Teraz jest 30.06.2024, 18:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona
[F2] F2 co mnie w niej wkurza 
Autor Wiadomość
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5408
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post 
thomas napisał(a):
No to też coś dołoże :eh:
Wkurzające jest to, jak ma się podłokietnik i trzeba ręczny zaciągnąć - dostep do ręcznego jest cholernie niewygodny. To chyba nie było przemyślane rozwiązanie ???


Chętnie bym zobaczył jak to jest z tym ręcznym w F2. Ja mam F1 i mam podłokietnik z golfa i ręczny zaciąga mi się bardzo dobrze. Może dlatego, że łapie już na pierwszym ząbku (w poprzedniej fabii musiałem zaciągać wyżej).

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


19.01.2010, 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
ziaro napisał(a):
Po co do cholery zmieniono klamki do otwierania drzwi od wewnątrz

Pisałem juz w tym wątku ale tego nie podkresliłem. :sciana:
Klamki nawet jak w kolorze alu są fatalne - Całkowicie się zgadzam!
Jak wsiadam do F1 żony z pięknymi chromowanymi klameczkami to zawsze mi gorzej.
Nie wiem jakie masz pokrycie drzwi ale moja szmata się brudzi i poleruje kurz od łokcia, wygląda jak rękaw starej urzedniczej marynarki na uchwycie drzwi.
Wolałbym w tym miejscu jużtwardy plastik niz to co jest.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


20.01.2010, 16:45
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
A ja mam taki problem/pytanie dotyczące elektrycznych szyb z przodu. Otóż czy jest to jakieś "przemyślane rozwiązanie" czy coś jest nie tak? Już opisuje o co chodzi.

Otwieram szybę prawą/lewą podwójnym przyciśnięciem, czyli automatycznie otwiera się całkowicie i zatrzymuję ją pojedynczym pociągnięciem, powiedzmy w połowie. Do tego momentu wszystko jest ok. Następnie chcę ją całkowicie zamknąć automatycznie podwójnym pociągnięciem i szyba podnosi się kilka cm (ok 2-3cm), następnie sama opuszcza się kilka cm (ok 5-6cm). I wtedy już nie mogę jej podnieść automatycznie, tylko muszę trzymać przełącznik aż do całkowitego zamknięcia.

Przypomina to trochę zachowanie szyb gdy napotkają jakąś przeszkodę i aktywuje się blokada przycięcia. Szyba się trochę opuszcza i zatrzymuje. Ale u mnie żadnej przeszkody nie ma.

Wiecie co to może być? Też tak macie?

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


20.03.2010, 23:29
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 27.12.2007, 11:11
Lokalizacja: Poznań
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BNM-1.4 TDI 70KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Fabia II Style
Rok prod.: 2007/2008
Województwo: wielkopolskie
Post 
Miałem tak samo, zgłosiłem podczas przeglądu, niby sprawdzili, ale oczywiście nic nie wykryli. Ponoć przesmarowali dla świętego spokoju prowadnice, od tego czasu problemu już nie było (odpukać).


21.03.2010, 00:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
U mnie też się tak działo, ale podczas mrozów. Daignoza była taka, że może gdzieś wilgoć przymarza i przytrzymuje szybę, co aktywyje właśnie blokadę przycięcia.

Gdy nie ma mrozu wszystko jest OK.
No to ciekawe czy nie szykuje się jakaś akcja serwisowa :crazy:

_________________
F2 COMBI LPG


21.03.2010, 09:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
swierg napisał(a):
Otwieram szybę prawą/lewą podwójnym przyciśnięciem,

A czemu tak kombinujesz?
Żeby automatycznie się opuściła w dół wystarczy jedno krótkie naciśnięcie.
Po zatrzymaniu podobnie - wystarczy jedno krótkie pociągnięcie żeby zamknąć do końca.

Jak przytrzymać dłużej to otwiera się/zamyka w czasie przytrzymania.

Ale efekt, który opisujecie u mnie też podczas mrozów wystąpił.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


22.03.2010, 23:40
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
krzych_b napisał(a):
A czemu tak kombinujesz?
Żeby automatycznie się opuściła w dół wystarczy jedno krótkie naciśnięcie.
Po zatrzymaniu podobnie - wystarczy jedno krótkie pociągnięcie żeby zamknąć do końca.

Jak przytrzymać dłużej to otwiera się/zamyka w czasie przytrzymania.


krzych_b, chyba mnie nie zrozumiałeś, pisząc "podwójne przyciśnięcie" miałem na myśli "do oporu", "pojedyncze" - "delikatnie", bo przełączniki do szyb są dwustopniowe, przynajmniej u mnie. Delikatnie naciskając/pociągając szyba opuszcza/zamyka się tylko, gdy trzymamy przycisk. A przyciskając/pociągając do oporu szyba opuszcza/zamyka się całkowicie.

Nie miałem na myśli przyciskania dwa razy.

Sprawdzałem dziś w ciepłe dni i rzeczywiście problem ustąpił, bo szyby chodzą jak powinny. Ale chyba wspomnę o tym na przeglądzie, bo to będzie mój ostatni na gwarancji.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


25.03.2010, 22:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Nowy temat do wkurzania:

Zabierałem dzieci do Krakowa, trochę bagaży było.
No i jak pakowałem, zaciągnąłem roletę, wszystko było jak należy.
Odsunąłem roletę po przyjeździe - OK, pozabieraliśmy bagaże, chcę zaciągnąć - nie trzyma coś z jednej strony.
Zbagatelizowałem - zobacze po przyjeździe bo sie spieszylem.
Przyjeżdząm - roleta otwarta. Chcę zaciągnąć - z prawej strony nie trzyma.

Porownuje paluchem z prawej i z lewej - no i jest: urwał się chyba jakiś zaczep co jest w tej osłonie co ma ślizgi do rolety. :smutny: :sciana: :eh: Nie wiem jak było w F1, ale założę sie, że pod wymogi jakiegoś projektanta księgowego :zona: znowu coś wymodzili. I nie wiem nawet jak to usprawnić, chyba w ASO cały boczek bagażnika trza wymienić... :blowup:
Roleta otwiera sieteraz sama po przejechaniu 10m i nie spełnia swojej funkcji

[ Dodano: 2010-05-09, 20:16 ]
swierg napisał(a):
krzych_b, chyba mnie nie zrozumiałeś, pisząc "podwójne przyciśnięcie" miałem na myśli "do oporu", "pojedyncze" - "delikatnie",

No, z tym słownikiem bym wiedział o co chodzi ;)

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


09.05.2010, 19:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 02.09.2009, 15:24
Lokalizacja: KCH/SMI
Posty: 28
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Style + JOY
Rok prod.: 2009
Województwo: małopolskie
Post 
A ja Fabii mam już dość.
Samochód nie ma jeszcze roku, ale gdyby nie leasing sprzedałbym go dzisiaj.
Przeciekające drzwi to ponoć norma... no może i norma, ale wg mnie w samochodzie typu syrena lub coś w ten deseń, a nie blaszaku ze słoniem za ponad 40 tys zł...
"Rdzewiejące" plastiki czyli chrom, który się tylko chyba chromem nazywa na przedniej atrapie to porażka.
I jeszcze do tego wszystkiego wg mnie usterka od nowości. Auto od wyjazdu z salonu ściąga mi na prawo. W serwisie na drugi dzień po odbiorze powiedzieli, żebym to zgłosił jak będę na serwisie przy 15 tys. Myślałem ok bo żona jeździ tym paździerzem. Tyle, że ja musiałem pare dni tym jeździć i moje zdenerwowanie sięgnęło zenitu. Zadzwoniłem do salonu i mówię, że chcę reklamować ten cudowny i jakże piękny samochód. Oczywiście milion pytań dlaczego itd. Więc powiedziałem co się dzieje i uwaga... To, że samochód ściąga jest winą dziur w polskich drogach. Cóż za trafna diagnoza telefoniczna. Jadę w środę do serwisu i delikatnie im wytłumaczę, że całe zachwalanie tego paździerza to oszustwo. Pozdrawiam cieszących się z zakupu nowego wspaniałego samochodu. Może Wam będzie odpowiadać. Ja tam wolę starsze, ale konkretne auto. Nigdy więcej Skody.

_________________
Módl się, abyśmy nigdy nie zapukali do Twoich drzwi...


17.05.2010, 23:11
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
seattle2, Skoda sama w sobie nie jest zła jako marka, a raczej ma bardzo dobrą opinię. W twoim przypadku to raczej "Twój" serwis to dziadostwo. Na Twoim miejscu to po pierwsze zmieniłbym ASO, albo nawet napisał skargę do Skoda Auto Polska. Są w Polsce serwisy, które potrafią całkiem sprawnie uporać się z usterkami. Co do samego auta, to widocznie trafiłeś na jakiś kiepski egzemplarz. U mnie nic nie przecieka, nic nie "rdzewieje" i nie ściąga (na dziurach, :hysterical: takiego wytłumaczenia jeszcze nie słyszałem). F2 ma co prawda pewne niedociągnięcia, ale to jak każde inne auto. Nie są to wady fabryczne, ale raczej rzeczy, które można było zrobić lepiej, np. wyciszenie kabiny, regulacja intensywności podświetlenia itd.

Szkoda, że zraziłeś się do całkiem dobrego samochodu i marki.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


18.05.2010, 01:39
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Też się zgadzam z swierg, poprostu taki egzemplarz, może trafiłeś, ja oprócz raz brzęczącego wiatraka w zime to do tej pory nic się nie dzieje.
Jak widać cieknące, czy rdzweijące to nie typu TTTM i każda tak ma tylko nie chce im się robić za friko bo w końcu gwarancja i nic nie powinieneś zapłacić.
Ja bym odstawił do innego ASO a na tamto bym nie zostawił suchej nitki w Skoda Auto Polska.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


18.05.2010, 07:47
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 01.01.2009, 18:21
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Zgadzam się z kolegą w 100% też mam leasing i też gdybym mógł tobym się pozbył tego wozidła. Ja przelatałem 25tyś km i ciągle wracam do serwisu z tymi samymi usterkami...Tak średnio raz na dwa miesiące szarpie się z odkręcającymi się ogranicznikami drzwi z Maxi Dotem, z którego ciągle mi ginie wyświetlanie info. z radia no i non stop problem z zawieszeniem (łożyska McPherson + poduszki amortyzatorów). Te przeciekające drzwi to też nie wiem co to za pomysł, u mnie po każdym deszczu jak otwieram drzwi to ścieka sporo wody. Pocieszające jest to, że w VW Leasing po dwóch latach można spłacić całość i ja zamierzam tak zrobić i pozbyć się tego paździerza (zostało mi jeszcze pół roku na szczęście).


18.05.2010, 08:31
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.09.2009, 10:42
Posty: 512
Podziękował: 20
Pomógł: 18

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf mk7
Rok prod.: 2015
Województwo: lubelskie
Post 
Allen napisał(a):
Też się zgadzam z swierg, poprostu taki egzemplarz, może trafiłeś, ja oprócz raz brzęczącego wiatraka w zime to do tej pory nic się nie dzieje.
Jak widać cieknące, czy rdzweijące to nie typu TTTM i każda tak ma tylko nie chce im się robić za friko bo w końcu gwarancja i nic nie powinieneś zapłacić.
Ja bym odstawił do innego ASO a na tamto bym nie zostawił suchej nitki w Skoda Auto Polska.


Mam taką samą opinię. W ciągu 11 miesięcy przejechałem 22 tys. km i w samochodzie nie dzieje się nic niepokojącego. Podczas przeglądu po 15 tys. wyregulowano mi zawiasy lewych przednich drzwi, bo przez górną częśc uszczelki podciekała woda, która zamarzała (stwierdziłem to w zimie) i zdarzało się, ze utrudniała otwarcie drzwi, i skorygowano ustawienie koła kierownicy, bo od nowości było przechylone "o jeden ząbek" w lewo, przy czym samochód nie ściągał w żadną stronę. ASO wykonało te czynności za darmo, w ramach gwarancji i bez żadnych dyskusji.

M

_________________
Były: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 46043.html i https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 95690.html

Jest: https://www.spritmonitor.de/en/detail/1209836.html


18.05.2010, 08:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 01.01.2009, 18:21
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Mi też robią wszystko w ramach gwarancji ale przecież nie chodzi o to żeby z nowym samochodem jeździć non stop do serwisu!! Za pół roku gwarancja mi się skończy i co wtedy??
Jak tylko spłacę ten samochód od razu staram się go sprzedać i kupić coś co nie jest ze stajni VAG. Jakoś się sparzyłem i drugi raz nie mam zamiaru się pakować do tej samej wody.


18.05.2010, 09:07
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Jak widać takie modele, ja nie narzekam na razie, jeszcze nic nie było żebym specialnie jechał do seriwsu na gwarancję. No coż zdarza się nawet najlepszym ;)

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


18.05.2010, 10:09
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL