Teraz jest 09.07.2024, 01:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 194  Następna strona
Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 04.01.2015, 10:50
Posty: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZF-1.4 8V 60KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Rok prod.: 1995
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Myślałem że osoba wystawiająca te autko jest może aktywnym uczestnikiem tego forum ale widzę, że raczej nie - szkoda! Szkoda też że auto nie ma czujników parkowania - wiem można samemu to sobie zamontować ale człowiek to będzie odkładał aż do odpukać wypadku nie daj Boże - dlatego omijałbym tę ofertę sprzedaży szerokim łukiem jednak - szkoda :cry:


06.01.2015, 11:29
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.12.2014, 11:45
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord
Rok prod.: 2009
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
witam,
znalazłem dwie Fabie w Poznaniu, coś możecie powiedzieć więcej po zdjęciach?
http://olx.pl/oferta/skoda-fabia-1-4-mp ... 9a1fdec857
http://olx.pl/oferta/skoda-fabia-1-4-mp ... 1b4d736816


07.01.2015, 16:03
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5408
Podziękował: 168
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
patrick, jak masz blisko to spróbuj zielonej bo ładniej się prezentuje i ma el. szyby, podnoszony fotel kierowcy (dla kobiety to może być przydatny gadżet).

Generalnie w obu przypadkach zdjęcia są kiepskie a w granatowej wręcz tragiczne.

W zielonej podłokietniki na obu przednich drzwiach były zdejmowane i to raczej nie profesjonalnie bo są szpary.
Wydaje mi się ,że zielona ma klimę.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


07.01.2015, 16:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.12.2014, 11:45
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord
Rok prod.: 2009
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
dzięki!
zieloną jutro podjadę obejrzeć, jeżeli do tego czasu się nie sprzeda.
mam jeszcze taką na oku:
http://olx.pl/oferta/koda-fabia-1-4-mpi ... 8f747e3c75
ale jest z gniezna (zalążek handlarzy) a dwa, że gość przez telefon coś mówił, że jego syn ma komis, wziął to auto w rozliczeniu od gościa co kupił inne, ojciec wziął to auto dla siebie od syna, chwile pojeździł i sprzedaje... śmierdzi mi to, nie lubię takich klimatów, facet zarzeka się, że nawet nie jest nigdzie malowana i 100% ori ale wiadomo jak to jest... jak będzie stała do weekendu 17/18.01 i nic w tym czasie nie kupię to podjadę zerknąć, chociaż liczę po cichu, że uda się wyrwać coś z forum :D


07.01.2015, 17:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
patrick napisał(a):
mam jeszcze taką na oku:
http://olx.pl/oferta/koda-fabia-1-4-mpi ... 8f747e3c75

Tutaj by trzeba wyjaśnić, co to jest za silnik na łańcuszku o mocy 75KM, bo takiego zwyczajnie nie montowali. Jeśli na prawdę jest łańcuszek, to ma moc 60 lub 68KM.

_________________
Obrazek
Obrazek


07.01.2015, 17:48
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 29.12.2014, 11:45
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord
Rok prod.: 2009
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
a widzisz, człowiek młody, nieoczytany to się musi pytać i za każdym razem czegoś nowego się dowiaduje! :bravo: :browar:


07.01.2015, 17:56
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Gniezno ... tam mają nieklepane, nie cofane i nie otarte samochody. Miejsce kupowania auta dla odważnych.


07.01.2015, 21:35
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2010, 14:47
Lokalizacja: Kraków
Posty: 261
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Zdjęcie i auto:
1. Zdjęcia tragiczne - pytanie co z klapą, poza tym przebieg typu 10 tys rocznie? Ekhm.... Cena 850 tys, czyli zakup poniżej 1500 Euro, gdzieś opisywałem kalkulację...
2. Jeszcze mniej i auto na pewno nie ma pierwszego właściciela - polizingowe? pofirmowe? Tablice ma z okresu prawdopodobnie 2008-2009. Mniej więcej.
3. Blachy ma z okresu rejestracji, pytanie czemu gaz założony w 2010 dopiero? = Cyganiony przebieg?. W bajki bo syn ściągnął do komisu i trochę pojeździł mnie nieco śmierdzą. Takie numery raczej służą by kupując zgropa wychwycić wszystko co się da i pokalikować....

_________________
Techniczne doradztwo: www.bialycement.pl


07.01.2015, 21:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.12.2014, 11:45
Posty: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Honda Accord
Rok prod.: 2009
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
FSO napisał(a):
Takie numery raczej służą by kupując zgropa wychwycić wszystko co się da i pokalikować....

możesz jeszcze raz?

wyboru zbyt dużego nie ma niestety w takich pieniądzach a coś kupić muszę, wiadomo, że lepiej unikać handlarzy ale kurcze łatwo nie jest, pospiech to zdecydowanie zły doradca... :)


08.01.2015, 13:07
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.10.2014, 19:25
Lokalizacja: Poznań
Posty: 255
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Ambiente +
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Co opisów jak czytam 1,4MPI i ->75 KM to zastanawiam się czy ludzie ,którzy je wystawiają nie mają od tego samochodu dokumentów ,że nie potrafią odczytać mocy samochodu ? Czy bazują na idiotach ,którzy chcą kupić 1,4 /16V -75 KM a nóż im się wmówi ,że to jest właśnie ten typ.
Patrząc na fabię za 8500 zł zdjęcia kiepskie , a autko musiało być zarejestrowane w Poznaniu ok września , października. Gość dość szybko sprzedaje to autko. -> coś musi być powodem. Bez obejrzenia nie ma co mówić (lub niech ci dośle lepsze fotki.). Jak szukałem autka dla żony i auto było już zarejestrowane w Polsce nie dawno słyszałem taką odpowiedź : ,kupiłem dla żony ale nadarzyła się lepsza okazja więc to chcę sprzedać i kupić inne lub nagła choroba w rodzinie.
Najbardziej bawi mnie tekst
Cytuj:
Jednostka napędowa to proste 1.4 8v spalające śmiesznie mało paliwa - 100km po zatłoczonym Poznaniu, to koszt na poziomie 30 złotych

Zastanawiam się gdzie ten gość jeździ i w jakich godzinach po Poznaniu ,ze Fabia spala mu ok 6,6 l/100 km . Mi takiego wyniku w Skodzie i Seacie (1,4/60KM ) nie udało się nigdy osiągnąć). Po prosty rewelacja tylko brać i kupować.

Co do Gniezna - fakt jest tam wielu artystów , nawet bardzo wielu. ale ja Fabię dla żony tam kupiłem. Gość ,który ją sprzedawał nie ma własnego komisu - wystawia u kolegi. Bez problemy wysłał mi porządne fotki , nagrał dźwięk silnika o który jego prosiłem.Nawet za 100 zł gotowy był podjechać do Poznania do mojego mechanika aby zobaczył samochód. Jak przyjechałem na czym mi zależało silnik był zimny i mogłem posłuchać jego na zimno (1,4/16 V - maja swoje problemy). Autko mi się spodobało więc zaproponował mi przejażdzkę i wjazd na kanał ,który ma u siebie. Skorzystałem z tego i mogłem zobaczyć samochód od dołu. zaproponował mi również jak mam chęć odwiedziny stacji autoryzowanej abym miał pewność czy jest tak jak mówi . Po numerze VIN kolega w Niemczech sprawdził ją w ASO Skody gdzie była od początku serwisowana i dane z książki zgadzały się. Łącznie za tym,że w 2013 roku wymieniony był w ASO kompresor od klimatyzacji. Udostępnił mi też czujnik grubości lakieru abym mógł porównać ze swoim miernikiem. W ostatecznym rozrachunku skodę kupiłem - jeździ nią żona i po zrobieniu typowych spraw typu rozrząd i soki od 3 miesiecy jest bezproblemowa. Zresztą znajomy mechanik jak ją robił to przyznał mi rację ,że to co mówiłem (czego dowiedziałem się od handlarza jest w pełni zgodne ze stanem faktycznym).Najciekawsze jest to ,że w Fabii jest oryginalny akumulator i na razie kręci bez problemu (co prawda po zakupie zregenerowałem jego ładowarką CTEK-a - akku ma 8 lat)
Fakt skodę szukałem ponad 3 miesiące więc dość krótko jak uważam .
Inni artyści z Gniezna niestety są inni i nawet podgrzeją silnik aby mniej było słychać .... , ba wymienią olej na byle jaki aby był czysty - szczególnie dotyczy to aut z żużlem w silniku z Włoch.
I ostatnia uwaga : W Auto świecie doczytałem się ,że sporo fabii i Octavi jest ściąganych z Anglli , rejestrowanych w Niemczech i ściąganych do Polski. Zastanawiam się czy jest to w ogóle opłacalne , ale skoro piszą coś musi w tym być


08.01.2015, 13:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 27.04.2010, 14:47
Lokalizacja: Kraków
Posty: 261
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
patrick: szukając różnych aut dla różnych osób i dla siebie bajka typu ściągnąłem dla syna czy córki to zasadniczo bajka. Chyba, że ktoś ma ciężkiego farta. Jeśli np. na placu stoi w teorii lalunia i cacy auto z blachami wyjazdowymi np z września... to może wzbudzać podejrzenia. Pół roku i nic... a tak rejestruje się - żeby "móc jeździć", wie pan bo ja dla żony, syna, teścia ale mu się znudziło.... I idzie na polskich numerach.
Jeżeli auto ma numery z okresu 2009 / 2010 a samo jest np w teorii z 2001 r., do tego wtedy miało zakładany gaz... ja bym strzelał że jeździły nim dwie osoby, mogło robić jako służbowe (3 lub 4 lata to standard)- potem wziął je np. ten co jeździł i po jakimś czasie sprzedał dalej. Kolejny właściciel zakłada gaz - ciekawe do czego można używać auta ze zwykłym silnikiem w kombi (jeśli firmówka to zwykle z tzw. kratką).

_________________
Techniczne doradztwo: www.bialycement.pl


08.01.2015, 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3926
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
pado135 napisał(a):
Co opisów jak czytam 1,4MPI i ->75 KM to zastanawiam się czy ludzie ,którzy je wystawiają nie mają od tego samochodu dokumentów ,że nie potrafią odczytać mocy samochodu ? Czy bazują na idiotach ,którzy chcą kupić 1,4 /16V -75 KM a nóż im się wmówi ,że to jest właśnie ten typ.
Tak samo oszukują "handlarze" w sprawie aut marki OPEL model ASTRA G w wersji silnikowej 2.0 DIESEL o oznaczeniu DI i DTI, jeden ma 82 KM a drugi 101 KM. Kolega nawet kupił kiedyś takie auto, w papierach (dowód i coś tam) moc wyższa ale tak naprawdę nabył wersję 82 KM - jest widoczna różnica w elemencie na co on nie zwrócił różnicy.

pado135 napisał(a):
I ostatnia uwaga : W Auto świecie doczytałem się ,że sporo fabii i Octavi jest ściąganych z Anglli , rejestrowanych w Niemczech i ściąganych do Polski. Zastanawiam się czy jest to w ogóle opłacalne , ale skoro piszą coś musi w tym być
Czytałem o tym nowym procederze, i gra warta jest świeczki z tego co zrozumiałem. Polak musi mieć łeb i d*pe ze stali.


08.01.2015, 22:25
Zobacz profil

Dołączył(a): 11.10.2014, 19:25
Lokalizacja: Poznań
Posty: 255
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: BUD-1.4 16V 80KM
Skrzynia: JQM - 5b.
Samochód: Ambiente +
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Mój kolega z 3-4 lata temu był tak prawie wzięty na silnik DI w OPLU , ale zorientował się właśnie po osprzęcie


08.01.2015, 23:45
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.01.2015, 15:59
Posty: 11
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: łódzkie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
Witam Was Panowie . Potrzebowałbym fachowej rady na temat jednego ogłoszenia. Mianowicie w ciągu poszukiwań trafiłem na to auto z ogłoszenia. Proste kombi z dobrym silnikiem. To znaczy chciałbym żeby był dobry. Proszę Was o lekką pomoc w ocenie tego autka. Pochodzenie Polska.
http://olx.pl/oferta/skoda-fabia-1-9-sdi-kombi-rocznik-2003-bardzo-oszczedny-silnik-CID5-ID8pQFh.html#8e7a452d66
Nie miałem styczności nigdy z autami "niemiec" więc licze na Was :)
Pozdrawiam


09.01.2015, 16:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 09.11.2013, 15:36
Posty: 454
Podziękował: 16
Pomógł: 14

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2018
Województwo: podkarpackie
Post Re: Co myślicie o tej Fabii z ogłoszenia? Warto ją kupić?
mam taka tylko że hatchback i z klima. Spytaj kiedy był robiony rozrząd, jakas faktura na to?, kiedy wymieniany akumulator. Tam nie ma sie co psuc, mam z identycznym silnikiem, nalot podobny.
Możesz podpytać ile pije oleju od wymiany do wymiany (wymiany co 15 tys.) Auto wolne jak benz 1,4, bardzo tanie w uzytkowaniu, ja jestem super zadwolony, zaliczylo dalekie wyjazdy zagraniczne i calkowicie bezstresowo.
Jak krajowe, to ile lat temu gosc kupil to auto, bezwypadkowosci itp nikt Ci przez neta nie oceni. Cena uważam dobra, w dodatku do negocjacji. U mnie jedyne usterki to zegary, zawieszenie i w zasadzie to tyle.
Mozesz podpytac kiedy wbity hak, bo moze swiezy dodatek, a moze ktos nim ciagnie cos od 10 lat, a to też wazne.
Moze jakis forumowicz jest z Wlkp i bylby w stanie obejrzeć. Auto raczej godne polecenia tymbardziej że z prywatnych rąk
Co do opon podpytaj jaki bieznik letnich i zimowych, bo może są na wykonczeniu


09.01.2015, 17:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2901 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 160, 161, 162, 163, 164, 165, 166 ... 194  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL