Teraz jest 23.06.2024, 20:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Zawodność Fabii 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post 
Swoja fabię kupiłem w komisie przysalonowym i na drugi raz postąpie tak samo. Brak wad ukrytych, które wyszłyby w dalszej eksploatacji, nie myta komora silnika i nie napaćkane plakiem błyszczacym, którego nie znoszę. Żałośnie wygladają w komisach przydrożnych graciory wysmarowane połyskaczami. na siedem fabii, które ogladałem pod katem zakupu tylko jedna (ta, którą nabyłem) nie była "odpicowana" (niestety, jedna w przysalonowym komisie w tarnowie miała widoczne odkształcenia progów od spodu i odniosłem wrażenie, że tam jest taka sama masówka jak w komisie przydrożnym, szczególnie, że pan zajmujacy się tymi autami miał 'typową gadkę' komisiarza). Przyzakupie utargowałem 1500 na poczet wymiany tłumika (7 mieiecy minęło i jeszcze nie wymaga) i porysowanego lakieru pod klamkami (okazało się, że to rysy w lakierze bezbarwnym, które dały się pięknie usunąć/ukryć odpowiednim środkiem).

Jestem zdania, że zawodność zależy najbardziej od sposobu eksploatacji. Większość uzytkowników tylko wsiada i jedzie (dziura, woda, krawężnik (parkowanie tak, że 2cm opony na nim stoi albo odbicie od niego auta jak piłki), kapiąca z drzewa żywica - wszystko jedno). A kobiety posiadajace w domu mężczyzn często nie zwracają uwagi na nic poza jazdą: kapeć, olej, ręczny (jak dobrze, że w fabii piszczy zaciągnięty, bo jako pasażer słyszałem to już w swojej z 10 razy!)

A po wyjściu z auta żona nidgy nie wie ile paliwa zostało :)


15.05.2010, 08:00
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
weuek napisał(a):
(niestety, jedna w przysalonowym komisie w tarnowie miała widoczne odkształcenia progów od spodu i odniosłem wrażenie, że tam jest taka sama masówka jak w komisie przydrożnym, szczególnie, że pan zajmujacy się tymi autami miał 'typową gadkę' komisiarza)

jeśli masz na myśli komis przy salonie Skody w Tarnowie, to miałem tą nieprzyjemność poznać tych śmiesznych panów którzy się nim zajmują- rzeczywiście, gadki mają straszne... Za moje zadbane porządne SDI zaproponowali mi że odkupią za jakieś 7tyś zł - wyobraźcie sobie jak szybko stamtąd uciekałem :D i sprzedałem sobie sam za 15tyś bez 100zł :P

porażka totalna ten komis, natomiast do serwisu i salonu nie mam nic, a wręcz lubię tam wpadać :)

_________________
Obrazek
Obrazek


15.05.2010, 12:21
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12713
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post 
Ciacho123 napisał(a):

porażka totalna ten komis, natomiast do serwisu i salonu nie mam nic, a wręcz lubię tam wpadać :)


A nie lepiej wpadać do Mielca?


15.05.2010, 16:08
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
weuek napisał(a):
A nie lepiej wpadać do Mielca?

nie wiem, jeszcze tam nie byłem, znam tylko salon rzeszowski i tarnowski

_________________
Obrazek
Obrazek


16.05.2010, 12:09
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL