Teraz jest 02.07.2024, 06:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona
GPS 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Luls napisał(a):
Sytuacja wygląda tak, że klient kupuje takiego palma z gps i jakąś mapą ( najczęściej z automapą ) i po kilku dniach przychodzi dokupić antenkę zewnętrzną klejoną na szybę ( podobną do tych używanych w zestawach głośnomówiących w autach ) i sprawa zostaje rozwiązana.
mam n35 juz ponad pol roku razem z nim kupilem antene zewn ale nigdy jej nie zamontowalem bo nie bylo takiej potrzeby

uki napisał(a):
Ja uzywam XDA II plus odbiornik na 20 satelit po BT. Antenę woże w schowku i daje radę
napisz jak mozesz co to za odbiornik i gdzie mozna go nabyc bo zastanawiam sie nad podobnym rozwiazaniem

ps czy zna ktos program mapa map? jest sporo tanszy od automapy ale nie wiem czy tak samo funkcjonany ???


12.12.2005, 09:07

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
red_fox napisał(a):
ps czy zna ktos program mapa map? jest sporo tanszy od automapy ale nie wiem czy tak samo funkcjonany ???




Obszerne informację znajdziesz pod adresem http://www.pdaclub.pl/ .

Z tego co wiem swego czasu Mapa Map działała tak jak kosztowała w porównaniu do Auto Mapy, no ale to było jakiś czas temu i mogło się wiele zmienić.


12.12.2005, 09:55

Dołączył(a): 27.12.2005, 22:37
Lokalizacja: Żołynia ul. Jagiellońska :-)
Posty: 138
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: comfort
Rok prod.: 2003
Województwo: podkarpackie
Post Nawigacja .... tylko jaka ?
Witam! Proszę o podpowiedź osoby, które miały doczynienia z takim sprzętem. Spotkałem na allegro nawigacje dedykowaną do skody >>>KLIK<<<
i nie wiem czy nie lepiej np. kupić w podobnych pieniądzach palmtopa z navi. Jakie są plusy i minusy takich urządzeń, oraz w jakim stopniu są kompatybilne dostępne mapy bo przypuszczam ,że do tej navi skodowskiej muszą być tylko mapy pod ten konkretny model. Czy mam racje?

_________________
life is brutal...


02.04.2006, 20:25
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Tez sie kiedys podniecalem taka nawigacja :mrgreen: ale jak sobie uswiadomilem gdzie zyje (czyt. w kraju Złodzieji) to sobie odpuscilem, na twoim miejscu zainwestowałbym w palmtopa +GPS + Mapa. Taki zestawik mozesz zabrac ze soba i bawic sie w dowolnym miejscu niewspomnijac ze taka zabawka ma jescze inne zalety :hura: łatwiej jest tez sobie zakutlizowac mape. Do tej nawigacji co podałes sa przeznaczone odpowiednie mapy CD gdzie w przeciwienstwie do Palmtopa mozesz zobie zainstalować w/g uznania inny program do nawigacji. Po 2 nawigacja nieodtworzy ci MP3 o ile takich słuchasz w radiu czasami. :eh:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


02.04.2006, 20:42
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2005, 22:55
Lokalizacja: Rybnik , Gliwice
Posty: 1042
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Touran
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
tu z Wolfem sie zgodze - taka navi moze szybko zmienic wlasciciela

_________________
touran Obrazek


02.04.2006, 20:44
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Kilka tras zrobiłem z navi w palmtopie oraz jedną gościnnie innym autem z fabrycznym navi.
Moje spostrzeżenia:
1. Fabryczny oczywiście wygląda bardziej profesjonalnie niż jakieś-coś przyklejone do szyby, nie trzeba go chować/zabierać ze sobą przy wysiadaniu (chyba że palma używasz również jako organizera wtedy i tak nosisz go zawsze przy sobie) i nie plątają się żadne kable od zasilania.
2. Dla mnie trochę niewygodne było zerkanie nisko na konsolę środkową, gdyż tamto auto miało wyświetlacz umieszczony podobnie jak fabia. Wygodniej mi się jeździło z palmem, gdyż ten był cały czas w zasięgu wzroku.
3. Zmiany jakichkolwiek ustawień np. dodanie punktów pośrednich łatwiej się robiło na fabrycznym bo tam wciskało lub przekręcało się normalne guziki, czy pokrętła a w palmie trzeba kliknąć w ekran na małe ikonki, trafienie w nie na dziurawych polskich drogach, albo po prostu przy szybszej jeździe czasami było nie lada wyzwaniem.
4. Palma możesz używać jako kalendarza/organizera/notesu (i wiele, wiele innych) - jeśli z takowego korzystasz.
5. Rozrywkowo kiedyś wziąłem palma na wycieczkę "przed siebie" na rowerze - fajnie było potem zobaczyć "gdzie mnie poniosło", prędkości przy podjazdach, zjazdach, wysokość n.p.m. itp. Rejestrował trasę do czasu kiedy nie padły baterie.


02.04.2006, 21:10
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.12.2005, 22:37
Lokalizacja: Żołynia ul. Jagiellońska :-)
Posty: 138
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AQW-1.4 8V 68KM
Skrzynia: FNK - 5b.
Samochód: comfort
Rok prod.: 2003
Województwo: podkarpackie
Post 
Zdecydowanie sie z Wami zgadzam nt. mentalności naszych obywateli. Jakis ryj może to przecież zabrać nie mając pojęcia co to jest... Dlatego właśnie nie dziwia mnie i nie oburzaja reklamy w których polacy są uważani za złodziei...
A tak wracając do tematu to nie myślę o zakupie tak na 100 procent ale trzeba rozeznać temat w razie jakiegoś dalszego wyjazdu.
Dziekuje i pozdrawiam!

[ Dodano: 2006-04-02, 22:23 ]
Jako, ze będę używał navi tylko podczas dalszych (rzadkich) wojaży musze wziąć pod uwage plusy palma i nie mam zamiaru kusić amatorów cudzego mienia montując na stałe fabryczny sprzęt.

_________________
life is brutal...


02.04.2006, 21:16
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
nie polecam nawigacji fabrycznej, zawsze jak pisali moi przedmówcy może ona zmienić właściciela, pozatytm aktualizacja map itp jest utrudniona i raczej nie ma możliwości wykorzystania innego programu jak dedykowany do urządzenia. polecam natomiast zestaw pocket pc + gps na bluetooth.. mam taki zestaw od 6 miesięcy i sprawdza się doskonale. można go zabrać w zasadzie wszędzie a i przy zmianie auta nie masz problemu z przeniesieniem i instalacją sprzętu. pocket'a w uchwycie możesz przytwierdzić w dowolne miejsce na szybie lub w każdej kratce nawiewu tak tylko jak Ci wygodnie. nie wspominam tu o innych możliwościach pocket pc, filmy, mp3, gry, emulatory, internet, przypomnienia, organizer, przenoszenie plików, czytanie książek i masa innego softu :D. czasami może się przydać kiedy ktoś na tylnym siedzeniu się nudzi i może sobie np. obejrzeć film z dźwiękiem stereo na słuchawkach. gps fabryczny moim zdaniem poza większym lcd i pozornie łatwiejszą obsługą wg mnie ma mnóstwo wad i minusów. nie będzie Ci służył do innych zastosowań jak tylko nawigacja. :good:

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


03.04.2006, 09:31
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Tak jak napisal arielcpu - fabryczna navi jest strasznym shitem - bo tylko producent czyt. skoda moze wypuscic na toto aktualna mape Polski..albo nowszejsza wersje mapy. Czesto jest ona robiona na rynek zachodni gdzie navi dzial od dobrych kilkunastu lat.. a w polsce od dobrych kilku... pozatym wszelkie upgrade mapy musza byc robione w ASO i koszt takiej mapy moze byc nawet 4tys zl.
Lepiej wydac kase na dobry GPS i do tego kupic dobra mape- widzialem juz GPS (co prawda lekka cegielka) za 500zl - gosc powiedzial ze uzywa tego z dobra mapa i musi przyznac ze model oferowany za 1300 + mapa gratis jest gorszy niz ten co on ma...
Wszysto zalezy ponoc od mapy jaka dokladnosc ona ma - kolejna to dokladnosc GPS...
zatem jak chcesz wydac 1300 to poszukaj dobrego GPS i do tego kup dobra wersje mapy polski i mysle ze bedziesz zadowolony.


03.04.2006, 12:20
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Ja jestem za tym, że fabrycza NAVI jest najlepszym rozwiązaniem.
Kolega kupil sobie z ERY MDA+zestaw GPS + Mapa Polski.
Podjarany był.Zreszta mnitez sie spodobało.
Teraz minusy :
- zasilanie z akumulatorka ( co 6h musi GPSa ladowac a z kablami z zapaliczki w aucie
kijowo to wygląda)
- trza przyśrudbować to gdzies do deski
- mału ekran ( wszytsko zminiaturyzowane do nacisniecia przez rysik)

Oryginalna NAVI jest super wbudowana, wielofunkcyjna i najwazniejsze - monitorek ma konkretny.

Kumpel teraz w aucie nie wozi MDA, lezy w domu.Sam przyznal racje, że najlepszym rozwiązaniem jest wbudowana NAVI.Tak zawsze musial to wyjmowac - strach zostawiac w aucie. Po kazdym wejsciu musial włączać, czasami sparować bo nie zawsze sie parowało ze sobą MDA z urzadzeniem GPS.

Ale.... każdy ma rózne opinie na ten temat...ja mam taką...

Tez sie zastanawialem nad tym i jakbym mial kupowac to tylko oryginalne i wbudowane....no i żeby czytalo oprócz map zwykłe płyty CD z muzyką !!!

pozdr


03.04.2006, 21:41
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
akolo napisał(a):
Ja jestem za tym, że fabrycza NAVI jest najlepszym rozwiązaniem.
Kolega kupil sobie z ERY MDA+zestaw GPS + Mapa Polski.
Podjarany był.Zreszta mnitez sie spodobało.
Teraz minusy :
- zasilanie z akumulatorka ( co 6h musi GPSa ladowac a z kablami z zapaliczki w aucie
kijowo to wygląda)
- trza przyśrudbować to gdzies do deski
- mału ekran ( wszytsko zminiaturyzowane do nacisniecia przez rysik)

Oryginalna NAVI jest super wbudowana, wielofunkcyjna i najwazniejsze - monitorek ma konkretny.

Kumpel teraz w aucie nie wozi MDA, lezy w domu.Sam przyznal racje, że najlepszym rozwiązaniem jest wbudowana NAVI.Tak zawsze musial to wyjmowac - strach zostawiac w aucie. Po kazdym wejsciu musial włączać, czasami sparować bo nie zawsze sie parowało ze sobą MDA z urzadzeniem GPS.

Ale.... każdy ma rózne opinie na ten temat...ja mam taką...

Tez sie zastanawialem nad tym i jakbym mial kupowac to tylko oryginalne i wbudowane....no i żeby czytalo oprócz map zwykłe płyty CD z muzyką !!!

pozdr


:hysterical: no wybrał najlepszy z możliwych zestawów do nawigacji. napisz jeszcze jaki model, MDA, MDAII, MDA Compact? bo chyba wszystkie mają lcd 2,5 calowej wielkości więc to tak jak byś sobie oglądał mapę na nokii 6600 - porażka. 99% pocketów ma lcd 3,5 cala a na tym można już spokojnie navigować. Odnośnie GPS'a to nie wiem co ma za wynalazek ale byle jaki nawet z najniższej półki odbiornik GPS działa średnio 10-12 godzin z akumulatorka a to pozwala przemieścić się kawałek, przyśrubować do deski? nic nie trzeba śrubować, są uchwyty z przyssawką do szyby lub w kratkę nawiewu. co możesz np mi powiedzieć o wielufunkcyjności wbudowanej nawigacji? wyjmować? rzecz oczywista że trzeba pocketa zabierać ale właśnie jego możesz zabrać a nawigację fabryczną? zostaw samochód na mieście i wróć za 30min, pozdrawiam :nono: nic nie trzeba parować, wystarczy raz ustawić połączenie i wszystko chodzi jak należy, oczywiście jeśli będziesz instalował wszystkie programy i gry z internetu to pozdrawiam Ci po raz drugi, system napewno będzie stabilny! :czacha:

Obrazek
Obrazek

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


04.04.2006, 08:21
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
chyba jedna lepiej niż fabryczną wstawić sobie coś takiego jak MiTAC Mio 180 Digi-Walker GPS. Kosztuje toto niecały 1k PLN a możliwości oprócz nawigacji ma bardzo ciekawe...


04.04.2006, 13:41
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja mam system zwany "narzeczona" idealnie sie sprawdza, czytelny iterfejs, odpowiednie "przyciski", mily dla oka i w ogole funkcji ma tyle ze nie zaluje ;) :hurra:


04.04.2006, 13:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.04.2005, 12:24
Lokalizacja: Lublin
Posty: 113
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Samochód: fabia combi elegance
Województwo: lubelskie
Post 
darecki napisał(a):
Ja mam system zwany "narzeczona" idealnie sie sprawdza, czytelny iterfejs, odpowiednie "przyciski", mily dla oka i w ogole funkcji ma tyle ze nie zaluje ;) :hurra:

Dobre :-) Moj GPS mazywa sie Jola, zona. Ale sie myli czasem albo ja nie rozumiem komunikatow :-)

pozdr, krzysn


04.04.2006, 13:52
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
krzysn napisał(a):
GPS mazywa sie Jola, zona. Ale sie myli czasem albo ja nie rozumiem komun

Moj widnieje pod nazwa kodowa Ewa ;) wiesz czasem ten jezyk "komputerowy" nawet dla "systemow gps" nie jest zrozumialy ;) ale da sie z tym zyc heheh


04.04.2006, 14:05
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL