Teraz jest 28.03.2024, 21:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona
[F1] Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika.. 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika..
witam
j.w chce kupic se takie własnie autko raczej napewno kombi, chce wysypac max. 19 tys.
na co zwrócic najbardziej uwage
P.S

pozdro dla fabiomaniaków!!


Ostatnio edytowano 03.04.2010, 21:17 przez siudmy7, łącznie edytowano 2 razy



01.12.2006, 19:48

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Przede wszystkim to Ci odradzamy :-) ale skoro sie zdecydowales, to sprawdz:
- czy nie hucza lozyska kol – wymiana przedniego to co najmniej 300zl
- czy spod izolacji wiazki przewodow el idacej wzdluz lewej podluznicy nie wydostaje się woda przy jej lekkim zgnieceniu w najnizszym jej polozeniu, szczególnie do rocznika 2002.
- jeśli masz mozliwosc to podlacz VAG-a – jeśli sa jakies bledy zapisane w pamieci sterownikow to może wrozyc klopoty
- warto pojechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic na tzw szarpaku czy tuleje przedniego zawieszenia nie nadaja się do wymiany – koszt ok. 200zl
- polecamy silnik 16V – jest mniej awaryjny, choc zalozenie instalacji LPG o wiele drozsze (plstikowy kolektor) jeśli takowe planujesz
- trzeba sprawdzic czy usczelka pod glowica nie jest wypalona – czy w zbiorniczku wyrownawczym nie ma sladu oleju (tlusta maź) dot. Silnika 8V
- czy zwijacze przednich pasow dobrze dzialaja – była kiedys akcja serwisowa
- jeśli auto ma klime sprawdz czy dziala – jej naprawa może być kosztowna
- sprawdz wszystkie elektryczne i elektroniczne udogodnienia (szyby, centr. zamek, wspomaganie) – ich naprawa slono kosztuje.
- Przednie reflektory – czy nie paruja
- A najlepiej to czytaj to forum :-) wtedy będziesz wiedzial wszystko :-).

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


01.12.2006, 20:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
a dlaczego odradzasz?


01.12.2006, 21:05

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Miedzy innymi dlatego: klik
Ale jesli masz swoj garaz i troche potrafisz (lubisz) majsterkowac to bedziesz zadowolony!

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


01.12.2006, 21:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Koral chyba niepotrzebnie straszysz kolegę tymi awariami. Nasza Fabia 117tys. przebiegu i nic się nie stało oprócz przepalonych żarówek, Fabia to dobre auto, co zaowocowało tym że dziś pod naszym domem staneła już druga Fabia. Owszem usterki się zdarzają ale nie można generalizować. Sugerując się takimi listami usterek pozostaje nam chyba tylko rower ;)

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


01.12.2006, 21:33
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
hmm kiedys czytalem o mercedesie ktory sypal sie jak choinka po 3 krolach... zatem nie mozna mowic ze fabia to goowno a inne auta to super cacy autka.
Stary ma VW..mozna powiedziec ze o 10 lat jezdzi tylko ta marka, podejscie do skody jest takie jak wiekszosci - ze to gorsze auto - ale odkad mam skodzinke to nie moze powiedziec zlego, auto procz poduszki i skrzypiacych gum na stabilizatorze sprawuje sie super.
Jedyne co mnie obchodzi to : olej, filtry i benzyna :D
zatem zanim kupisz fabie dobrze ja sprawdz, nie napalaja sie na pierwszy lepszy..


02.12.2006, 09:11
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2006, 21:53
Lokalizacja: Będomin
Posty: 714
Zdjęcia: 0
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Mercedes W211
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
Mój ojciec miał różne samochody ale głównie mercedesy począwszy od Kubusia z 1953 roku do Mercedesa S klase dzisiaj ma skode SuperB i jest z niej najbardzej zadowolony , ja miałem Fabie prawie 6-lat i nie narzekałem dzisiaj mam Octavie i też nie narzekam .

Tylko dodam że preferuje głównie Disla ze względu na bezawaryjny silnik w szczegulności SDI , 142tyś km bez tknięcia palcem . Gość który kupił moją fabkie też jest z niej zadowolony . :good:

_________________
ELEGANCE +XENONY I CIEMNE SZYBKI


Ostatnio edytowano 02.12.2006, 20:26 przez lilo, łącznie edytowano 1 raz



02.12.2006, 10:25
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 15.08.2006, 15:47
Posty: 217
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Golf.............
Województwo: śląskie
Post 
koral napisał(a):
Przede wszystkim to Ci odradzamy ale skoro sie zdecydowales, to sprawdz:
- czy nie hucza lozyska kol – wymiana przedniego to co najmniej 300zl
- czy spod izolacji wiazki przewodow el idacej wzdluz lewej podluznicy nie wydostaje się woda przy jej lekkim zgnieceniu w najnizszym jej polozeniu, szczególnie do rocznika 2002.
- jeśli masz mozliwosc to podlacz VAG-a – jeśli sa jakies bledy zapisane w pamieci sterownikow to może wrozyc klopoty
- warto pojechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic na tzw szarpaku czy tuleje przedniego zawieszenia nie nadaja się do wymiany – koszt ok. 200zl
- polecamy silnik 16V – jest mniej awaryjny, choc zalozenie instalacji LPG o wiele drozsze (plstikowy kolektor) jeśli takowe planujesz
- trzeba sprawdzic czy usczelka pod glowica nie jest wypalona – czy w zbiorniczku wyrownawczym nie ma sladu oleju (tlusta maź) dot. Silnika 8V
- czy zwijacze przednich pasow dobrze dzialaja – była kiedys akcja serwisowa
- jeśli auto ma klime sprawdz czy dziala – jej naprawa może być kosztowna
- sprawdz wszystkie elektryczne i elektroniczne udogodnienia (szyby, centr. zamek, wspomaganie) – ich naprawa slono kosztuje.
- Przednie reflektory – czy nie paruja
- A najlepiej to czytaj to forum wtedy będziesz wiedzial wszystko .


Powinieneś sam dobrze sprawdzić przed zakupem - wtedy nie miałbyś tylu powodów do narzekania!


02.12.2006, 19:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
kup golasa to nic sie nie wysypie :)

a tak powaznie - kombi w cenie do 19k jest skromny wybor - przebiegi powyzej 100kkm - te co kupione w polsce to najczesciej od przestawicieli - diesel powinien miec kolo 150kkm przebiegu - te z przebiegiem miedzy 90 a 110kkm to w 95% krecone liczniki

_________________
touran Obrazek


03.12.2006, 12:29
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Re: chce kupic FABIE!!!!
Moja fabia nakulane ma 103 tys km i oprocz zwykłych czynności związanych z eksploatacja :wymiana łańcucha rozrządu ,cylinderka hamulcowego i łożysko-lewy przód, bez problemów na LPG 85 TYS KM i uwazam że nie jest to samochod rajdowy ale stosunek ceny do jakości jest ok!!!mialem juz pare samochodów i skoda wypada pozytywnie no i trzeba miec troche farta przy zakupie a za 19000 powinienes cos kupic pozdro...


03.12.2006, 18:47

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:59
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 990
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mam przejechane 60 tys w 2,5 roku i nic poza serwisem i paliwem mnie nie obchodzi żadnych usterek - czyli koszt użytkowania to 4 przeglądy, 3xubezpieczenie, paliwo i lekki tuning:).

Jeżeli będziesz kupował zerknij:
-na tylną klapę czy nie rdzewieje
-na poduszkę pod silnikiem ale to w silnikach benzynowych w dieslach nie słyszałem tej usterce
- na kierownice, siedzenia i drążek zmiany biegów jak zmeczone to licznik może przekłamywać - trzeba wypośrodkować między zmeczeniem materiału a przebiegiem - u mnie przy 60 jest lekko zabrudzone mimo że staram się dbać - więc jak będziesz miał polerke to coś nie gra
- oczywiście spasowaniem elementów - zderzaki często są niespasowane dokładnie ale to normalka w fabiach - tak samo lakier na zderzakach nieznacznie się odróżnia bo ktoś mi to tłumaczył chyba Seba że to jest lakier chyba wodny i inaczej wygląda na karoserii i na plastikach więc w słońcu może nie znacznie się różnić.
na szybko to tyle - jak mi się coś przypomni to dopisze

_________________
Skoda Fabia JOY EDITION


03.12.2006, 20:54
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dzieki ludzie. piszcie dalej, wsio notuje ha ha
:good: :respect:


03.12.2006, 23:48

Dołączył(a): 26.09.2005, 21:38
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 213
Zdjęcia: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Mario napisał(a):
koral napisał(a):
Przede wszystkim to Ci odradzamy ale skoro sie zdecydowales, to sprawdz:
- czy nie hucza lozyska kol – wymiana przedniego to co najmniej 300zl
- czy spod izolacji wiazki przewodow el idacej wzdluz lewej podluznicy nie wydostaje się woda przy jej lekkim zgnieceniu w najnizszym jej polozeniu, szczególnie do rocznika 2002.
- jeśli masz mozliwosc to podlacz VAG-a – jeśli sa jakies bledy zapisane w pamieci sterownikow to może wrozyc klopoty
- warto pojechac na stacje diagnostyczna i sprawdzic na tzw szarpaku czy tuleje przedniego zawieszenia nie nadaja się do wymiany – koszt ok. 200zl
- polecamy silnik 16V – jest mniej awaryjny, choc zalozenie instalacji LPG o wiele drozsze (plstikowy kolektor) jeśli takowe planujesz
- trzeba sprawdzic czy usczelka pod glowica nie jest wypalona – czy w zbiorniczku wyrownawczym nie ma sladu oleju (tlusta maź) dot. Silnika 8V
- czy zwijacze przednich pasow dobrze dzialaja – była kiedys akcja serwisowa
- jeśli auto ma klime sprawdz czy dziala – jej naprawa może być kosztowna
- sprawdz wszystkie elektryczne i elektroniczne udogodnienia (szyby, centr. zamek, wspomaganie) – ich naprawa slono kosztuje.
- Przednie reflektory – czy nie paruja
- A najlepiej to czytaj to forum wtedy będziesz wiedzial wszystko .


Powinieneś sam dobrze sprawdzić przed zakupem - wtedy nie miałbyś tylu powodów do narzekania!


Chyba nie zrozumiales intencji tego postu - nowy kolega pyta, co trzeba sprawdzic przed zakupem uzywanej Fabii aby sie nie naciac. Do ponarzekania sa inne posty :-).

_________________
Fabia Elegance 75KM HTB


04.12.2006, 10:38
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
koral nie zrozum mnie zle , ja naprawde wszystkie wasze opinie biore do siebie , nawet lepiej, czasem mnie dołujesie ,ale ja naprawse jestem najarany na tą Fabie.

jeszcze pytanko , czy jest jakas benzynowa alternatywa do dieslowskigo kombi, oczywiscxie kombi


05.12.2006, 00:19

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
najlepszy byłby 1.6 ale nie wystepuje :(

_________________
touran Obrazek


05.12.2006, 07:11
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL