Teraz jest 18.05.2024, 12:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona
GPS 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
jaka antenke kupiles i jakiego telefoniku do tego uzywasz??

_________________
touran Obrazek


17.02.2007, 16:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Navi z innej strony...
krisu007 napisał(a):
Pragnę odświeżyć wątek gdyż pojawiły się nowe fakty w tej sprawie. Otóż ze względu na moje bardzo rzadkie wyjazdy postanowiłem wybrać wariant ekonomiczny a co najciekawsze nie odbiegający od poprzednich wersji funkcjonalnością. Jest to aplikacja Naviexpert którą to instaluje się w telefoniku bezpłatnie a następnie rejestruje się i można korzystać po wykupieniu abonamentu 2 złote za 24 godziny. Potrzebna jest jeszcze antenka GPS bluetooth która to na allegro kupiłem za ok 200 zł i w drogę. Ktoś może napisać że wyswietlacz mały lub coś w tym stylu a ja na to ze mając komunikaty głosowe nie trzeba zerkać na displej ,no może na jakieś bardziej złożone skrzyżowania . Telefon zawsze zabieramy ze sobą nie musimy upychać w kieszeni jeszcze jednego większego urządzenia. A antenka niewiele wieksza od pudełka zapałek ! Reasumując - koszt zakupu palma + mapy+karta etc . wychodzi grubo pona d 1 tys zł a tu mam niewiele ponad 200 złotych z kosztami abonamentu i opłaty za połaczenie GPRS. Zainteresowanych zapraszam na stronę
naviexperta
Pozdrawiam!


lepiej kupić telefonik z symbianem i mieć TomToma 5, mam też takie cudo oprócz navigacji ppc. :D

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


17.02.2007, 17:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.12.2005, 22:37
Lokalizacja: Żołynia ul. Jagiellońska :-)
Posty: 138
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: comfort
Rok prod.: 2003
Województwo: podkarpackie
Post 
Marekk:
Antenka Navibe na czipie sony. Używam SE D750i.
arielcpu:
a czy tom tom 5 jest nawigacją aktywną z bieżącą aktualizacją tak jak naviexpert ? czy raz wgrana mapa jest po jakimś czasie nieaktualna ...?

_________________
life is brutal...


19.02.2007, 22:40
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
No dobra każdy opisał "swoją domowa" nawigację a ja potrzebuje urządzenia ... nie kobiety;-) Czekam na konkretne modele. Nie chciał bym wydać więcej niż 1.000PLN o ile to możliwe. Potrzebuję map POlski i Europy zachdniej + WB ;-)
Macie coś na oku. Oglądełem Acery, Sony ale cholera tyle tego jest na rynku, że nie wiem co wybrać.

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


27.08.2007, 12:48
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
http://gps24.pl/nawigacja-garmin-nuvi-g ... 25193.html

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


27.08.2007, 13:54
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.04.2007, 17:01
Lokalizacja: SLU
Posty: 619
Podziękował: 0
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Optima PHEV
Rok prod.: 2016
Województwo: śląskie
Post 
RoleX polecam PocketPC LooxN520 lub LooxN560 i do tego program iGO Plus, śmigam na tym już długi czas i chwilowo nie zamierzam na nic innego zamieniać :D

_________________
Obrazek


29.08.2007, 21:12
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
krisu007 napisał(a):
Marekk:
Antenka Navibe na czipie sony. Używam SE D750i.
arielcpu:
a czy tom tom 5 jest nawigacją aktywną z bieżącą aktualizacją tak jak naviexpert ? czy raz wgrana mapa jest po jakimś czasie nieaktualna ...?


tomtom5 jest już lekko do tyłu, są już dokładniejsze mapy ale do podróżowania po całej europie i polsce jest wystarczający. poczytaj o nim tt5 :mrgreen:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


03.09.2007, 11:35
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja mam Nokia N73 i mam w niej TomTom6 :)
GPS na Bluetooth. Trzyma dość długo. Raz góra 2 razy na miesiąc ładuje w aucie.
Tak naprawde minął mi okres podjarania się nawigacja więc korzystam z niej gdy naprawde potrzebuje dojechać w miejsce, którego nie znam.
Działa super - jest zadowolony z niej.Po co mam wydawać ponad 1 tyś. zł skoro moge mieć to w takiej formie.Opóźnień nie ma.
Ekran nie jest mi potrzebny wiekszy....w zupełności wystarczy taki jaki jest.

pozdr.


24.09.2007, 11:13
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
akolo, NO WŁAŚNIE masz racje ja mam E65 feat. tomTom 6. i zaczynam testy...czekam tylko na odbiornik GPS.

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


24.09.2007, 14:06
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jeśli o mnie chodzi to wczoraj rozpocząłem testy Naviexperta + nokia e65... jak narazie znajduje najmniejsze dziury... :) oby tak dalej:)


02.10.2007, 08:26
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
Renegade napisał(a):
RoleX polecam PocketPC LooxN520 lub LooxN560 i do tego program iGO Plus, śmigam na tym już długi czas i chwilowo nie zamierzam na nic innego zamieniać :D

zgadzam się - jeżdżę od 1,5 roku na n560 z kartą 2GB i AutoMapą - nie wymienię tego zestawu na nic innego :). nie twierdzę, że nie ma lepszych rozwiązań ale to jest wg mnie tak dobre, że nie brakuje w nim niczego.
"najgorsze" w navi jest to, że często wracam z trasy i nie mam zielonego pojęcia którędy jechałem ??? , ot taki mały wtórny analfabetyzm geograficzny ;)

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


02.10.2007, 12:48
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Lestek napisał(a):
jeśli o mnie chodzi to wczoraj rozpocząłem testy Naviexperta + nokia e65... jak narazie znajduje najmniejsze dziury... oby tak dalej:)

Czekam na szczegółowe opisy co i jak ;-)

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


02.10.2007, 13:08
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
no więc jak narazie spisuje się bardzo dobrze - być może porównując do TomTom'a grafika nie jest rewelacyjna, ale wszystko działa, komunikaty są czytelne i zrozumiałe ;)
bardzo spodobała mi się funkcja ostrzegania przed fotoradarem, a i użytkownik sam ma możliwość dołożenia swoich "5groszy", bowiem mijając fotoradar wystarczy przycisnąc komende i wysłać współrzędne do systemu - następni zostaną ostrzeżeni...
dość szybko reaguje na zmianę trasy i błyskawicznie wylicza nową - dzieje się to automatycznie...
tyle na chwilę obecną...
dla niektórych wadą może być jednak konieczność podtrzymywania połączenia gprs i związane z przesyłem koszty...
jednak przy ryczałcie na neta spokojnie można ściągać nowe mapy :)
póki co polecam ten system...


03.10.2007, 07:51
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Lestek napisał(a):
dla niektórych wadą może być jednak konieczność podtrzymywania połączenia gprs i związane z przesyłem koszty...


A no właśnie jak to wygląda, on musi mieć ciągłośc połączenia z GPRS czy tylko przy planowaniu trasy ?? Jak to potem wychodzi w kosztach ...?? I czy nie ma problemów z odbieraniem telefonów i sms ??

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


03.10.2007, 08:24
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
RoleX napisał(a):
A no właśnie jak to wygląda, on musi mieć ciągłośc połączenia z GPRS czy tylko przy planowaniu trasy ?? Jak to potem wychodzi w kosztach ...?? I czy nie ma problemów z odbieraniem telefonów i sms ??


Teoretycznie podtrzymywanie połączenia gprs nie jest potrzebne, jedynie chwilowe połączenie w celu przeliczenia trasy i pobrania odpowiednich map... jednak, kiedy chcesz korzystać z funkcji automatycznego przeliczania trasy (gdy na przykład zjedziesz z już wyznaczonej - system automatycznie przeliczy i wskaże nową, zamiast kazać zawracać) musisz mieć włączone podtrzymanie gprs i z tego co wiem, ludzie nie mający ryczałtu na pakiet, choćby 100MB/mies. narzekają na wysokie koszty...
ja osobiście tego nie przeliczałem, ponieważ mam abonament na Business Everywhere z Orange na 60pln/mc i korzystam na co dzień z telefonu jako modemu, w związku z czym połączenie gprs mam stale aktywne...
co do odbierania połączeń to nie ma z tym żadnych problemów - być może to kwestia telefonu (korzystam z n e65), który rozdziela połączenia... w każdym razie swobodnie można gadać i pisać smsy...
co do prowadzenia rozmów w czasie korzystania z Navi to już nie jest tak wygodnie, bo jak nie wiemy gdzie jechać, to najlepiej się zatrzymać, ponieważ z wyświetlacza Navi usuwa się w tło w momencie nadchodzącej rozmowy - po rozmowie trzeba uruchomić na nowo i wznowić nawigację... ale jak narazie taki mankament to nie mankament jak dla mnie i mi to nie przeszkadza :)
no i do kosztów trzeba doliczyć abonament za navi.. ja na próbę wziąłem miesięczny za 24 pln - roczny z tego co pamiętam kosztuje 99pln


04.10.2007, 13:57
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL