałem, bo nie chciałem stracić zniżek AC (może głupio zrobiłem).

W sumie moje Audi uratowała blokada mechaniczna. Pamiętać należy, że złodzieje też mają ograniczony czas i środki. Jeżeli coś nie idzie po ich myśli, odpuszczają i idą szukać samochodu, z którym pójdzie im łatwiej, który choćby da się łatwiej wepchnąć na lawetę (dźwigu przecież nie mają, pomijam znikome prawdopodobieństwo użycia lawety w przypadku samochodu typu Fabia, czy nawet VW Golf), albo który nie będzie miał niestandardowego odcięcia zapłonu/dopływu paliwa, o którym pisze jeden z kolegów, co jest w sumie bardzo dobrym pomysłem.



Waldi napisał(a):
Nie mam za duzych mozliwosci poza ubezpieczeniem AC i ewentualnym parkingiem strzezonym.

Jak myslicie, ladowac sie w parking 120zl miesiecznie czy zaufac polisie?


Ja AC miałem zawsze - korzystałem kilka razy (szkody parkingowe, kiedy sprawca uciekł i raz b. dawno temu, stłuczka z mojej winy). AC, to nie tylko kradzież, można w zimie wpaść w poślizg, przywalić w coś i zostać bez samochodu (chociaż każdy z nas uważa się za doskonałego kierowcę) i może zdarzyć się tysiące innych rzeczy.

Z parkingu strzeżonego nie korzystałem nigdy, choćby z tego względu, że wiąże się to z koniecznością spaceru po samochód, (np. najbliższy parking strzeżony jest ponad kilometr od mojego domu, więc to z 10 minut drogi, przynajmniej dwa razy dziennie), a oprócz tego zostawia się przecież samochód pod pracą, w mieście itp. Prędzej dowiedziałbym się o wynajęcie garażu (gdyby też nie trzeba było tracić czasu na dojście do niego), bo przynajmniej można w nim coś przechować, itp.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


06.09.2012, 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 25.07.2012, 19:06
Posty: 161
Podziękował: 114
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: pomorskie
Post Re: Fabia kontra złodzieje
a wlasnie niedaleko mojego miasta laweciarze ladowali golfa po skosie na pake. cos poszlo nie tak i autko glebe zaliczylo bokiem.

na forum pasata sugeruja pozdejmowac zamki i na centralnym otwierac, zrobic odciecia w roznych dziwnych miejscach i modlic sie o ochrone przed laweta ;)

znajomy mial odciecie pompy, zmienione piny w zlaczu diagnostycznym, auto nie do ruszenia i faktycznie podzialalo. pasata nie ukradli ale wylamali zamek, po zlosci zbili zegary, polamali plastyki, pocieli kierownice, wykrzywili drazek biegow i przecieli opony i kable. znajomy od razu sprzedal auto na czesci.


07.09.2012, 04:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL