Teraz jest 28.03.2024, 13:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 23.04.2013, 20:58
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Witam wszystkich forumowiczów,

Po kilku drobnych naprawach/wymianach niezbędnych po zakupie używanego auta (rozrząd, filtry, płyny eksploatacyjne itp.) już w pełni cieszę się moją Fabienne :) (1,9 SDI, rocznik 2005) i jedno słowo od razu mi się nasuwa - REWELACJA!
Uważam, że to auto ma zdecydowanie najlepszy współczynnik cena/jakość - a spalanie na poziomie 4,5 litra/100km jest naprawdę bardzo satysfakcjonujące. Jestem użytkownikiem tego auta od bardzo niedawna, ale jak na chwilę obecną nie zamieniłbym go na żadne inne. Jak jeszcze trochę pojeżdżę podzielę się konkretniejszymi uwagami :)

Pozdrowienia dla wszystkich!


06.05.2013, 21:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.04.2013, 08:56
Posty: 1026
Podziękował: 2
Pomógł: 1

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Witam. Zakupiłem fabie kombi z 2004 roku z przebiegiem 49 tyś. Wszystko potwierdzone wpisami do książki serwisowej. Zobaczymy jak auto sie bedzie sprawowac. Wiecej stalo niz jezdzilo.


27.05.2013, 06:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.05.2013, 10:09
Posty: 114
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Ja zakupiłem 2003, pełna dokumentacja, nabite obecnie 147 tys, sprowadzona z Niemiec, sprawdzona w dwóch serwisach :-) - oczywiście przed zakupem.

O dziwo miło mnie zaskoczyła
- silniczek 1.4, 16V, 101KM - śmiga aż miło, pracuje cichutko, fajnie przyspiesza, trzyma obroty, oleju nie łyka
- środek zadbany, mała plamka od napoju na oparciu siedzenia kierowcy, pewnie przy hamowaniu dziecko z tyłu wylało,
- pachnie jeszcze nowością :-)
- zawieszenie ok, tulejki wahaczów w b.dobrym stanie,
- jedyne co, to muszę nieco odrestaurować felgi aluminiowe, bo troszkę porysowane, ale nic nie bije
- lakier nienaganny
- kilka rys, obtarć na zderzaku, ale to przecie autko 10 letnie
- łączenie prawego progu z prawym przednim błotnikiem - to zrobienia, bo mam tam małe ognisko bąbelków :-)


29.05.2013, 09:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
borubar napisał(a):
- pachnie jeszcze nowością :-)
- łączenie prawego progu z prawym przednim błotnikiem - to zrobienia, bo mam tam małe ognisko bąbelków :-)


"Nowością" to raczej śmierdzą plastiki, szczególnie po nagrzaniu budy w słońcu ;-) A to łączenie to trzeba regularnie czyścić (na przykład co wymianę kół zima/lato) z zalegającej tam warstwy piasku/błotka, które dostaje się tam przez dziurę u góry w nadkolu. W większości fabii jest ta okolica zapakowana na kilka centymetrów w gorę i trzyma dobrze wilgoć, więc bąbelki maja dobre warunki do rozmnażania się. Tam ma być prześwit pomiędzy błotnikiem a progiem (możesz drucik czy cokolwiek elastycznego włożyć od środka i ma wyjść na zewnątrz).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


29.05.2013, 21:57
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.11.2011, 12:04
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Oczywiście że jesteśmy zadowoleni:D
Auto kupiliśmy z przebiegiem niecałych 50 tys km 1.4 16v 75 km kombi 2005r. Od razu zamontowaliśmy w niej instalację lpg stag. Spalanie świetnie cykl mieszany poniżej 8 l/100 km trasa 7 czasem i mniej. Co do awaryjności nie mamy zastrzeżeń bez grubszych awarii oprócz tego ze zawieszenie jest dość słabe , głośne ogrzewanie,przecieka przy przednich drzwiach itp ogólnie drobnostki. Auto bardzo dobre do eksploatacji na co dzień ,robimy ponad 30 tys km rocznie. Ja jestem współ właścicielem auta od lipca mam prawko( świeży kierowca:D). Jak dla mnie samochód jest naprawdę ok pakowny , niezawodny. Silnik troszkę za słaby szczególnie jak jedzie się z kompletem pasażerów, lecz do spokojnej jazdy starczy :) wiadomo nie jest to samochód do szpanowania czy do szybkiej jazdy,może nie robi wrażenia jak niektórych kolegów 316 bmka w mpakiecie:D ale nie zależy mi na tym . Nie jestem doświadczonym kierowcą ale jak dla mnie bardzo fajnie się prowadzi , co potwierdza mój tata. Także podsumowując polecam zakup takiej wersji . Pozdrawiam


08.11.2013, 22:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 30.03.2014, 18:39
Posty: 14
Zdjęcia: 0
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Skrzynia: FCV - 5b.
Samochód: ambiente
Rok prod.: 2007
Województwo: świętokrzyskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Witam wszystkich na forum to mój pierwszy post i chciałem się przywitać od 6 miesięcy jestem posiadaczem fabii I gen. którą sprowadziłem z Niemiec. Przesiadłem się z A4 więc nie bardzo można porównać te 2 auta ale ogólnie jestem zadowolony fabka ma 125 tys przebiegu kupiona od I właściciela silniczek 2.0 AZL 115km spisuje się świetnie a combi jest praktyczne. Samochód jest w bogatej wersji Ambiente z pakietem sport fajne fotele i kierownica jak RS-ce. Założyłem LPG i narazie ok poza problemem z sondą lambda, choć nie koniecznie wina lpg może sonda się kończy albo coś układem wydechowym (do ustalenia). Spalanie ok 9-10 l na lpg więc ok. Pozdrawiam wszystkich na forum.


30.03.2014, 19:10
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.11.2010, 11:28
Lokalizacja: POLSKA
Posty: 17
Zdjęcia: 1
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: SKODA FABIA KOMBI MINT
Rok prod.: 2007
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Tak zdecydowanie tak, to jest auto typu zatankować i jeździć. Od czasu do czasu tuleje, i łączniki stabilizatorów trzeba wymieniać ale to jakość naszych dróg doprowadza do tych drobnych napraw. Poza tym LPG i banan na twarzy po każdym zatankowanym baku :) Zdecydowanie kombi dla rodziny 2+2 :) Auto śmiga od lipca 2007 i przejechało już 88tyś :) i śmiga dalej. Jedyne czego mi brak to relingów na dachu i pomysłów na to jak wozić pełne zapasowe koło w bagażniku przy dwójce dzieci :) Wybrałem wersję alternatywną czyli ASSISTANCE i niech oni się martwią :)

Zdecydowanie polecam 1.4 16V + LPG ...... zium

_________________
Pozdraviam, Przemek
kombi-fabianka-redflamenco-mint :)

mobilki szerokości


01.04.2014, 13:14
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.02.2007, 09:16
Lokalizacja: Bestwina obok Bielska-Białej
Posty: 75
Podziękował: 5
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia TSI
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
dzień doberek :) wszystkim
Postanowiłem dorzucić parę moich refleksji do tego wątku. Szkodnika pierwszego F1 Combii ze sławetnym 1.2 AZQ 64 KM użytkowałem lat 5. Czym mnie zaskoczył - bezawaryjnością, pojemnością bagażnika (tak tak przesiadka była z seicento,a były to czasy gdy miałem dwójkę małych berbeciów do wożenia w fotelikach, wanienkę, wózki itp itd, ), taniością eksploatacji (pomimo różnych opinii to 1.2 wcale nie było takie złe). Straszono mnie, że 1.2 nie jedzie (jedzie :) jedzie ), że łańcuszek przeskakuje w rozrządzie (mojemu nikt nie powiedział, że może skakać i..nie przeskoczył do 180 tyś.), że wiązka mi zgnije (nie zgniła), że wspomaganie pada (nie padło) ...z racji tego, że F1 1.2 służyło nam perfekcyjnie, gdy miało przebieg 180 tyś padła decyzja o wymianie na młodszy rocznik :) i nabyliśmy F1 1.4 75 KM też w kombiaku. Z racji tego, że drugi szkodnik też służył niezawodnie :) nabyliśmy trzeciego :) tym razem F2 1.6 16v też w kombiaku...i dalej jesteśmy zadowoleni :)
Czy następna będzie fabia 3 ??? Pożyjemy zobaczymy.

_________________
pozdrówka

FRanio

Capuccino Fabiola :) w kombiaku


08.05.2014, 09:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.01.2013, 20:55
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 217
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Hejka,mam moja fabkę prawie 1,5 roku i dziś kolega podszedł do mnie po kursi i powiedział nówka auto albo garażujesz :mrgreen: ,a ja specjalnie nie dbam o moja żabkę ale banana miałem :P .
daniel dzięki za to że otworzyłeś mi oczy na zieleń jest piękna :hurra: .
Pali dużo bo mam ciężką nogę i zawsze mówię bierze tyle ile potrzebuje tak samo jak ja :mrgreen: .
Pozdrawiam i jadę moja fabką znów na Chorwację na Pag.


09.06.2014, 21:58
Zobacz profil

Dołączył(a): 08.12.2013, 19:35
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BMD-1.2 6V 54KM
Skrzynia: MPP - 7b.AUT
Rok prod.: 2007
Województwo: podkarpackie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
witam ja również kupiłem skodziankę Fabie II 2007 rocznik :) silnik 1,6 benzyna , jeżdżę już nią 6-ty miesiąc i jest naprawdę cudnie , po wymianie wszystkich filtrów olejów klocków, dobiciu klimy , odpukać narazie jest wszystko git spalanie przyśpieszenie naprawdę super !!!wygląd zewnętrzny naprawdę igła troszkę mój wygląd zepsuli złodzieje którzy ukradli mi 4 koła na alufelgach a na stalowych teraz co mam jednak autko się aż tak ładnie nie prezentuje , pozdrawiam jestem zadowolony w 100 %


17.06.2014, 14:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.04.2012, 10:14
Posty: 32
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F2 Combi
Rok prod.: 2012
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Trzy lata minęły - kredyt spłacony :P, czas na małe podsumowanie.
Fabia II Kombi 2011, CGGB (1,4 16V), Familly z dodatkami

Kupione jako nowe w wyprzedaży rocznika w 2012 r. przez przypadek. Przez trzy miesiące szukałem używanego auta do 5 lat typu: Octavia, Corolla, Astara. Nie znalazłem nic wartego zainteresowania i pewnie do tej pory bym szukał gdybym nie przeczytał informacji na OCP (równolegle miałem O II FL) o wyprzedaży rocznika i upuście 9700 pln na auta z 2011 z silnikiem 1,4 16V. Jeden telefon do salonu - maja ostatnią. Później już wszystko potoczyło się szybko. Cena była super. Bez jazdy próbnej, bez negocjacji - BIORĘ.
I tak sobie żona jeździ do pracy i ja czasami na myjnię...wrrr...kobiety i auta. Najeździła 26 kkm.
Najłatwiej mi zrobić podsumowanie w postaci zalet i wad. W związku z tym że na co dzień jeżdżę kompaktami to moja ocena będzie może mniej obiektywna, ale w tych czasach od segmentu B można już więcej wymagać.

ZALETY:
+ tanie (główna zaleta)
+ sprawdzony silnik (żadnych TSI...a miałem w Octavii 1,4 TSI i przejechałem 120kkm)
+ duży bagażnik
+ podoba mi się z zewnątrz
+ tani serwis
+ jeździ i na głowę nie pada
+ nawet wygodne fotele
+ szybko się nagrzewa
+ dobra widoczność
+ zapakowanie auta po dach i do tego duży box nie wpływają znaczono na spalanie
+ wydajna klima
+ nic się nie zepsuło podczas gwarancji i po

WADY:
- duże spalanie, w mieście 10l
- kiepsko dobrana skrzynia (na miasto)
- archaiczny, nudny, smutny widok w środku
- razi mnie czarna, twarda, cała plastikowa deska - jest po prostu brzydka (chyba inżynierowie zapomnieli że najczęściej auto ogląda się od środka)
- głośne zawieszenie, na kostce dudni niemiłosiernie
- fabryczne radio...hmm...jest i tyle
- brak wskaźnika temp. silnika
- idiotycznie, debilnie umieszczone gniazdo 12V jak w OII
- silnik słaby, za słaby na trasę - strach wyprzedzać

Po przesiadce z mojego auta potrzebuje zawsze około tygodnia żeby polubić Fabię. Jak dla mnie jest to przestarzała konstrukcja typu Opel Astra II, a pochodzi przecież z zdecydowanie późniejszego okresu.
Żona nie narzeka. To jest chyba najwazniejsze.

_________________
Fabia CGGB- Obrazek
Ceed CRDI -Obrazek


08.01.2015, 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 14.02.2015, 23:23
Posty: 96
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Silnik: BTS-1.6 16V 105KM
Skrzynia: JHL - 5b.
Rok prod.: 2009
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Od grudnia jestem wlascicielem Fabia II Elegance 1,6 16V BTS ze stycznia 2009 i z 29500 km na liczniku kupowanej.
I od tej pory ciagle na niej pracuje, zeby pozbyc sie 5 rzeczy, ktore nieodpowiadaja mi wcale:
1) silnik czterozaworowy, który nie lubi wysokie obroty
2) krotka skrzynia biegow - nie tylko jedynka z dwojka, lecz i 5.bieg
3) wysokie podwozie, ktore jest troche za miekie na wybojach
4) wiednace hamulce
5) pomimo wymiany zarowek H7 za 100 W niewiele swiatla z reflektorow
Aha, jeszcze czeka mnie kupno nowych opon.
Dzis zalozylem kola z oponami letnimi, ktore wygladaly prawie nie uzywane.
Przejechalem sie na probe i nawet na suchej nawierzchni nie trzymaja.
Nie piszcza, tylko zupelnie po cichu odsuna sie na bok...
Sprawdzilem date produkcji - 37.tydzien 2008 roku...
Zal mi wyrzucac opony wygladajace jak nowe, lecz te opony zachowuja sie tak, ze widocznie twarde sa juz jak kamień.
W sumie zadowolony jestem z kupna tej Fabii, bo nudna ona nie jest i ciagle jest o czym myslec i co ulepszac.


09.04.2015, 20:42
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 01.08.2015, 11:48
Lokalizacja: ZABRZE
Posty: 4
Zdjęcia: 0
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: MZN - 5b.
Samochód: fabia
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: [F3] Błękit Race by maju
Witam. Właśnie dzisaj odebrałem po 4 miesiącach moja Fabia. JEST SUPER.


16.10.2015, 18:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.12.2015, 23:36
Posty: 6
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Amb
Rok prod.: 2009
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię
Witam wszystkich :D
Byłem kiedyś użytkownikiem F2 kombi w dieslu (pracując jako PH) i nie narzekałem na nią więc szukając auta dla żony wybór padł na F2 1,2 HTP z instalacją LPG firmy PRINS, autko z 2009 z przebiegiem 142 tyś. Autko trafiło do nas 2 tygodnie temu.Co do jakości wykonania auto nie powala na kolana (smutne kolory i tani plastik) ale sporo nadrabia wyposażeniem - climatronik, czujniki cofania, reflektory projekcyjne + doświetlanie zakrętów, kurtyny powietrzne, grzane fotele, mnogość schowków (na okulary, pod fotelami). Bardzo mile zaskoczyła mnie instalacja LPG - nie ma spadku mocy a spalanie gazu na poziomie 6,5-7 litrów w trasie bardzo mnie cieszy a dzięki butli 61l zasięg rzędu 600 km nie stanowi problemu. Jest w niej parę rzeczy do poprawy - oświetlenie tyłu kabiny, dodatkowe gniazda zapalniczki, hak ale na wszystko przyjdzie czas.


19.12.2015, 22:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.04.2016, 09:17
Lokalizacja: Brzesko
Posty: 53
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: BNV-1.4 TDI 80 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2008
Województwo: małopolskie
Post czy kupiłbym jeszcze raz Fabie-TAK,1,4 TDI-NIE
Od 6 miesięcy posiadam Fabie 1,4 TDI.W tym czasie miałem dłużej lub krócej jeździć kilkoma innymi autami z silnikiem Diesla.
Podsumowując 1,4 TDI to najgorszy z tych silników.Opisze poszczególne auta z plusami i minusami:
Fabia 1,4 TDI przejechane 6000 km
Plusy:
-myślę, myślę....codziennie bez problemu odpala.
Minusy:
- całkowity brak dynamiki mimo 80 KM
-wibracje na całym aucie nieważne czy ciepły czy zimny cały czas telepie delikatnie
-nie do końca oszczędny, trasa da radę zajeść do 4l/100 km ale przy dojazdach do pracy 15 km srednio wychodzi 5,9l/100 km a to już malo nie jest.
- warkot silnika który mi się podoba ale strasznie męczy przy dłuższej eksploatacji.

Opel Astra 1,3 cdti przejechane 8000 km
Plusy:
-cichutki czy to zimny czy cieply
-dobra dynamika powyżej 2000 obrotów
- przy calkowicie wolnej i miejskiej jeździe nie gasząc go caly dzień mimo kilkuminutowych postojów zużycie 5,8l/100 km
- brak paska rozrządu
-bardzo pozytywne wrażenia z jazdy
Minusy:
-ogromna turbodziura miedzy 1000 a 1800 obrotów niesamowite jak mułowaty jest wtedy ten silnik.

Fabia 1,6 TDI przejechane 200 km
Plusy
-cichy
- dynamiczny
-równa spokojna praca
Minusy:
-za mało przejechałem, ale dynamika średnia ale moc równo rozwijana.

Punto 1,9 jtd 80 KM przejechane 2000 km
Plusy:
-kultura pracy
- niesamowita elastyczność i dynamika mimo 80 KM
- niskie zużycie paliwa - jazda tylko 2-4 km jednorazowo na kompie 6 l/100
-ogromna przyjemność z jazdy
Minusy:
- nie znalazłem, auto żony chętnie go pożyczam tylko żona nie chce się zamieniać za fabie bo narzeka że tym trupem jeździć nie będzie.
Vw Golf IV 1,9 TDi przejechane kilkadziesiąt km
Plusy:
- fajna kultura pracy
- niezła dynamika (105KM)
Minusy:
- co drugi posiadacz TDI twierdzi że te silniki palą poniżej 5 l a mi nie udało się średnio zejść poniżej 6,9l a i tak średnia z kilku miesięcy u właściciela to 7l/100.
Reasumując Skoda to fajne auto ale silnik 1,4 TDI ani oszczędny ani kulturalny.Kupiłem mój egzemplarz bo był bardzo zadbany, bezwypadkowy i w bardzo przyzwoitej cenie.Lubię to auto ale jak przesiądę się z auta firmowego czy żony to jakbym do traktora wsiadał.
Do napisania tego postu zachęciło mnie podzielenie się wrażeniami z jazdy zwłaszcza 2 takich samych Fabii z różnymi silnikami jak różne wrażenia można mieć jak różne są silniki w tym samym aucie.
Więc jak ktoś się waha jaki silnik wybrać to na pewno polecam 1,6 lub rewelacyjny i sprawdzony 1,9 tdi.


11.09.2016, 08:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL