Teraz jest 25.06.2024, 07:08



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Żółte kartki 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.07.2006, 20:56
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 76
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Samochód: vRS by CS
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post Żółte kartki
Witam !
Naszła mnie dziś pewna myśl ... wiele razy można było przeczytać na forum, o tym jak inni użytkownicy drogi łamią przepisy, zachowują się nie kulturalnie na drodze itp.
Miałem dziś parę spraw do załatwienia więc spędziłem trochę czasu na Wrocławskich ulicach.
2 razy miałem nieprzyjemność obserwować jak kierowcy mają gdzieś przepisy i innych kierowców. Nie było by w tym (niestety) nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w obu przypadkach byli to kierowcy Fabii :smutny:
Jeżeli chcemy szerzyć kulturę na drodze to może zaczniemy od swojego podwórka ??
Proponuje utworzenie tamatu w którym będzie można przyznawać "żółte kartki, minusy, tytuł penisa tygodnia itpł" kierowcom Fabii którzy łamią przepisy.
Nie chodzi mi o jakieś samosądy czy nawet piętnowanie osoby na forum ... zaraz by się zaczęły pojedynki słowne i ogólny bałagan.
Ale jakby na przykład wyglądało to w ten sposób:

1) żółta karta dla białej Fabii kombi o nr rej. DW XXX5 ( wydaje mi się że można by podawać rejestracje w tym właśnie formacie czyli 2 pierwsze litery i ostatnią cyfrę ).
Kierowca tej fabii, uparcie jechał 55 km/h lewym pasem po czym na skrzyżowaniu z pasa do skrętu w lewo pojechał sobie na wprost :sciana:

2) żółta kartka dla kierowcy Fabii widocznej na zdjęciu ... muszę przyznać, że ciężko by było wymyślić jakiś bardziej niekonwencjonalny sposób zajęcia tego miejsca dla inwalidów. :cenzura:
Obrazek

Ciekawy jestem co sądzicie o moim pomyśle, wydaje mi się, że jeżeli jest szansa, że chociaż jedna osoba przeczyta tu o sobie i pomyśli nad swoją jazda to będzie to już duży plus!!

Pozdrawiam,
Luke555


Ostatnio edytowano 30.04.2007, 11:59 przez Luke555, łącznie edytowano 1 raz



09.02.2007, 22:06
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 16.11.2006, 08:43
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Fabia AXR 1,9 TDI po zmianach
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post 
To sobie wymyśliłeś, ile nad tym siedziałeś? :worthy:

_________________
Powered by CompSport.


09.02.2007, 22:14
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Luk no i masz... chciales dobrze a tu juz jakis "dziwny" tekst sie pojawil.. ktory tak naprawde nic nie wnosi...co najwyzej spiecie moze wywolac.
Ja mam prosbe - jezeli ktos juz chce cos tak "tworczego" napisac to niech sie lepiej powstrzyma od wypowiedzi... moze dam przyklad jak powinna wygladac typowa wypowiedz na forum:D
Luk, pomysl moze i dobry, tylko czy ma sens??
Osoby ktore lamia przepisy, parkuja jak powyzsza fabka maja gleboko w d... innych uzytkownikow drogi...
Jezeli chcemy by bylo bezpieczniej i kulturalniej na drogach PRZESTRZEGAJMY PRZEPISY!!
Wezmy przydklad z kampani anty korupcyjnej " Bierz przyklad nie lam przepisow, daj przyklad jezdzij zgodnie z przepisami"...
A sprawe "karania" i pietnowania kierowcow zostawmy sluzbom do tego stworzonym - POLICJI!!!
Tu kolejna uwaga do policji - Jade trasa AK/Prymasa 1000-lecia - jedzie przede mna ciezarowka, wyladowana piachem.. na pasie obok jedzie POLICJA (R) - zgodnie z przepisami kazda wywrotka itp ktora przewozi material sypki powinna byc przykryra plandeka... CZY CI POLICJANCI NIE WIEDZIELI O TAKIM PRZEPISIE??? szkoda slow na takich strozow prawa... ktorzy umieja tylko obslugiwac notes z mandatami i suszarke.. bardziej zdolni wideorejestrator i fotoradar.. ale i tak im to idzie z problemami...


10.02.2007, 11:33
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
A ja się wyżalę.

Czy potrzeba doktoratu, żeby się zorientować, że tak się nie parkuje

Obrazek

Obrazek

Czy takim kierowcom nigdy się nie przydarzyła podobna sytuacja, ale widziana od strony szukającego miejsca do zaparkowania?

Uważam że w dobie kiedy w parkowanie w centrum graniczy z cudem i wszyscy cierpimy na permanentny brak miejsc do parkowania takie marnotrawstwo powinno być karane mandatem. Np 20-30 zł. Może taki mandat zwróci jednemu czy drugiemu zezowatemu, który między linie nie umie trafić, że może jednak wypadało by sie trochę postarać, czy poprawić manewr. a nie zostawiać auto jak na pastwisku :-(

te foty też pochodzą z wrocławia, ale tak jest wszędzie.
Czy Polacy to naprawdę taki bezmógowy naród, któremu myślenie sprawia ból i gdzie każdy myśli tylko o własnym zadku?

ech, szkoda gadać.


30.04.2007, 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
Jestem za żółtymi kartkami. Trzeba tępić ludzką głupotę.
Jestem osobą niepełnosprawną, jednak nie na tyle by miejsce oznakowane dla takich osób jak ja było mi 100% niezbędne. Jednak znam osoby niepełnosparwne jeżdżace autami, dla których takie miejsca to być lub nie być w sklepie czy urzędzie. Osoby parkujące tak jak na zdjęciu Luke555'a - cóż też są niepełnosprawne "umysłowo". Jestem za publikacją pełnych numerów rejestracyjnych. Jeśli jechał autem właściciel będzie miał powód do wstydu. Jeśli nie, postara się o to by więcej już nie mieć tego powodu.

_________________
WWW.CIAPKOWO.PL - może TY odmienisz ich los.


01.05.2007, 21:01
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 11.07.2006, 20:56
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 76
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Samochód: vRS by CS
Rok prod.: 2003
Województwo: dolnośląskie
Post 
Witam

Jestem raczej przeciwny podawaniu numerów rejestracyjnych.
Każdy właściciel i tak swoje auto pozna i mam nadzieję, ze wstyd mu będzie a co najważniejsze następnym razem pomyśli.

A tutaj kolejny ... bardzo kreatywny kierowca. :sciana:

Obrazek

Pozdrawiam,
Luke555


01.05.2007, 21:24
Zobacz profil WWW GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL