Teraz jest 18.04.2024, 14:55



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Stłuczka/Wypadek fabii 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post Stłuczka/Wypadek fabii
Jestem wk....

Dzisiaj rano robiłem w kuchni śniadanie i usłyszałem porządne łup.

Spojrzałem przez okno i ożesz ty w mordę kopany.
Jakiś facet wpadł w poślizg na parkingu przed blokiem i pierdyknął w moją skodę.
Uszkodzony jest przedni zderzak.

Zadzwoniliśmy na policję, spisany został protokół, policjant spisał sprawcę.
Jutro jadę do Plichty nie tylko na naprawę alarmu ale też na wycenę szkody. :x

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


27.02.2005, 11:35
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
To ci serdecznie współczuje. Toż można się Wku...ć.
Twoje szczęście, że zauważyłeś i masz sprawce, bo najczęściej sobie odjeżdza w siną dal.

Powodzenia u Plichty.


27.02.2005, 12:59
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
współczuję, wiem coś o tym, moja Fabia już przeżyła wielki dzwon.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


27.02.2005, 13:48
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
łączymy się w bólu i żalu :-(

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


27.02.2005, 15:13
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Luls napisał(a):
To ci serdecznie współczuje. Toż można się Wku...ć.
Twoje szczęście, że zauważyłeś i masz sprawce, bo najczęściej sobie odjeżdza w siną dal.

Powodzenia u Plichty.


Dzięki za wsparcie moralne :D

Będę na bieżąco opisywał jak się sprawy mają.
Facet ma OC w Samopomocy. Tak więc wezwanie policji było koniecznością.
Przynajmniej jest pełna dokumentacja szkody.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


27.02.2005, 15:14
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Obojetnie gdzie by nie byl ubeznpieczony lepiej wezwac policje, pozniej przynajmniej spokoj ze koles sie juz nie wywienie. Bylo kilka takich przypadkow, ze najpierw ktos podpisywal a pozniej mowil ze byl w stresie i ze sie go naciskalo i odwolywal wszystko.


27.02.2005, 17:19
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
16v napisał(a):
Luls napisał(a):
To ci serdecznie współczuje. Toż można się Wku...ć.
Twoje szczęście, że zauważyłeś i masz sprawce, bo najczęściej sobie odjeżdza w siną dal.

Powodzenia u Plichty.


Dzięki za wsparcie moralne :D

Będę na bieżąco opisywał jak się sprawy mają.
Facet ma OC w Samopomocy. Tak więc wezwanie policji było koniecznością.
Przynajmniej jest pełna dokumentacja szkody.

Mówisz SAMOPOMOC, mój kolega miał wypadek z kolesiem ubezp. w Samopomocy i była Policja i pełna dokumentacja i sprawy tak sie toczyły że musiał zgłosić sie do Rzecznika Ubezpieczonych, nie chcę cie straszyć ale od Samopomocy gorszy jest tylko LINK4

_________________
Moje autko O2RS BLUE


27.02.2005, 18:24
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Sebastian napisał(a):
Mówisz SAMOPOMOC, mój kolega miał wypadek z kolesiem ubezp. w Samopomocy i była Policja i pełna dokumentacja i sprawy tak sie toczyły że musiał zgłosić sie do Rzecznika Ubezpieczonych, nie chcę cie straszyć ale od Samopomocy gorszy jest tylko LINK4


Największy kibel może być jak samopomoc wymyśli sobie, że ma umowe z panem Czesiem a nie ma ze Skodą. A żeby nie tracić gwarancji będę musiał robić w ASO.

Ale nie martwmy się na zapas, jutro dowiem się więcej/

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


27.02.2005, 18:29
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Przede wszystim, jeżeli będziesz miał problemy stosuj oficjalne pismo do Samopomocy w dwóch kopiach (jedna podbita przez nich dla ciebie)
Drugie rozwiązanie jest takie że idziesz z tym wszystkim do swojego ubezpieczyciela i robisz naprawę z AC a potem np. jak masz w PZU oni sami odbierają kase i nie liczy sie naprawa z Twojego AC.
Poza tym wszystkim jest to WIELKA BUJDA na resorach że jak naprawisz autko gdzie indziej to tracisz gwarancję na autko, Przepisy unijne GVE mówią że nie masz obowiązku naprawiać auta w autoryzwanym ASO. Poza tym i tak jak naprawisz auto w ASO to nie masz gwarancji również ale TYLKO na zderzak, ponieważ SKODA udziela gwarancję na elementy fabryczne a u ciebie ten element nie będzie juz fabryczny, tak więc jak coś ci sie stanie po naprawie (z tym elementem co był naprawiany) przez ASO, to SKODA POLSKA nie uwzględni ci już reklamacji.
Jeżeli chcesz wiedzieć jak to jest dokładnie to polecam telefon do Skody w Poznaniu do działu reklamacji, napewno zostaniesz dokładnie poinformowany na temat utraty gwarancji.
Przerabiałem to wszystko jak miałem dzwona.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


27.02.2005, 18:45
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
16v napisał(a):


Największy kibel może być jak samopomoc wymyśli sobie, że ma umowe z panem Czesiem a nie ma ze Skodą. A żeby nie tracić gwarancji będę musiał robić w ASO.

Ale nie martwmy się na zapas, jutro dowiem się więcej/



No to jak się dowiesz to daj znać na forum co by wiadomo było.

Aha a zderzak rozumiem do wymiany?? Jakieś inne straty?

A wogóle powiedz mi czy będziesz na najbliższym spociku???


27.02.2005, 21:11

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
Luls napisał(a):

No to jak się dowiesz to daj znać na forum co by wiadomo było.

Aha a zderzak rozumiem do wymiany?? Jakieś inne straty?

A wogóle powiedz mi czy będziesz na najbliższym spociku???


Etap pierwszy: wizyta u Plichty

W sprawie alarmu nic nie zrobili.
Chcieli aby zostawił im samochód na dzień lub dwa. Zastępczego nie ma.
Umówiłem się u kumpla który instaluje alarmy, niech on zdiagnozuje problem.

W sprawie stłuczki:
Oględzin nei było, jedynie rozmowa informacyjna.
Muszę jechać do Gdyni do Samoobrony, tzn. Samopomocy i tam rzeczoznawca ma zrobić zdjęcia.
Potem dostarczyć to do skody razem z samochodem i wtedy bedą drugie oględziny.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


28.02.2005, 09:07
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
16v napisał(a):

W sprawie stłuczki:
Oględzin nei było, jedynie rozmowa informacyjna.
Muszę jechać do Gdyni do Samoobrony, tzn. Samopomocy i tam rzeczoznawca ma zrobić zdjęcia.
Potem dostarczyć to do skody razem z samochodem i wtedy bedą drugie oględziny.


Jeśli mogę cos poradzić; po to płacisz ubezpieczeni żeby siedzieć w domku i nie martwiąc się o straty. Nie jedz do żadnej Samopomocy tylko niech pan od oszacowanie szkody sam wsadzi swoją d... w auto i niech dizluje do ciebie nauczyli się załatwić wszystko rekami poszkodowanych przecież My płacimy za ich usługę a nie mamy ich wyręczamy. po drugie jeśli kazali by Tobie jechać na policję po notatkę kolizyjna to zaśmiej im się w twarz. to jest ich ustawowy obowiązek oni maja się zwrócić z pismem do policji o notatkę pokolizyjną ( z doświadczenia wiem ze Samopomoc tak robi a po drugi nikt Tobie takiej notatki nie wyda ..). Walcz z nimi a jak będziesz miał problem to wal do nas to pomożemy!!

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


28.02.2005, 09:24
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.01.2005, 14:51
Lokalizacja: Rumia
Posty: 324
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Octavia II 1.9TDI/ Fabia I 1.4
Województwo: pomorskie
Post 
RoleX napisał(a):
Jeśli mogę cos poradzić; po to płacisz ubezpieczeni żeby siedzieć w domku i nie martwiąc się o straty. Nie jedz do żadnej Samopomocy tylko niech pan od oszacowanie szkody sam wsadzi swoją d... w auto i niech dizluje do ciebie nauczyli się załatwić wszystko rekami poszkodowanych przecież My płacimy za ich usługę a nie mamy ich wyręczamy. po drugie jeśli kazali by Tobie jechać na policję po notatkę kolizyjna to zaśmiej im się w twarz. to jest ich ustawowy obowiązek oni maja się zwrócić z pismem do policji o notatkę pokolizyjną ( z doświadczenia wiem ze Samopomoc tak robi a po drugi nikt Tobie takiej notatki nie wyda ..). Walcz z nimi a jak będziesz miał problem to wal do nas to pomożemy!!


Już za późno, byłem w samopomocy.
Jest po oględzinach, dostałem protokół oględzin.

Niestety będą konieczne drugie oględziny. ale zderzak jest troszkę pocharatany, na pewno mocowania zderzaka dostały w dupę i są uszkodzone. Na razie nei wiadomo czy zderzak będzie zakwalifikowany do wymiany czy tylko do naprawy.

Co do notatki, to sprawa jest załatwiona właśnie w taki sposób jak piszesz - na drzewo, sami się po to zgłoście na komendę.

-----

Kolejna propozycja do klubowego faq - co zrobić gdy miałeś stłuczkę.
Można opracować procedurę jak walczyć z ubezpieczycielami.

_________________
Fabia Kombi 1.4 16v Ambiente


28.02.2005, 16:11
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
RoleX napisał(a):
Jeśli mogę cos poradzić; po to płacisz ubezpieczeni żeby siedzieć w domku i nie martwiąc się o straty. Nie jedz do żadnej Samopomocy tylko niech pan od oszacowanie szkody sam wsadzi swoją d... w auto i niech dizluje do ciebie nauczyli się załatwić wszystko rekami poszkodowanych przecież My płacimy za ich usługę a nie mamy ich wyręczamy


To może teraz ja.
Auto kupiłem w marcu '04. Na pocztątku lipca jeden lewus wjechał mi w LT i LP drzwi. Dodatkowo dostało się tylnemu błotnikowi. Nawet mi się go szkoda zrobiło jak go żona opieprzała i od p... wyzywała (aż dziwne, że jej nie strzelił :) ). Policji więc nie wzywałem, mimo, że gość ze stolycy (niech się Warszawiaki nie obrażą :) ).
Od razu zadzwoniliśmy na "party line" jego ubezpieczyciela. Miła pani wszystko odnotowała. Nazajutrz przyjechał do mnie do domu likwidator. Popytał, popstrykał, wziął druk wspólnego zgłoszenia, ponegocjowałem z nim i pojechał. Wszędzie wpisał naprawa, ale zaznaczył, że mogę się z tym nie zgodzić, a w serwisie zweryfikują. W serwisie powiedzieli, że na moje drzwi mogę się uprzeć (bo tylne i błotnik tylko porysowane), ale wgniecenie jest niewielkie (wzmocnienia nieruszone) i lepiej zostawić fabryczne, bo w wymienianych to może być kiepawo z ocynkiem. Zdziwiłem się, bo przecież wymiana drzwi to dla nich dodatkowa kasa, ale przystałem. Podpisałem pełnomocnictwo dla ASO i pojechałem do domu.
Za 4 dni miałem auto do dyspozycji jak nowe nie podpisując żadnego dodatkowego papierka (oprócz pokwitowania odbioru po obejrzeniu auta - nawet przy mnie zakładali boczek na drzwi, żeby pokazać, co zrobili) i nie dostając odszkodowania.
Teraz najlepsze:
Po 2 miesiącach Hestia (ubezpieczyciel sprawcy) przysyła do mnie kwit, że nie mogą wypłacić kasy, bo nie dostali faktury z ASO, a sprawca nie odesłał im kwitu, że się przyznaje. Zainwestowałem więc 2 minuty z komórki, zadzwoniłem do gościa, a ten, że był za granicą :D i jutro odsyła. Drugi telefon do ASO i zjebka za fakturę. Za tydzień Hesita przysyła, że odszkodowanie już przelała do ASO.
Wyszło, że ASO nie zależy na pieniądzach :)

Trochę dużo tego, ale może się komuś przyda.


28.02.2005, 17:47

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: Stłuczka.
16v napisał(a):
Jestem wk....

Uszkodzony jest przedni zderzak.


współczuje przygody i konieczności przepraw z ubezpieczycielem.

Ale uważam że jeżeli sam zderzaczek ucierpiał to nie ma co się martwić i w tym nieszczęściu znaleść szans na małą przeróbke auta. Jeden telefon do Seby, niech szykuje nowy zderzaczek do Fabki i nie montować serii tylko założyć jakiś ładniejszy.

A jak chcesz robić w aso to wogóle nie musisz nigdzie jeździć tylko napisać im upoważnienie i oni się będą męczyć z ubezpieczycielem.

Pozdrawiam


03.03.2005, 00:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 425 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL