Teraz jest 15.06.2024, 22:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
[F2] Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.03.2012, 21:27
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2010
Województwo: podkarpackie
Post Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy?
Witam

Chcę kupić fotelik samochodowy dla dziecka montowany tyłem do kierunku jazdy dokładnie Maxi Cosi Mobi. Ale czytałem, że fotelik w ten sposób montowany zajmuje znacznie więcej miejsca.

Czy ma ktoś z was ten fotelik w FabiII? czy nie będzie problemu po max, odsunięciu fotela pasażera z montażem i miejscem dla tego fotelika?
Jak ze względu na specyfikę montażu, wyglada stabilność i użytkowanie takiego fotelika?

_________________
Smartfony i telefony


17.03.2012, 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.04.2012, 11:13
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2012
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy
Witam

Dokładnie takiego samego modelu nie mam, ale też Maxi Cosi montowany tyłem (mam model dla dziecka od 0 do 9 kg). Ale nie sadze aby jakos ten Twój zajmował mniej miejsca, bo byc moze starsze dziecko siedzi bardziej pionowo, ale jednak też jest już większe i chociażby widzę, że na nogi ma więcej miejsca. Mój fotelik dotyka do oparcia a tutaj muszą się zmieścić nogi dziecka.
U mnie niestety fotel pasażera musi być przesunięty o jakieś 1/3 zakresu do przodu. O max odsunięciu do tyłu nie ma w ogóle mowy bo w takim wypadku nawet bym fotelika nie włożył do samochodu. A nawet jak się przesunie te 1/3 do przodu, to oparcie też nie może być na leżąco, ale tak sensownie w miarę. Ogólnie, żona która ma deczko poniżej 170 cm wzrostu ma z przodu jeszcze sporo miejsca na nogi, wręcz nie jest w stanie dotknąć stopą tego fragmentu podłogi co jest zagięty w górę pod jej nogami. Także tragedii nie ma.

Pozdrawiam

_________________
--------------------------------
Obrazek


19.04.2012, 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy
halohalopl napisał(a):
Witam

Ale czytałem, że fotelik w ten sposób montowany zajmuje znacznie więcej miejsca.


Tak. Zajmuje więcej miejsca. Ale co z tego?
Zmieścisz go spokojnie i z przodu i z tyłu. Jak myślisz o dosunięciu fotela max do przodu, to może pasa braknąć. Pas wystarczy na styk z tyłu, ale starczy.

Nie kupuj dla niemowlaka innego fotelika niż tyłem do kierunku jazdy. Wiadomo po co kupujesz fotelik (bo raczej nie tylko po to żeby nie dostać mandatu?) Niemowlę ma delikatny układ kostny i nie ma prawie wogóle mięśni. Jeśli byś miał czołówkę, czego ci nigdy nie życzę, (a jest to najbardziej wredne zderzenie ponieważ siły się sumują) to dzieciak posadzony przodem ma mniejsze szanse.

A po drugie to i tak za jakieś 8 miesięcy przesadzisz dziecko do większego fotelika i tamten już może być przodem i nie będzie tak niepraktyczny w mocowaniu

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


19.04.2012, 20:44
Zobacz profil
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Organizator Zlotów Ogólnopolskich
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.12.2008, 10:58
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1354
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 74

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II Classic
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy
Todd napisał(a):
Nie kupuj dla niemowlaka innego fotelika niż tyłem do kierunku jazdy. Wiadomo po co kupujesz fotelik (bo raczej nie tylko po to żeby nie dostać mandatu?) Niemowlę ma delikatny układ kostny i nie ma prawie wogóle mięśni. Jeśli byś miał czołówkę, czego ci nigdy nie życzę,



BEZAPELACYJNIE zgadzam się z Todd-em
Pracowałem kiedyś w sklepie dziecięcym i zajmowałem się właśnie sprzedażą wózków i fotelików dziecięcych

Tak na prawdę to dziecko do 8-12 miesięcy nie posiada wykształconego układu kostnego ( można powiedzieć że dziecko ma chrząstki a nie kości , co za tym idzie przy wypadku mając fotelik ustawiony tyłem do kierunku jazdy cały impet uderzenia przyjmują na siebie plecy a nie klatka piersiowa.
Wyobraźcie sobie jakie spustoszenie spowodowały by pasy w organizmie dziecka jakby był fotelik ustawiony przodem do kierunku jazdy przy wypadku , cały impet uderzenia spoczywałby na klatce która nie ukostniona nie wytrzyma takiego ogromnego przeciążenia.
Pamiętajcie tylko o tym że montując fotelik na przednim siedzeniu trzeba zadbać o wyłączenie poduszki pasażera.
MaxiCosi to jedna z nielicznych firm która jakieś 10 lat temu jak zaczynałem prace w sklepie robiła crash testy , co w tamtych latach było rzadkością , wszystkie materiały są przetestowane pod względem łatwopalności ( materiały niełatwopalne )
Pamiętam tylko dwie firmy które dbały o bezpieczeństwo dziecka tak jak maxicosi , to było recaro i bebecomfort
pozdro
venomk


23.04.2012, 21:18
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 17.03.2012, 21:27
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2010
Województwo: podkarpackie
Post Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy?
Dzięki za odpowidzi ale ja nie pytam o fotelik - nosidełko dla dziecka 0-9kg, który standardowo jest tyłem do kierunku jazdy chyba u wszystkich producentów (swoją drogą mam taki właśnie Maxi Cosi) tylko o pełnowymiarowy fotelik dla dziecka 9-25 kg. Stąd podałem pełną nazwę:
Fotelik Maxi Cosi Mobi.
Tak ten fotelik wygląda:
http://www.maxicosi.pl/pl-en/products/c ... /mobi.aspx

I jest montowany tyłem.

Chcę taki bo przekonują mnie informacje z jednej ze stron o fotelikach dotyczące tego, że nawet u dziecka większego i starszego 1,5 roku, 2 lata, 3 lata.... jazda tyłem do kierunku jazdy jest jak najbardziej wskazana...co już od lat jest chyba nawet obowiązkiem w takich krajach jak Szwecja, USA oraz badania i doświadczenie w tej kwesti firmy Volvo

I dlatego taki lub innej firmy fotelik tyłem do kierunku jazdy chcę kupić i zamierzam wozić w nim dziecko jak najdłużej choćby do 5 lat a że jest to znacznie większy fotelik od "nosidełka" do tego w specjalny sposób montowany liczyłem, że być może ktoś z was taki ma lub przymieżał.

W każdym razie już namierzyłem sklep gdzie być może uda mi się przymieżyć ten fotelik i dam znać i wkleję zdjęcia jak wygląda po zamocowaniu.

_________________
Smartfony i telefony


02.05.2012, 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): 19.04.2012, 11:13
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2012
Województwo: mazowieckie
Post Re: Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy
Jeśli uda Ci się jakoś niedługo dodać takie fotki, to byłoby super, bo też w przeciągu miesiąca max dwóch planuje zakup drugiego fotelika, właśnie dla wagi od 9 kg w zwyż. A te odwrócone tyłem do kierunku jazdy poważnie mnie zaciekawiły.
Pozdrawiam

_________________
--------------------------------
Obrazek


07.05.2012, 12:33
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.03.2012, 21:27
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2010
Województwo: podkarpackie
Post Re: Fotelik Maxi Cosi Mobi montowany tyłem do kierunku jazdy
Czekałem do końca maja na testy ADAC ale nie było w nich testu tego modelu a postanowiłem jednak, że bez testów się nie zdecyduję zaryzykować. A że czas leci i dziecko rośnie, ostatecznie zdecydowałem się jednak na inny fotelik - też maxi cosi ale model Tobi - z tym, że jest to fotelik przodem do kierunku jazdy, więc nie będę robił offtopa.

Pozdrawiam

_________________
Smartfony i telefony


16.07.2012, 10:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL