Teraz jest 23.06.2024, 20:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
[F2] F2 co mnie w niej wkurza 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.09.2010, 12:30
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post 
Ja dodam ze ja robilem w Katowicach u Śliwki. Olej dali MOBIL. 382zł to tez po tej znizce.Pozdrawiam


02.12.2010, 11:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.03.2010, 21:27
Lokalizacja: Łódź
Posty: 146
Podziękował: 1
Pomógł: 7

Silnik: inny silnik
Skrzynia: JNC - 6b.
Samochód: FABIA II 1.2 12V 70 KM STYLE+JOY, silnik CGPA
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post 
maniek napisał(a):
Cytuj:
W Łodzi czy to u Zimnego czy u Bednarka serwis olejowy po roku lub po 15000kkm z ich materiałami 540-560 pln!!! Aha wymieniają tylko olej (wyłącznie Castrol) i filtr oleju


Ja za przeglad po 15000 u Bednarka w Dobroniu zaplacilem 372zl ze znizka wymiana oleju filtru itp. tak jak trzeba. Olej do wyboru mobil lub castrol.


Ile zniżki daje Bednarek na tą srebrną kartę serwisową, bo posiadam taką, a nie zapytałem?


02.12.2010, 19:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.08.2010, 16:01
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 79
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Style + Joy+dodatki
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
[quote=marada]Ile zniżki daje Bednarek na tą srebrną kartę serwisową, bo posiadam taką, a nie zapytałem?[/quote]

mi dali 6% ( robocizna 170 zł i 202 zł części ). Ale z przeglądem po 2 latach nie będzie już tak różowo. Jak pytałem to na dzień dobry krzyknęli 850zł :smutny: Więc jak nie będzie duuużego rabatu to daruję sobie. Tym bardziej, że nie mogą się dopatrzeć stukającego mcphersona z prawego przodu.


02.12.2010, 20:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.03.2010, 21:27
Lokalizacja: Łódź
Posty: 146
Podziękował: 1
Pomógł: 7

Silnik: inny silnik
Skrzynia: JNC - 6b.
Samochód: FABIA II 1.2 12V 70 KM STYLE+JOY, silnik CGPA
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post 
Ja przegląd po 2 latach sobie chyba daruje w ASO bo i tak już po gwarancji (nie przedłużałem jej za opłatą). Jak coś zauważę do tego czasu to będę im zgłaszał żeby robili jeszcze za darmochę w ramach gwary :crazy:


03.12.2010, 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.09.2010, 14:05
Lokalizacja: Katowice
Posty: 57
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Samochód: Fabia II FL
Rok prod.: 2010
Województwo: śląskie
Post 
Mam pytanie do użytkowników F2. Na wyświetlaczu elektronicznym pokazuje mi się aktualna prędkość w MPH. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić ?? trochę to irytujące jest. Instrukcja milczy na ten temat. Wszystkie inne dane w komputerku mam normalnie w KM.

_________________
Obrazek


04.12.2010, 11:17
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.10.2010, 15:02
Posty: 137
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2010
Województwo: pomorskie
Post 
qbuś napisał(a):
Mam pytanie do użytkowników F2. Na wyświetlaczu elektronicznym pokazuje mi się aktualna prędkość w MPH. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić ?? trochę to irytujące jest. Instrukcja milczy na ten temat. Wszystkie inne dane w komputerku mam normalnie w KM.


tez dolaczam sie do pytanka, czy mozna to zmienic czy potrzeba zabawki zwanej VAG?


07.12.2010, 11:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.03.2010, 21:27
Lokalizacja: Łódź
Posty: 146
Podziękował: 1
Pomógł: 7

Silnik: inny silnik
Skrzynia: JNC - 6b.
Samochód: FABIA II 1.2 12V 70 KM STYLE+JOY, silnik CGPA
Rok prod.: 2009
Województwo: łódzkie
Post 
matifabia napisał(a):
qbuś napisał(a):
Mam pytanie do użytkowników F2. Na wyświetlaczu elektronicznym pokazuje mi się aktualna prędkość w MPH. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić ?? trochę to irytujące jest. Instrukcja milczy na ten temat. Wszystkie inne dane w komputerku mam normalnie w KM.


tez dolaczam sie do pytanka, czy mozna to zmienic czy potrzeba zabawki zwanej VAG?


Bez VAGA nic nie zrobisz w temacie :mrgreen:


07.12.2010, 18:02
Zobacz profil

Dołączył(a): 28.11.2010, 22:21
Lokalizacja: Kraków
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: ATZ-1.4 8V 68KM
Województwo: małopolskie
Post 
qbuś napisał(a):
Mam pytanie do użytkowników F2. Na wyświetlaczu elektronicznym pokazuje mi się aktualna prędkość w MPH. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić ?? trochę to irytujące jest. Instrukcja milczy na ten temat. Wszystkie inne dane w komputerku mam normalnie w KM.


a nie ma tego w Main Menu > Setup > Alt. speed dis.?


09.12.2010, 00:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.10.2010, 15:02
Posty: 137
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2010
Województwo: pomorskie
Post 
tomigan napisał(a):
qbuś napisał(a):
Mam pytanie do użytkowników F2. Na wyświetlaczu elektronicznym pokazuje mi się aktualna prędkość w MPH. Nie wiecie czy da się to jakoś zmienić ?? trochę to irytujące jest. Instrukcja milczy na ten temat. Wszystkie inne dane w komputerku mam normalnie w KM.


a nie ma tego w MainMenu > Setup > Alt. speed dis.?


Ale mi sie zdaje, ze Main Menu masz tylko w MAXI-DOT-cie, w normalnym komputerze, nie ma takiego menu, a z tego co widze, to kolega qbuś nie ma MAXI ???


09.12.2010, 08:12
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.12.2009, 18:11
Lokalizacja: mazowsze
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
To teraz może ja coś napiszę. Jeżdżę moją skodziną od października 2008- Fabia Sport 1,4. Samochód jest z maja 2007, a co się z nim działo przez ponad rok czasu to nawet nie wiem ;). podobno był to samochód pokazowy, czy coś takiego.

Usterki jakie miała do tej pory:
1) październik 2008- wymiana sterownika do lusterek i ich ogrzewania.
2) skrzypienie/ dudnienie/ ogólnie "dziwne odgłosy" przy najechaniu na górkę lub dołek - coś podsmarowali czy wyczyścili pod silnikiem i jest ok.
3) problem z odpaleniem samochodu na dużym mrozie. Samochód nie kręci, wszystkie wyświetlacze nic nie pokazują (chyba po prostu zamarzają), radio to z tym dużym wyświetlaczem też potrafi w taki większy mróz (ok -15) odmówić współpracy. Problem istnieje nadal, choć tej zimy jeszcze nie sprawdzałem czy się będzie powtarzał. Ale jest to wkurzające!
4) ostatnio włączyła mi się też kontrolka ASR i nie chciała zgasnąć. dopiero przy kolejnym uruchomieniu samochodu zgasła i już jest spoko.

Co mnie jeszcze denerwuje:
1) przesłona słoneczna kierowcy powinna mieć wysuwany boczek, żeby zasłonić całą długość bocznego okna, jak słońce świeci w twarz z lewej strony.
2) wkurzające jest ustawienie wysokości świateł. Przy dużym załadunku samochodu jak ustawię na pozycję nr 3 to świeci mi tylko na parę metrów przed samochód, więc nie wiem jaki ten ciężar powinien być, żeby to ustawienie miało sens. Zazwyczaj jeżdżę na 1, a jak nie mam dużo bagażu to na 0.
3) dziwnie wyprofilowane miejsce kierowcy przy kole kierownicy. walnąłem się wielokrotnie kolanem o plastikowe osłony, które znajdują się pod kierownicą.
4) Wg mnie za słabo przyciemnione tylne szyby.
5) drogie wycieraczki, bo komplet to spokojnie 150 złotych. Wyczaiłem, ze tylna wycieraczka może być większa i spokojnie można montować taką jaka jest w roomsterze (jest o 1 albo 1,5 cm dłuższa).
6) metaliczny pogłos wydobywający się z nawiewu (był przez 1,5 roku), który ostatnio jakoś zniknął (albo ja się do niego już przyzwyczaiłem).
7) pierwszy bieg potrafi czasami mieć problem z wejściem na właściwe miejsce (czuć jakiś większy opór niż normalnie), a zwłaszcza przy ujemnych temperaturach.
8) spalanie! potrafię jeździć ekonomicznie, ale przy tempomacie ustawionym na 120 km/h ciężko jest zejść poniżej 7,5 litra przy wyłączonej klimie, wyłączonym radio i nieprzeszkadzającym wietrze (silnik benzyna 1.4 86 KM)

Odnośnie przepalania się żarówek to nie miałem z tym jeszcze problemu. wymieniłem raz żarówki w marcu tego roku, ale tylko dlatego, że chciałem sobie założyć lepiej doświetlające pobocze (philips night vision czy coś w ten deseń)- żarówki H7 soczewkowe.


12.12.2010, 16:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
dario24 napisał(a):
3) problem z odpaleniem samochodu na dużym mrozie. Samochód nie kręci, wszystkie wyświetlacze nic nie pokazują (chyba po prostu zamarzają), radio to z tym dużym wyświetlaczem też potrafi w taki większy mróz (ok -15) odmówić współpracy. Problem istnieje nadal, choć tej zimy jeszcze nie sprawdzałem czy się będzie powtarzał. Ale jest to wkurzające!


u mnie ten rocznik przy -18 (więcej nie było) kręci normalnie i pali od przekręcenia.

dario24 napisał(a):
1) przesłona słoneczna kierowcy powinna mieć wysuwany boczek, żeby zasłonić całą długość bocznego okna, jak słońce świeci w twarz z lewej strony.


jaki wysuwany boczek??

dario24 napisał(a):
2) wkurzające jest ustawienie wysokości świateł. Przy dużym załadunku samochodu jak ustawię na pozycję nr 3 to świeci mi tylko na parę metrów przed samochód, więc nie wiem jaki ten ciężar powinien być, żeby to ustawienie miało sens. Zazwyczaj jeżdżę na 1, a jak nie mam dużo bagażu to na 0.


nie wiem co może być wkurzające przy kręceniu potencjometrem od wysokości świateł??

3 - najniżej,
0 - najwyżej

może trzeba w kloszach wyregulować??

dario24 napisał(a):
7) pierwszy bieg potrafi czasami mieć problem z wejściem na właściwe miejsce (czuć jakiś większy opór niż normalnie), a zwłaszcza przy ujemnych temperaturach.


prawda - kilka razy mi się zdarzyło.

dario24 napisał(a):
spalanie! potrafię jeździć ekonomicznie, ale przy tempomacie ustawionym na 120 km/h ciężko jest zejść poniżej 7,5 litra przy wyłączonej klimie, wyłączonym radio i nieprzeszkadzającym wietrze (silnik benzyna 1.4 86 KM)


za dużo Ci pali!

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


12.12.2010, 17:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Spalanie takie to ja mam w mieście, jak mam kobiete obok siebie.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


12.12.2010, 19:50
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
zgadzam się ja też takie mam w mieście :)


12.12.2010, 21:46
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.09.2010, 12:30
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 99
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: FCU - 5b.
Samochód: Fabia II
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post 
ja dodam ze mnei przy mrozach wkurza skrzypienie w okolicach pasa bezpieczenstwa pomiedzy drzwiami. NIUe wiem od czego to dobiega ale irytuje jak sie najedzie na dziure


13.12.2010, 13:51
Zobacz profil

Dołączył(a): 12.12.2009, 18:11
Lokalizacja: mazowsze
Posty: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
arielcpu napisał(a):
dario24 napisał(a):
1) przesłona słoneczna kierowcy powinna mieć wysuwany boczek, żeby zasłonić całą długość bocznego okna, jak słońce świeci w twarz z lewej strony.


jaki wysuwany boczek??


chodzi o to, że jak się otworzy przesłonę słoneczną na bok, żeby przesłaniała nie przednią, a boczną szybę, to przesłona okazuje się być za wąska. Zamiast przesłaniać całą szerokość bocznej szyby, robi to tylko w 60%. Nawet okulary przeciwsłoneczne tutaj nie pomagają, bo słońce świeci idealnie między nie a nasze oczy. W innych samochodach widziałem rozsuwane przesłony (na szerokość) w postaci np. wysuwanego boczka tej przesłony. w ten sposób przesłaniana jest cała boczna szyba, a nie tylko jej część.

Mam nadzieję, że jest to teraz wyraziściej napisane ;)

Pozdrawiam


14.12.2010, 21:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL