Teraz jest 23.04.2024, 19:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :) 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
leshnikov napisał(a):
Koniecznie!

Skoda i tak ma nas w dupie, także nie widzę powodu dla którego mielibyśmy cokolwiek przemilczać :)

ja tylko odnioslem sie do tego.
wiec ja sie pytam (co wczesniej zasugerowalem). czy gdyby skoda nie miala was w dupie (mieli byscie jakies korzysci o niej ) to przemilczalibyscie niewygodne fakty?

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


26.04.2017, 08:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Jeżeli mielibyśmy kręcić materiał sponsorowany (a dopuszczam taką możliwość, bo ta cała zabawa zżera czas i kasę) to będzie to wyraźnie zaznaczone i moglibyśmy realizować temat co do którego jesteśmy przekonani. Na pewno nigdy nie będziemy wprowadzać w błąd i przemilczać tematów, które mogłyby rzutować na sens, przekaz i zrozumienie materiału. Za żadną kasę, choćby dlatego że świecimy swoimi twarzami.

Tak więc- nie, pod żadnym pozorem nie stwierdzimy że nowe silniki są bezawaryjne i bezproblemowe jeśli takie nie są. Albo nie przemówimy, że wymiana oleju co 20, albo 30 tysięcy kilometrów to świetny pomysł. Bo naszym zdaniem nie jest i żadna kasa tego nie zmieni :P

Z drugiej strony, przez ludzi którzy nie mają z tym problemu, wielu oglądaczy ma paranoję, że wszystko jest sponsorowane, tak że aż strach powiedzieć coś dobrego o nowym samochodzie. Tak jak przy pierwszym filmie- nowa Octa kontra używany Merc. Stwierdziliśmy, że Octa jest po prostu fajna, potrafi pozytywnie zaskoczyć i jako samochód na codzień jest super. Od razu pod tym zakwita 5 januszy, że jak to tak, bo oni by woleli merca, więc to na pewno jest sponsorowane i beznadziejne. A tylko wyraziliśmy swoją opinię- zgodnie z prawdą, gdybym miał sobie teraz kupić auto w okolicach 100 kapci, prawdopodobnie wybrałbym wypasioną Octę. I nikt nam za to nie zapłacił, sami do tego dopłaciliśmy.

Ale zamiast stwierdzić, że ludzie mają inne zdania i potrzeby- łatwiej powiedzieć że coś jest sponsorowane, bo skoro ja mam inne zdanie to znaczy że ktoś nie może mieć innego.


26.04.2017, 08:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
i dalo sie sprostowac ;) bdb

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


26.04.2017, 08:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Zapraszamy :) Odcinek dość szczególny dla naszego forum :)



29.04.2017, 23:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Czy w czasie kręcenia tego odcinka żaden ale to żadyn samochód nie ucierpiał ?


Bo jednak coś się zmieniło w trakcie.


Obrazek


30.04.2017, 21:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Dobry jesteś! Tak, Machi jest w trakcie montażu spryskow, włożył zaślepki do zdjęć, potem o nich zapomniał i sie zgubiły. Ale potem na szczęście znalazły przy pierwszej dziurze po drodze :D

A jak odcinek? Jakieś opinie? :D


30.04.2017, 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
No fajny fajny.


01.05.2017, 17:48
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
leshnikov napisał(a):
A jak odcinek? Jakieś opinie?


Silnik : to porównanie nie miało sensu, dlaczego? Bo wzięliście ciężkiego starego diesla, który jest kultowy, który jest mocny, do tego porównaliście z najsłabszą wersją silnikową FIIFL i zestawiliście to z najmocniejszą FIII z DSG - przekrój jak zmienia się pojemność i moc na przestrzeni lat taki wniosek według mnie. Pod względem silnika myślałem że pójdziecie FI 1.4 16V 100 KM (bo 1.6 nie było, nie? a 2.0 to odpada) kontra albo FII 1.6 16V albo 1.2 TSI 105 KM i do tego Fabia III z silnikiem 1.2 TSI 110 KM. Jak wiesz przez tydzień jeździłem Fabia III combi 1.2 TSI 90 KM z 5 biegową skrzynią. Czy bym się zamienił na tą wersję albo mocniejszą owszem ALE pod warunkiem że za tak skonfigurowane auto jak moje FIIFL nie byłoby duuużo droższe. Faktem jest że dla mnie silnik 1.2 16V TSI 90 czy 110 KM trzeba wyżej ciągnąć niż 1.2 8V TSI ale w zakresie najczęściej używanych obrotów jadą prawie jednakowo. Test z workami z ciekawości nie dało się ich położyć w poprzek jak siedzą pasażerowie wtedy zmieści się więcej :P Moja FIII nie była jakoś mega doposażona, radio Swing, elektryka przód tylko, wnętrze klasyczne. Na nagraniu słychać jak wszystko trzeszczy stuka i puka.

U mnie na działce dominują DACIE :D SKODA to dobro luksusowe, takiej FIII nie spotkasz już tak często jak FI - serio!

Nie uwierzę, że MACHI tak sam z siebie przesiadłby się z 1.9 TDI 101 KM na 1.2 HTP 60 KM, nie uwierzę.
Niech pojeździ przez tydzień praca-dom, trasa wycieczka i etc. a potem wróćmy do rozmowy.

leshnikov Ty masz wiele udogodnień które nie występowały fabrycznie to zmienia trochę obraz auta ; audio, fotele, kierownica.

Kogo to jest FIII bo widzę A118C ??


01.05.2017, 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Czy my porównywaliśmy silniki? Zupełnie nie i nie o to chodziło, przejechaliśmy się tym co było i subiektywnie opisaliśmy wrażenia :P Gdybyśmy mieli porównywać to wtedy chyba najlepiej 2.0 z 1.6 i 1.2 TSI (kolejność wg generacji). Z Diesli- 1.9, 1.6 i 1.4.

Co do worków to weszłyby tak chyba dopiero w kombi :P Tutaj więcej miejsca już nie było przy tym ułożeniu. Ewentualnie na ten przysłowiowy sekatorek :)

Powiedział, że MÓGŁBY się przesiąść i dla niego różnica nie jest aż tak znaczna żeby płakać. Ale to nie znaczy że zrobiłby to z uśmiechem na twarzy :D Tak jak napisałeś- pojeździliśmy w kółko po wiejskich drogach. Z kolei ja się zawiodłem na traktorze, sprawniej wyprzedza, ale całego tego januszowego szaleństwa nie rozumiem. Może po jakichś modach jak osiągnie te 150-160 koni.

Co do mojego auta- tak, ale specjalnie nie poruszaliśmy kwestii dodatków, które nie były dostępne. Nic o radiu (pokazałem zdjęcie Amundsen+), nic o fotelach (tyle co podgrzewane, a to było z fabryki. Kierownica przecież też taka była, tyle że bez przycisków do obsługi komputera z drugiej strony :)

Fabia III znajomej, sam jej tą kamerkę zakładałem :) Tak samo jak chciała klubowe ramki, mimo że na forum nie zagląda :)


01.05.2017, 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
leshnikov napisał(a):
Z kolei ja się zawiodłem na traktorze, sprawniej wyprzedza, ale całego tego januszowego szaleństwa nie rozumiem.

Ja też nie rozumiem tego "kultu" - głośne to, ciężkie i śmierdzi. Ale jeden wypad poza miasto pierdziawką mojego ojca (1.2 16V 86 KM) wystarczy żeby traktor z powrotem bardzo polubić. :fuck:

Na ciula wypasione gadżety, gdy ciężarówki pod górkę nie idzie wyprzedzić...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


01.05.2017, 20:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
Ty masz fotele z Polo GTI, to nie jest pakiet Dynamic :P
Kierownica było co najwyżej z jednej strony z przyciskami.

Podobało mi się ale to bardziej zabawa niż sposób na życie czy biznes przy obecnej formule tego kanału.

Ciekawi mnie szerokość otworu bagażnika przy wkładaniu. Czy np. w Fabia hb III nadal przewieziesz leżąco materac szer. 90 cm - wiem że nie wejdzie cały ale czy będzie leżąco czy podniesiony ? Czy wysokość klapy jest taka sam w hb czy coś jest wyżej.

Nie pokazaliście na filmie jak ładujecie FIIFL, czemu ? Było FI było FIII.


01.05.2017, 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
fotele z polo gti daja sporo w fabii. ale jest to tak zjeb%^ne auto ze mimo tego wyrzuca ze stolka. po prostu siedzi się za wysoko. w o2 i o3 siedzi sie sporo nizej ze naeet zwykle fotele suma sumarum trzymaja lepiej. w mondku jeszcze fajniej sie lezy. a jesli uda mi sie zalatwic z fotelami z Titanium x to w ogóle bedzie masakra

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


01.05.2017, 22:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
xtremesystems napisał(a):
fotele z polo gti daja sporo w fabii. ale jest to tak zjeb%^ne auto ze mimo tego wyrzuca ze stolka. po prostu siedzi się za wysoko. w o2 i o3 siedzi sie sporo nizej ze naeet zwykle fotele suma sumarum trzymaja lepiej. w mondku jeszcze fajniej sie lezy. a jesli uda mi sie zalatwic z fotelami z Titanium x to w ogóle bedzie masakra

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka


I to napisał człowiek który ma Fabia II FL z silnikiem 1.6 TDI. Amen.


01.05.2017, 22:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.08.2010, 21:16
Lokalizacja: EL
Posty: 5136
Podziękował: 39
Pomógł: 106

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia 2 Combi FL
Rok prod.: 02.11.2010
Województwo: łódzkie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
co tu oszukiwać. mimo ze mam najprawdopodobniej najlepiej prowadząca sie fabie na forum znam ograniczenia tego auta ktore sa nie od obejscia.
1)wysoko sie siedzi [kubelki moze by to rozwiazaly ale z kolei widocznosc byla by marna
2)lekki tyl
3)belka z tylu.
4)mala szerokosc
5)duza wysokość

jest to do poprawienia bardzo poprzez eibach b12 i stolki z polo. ale pozycja nie jest idealna bo jak siade idealnie jesli chodzi o pedaly to za daleko mam kierownice. z kolei jsk mam kierownice mam ok to pedaly za blisko i wszystko boli. sprawdzilem w mondku moge usiąść bliżej kiery a pedaly nadal sa dosc daleko. w o3 jest podobnie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

_________________
- I hope you come back someday
- Someday


01.05.2017, 23:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Kuci na 4 koła- nasz nowy YouTubowy pomysł :)
xtremesystems napisał(a):
. sprawdzilem w mondku moge usiąść bliżej kiery a pedaly nadal sa dosc daleko. w o3 jest podobnie

Znakomite porównanie wyszukałeś - i segmentowo i cenowo. :bravo:

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


01.05.2017, 23:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 89 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL