Teraz jest 28.04.2024, 00:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona
[F1] Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnika.. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
rapid90 napisał(a):
Czytałem, że ponoć trzeba do nie lać Pb98 ?

A gdzie takie bzdury piszą?


05.10.2014, 20:19
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2010, 14:47
Lokalizacja: Kraków
Posty: 261
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
konikks: przynajmniej 12 cylinderków i układu w jakim jest zmajstrowany. O ilości zaworów nie wspominam... Ciekawe czy taki wynalazek V 16 wszedł by do jakiejś Skodzianki...

_________________
Techniczne doradztwo: www.bialycement.pl


05.10.2014, 20:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 05.10.2014, 18:27
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1999
Województwo: lubelskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
W instrukcji obsługi - str 103 (Wskazówki eksploatacyjne): Benzyna bezołowiowa zgodna z normą DIN EN 228 o liczbie oktanowej 98 - silnik 1.4/74 kW. Benzyna 95 pozostałe silniki. Takie coś było :wink:


05.10.2014, 20:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
rapid90
niby tak, ale 95tką się nie otruje. Co najwyżej nie będzie miał tych 101KM. Ja mam w LPG i żyję, do wyprzedzania redukcja i... wyprzedzanie trwa kilka sekund :lol:

_________________
Moja fabia
Obrazek


05.10.2014, 22:15
Zobacz profil

Dołączył(a): 02.03.2015, 16:39
Lokalizacja: ZG
Posty: 7
Podziękował: 3
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2002
Województwo: lubuskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
Mam do Was pytanie co sądzicie o Fabii 1390cm benzyna (Moc 75 KM / 55 kW) rok 2002 przebieg ok.147000 km, chcę kupić auto do 8ty zł, małe ekonomiczne i nie wymagające większego wkładu finansowego, auto nie dla mnie, dla kobiety.
Jestem z woj. Lubuskiego i też nie chciałbym jechać pół Polski, aby sprawdzić auto.


02.03.2015, 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.03.2014, 19:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Felicia
Rok prod.: 99
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
Użytkownicy, entuzjaści i znawcy Skody Fabii - bardzo proszę was o pomoc :) Pisałem już tu kiedyś, dokładnie w tym temacie, to samo, co napiszę teraz. Nieco zmieniły się okoliczności, bo zamiast Fabii wybrałem inne auto... i mocno się na nim zawiodłem. Tym razem nie chcę popełnić takiego błędu i naprawdę proszę o wszelkie przydatne informacje.

Użytkuję auto w następujący sposób: 80% miasto, przebieg roczny 8-12 tys. km.
Od auta oczekuję: niskiego poziomu awaryjności, niezawodności i, mimo wszystko, pewnej dynamiki :)
Na auto mogę przeznaczyć: 14 tysięcy złotych + około 2 tysięcy na wstępne naprawy.

Około roku temu zrezygnowałem z Fabii i kupiłem inny samochód, z silnikiem 1,6, który - w skrócie - okazał się ociężały, paliwożerny, wysoce awaryjny i drogi w utrzymaniu. Nie psuł się bynajmniej sam silnik, ale cały jego osprzęt po kolei - sondy lambda, katalizator, przepustnica, kolektor ssący, odma, zawór EGR... na nic wymiany na oryginalne części, cały czas coś nie grało. Wyskoczył byle błąd, a spalanie rosło do 11-13 litrów w mieście :/ Auto użytkuję codziennie, na krótkich odcinkach, ale bardzo regularnie, i niezbędna jest dla mnie niezawodność - nie mogę sobie pozwolić na kilkudniowe postoje w warsztacie lub niedomaganie przy porannym odpalaniu. O auto dbam i oczekuję, że mi się odwdzięczy :) Jeżdżę przede wszystkim po mieście, trasy robię raczej dla przyjemności niż z przymusu.

Zastanawiam się nad trzema wersjami silnikowymi Fabii:
1) 1,4 16V 75KM
2) 1,4 16V 100KM
4) 1,9 TDI 101KM

Benzynowe jednostki są mi z grubsza znane, pytałem o nie rok temu. Jednak będąc zawiedzionym swoim ostatnim zakupem, zwróciłem uwagę na diesle, którymi do tej pory w ogóle się nie interesowałem i o których użytkowaniu nie mam pojęcia. Skusiły mnie "historyczne konotacje" i renoma jednostek TDI montowanych jeszcze (wciąż!) w Golfie.

Powiedzcie mi proszę czy silniki TDI są wciąż tak niezawodne, jak się o nich zwykło mawiać? Czytałem, że jednostka 101-konna jest przekształconą wersją jednostki 110-konnej, która miała opinię wręcz pancernej.
Czy posiadają współczesne wynalazki, które mają rzekomo poprawiać ich pracę, a drenują jedynie kieszeń, tj. pompowtryskiwacze, common rail, koło dwumasowe, DPF... i co tam jeszcze koncernowi VAG przyszło do głowy?
Czy ich utrzymanie jest drogie, tzn. o ile droższe są części w porównaniu do benzynowych jednostek 1,4?
Czy wymiana rozrządu w dieselach jest tak droga, jak się o tym marudzi - koszt powyżej tysiąca złotych?
Jak to jest z odpalaniem w zimie - przy jakim mrozie wasze Fabie odmawiają posłuszeństwa?
Czy przy rosnących represjach prawnych w stosunku do samochodów z silnikiem diesla (podatki ekologiczne, rosnące wymagania emisji spalin, zamykanie centrów miast itp.) istnieje w ogóle sens spoglądania na te auta?
Czy w granicach mojego budżetu jest możliwe znalezienie niezajechanej jednostki? W zasadzie przymierzam się do wymiany mojego aktualnego samochodu, więc czeka mnie wizyta w komisie (która sama w sobie jest już kaskaderskim ryzykiem!) i oglądanie sprowadzanych "igieł" i "ideałów" od "kombatanta, co autostradą śmigał do apteki".

Jeszcze raz bardzo proszę o odpowiedzi. Ja wiem, domyślam się w zasadzie, że "to wszystko na forum już było", tyle że różnica między waszymi dyskusjami i moimi pytaniami polega na tym, że wy wymieniacie się opiniami i doświadczeniami ("ja zrobiłem tak, a ja inaczej i u mnie też działa, a nawet ładniej wygląda"), a ja bardzo potrzebuję tej podstawowej wiedzy, którą niestety nie dysponuję.


19.03.2015, 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
To krótko: szukaj 2.0, bo:
-niezawodny
-prosty w obsłudze
-daje pojechać
-zawsze bogato wyposażony.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


19.03.2015, 20:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
grzesiekk w tamtym roku sprzedałem właśnie 1,9 tdi 101kM auto z 2004r.Przebieg prawie 200 tyś i tak,dwumasy nie było dpf też brak.Co do pompowtrysków nie słuchaj bzdur, skończyły się czasy jazdy na opale i innych olejach z biedronki.Zero problemów.


19.03.2015, 21:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.03.2014, 19:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Felicia
Rok prod.: 99
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
weuek napisał(a):
To krótko: szukaj 2.0, bo:
-niezawodny
-prosty w obsłudze
-daje pojechać
-zawsze bogato wyposażony.


Pozostaje tylko kwestia spalania - osiem zaworów, zwłaszcza w dużych pojemnościach, lubi sobie chlapnąć. Gdyby było mi obojętne czy auto połknie 9 czy 13 litrów na setkę, to bym się nie zastanawiał i brał 2,0 :) Niestety, nie stać mnie na więcej niż 10l/100km w mieście :(

tomek-u napisał(a):
grzesiekk w tamtym roku sprzedałem właśnie 1,9 tdi 101kM auto z 2004r.Przebieg prawie 200 tyś i tak,dwumasy nie było dpf też brak.Co do pompowtrysków nie słuchaj bzdur, skończyły się czasy jazdy na opale i innych olejach z biedronki.Zero problemów.


Możesz mi napisać coś więcej o tym silniku? O kosztach utrzymania przede wszystkim, o awaryjności? Nie chcę wpędzić się niepotrzebnie w koszta, bo przy moich przebiegach nawet nie wyrównam sobie wydatków oszczędnościami z nieco niższego spalania.


19.03.2015, 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
Tak jak ci napisałem nie miałem z nim żadnych problemów,przez 6,5 roku posiadania.Co do spalania trasa poniżej 5 l,miasto 6 z kawałeczkiem.Ja swoją sprzedałem na OLX-sie i na 99% byłem pewien przebiegu.A z rzeczy wymienianych to standard fączniki,tuleje met.gum,podnośniki szyb.


19.03.2015, 22:04
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.03.2014, 19:53
Posty: 6
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Felicia
Rok prod.: 99
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
tomek-u napisał(a):
Tak jak ci napisałem nie miałem z nim żadnych problemów,przez 6,5 roku posiadania.Co do spalania trasa poniżej 5 l,miasto 6 z kawałeczkiem.Ja swoją sprzedałem na OLX-sie i na 99% byłem pewien przebiegu.A z rzeczy wymienianych to standard fączniki,tuleje met.gum,podnośniki szyb.


Czy pokonywanie regularnie krótkich odcinków 3-10 kilometrów w mieście to duże wyzwanie dla turbodoładowanego diesla? Czy takie użytkowanie nie skróci znacznie jego żywotności? Zimą silnik nawet nie zdąży się nagrzać, a już będę wyciągał kluczyk ze stacyjki. W sumie jak patrzę na samochody wokół mnie, to mnóstwo ludzi jeździ autami z turbodieslami i jakoś żyją, jakoś sobie radzą.

Napisz mi proszę na co zwrócić uwagę przy oględzinach używanego turbodiesla? Jakie symptomy zdradzają duży przebieg i znaczne zużycie jednostki napędowej lub jej osprzętu? Czy tradycyjne kopcenie z rury wydechowej to objaw dogorywającego silnika?


19.03.2015, 22:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
U mnie wyglądało to że co kila kilkanaście dni robiłem traskę ok 100km i było git.


19.03.2015, 22:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kupuję Fabię I - Pytania, porady, pomoc w wyborze silnik
grzesiekk napisał(a):
Czy pokonywanie regularnie krótkich odcinków 3-10 kilometrów w mieście to duże wyzwanie dla turbodoładowanego diesla? Czy takie użytkowanie nie skróci znacznie jego żywotności?


Moja szefowa jeździ dieslem CR 500 m w jedną stronę, potem auto stoi z 9-10 h i z powrotem znów 500 m. Widuję je regularnie w tym samym miejscu, więc chyba się nie psuje. Tylko wgniotek mu przybywa.

A druga szefowa mieszka kilkanaście kilometrów od pracy i kupiła sobie nowa fabię 16V. Taki paradoks.

Ja jeżdżę swoim dieslem do pracy naokoło, szczególnie wtedy, gdy jest zimno :-). Plus jest tez taki, że nie stoję wtedy co kilkadziesiąt metrów na światłach/przed przejściami.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


19.03.2015, 22:23
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.10.2015, 10:12
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post Przyszły użytkownik fabii...
Witam.
Chciałbym się na początku przywitać jako przyszły użytkownik Fabii.

Na początek chciałbym Was zapytać o parę rzeczy, w zasadzie czy jest sens kupna samochodu od znajomego:
Oki Więc tak: Cena około 5000zł:, aktualny przebieg 125 tyś.
- rok produkcji 2001 - pierwsza rejestracja styczeń 2002
- silnik 1,4 60KM
-Wspomaganie kierownicy
-Akumulator Styczeń 2015
- Opony: letnie na felgach aluminiowych, zimowe: na stalowych, Letnie objeżdzą jeszcze 2 sezony zimowe, conajmniej 3,4
- Gaz - 3 lata pełny wtrysk - 4Tech
- koła mocowane na śrubach antykradzieżowych
- 110 tys km - zrobiony rorząd
- do wymiany olej+filtry,
- do naprawy zamek od strony kierowcy
- tarcze hamulcowe z przodu - 3 lata temu
- bębny linki, szczeki z tylu - 2 lata temu
- wymieniony olej w skrzyni, widziałem stary olej który był zlewany prawie niczym się nie różnił od tego wlewanego
- w styczniu ubezpieczenie i przegląd
- wymieniona przednia maska, ktoś mu poskakał pod blokiem
- delikatnie wklęśnięte lewe drzwi przy progu, szkoda parkingowa...

Czy warto? Wiem, że trudna odpowiedź... Ale może np. ktoś powie słuchaj wystrzegaj się tego silnika bo nie jest to silnik VW tylko czeski...Albo uważaj na łożyska...Albo coś tam...

W temacie samochodów i zakupów ich jestem zielony...Nie moja działka...


26.10.2015, 10:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Przyszły użytkownik fabii...
Moim zdaniem warto. W małym mieście ten silnik jest lepszy niż te od vw. Tylko lubi mieć problem z uszczelka pod głowicą. Za to rozrząd do niego kosztuje 50 zł.

We wszystkich fabiach pierwszej generacji przeciekają tylne drzwi - zobacz czy są zacieki na tapicerce. Można temu zaradzić we własnym zakresie: na tym forum znajdziesz dokładne opisy ze zdjęciami.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


26.10.2015, 10:36
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL