Teraz jest 20.04.2024, 06:30



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
[F1-F4] Pożegnanie z Fabią 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2010, 10:00
Lokalizacja: Pisz
Posty: 1459
Podziękował: 11
Pomógł: 51

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL Combi wersja Comfort + opcjonalne
Rok prod.: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Pożegnanie
tak, czy siak szerokości i bezawaryjności w nowym autku :browar:

_________________
==============OGŁOSZENIA PARAFIALNE==============
aktualne zdjęcia fabki:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=200348#p200348


21.06.2012, 08:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 21.01.2008, 20:56
Lokalizacja: Piaseczno WPI
Posty: 115
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Jetta Trendline TDI
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post Re: Pożegnanie z Fabką....
Tak jak pisałem po nieszczęsnym wypadku gdzie moja skoda fabia została przerobiona na żyletki szukałem samochodu trzy miesiące. Teraz miejsce Fabii zajęła VW Jetta 2007r 1.9TDI 105KM. Jednakże skodę będę miło wspominał i polecał. Niedawno sąsiad zauważył że auto zmieniłem i się pyta co myślę na temat F1 bo akurat ma taką na oku i chce zakupić. Poleciłem mu śmiało gdyż moje autko miało 8 lat i poza cieknącymi drzwiami czy nieszczęsną UPG nic się więcej nie działo.

Pozdrawiam

PS. Tak na marginesie nie wiedziałem że kupno samochodu używanego może być tak trudne i tyle trzeba szukać. Jednym słowem to wyścig szczurów tj kto pierwszy ten lepszy. Jakiś miesiąc wcześniej umówiłem się z kolesiem na oględziny Octavia 2. Ja tu mam już wyjeżdżać a ten dzwoni że autko właśnie sprzedał. No nieźle się wtedy wkurzyłem.
Na szczęście jak jechałem po Jettę a bardziej poszedłem bo sprzedający był z tego samego miasta to byłem pierwszy. Jechał już ktoś oglądać ale o te 15minut wcześniej byłem i tamten też musiał zawracać. Takie są prawa rynku czego doświadczyłem na własnej skórze.


11.07.2012, 19:39
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Pożegnanie z Fabką....
buzzer11 napisał(a):
Teraz miejsce Fabii zajęła VW Jetta 2007r 1.9TDI 105KM.


Mniam! Bardzo mi się podoba :bravo:

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


11.07.2012, 20:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.02.2011, 17:05
Lokalizacja: SH
Posty: 264
Zdjęcia: 13
Podziękował: 12
Pomógł: 6

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord Sport 2.0 i-VTEC 155 KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Pożegnanie z ........... Wami i fabką
Witajcie

Nadszedł dzień w którym przyszło mi opuścić grono forumowiczów.
2 tygodnie temu wymieniłem fabkę na inne auto. (fabka zostaje w rodzinie, ale wątpię by obecny właściciel tu zaglądał)
Niniejszym dziękuję wszystkim za dotychczasowe towarzystwo, porady i pomoc (koleś, jesteś wielki! :bravo: )
Było mi miło być tutaj z Wami, ale niestety muszę poznać nową furkę, więc czas na inne forum.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę szerokości 8)
Tomasz

_________________
Mój były Fabiszon: Obrazek Mój aktualny Accordeon: Obrazek Obrazek


24.03.2013, 11:33
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.01.2011, 08:47
Lokalizacja: Śląsk
Posty: 5157
Zdjęcia: 0
Podziękował: 101
Pomógł: 128

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia III FL 1.0 TSI
Rok prod.: 2018
Województwo: śląskie
Post Re: Pożegnanie z ........... Wami i fabką
Kolego przykra sprawa że tak postępujesz. Bo forum to nie tylko auto. No ale cóż :-( . Ja też zmieniam auto ale forum nigdy nie opuszczę :hurra:

_________________
Jest viewtopic.php?f=27&t=24816
Była viewtopic.php?f=27&t=18193


24.03.2013, 12:44
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.09.2011, 20:54
Lokalizacja: SBE
Posty: 3227
Zdjęcia: 0
Podziękował: 17
Pomógł: 143

Silnik: AWY-1.2 6V 54KM
Skrzynia: GSH - 5b.
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Pożegnanie z ........... Wami i fabką
1.4-16v Michał dobrze prawisz ... :bravo:
zresztą na forum jest już spore grono tych co z fabką pożegnało ... więc może i kolega czasem do nas zaglądnie ???

ps. pochwalisz się na co zamieniłeś swoją fabkę ??

_________________
zanim założysz temat użyj opcji szukaj
forumowe >>długopisy , smycze z logo F1 i F2 dostępne << więcej informacji w pierwszym poście tematu


24.03.2013, 13:03
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.02.2011, 17:05
Lokalizacja: SH
Posty: 264
Zdjęcia: 13
Podziękował: 12
Pomógł: 6

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord Sport 2.0 i-VTEC 155 KM
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Pożegnanie z ........... Wami i fabką
Zaglądać jasne, że będę. Bo forum to faktycznie, to nie tylko auto.
Ale nie będzie to zbyt częste, bo praca, obowiązki i "mus" poznania nowego auta zajmują mi sporo czasu.
A, że poznałem tu kilka naprawdę fajnych osób, to nie sposób odcinać się całkowicie od nich :)

PS:
Wymieniłem na Hondę Accord 2.0 Sport (i-VTEC montowany w Japonii :mrgreen: )

_________________
Mój były Fabiszon: Obrazek Mój aktualny Accordeon: Obrazek Obrazek


24.03.2013, 13:06
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Pożegnanie z Fabią
Nadszedł czas pożegnania z Fabią. Fabia, którą mieliśmy od 2009 (od nowości) została wczoraj, 28.03.2015 sprzedana. Zabrakło 3 miesiące do sześciu lat użytkowania. Będzie jeździć w Gdańsku, ale zarejestrowana będzie w Ustce. Taki "lajf". Trochę mi było szkoda, kiedy nowa właścicielka odjeżdżała, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że był to najlepszy moment na sprzedaż, póki Fabia przedstawiała sobą jeszcze jakąś wartość i nie wymagała wkładu $$. Pewnie już do Fabii nie wrócimy - były w rodzinie dwie, jedynka 1.2 HTP i dwójka 1.4 TDI i chyba wystarczy, chociaż nigdy nie mów nigdy :-)

O ile Fabia I dostarczyła nam trochę "rozrywki" (słynna gnijąca wiązka, awaria pompy ABS, przerdzewiały po 4 latach tłumik), to Fabia II była chyba najlepszym (pod względem mechanicznym) samochodem, jaki miałem. Oprócz wymian eksploatacyjnych (rozrząd, hamulce przód i tył, opony, tuleje wahaczy, jeden łącznik stabilizatora, jedna końcówka drążka kierowniczego), konieczna była wymiana pokrywy schowka dolnego w desce rozdzielczej i raz odblokowanie hamulca ręcznego, który zapiekł się po długim staniu, co mogło zdarzyć się w każdym aucie. Cała jej historia jest widoczna dla potomności tutaj: http://www.spritmonitor.de/en/detail/346043.html
Przed kupnem, nowi właściciele zrobili przegląd u mechanika i na ścieżce diagnostycznej i okazało się, że niedługo będzie konieczna wymiana tłumika końcowego, jakiegoś przewodu paliwa w silniku, który podobno zaczął parcieć i mógłby pęknąć (rzeczywiście kolega z pracy miał taki przypadek w swojej Fabii TDI też z 2009 roku) i tyle, silnik był suchy, a zawieszenie sprawne. Trzeba też będzie kupić opony zimowe, a oprócz tego można dalej jeździć.

Dziękuję wszystkim z forum za miłą współpracę :) . Wiele się dowiedziałem. Na forum mam zamiar pozostać, bo forum Skody Rapid, którą zamówiliśmy, jest dla mnie zupełnie nieprzejrzyste, może kiedy Rapidów będzie więcej, to i forum jakieś sensowniejsze powstanie.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


29.03.2015, 11:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
maciekmpl napisał(a):
Fabia II była chyba najlepszym (pod względem mechanicznym) samochodem, jaki miałem

Ja również mam takie zdanie, a jak wiadomo użytkuje podobny egzemplarz, tylko ze słabszym silnikiem i uboższym wyposażeniem. Do tej pory tylko wentylator silnika się zepsuł, ale to tylko jeden jego bieg, więc wymieniłem na nowy. Czasami jest problem z klapkami sterującymi ciepłym/zimnym powietrzem, coś tam na gwarancji nawet mi wymienili + wentylator bo był głośny, ale nie jest to bardzo uciążliwe i rzadko się zdarza, więc nie spieszę się aby deskę rozdzielczą demontować i to naprawiać. Zawieszenia nie ruszałem, bo nie ma na razie potrzeby, jedynie z tyłu odbojniki amortyzatorów wymieniane były raz. Ogólnie to mi wieje nudą strasznie, bo praktycznie nic się nie psuje. Jest to znaczny postęp względem Fabii I z 2000r., która była znacznie bardziej awaryjna i nieraz generowała straszne koszty i to przy niższym przebiegu. (np. wymiana przekładni kierowniczej z powodu rozszczelnienia, pęknięta sprężyna z przodu, szybko zerwane tuleje wahaczy z przodu)

W związku z powyższym nie planuję się żegnać z moją Fabią pewnie jeszcze przez parę lat, bo zwyczajnie jest za dobra aby jej się pozbywać :)

Jestem przekonany, że z Twojego egzemplarza ktoś będzie bardzo zadowolony przez długi czas jeszcze.

_________________
Obrazek
Obrazek


29.03.2015, 12:13
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
No to niech Rapid też trafi ci się bezawaryjny :browar:


29.03.2015, 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 511
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
Ciacho123 napisał(a):
W związku z powyższym nie planuję się żegnać z moją Fabią pewnie jeszcze przez parę lat, bo zwyczajnie jest za dobra aby jej się pozbywać :)



To zależy, jak się do sprawy podchodzi. Moim zdaniem, dobrym momentem na zmianę samochodu jest czas, kiedy ten samochód ma jeszcze jakąś wartość finansową. Fabia sprzedała się prawie za jedną trzecią wartości swojego następcy, Rapida. Gdybym poczekał, to pewnie jej wartość spadłaby do np. 1/5 wartości nowego samochodu - różnicę musiałbym dozbierać, bo raczej nowe samochody nie potanieją - a na dodatek musiałbym kupić jej nowe opony zimowe, tłumik i kto wie, co jeszcze (może się zacząć sypać zawieszenie, bo wiadomo, jakie są nasze drogi, może zepsuć się dmuchawa, mogą zacząć się pojawiać jakieś wycieki, itp., itd.).
Oczywiście moje założenie jest prawdziwe, kiedy zamienia się samochód na fabrycznie nowy (a moja żona o innym nie chciała słyszeć, ja zresztą nauczony doświadczeniem i widząc, jakie wałki teraz odchodzą, też nie). W przypadku zamiany używanego, na inny używany, może rzeczywiście warto jeździć dopóki nic się nie dzieje, bo "lepszy wróg znany, niż nieznany" ;-)

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


29.03.2015, 13:44
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
fajnie ale czy to powod zeby zakladac temat ? teraz kazdy kto sprzeda auto bedzie zakladac temat i chwalic sie polowe polski ze sprzedal ?
maciekmpl napisał(a):
a na dodatek musiałbym kupić jej nowe opony zimowe, tłumik i kto wie, co jeszcze (może się zacząć sypać zawieszenie, bo wiadomo, jakie są nasze drogi, może zepsuć się dmuchawa, mogą zacząć się pojawiać jakieś wycieki, itp., itd.).

tak moze tez odpasc kolo zapasowe, zatrzec sie pedal hamulca, odleciec dach... -_-'''' przy takim mysleniu lepiej nie jezdzij autem bo moze ci sie cos popsuc !!!! :hurra: :hurra: :hurra: :hurra:


29.03.2015, 14:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
maciekmpl napisał(a):
To zależy, jak się do sprawy podchodzi.

Podchodzę tak do sprawy tylko dlatego, że nie dysponuje odpowiednią gotówką na nowy samochód, bo gdyby tak było to już bym leciał w tej chwili po nową Octavię, bo to jednak chce się czegoś lepszego, większego komfortu jazdy, cichego silnika i tak dalej i tak dalej... To tak, żeby nie było jaka to Fabia jest idealna, bo nie jest. Więc lubi się co się ma, bo aktualnie nie ma innego wyjścia :D

_________________
Obrazek
Obrazek


29.03.2015, 15:17
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
Dobre auta rzeczywiście sprzedają się bardzo szybko. Swoją sprzedałem w tydzień, a ogłoszenie było wyłącznie na tym forum.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


29.03.2015, 15:20
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Pożegnanie z Fabią
Moja też już poszła finalnie zakończę w czwartek, ale zadatek już wpłacony myślę, że się nie rozmyśli.


29.03.2015, 16:57
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 209 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL