Teraz jest 30.06.2024, 11:42



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona
[F2] F2 co mnie w niej wkurza 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 14.12.2008, 01:23
Posty: 49
Zdjęcia: 8
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: Skoda Fabia II SPORT
Rok prod.: 2007
Województwo: mazowieckie
Post 
vava napisał(a):
stwiersdzam rowniez ze kola o profilu 195/55 sa za szerokie do tego samochodu i prof jest za niski (185/60 moglo by rozwiazac wiele problemow)

Wiem że opony 195/60/15 bedą obcierać przy maksymalnym skręcie o nadkola. Po jednym sezonie są połamane i nadają się do wymiany więc odrazam.


06.11.2009, 13:14
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
vava napisał(a):
chodzi o podswietlanie deski : mam rozwiazane u mnie swiatla wlaczaja sie automatycznie po przekreceniu kluczyka bez podswietlania deski - swietny patent polecam tak wiec nie kozystam z podswietlenia i jestem zadowolony(z tego co wiem wlacznik/wyl taki jest razem z bezpiecznikami alarmrm w kazdej fabi 2 )


Nie do końca rozumiem. To że w dzien się jeździ na automatycznym włączniku świateł bez podświetlenia deski to oczywiste, wszyścy tak robią.

Jeździsz w nocy bez podświetlenia deski? Przecież wtedy nie widać ani prędkościomierza-obrotomierza- kompa -radia.
Ja rozumiem ze jak masz do przejechania w nocy kilka ulic to sie nie chce ruszać tego przełącznika i się jedzie bez podświetlenia - bo sam tak robię, ale jak masz jechac kilka godzin albo całą noc to podświetlenie tych funkcji jest konieczne i własnie wtedy ten brak regulacji daje się we znaki.
(Nawet najprostrze nawigacje mają ustawienia dzień/noc aby zbyt jaskrawym światłem podświetlenia nie męczyć wzroku kierowcy, niestety w samochodzie za ponad 50 000 brakuje takiego "luksusu")

195/55 w moim przekonaniu są optymalne sprawdzają sie na trasach przy wiekszych predkościach - jest się czym odpychać i dzięki niskiemu profilowi jako tako trzymaja w koleinach nie bujając zbyt mocno.

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


06.11.2009, 17:22
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
Fabia 2 1,2 HTP 70KM, ponoć przeznaczona na rynek czeski, ale kupiona w polskim salonie, przez znajomych, więc nie wiem dokładnie. Jeżdżę od grudnia 2008 (11kkm) z mała przerwą (1-2mies.), do teraz (36kkm). Moja opinia:

- wentylator buczy na 1. biegu, chyba wybiorę się do serwisu, albo zgłoszę na przeglądzie, może do tego czasu to dopracują
- słabe wyciszenie + głośny silnik
- awaria klimy, jakaś rurka byłą nieszczelna, pewnie ta sama, którą opisywał już ktoś w tym temacie, ale obsługa i naprawa tego bardzo profesionalna (szybka)
- co do regulacji i grzania lusterek mi to nie przeszkadza
- regulacja nawiewu moim zdaniem przemyślana - zawsze można dać sobie nawiew na szyby boczne, co się przydaje (nie parują), wiele pośrednich położeń pokrętła
- brak regulacji oświetlenia trochę denerwuje, ale samo podświetlenie mnie nie razi, bardziej sam fakt braku regulacji, uwierzcie mi przy zielonym kolorze nie jest ona tak konieczna jak np przy pomarańczowym, wtedy naprawdę przydawała się ta regulacja, ale rozumiem, że tgo brak
- słabe światła H4
- opony trochę duże jak na tą moc 70KM i 195/55 R15, ale na to nie narzekam, bo fajnie się na nich jeździ
- w słupkach nie zauważyłem nic niepokojącego, ale jeszcze się przyjrzę
- mi jeszcze brakuje mocy, ale to już nie wina Czechów, że taka właśnie mi się trafiła, bo wyboru nie miałem, tzn miałem albo zostać z P 206 HDI, albo nowsza Fabia HTP
- do pracy spryskiwacza tylnej szyby, o którym była mowa nie mam zastrzeżeń, może w kombi spryskiwacz mógłby pryskać wyżej, bo tam szyba jest większa

Poza tym autko przestronne, generalnie przemyślane. Dobrze się nim jeździ.
Co do wcześniejszych opinii, że szyby się brudzą, to mnie to śmieszy, jak mają się nie brudzić skoro jeździmy po brudnych drogach, jesienią, zimą. Rowki przy dużej ilości wody nie pomogę przy większych prędkościach, to chyba zrozumiałe, przynajmniej ja nie mam zastrzeżeń. Szyby chyba w każdym aucie się zabrudzą, no może nie w takim co tylko stoi w garażu.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


25.11.2009, 23:54
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
swierg napisał(a):
- słabe światła H4

a ja twierdze że jak na H4 to te światła są rewelacyjne ;) więcej już chyba nie da się wykrzesać z tego typu żarówek

_________________
Obrazek
Obrazek


26.11.2009, 11:47
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.05.2009, 21:42
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 211
Podziękował: 0
Pomógł: 13

Silnik: inny silnik
Samochód: Seat Leon 2.0 TDI
Rok prod.: 2008
Województwo: dolnośląskie
Post 
Ciacho123, nie chodziło mi o to czy są dobra jak na H4, czy nie. Po prostu jak dla mnie są beznadziejne, samochody o wiele starsze, tej samej klasy, mają lepsze światła. Fakt H7, ale lepsze. Brakuje mi dobrych świateł w mojej Fabii, pomimo tego iż nie mam biednej wersji.

_________________
simply clever zostało zamienione na auto emocion, czyli Leon 2.0 TDI Spirit Turbo S


26.11.2009, 14:09
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
swierg napisał(a):
Ciacho123, nie chodziło mi o to czy są dobra jak na H4, czy nie. Po prostu jak dla mnie są beznadziejne, samochody o wiele starsze, tej samej klasy, mają lepsze światła. Fakt H7, ale lepsze. Brakuje mi dobrych świateł w mojej Fabii, pomimo tego iż nie mam biednej wersji.

no cóż, każdy ma inne odczucia, ja tam jestem zadowolony choć też mam porównanie do innych samochodów, a także mam poważne problemy ze wzrokiem, mimo tego jestem z tych świateł zadowolony i co tylko jadę po zmroku, to się dziwie jak oni to zrobili, że te światła tak dobrze świecą wykorzystując jedynie zwykłe żarówki H4 ;)

ale w sumie ciekawe jak duża jest różnica między tymi lampami, a tymi na soczewkach i H7, te na soczewkach są znacznie ładniejsze ale czy świecą lepiej to nie wiem, bo nie miałem okazji sprawdzić

_________________
Obrazek
Obrazek


26.11.2009, 15:29
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.01.2009, 18:57
Posty: 410
Podziękował: 4
Pomógł: 16

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: PRQ - 6b.
Samochód: Skoda Fabia III STYLE
Rok prod.: 2015
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post 
Według mnie wasze H4 lepiej świeca niż nasze soczewki gdyż cześć naszego światła jest marnowana no cóż szkoda, że nie dodali jeszcze jednej żaróweczki do długich. :)

no, ale mi Pan na przeglądzie ponosił światła bo stwierdziłem, że za blisko świecą no i kilka metrów dało się uzyskać :)


26.11.2009, 15:52
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Soczewki raz jeszcze
Ostatnio po myciu przyjrzałem się moim soczewkom.
Czy macie też odczucie, że siębrudzą (matowieją) Moje są totalnie matowe, wygląda, że jest na nich brud, mam to zgłosić na gwarancji?
Może to mieć wpływ na to jak świecą lampy
Dekle z tyłu są zakryte od zawsze, żarówki wymieniam często, co jest?

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


29.11.2009, 13:37
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
krzych_b, jak dla mnie to TTTM, moje wyglądają tak samo, co więcej patrząc na parkingach na lampy innych fabii i roomsterów widzę dokładnie to samo, w mniejszym lub większym stopniu. po kilku latach trzeba będzie po prostu rozebrać lampy i porządnie je wyczyścić.

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


29.11.2009, 20:42
Zobacz profil WWW GG Album osobisty

Dołączył(a): 15.06.2009, 15:30
Lokalizacja: Polska
Posty: 15
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Combi (Style)
Województwo: mazowieckie
Post 
owoc napisał(a):
A mnie za to wkurza spryskiwacz tylnej szyby. Polączenie to z wycieraczką to porażka. Jak na razie to nie udalo mi się jeszcze dobrze umyć tylną szybę używając do tego spryskiwacza :sciana:


Ja za to nie myję tylnej szyby:). Ci którzy zapominają odbniżyć światła i jadą dłuzej za mną nie męczą mnie tak bardzo. Brud pełni rolę dodatkowego filtra :aniolek"


01.12.2009, 08:08
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
cosmos napisał(a):
krzych_b, jak dla mnie to TTTM, moje wyglądają tak samo, ...

Dobra, ale mamy auta na gwarancji. Rozbieranie lampy to coś co nie jest standardową operacją - rozgrzewanie, klejenie. Zobaczymy co powiedzą na przeglądzie 75tys. - mam za 2.5tys. czyli circa 3 tygodnie Gdyby jeszcze był rozsadny dostęp od tyłu bez rozbierania, nawet trudny, ale mam szczupłe palce 8-) to by się przeczyściło

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


01.12.2009, 08:49
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 01.01.2009, 18:21
Lokalizacja: Legionowo
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBY-1.4 16V 75KM
Samochód: Fabia II Comfort
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Witam!
Od około pół roku coś mi się tłucze w komorze silnika, było kilka wizyt w serwisie i nic za każdym razem albo nikt nic nie słyszał albo rzeczywiście nie tłukło( a tłucze głównie jak się samochód rozgrzeje bo na zimno cisza jak makiem zasiał). W końcu zaczęło już zdrowo walić i padło na poduchę silnika i tu się zaczynają schody... Samochód stoi w serwisie już drugi dzień wymienione zostały dwie poduszki silnika i serwis mi mówi, że ciągle coś tłucze i cały czas szukają...Nie wiem co o tym myśleć tym bardziej, że samochód ma niecały rok, przejechane 17tys km a ja średnio co miesiąc jestem w serwisie. Chyba mi się trafił jakiś mocno pechowy model...


01.12.2009, 20:51
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Mnie co ostatnio wkurzyło to ta tylna wycieraczka....jak miałem włączone przednie wycieraczki i zapomniałem ich wyłaczyc przed cofaniem to automatycznie zaskakiwała z tyłu i jechała po zabrudzonej szybie :sciana: W końcu się wkurzyłem i wyjołem bezpiecznik nr.40 i mam ją z głowy.
Co do świateł...u mojego ojca w koreańcu są o wiele lepsze a zwłaszcza długie, tu w F2 to porażka...xenony by się przydały.
Po za tym do niczego innego nie mogę się przyczepić, narazie mam nakręcone nie co ponad 6 tys.km. Mało jak na TDI :crazy:

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


02.12.2009, 10:25
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
synek napisał(a):
Ja za to nie myję tylnej szyby:).

gdy włączysz wsteczny bieg przy włączonych przednich wycieraczkach będziesz miał śliczny szlaczek wykonany piachem.

piżmak, poczytaj o moich i nie tylko perypetiach ze stukaniem - to może być wentylator nawiewu
link

_________________
F2 COMBI LPG


02.12.2009, 12:26
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
K_Tomek napisał(a):
gdy włączysz wsteczny bieg przy włączonych przednich wycieraczkach będziesz miał śliczny szlaczek wykonany piachem.

widzę że z tym jest podobnie jak w F1, dawniej miałem classica i tego nie miałem, teraz mam F2 Classica i też nie mam tego bajerka, sprawdzałem kiedyś i wycieraczka ani drgnie

_________________
Obrazek
Obrazek


02.12.2009, 13:14
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 301 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL