Teraz jest 29.03.2024, 16:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
Czy jesteś zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją opinię. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
jlupino napisał(a):
A rzeczy,które mnie irytują to:

-samozałączająca sie klima po skierowaniu nadmuchu na szybę.Bezsens,uszczęśliwiają ludzi na siłę.Za każdym razem (po powrocie do nadmuchu na szybe)trzeba ją wyłączać.Bo,że niby ma mi ona szybę(domyślnie) odparować.A co to ja kurde ślepy jestem :sciana: Ciekawe,czy to vagiem idzie wyłączyc? :roll:


chyba pomyliłeś guziki kolego. guzik który wciskasz to szybkie odmrażanie/odparowanie przedniej szyby i rzeczywiście włącza się po jego naciśnięciu klima bo klimatyzacja nie tylko dmucha na zimno ale osusza powietrze i to jest najszybszy sposób na taką matową szybę. są klawisze osobne na szybę/korpus/nogi i w trybie normalnego ogrzewania nie włącza się klima po ich wciskaniu, po prostu przekierowuje się strumień powietrza i tyle. jak wciśniesz jeszcze raz guzik odmrażania/odparowania szyby to klima powraca do poprzednich ustawień, mówię o climatroniku oczywiście.

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


19.12.2011, 14:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.03.2011, 17:30
Posty: 75
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: SantaFe&GrandePunto
Rok prod.: 2007/10
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
arielcpu napisał(a):
jlupino napisał(a):
A rzeczy,które mnie irytują to:

-samozałączająca sie klima po skierowaniu nadmuchu na szybę.Bezsens,uszczęśliwiają ludzi na siłę.Za każdym razem (po powrocie do nadmuchu na szybe)trzeba ją wyłączać.Bo,że niby ma mi ona szybę(domyślnie) odparować.A co to ja kurde ślepy jestem :sciana: Ciekawe,czy to vagiem idzie wyłączyc? :roll:


chyba pomyliłeś guziki kolego. guzik który wciskasz to szybkie odmrażanie/odparowanie przedniej szyby i rzeczywiście włącza się po jego naciśnięciu klima bo klimatyzacja nie tylko dmucha na zimno ale osusza powietrze i to jest najszybszy sposób na taką matową szybę. są klawisze osobne na szybę/korpus/nogi i w trybie normalnego ogrzewania nie włącza się klima po ich wciskaniu, po prostu przekierowuje się strumień powietrza i tyle. jak wciśniesz jeszcze raz guzik odmrażania/odparowania szyby to klima powraca do poprzednich ustawień, mówię o climatroniku oczywiście.


A ja piszę o manualu,gdzie nie ma się jak pomylić :lol:
I tam jest tak,że jak wróce z któregokolwiek nawiewu z powrotem na szybę,to guzik z napisem AC sie podświetla,bez względu na to jaka jest temp. na zewnątrz i jaka jest ustawiona temp. na pokrętle ciepło-zimno.

_________________
Jaro


19.12.2011, 16:00
Zobacz profil Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3670
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
sorry myślałem że masz automat. no to zupełnie inna bajka i zwracam honor. :D

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


19.12.2011, 16:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.10.2010, 10:36
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 185
Podziękował: 12
Pomógł: 7

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia Combi Comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Mógłbym tutaj zacytować kolegę Wojtekr.fab
Cytuj:
Dołączę się do zadowolonych posiadaczy fabii. Mam fabkę już drugi rok i jest to mój pierwszy samochód jestem zadowolony z zakupu tylko doskwierają mi przeciekające drzwi tylne od strony kierowcy i trzeszczące plastiki tak to nie mam problemów z autem.
ale coś od siebie nie omieszkam dodać - niestety na minus: słabe przednie zawieszenie ale komfortowe (łączniki stabilizatora, gumy wahaczy), dość wrażliwy lakier na uszkodzenia (szybko się rysuje), skrzypiący i ruszający się fotel kierowcy, gnijące wiązki kabli to jakieś nieporozumienie - konstruktorów powinni ukarać za takie błędy (mam tu na myśli również przemakające drzwi), słabe uszczelki i zamki w drzwiach (nieszczęsne krańcówki).
Ale jak wcześniej kolega napisał i ja się pod tym podpisuję - JESTEM ZADOWOLONY Z POSIADANIA FABII!

_________________
skoda, że tak mało koni


29.02.2012, 08:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2012, 21:27
Posty: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2010
Województwo: podkarpackie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Mam już chyba czwartą (auta służbowe), wczejśniej trzy fabie I (różne 1,2 benzyna i jedna 1,9 sdi)
Obecna fabia II - ma jakieś 140 tys. od nowości.
Generanie jestem zadowolony 8)
Duże przebiegi, często po bardzo marnych drogach i nigdy mi się żadna zupełnie na drodze nie rozkraczyła i żadnej nie holowano :wink:
Do tego mam prawie 2m wzrostu i szczególnie w II bardzo dobrze się czuję, jest przestronna.

Czasami sobie myslę, ze jakby skoda choćby trochę lepiej wyprofilowała fotele i przede wszystkim wyciszyła wnętrze! oraz zlikwidowała przeciekanie między uszczelkami tylnych drzwi po myjni to nie miałbym większych uwag, bo mechanicznie jest całkiem oki 8)

_________________
Smartfony i telefony


02.05.2012, 15:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.01.2013, 12:48
Lokalizacja: Poznań(WLKP)
Posty: 45
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Skrzynia: JUS - 5b.
Samochód: Fabia Elegancka
Rok prod.: 2001
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
To może troszkę ja teraz :) Po 1500 km coś tam się podoba coś nie. Napiszę co mi się nie podoba, ponieważ tych rzeczy jest stosunkowo mało.
1. skrzypienie i ruszanie się foteli przednich - widzę że to nie tylko mój problem, ważę prawie stówkę i fotel nie ma lekko
2. słabe uszczelki - ciągły (aczkolwiek bardzo słaby) szum
3. żagiel na wietrze - mam wersję kombi i przy nawet niewielkich podmuchach auto staje się BARDZO niestabilne, groźne powyżej 140 km/h, niebezpieczne i niedopuszczalne powyżej 160 km/h.
4. na dobrą sprawę minowe jest spalanie - moje poprzednie auto to BMW z silnikiem 2,5 170KM + LPG i oba auta na 100km palą niemal identycznie (w Skodzie jadę jak dziadek, w BMW rzadko ale lubiłem się pobawić, a jednak 170KM daje większą frajdę z jazdy)
5. trzeszczące plastiki w środku

Reszta jest OK. Fabia 1.9 TDI z silnikiem 101KM to ewidentnie auto dla spokojnych ludzi, którzy lubią się turlać po drodze prędkościami zgodnymi z przepisami ruchu drogowego.
Już teraz wiem, że idealny silnik do Fabii to TDI, ale ten 130 konny.
Reszta to zalety Skody. Jeszcze nic mi się nie popsuło, więc o kosztach części się nie wypowiadam.

_________________
SKODA FABIA 1,9 TDI KOMBI Elegance(2001r)


31.01.2013, 15:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.06.2012, 22:03
Lokalizacja: Kraków
Posty: 857
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 22

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: FNJ - 5b.
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2000
Województwo: małopolskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Ja jestem mega zadowolony, bo śmigam już 12 lat i autko prawie bezawaryjne, poza drobiazgami które wyskakują z wiekiem i codzienną eksploatacją, choć jedno do czego mam zastrzeżenie to za mało przestrzeni w środku, ale taki trend chyba teraz że jakoś ciasnawe furki robią, bo porównując ze starszymi autkami, tu np z Astrą F którą się przez zimę wożę totalnie przegrywa, a oba autka podobnej klasy :)

_________________
iPC Serwis - Profesjonalna i ekspresowa naprawa komputerów stacjonarnych, laptopów, netbooków w Krakowie

iPC Serwis na Facebook'u

Obrazek


31.01.2013, 18:48
Zobacz profil WWW Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Anubis, jak można fabię z astrą porównywać pod względem miejsca w środku? Porównaj z corsą, to będzie fair! To nie żaden trend, tylko dwa różne segmenty.

mefistodiabel, skoro 1.9tdi jest do turlania się, to pomyśl do czego są przeznaczone mpi, htp i 16v... :mrgreen:

Mnie w swojej brakuje tylko 3 rzeczy:
a) klimatyzacji
b) szóstego biegu
c) wyższego momentu (przynajmniej o połowę)

Reszta jest OK, bo przeca tanie auto sobie kupiłem, to oczekiwania mam adekwatne :-)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


31.01.2013, 21:00
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 04.12.2012, 20:31
Posty: 50
Zdjęcia: 0
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: NQH - 7b.AUT
Samochód: F1 kombi (Ambiente)
Rok prod.: 2007
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
mefistodiabel napisał(a):
Fabia 1.9 TDI z silnikiem 101KM to ewidentnie auto dla spokojnych ludzi, którzy lubią się turlać po drodze prędkościami zgodnymi z przepisami ruchu drogowego.

Jeśli jeździłeś wcześniej autem klasy średniej-wyższej z silnikiem 2,5 litra o mocy 170KM to w sumie nie dziwię się Twoim odczuciom. Z drugiej strony absolutnie się z Twoją opinią nie zgadzam - 101KM i 240Nm w aucie segmentu B to wcale niemało. Poza tym moja Fabia "zbiera" się całkiem nieźle. Do tego stopnia, że po jej zakupie musiałem nieco się przyzwyczaić do dość szybkiego nabierania prędkości i częstszego kontrolowania prędkościomierza, ponieważ w tym aucie wyjątkowo słabo odczuwam prędkość, z którą się poruszam.
mefistodiabel napisał(a):
Już teraz wiem, że idealny silnik do Fabii to TDI, ale ten 130 konny.

130-konne 1.9 TDI dobrze radzi sobie nawet w takim aucie jak np. Passat B5FL czy Audi A4 B6. Mogę sobie tylko wyobrazić jak jeździ 130-konna Fabia :lol:.

A jeśli chodzi o moją opinię dotyczącą zakupu Fabii to oczywiście należę zdecydowanie do tych zadowolonych. Myślę, że to taki dosyć niepozorny samochodzik i ktoś, kto nim nigdy nie miał okazji się przejechać po prostu go nie doceni.
Co mi się w mojej Skodzie podoba to wnętrze: mam świetne, profilowane fotele, które idealnie trzymają w zakrętach, są też bardzo wygodne i komfortowe. Po 500km spędzonych w aucie aż nie chce się z niego wysiadać. Z racji tego, że jestem raczej szczupły i nie grzeszę wzrostem to - jak dla mnie - z przodu jest zadziwiająco dużo miejsca. Z tyłu za to przy optymalnym dla mnie ustawieniu fotela miejsca na nogi jest jak na lekarstwo - coś za coś. W końcu to nie limuzyna. Podoba mi się także praca skrzyni biegów: ma dość krótki skok, działa bardzo lekko i bez żadnych haczeń czy zgrzytów. Zdecydowany minus to brak szóstego biegu. Jeżdżę z reguły poza miastem i naprawdę bardzo by się przydał. No i zasięg :D :D :D. Na jednym baku jestem w stanie zrobić 950km - 90% trasa/10% miasto.
Mechanicznie auto póki co jest ok. Wymieniłem od razu po zakupie kompletny rozrząd, pasek klinowy, sprzęgło alternatora, płyn chłodniczy, olej, wszystkie filtry i na razie jest cacy. Oczywiście planuję profilaktycznie inne - że tak to określę - zabiegi, jednak zaczekam ze wszystkim do wiosny.


02.02.2013, 22:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.05.2012, 19:50
Lokalizacja: Łubowo(PL) Oberursel(DE)
Posty: 576
Podziękował: 16
Pomógł: 8

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: NUC - 7b.AUT
Samochód: Monte Carlo
Rok prod.: 2011/MY2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
To i ja sie wypowiem :) zrobilem prawie 29000km, wszystko czego mi brakuje to rzeczy, ktore mozna dokupic i dla wiekszosci sa zbedne^^ takie jak podgrzewane fotele czy wbudowana navi.. silnik 1,6 TDI 105km zbiera sie bardzo dobrze, mimo ze jako drugie auto dojezdzam octavie z dieslem 140 konnym roznica nie jest tak drastyczna jakby byc mogla :))

_________________
Lepiej, twierdze, jest prosic o przebaczenie niz pozwolenie.

Fabia MonteCarlo
Obrazek


18.02.2013, 22:23
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 27.03.2013, 00:46
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1988
Województwo: małopolskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
witam, jestem nowy

Jeżdże fabią od lat, jak dla mnie w sam raz, nie psuje sięi jest wygodna - czego chciec wiecej ? Chce jechac za granice na wakacje? spoko nie boje się.. to jest dla mnie najważniejsze

_________________
Im bardziej przyjaźnie są poufałe, tym bardziej narażone na rozbicie.
Graham Greene


27.03.2013, 01:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.01.2012, 22:28
Lokalizacja: Puławy
Posty: 112
Podziękował: 3
Pomógł: 3

Silnik: CGPB-1.2 6V 60KM
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Active
Rok prod.: 2011
Województwo: lubelskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Silnik 1.2 HTP 60 km w zupełności mi wystarcza (nie jestem typem "rajdowca") jak będę chciał pojeździć 180 km/godz to sobie włączę nfs lub tdu, a różnica w porównaniu do mojego poprzedniego samochodu (Fiat Uno 1.0) jest bardzo zauważalna. Z usterek, które od nowości wystąpiły to tylko ikonka silnika (układ kontroli spalin) mi się za świeciła, ale byłem z tym w serwisie - zlikwidowali błąd i od tamtej pory wszystko jest ok. Tak na prawdę jedyna rzecz, która mnie osłabiła tuż na samym początku użytkowania to szyby podatne na zarysowania, ale już nie zwracam na to uwagi - najwyżej kiedyś się zrobi wymianę. Jestem bardzo zadowolony z zakupu :). Aaa... jeszcze odgłos sinika mi się podoba :).


Ostatnio edytowano 14.04.2013, 20:11 przez PsychCor3, łącznie edytowano 1 raz



27.03.2013, 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.04.2012, 16:37
Lokalizacja: Radom
Posty: 220
Podziękował: 2
Pomógł: 2

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 2
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
bardzo zadowolony pomimo że golas to niema co się psuć silnik ma dobrą opinie a pozatym kupno cena była dobra w miarę młode auto poprzednie miałem z 1994 r także przepaść rocznikowa


30.03.2013, 21:38
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 23.04.2013, 20:58
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: EMD - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
Witam wszystkich Klubowiczów,
Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jednocześnie chciałbym się z Wami wszystkimi przywitać :-). Dziś stałem się szczęśliwym posiadaczem pięknej Fabii 1.9 SDI, rocznik 2005. Pierwsze odczucie - rewelacja! Będę się na bieżąco dzielił wrażeniami wraz z kolejnymi przejechanymi kilometrami.

Pozdrowienia dla wszystkich :)


25.04.2013, 20:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.01.2013, 20:55
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 217
Podziękował: 3
Pomógł: 1

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Fabia
Rok prod.: 2013
Województwo: śląskie
Post Re: Czy człek jest zadowolony z zakupu Fabii? Wyraź swoją op
czytam posty na bieżąco i ja wreszcie powiem o moim odczuciu,ponad 1000 km w miesiąc,co mogę powiedzieć dla mnie rewelka 105 koni auto lekkie;P,parę mankamentów znajdę ale generalnie fabka na plus i to wielki.kolor bajka chłopaki mówią wiemy kiedy jesteś w pracy bo tylko taka jesdna parkuje i się prezętuje ,Daniel kolor bajka;D miałeś rację;D


27.04.2013, 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 123 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL