Teraz jest 27.04.2024, 17:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Dlaczego używany ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dlaczego używany ?
benny86 napisał(a):
Cóż, widocznie potrzebujesz super wypasu, Twój wybór. Ja muszę mieć w aucie:
-klimę (może być manualna)
-4 poduszki (mam alergię na kretynów przejeżdżających na żółtym lub "prawie zielonym" )
- radio cd/mp3 (super jeśli jest zabudowane fabrycznie, ale nie musi)
-coś koło 80-90KM zasilanych benzynką
-5d nadwozie, choć sedan też wchodzi w rachubę
-elektryczne szyby z przodu (nie chce mi kręcić korbą gdy płacę za parking lub autostradę)
-centralny zamek najlepiej bez alarmu(wolę blokadę skrzyni albo ZEDER - wyjącym alarmem nikt się dziś nie przejmuje...)

Ogólnie za 40 tys. zł chyba bym dostał taką Fabię? Pewność co do stanu auta i gwarancja na wypadek ewentualnych usterek jest naprawdę bezcenna. A mówi to facet który po perypetiach z kilkunastoletnimi wozami wsiadł do nówki.


Nie potrzebuję super wypasu, tylko w nowym aucie nie wyobrażam sobie nie mieć tego, co miałem w starym plus coś więcej (no bo jakiś postęp musi być, nie?). No i na zakup miałem max. 30tyś, a za tyle jest tylko totalny golas (z przestarzałym silnikiem).

Z twoją wymaganą konfiguracją akurat się wstrzeliłeś w te 40 tyś.!

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


21.06.2011, 23:05
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 01.02.2011, 12:15
Posty: 46
Podziękował: 6
Pomógł: 3

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: F2
Rok prod.: 2010
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dlaczego używany ?
benny86 napisał(a):
Interesują mnie natomiast 2 kwestie, których nie jestem pewien:
1)Jaką Fabię można za ów 36 tys. kupić na wyprzedaży? Da radę wytargać hb z benzyniakiem 1.4 85KM, klimą i metalikiem?


Prawie da się: za 36 900 była 1.4 Classic z dodatkami: metallic, klima, elektryczne szyby przód, centralny na kluczyk.


25.06.2011, 08:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dlaczego używany ?
benny86 napisał(a):
Jako "nowy" na tym forum, po dokładnej lekturze tego wątku, pozwolę sobie wtrącić swoje 3 grosze do tematu...

Dylemat nowy czy używany jest moim zdaniem stary jak świat, każda ze stron będzie przytaczać milion argumentów na swoją korzyść, ale w ostatecznym rozrachunku wszystko zależy od preferencji, potrzeb i podejścia do samochodu. Używkę kupią ludzie którzy:
a) chcą szpanować wypasionym, komfortowym wozem
b)potrzebują coś naprawdę dużego np. dla rodziny (typu grand scenic, grand voyager itp itd)
c)chcą/muszą często zmieniać samochód (max co 3 lata)

Nówka jest idealna dla kogoś, komu wystarczy segment B, nie musi mieć prestiżowej limuzyny w garażu, za to ceni sobie święty spokój i niskie wydatki na serwis/naprawy. Oczywiście cały czas mówię o samochodzie do 40 tys.zł.

Bardzo zaciekawił mnie natomiast pomysł zmiany samochodu co 5 lat na kolejną nówkę - perspektywa naprawdę fajna, choć nie zgadzam się z wszystkimi założeniami. Ktoś pisał że kupić na wyprzedaży za 36 tys. zł (wartość 42 tys. zł) śmigać 5 lat i sprzedać za 30 tys. zł. No właśnie - w to nie wierzę. Owszem, wiem że Fabia dobrze trzyma wartość ale czy naprawdę po 5 latach sprzedamy ją za 30 tys? Moim zdaniem NIE.

Natomiast pomysł cały czas mi się podoba, dlatego przyjąłem hipotetycznie że taki samochód sprzedałoby się np. za 25 tys. zł - moim zdaniem kwota bardziej ralna do uzyskania. Mamy stratę 11 tys.zł przez 5 lat. Moim zdaniem nadal jest to całkiem udany biznes - taką kase w 5 lat można spokojnie odłożyć, a nawet gdyby były inne wydatki to rata kredytu tej wysokości nie będzie specjalnie przytłaczająca dla portfela.

Interesują mnie natomiast 2 kwestie, których nie jestem pewien:
1)Jaką Fabię można za ów 36 tys. kupić na wyprzedaży? Da radę wytargać hb z benzyniakiem 1.4 85KM, klimą i metalikiem?
2)Za ilę REALNIE można taką Fabią z pkt 1 sprzedać po 5 latach i załóżmy 70-80 tys. km? Te 25 tys. zł strzeliłem w ślepo, kwota z sufitu... Jest realne uzyskanie takiej ceny? Zaznaczę że o auto mam zwyczaj dbać, stoi zawsze w garażu i nie katuję motoru:)


Tutaj popełniłeś podstawowy błąd ponieważ przy sprzedaży samochodu patrzyłeś na cene zakupu. Patrzysz na cene wartości auta przy zakupie a nie ta która widnieje na fakturze.
Jeśli auto warte jest 42 tyś. zł to od tej ceny po 5 latach zdejmujesz 30 %.
Kwota 36 tyś to ta którą Ty płacisz.
Dlatego uważam że auto - jeśli byś zakupił np. w kwietniu tego roku - zakupił za 36 tyś a wartość jego to 42 tyś to po 5 latach sprzedaż go za 30 tyś.
Wiadomym jest że Fabia utrzymuje się na wysokim poziomie jeśli chodzi o wartość.
Nie upieram się że na 100% sprzedaż te auto za 30 tyś. od tego zależy wiele czynników ( uszkodzenie, zatarcia, zuzycie, itp).

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Utzymanie auta używanego jest bardzo duże w porównaniu z autem nowym. :mrgreen:
Różnica jest jedynie w wyposażeniu samochodu :eh:

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


01.07.2011, 14:52
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dlaczego używany ?
Ablims napisał(a):
Nie upieram się że na 100% sprzedaż te auto za 30 tyś. od tego zależy wiele czynników ( uszkodzenie, zatarcia, zuzycie, itp).

Pomysł sam w sobie jest bardzo dobry. Utzymanie auta używanego jest bardzo duże w porównaniu z autem nowym.


Otóż to! Weź taką gwarancyjna wymianę oleju za 400-600zł. W używanym za to samo zabulisz ze 100-150zł! Nie mówi,ąc już o kosztach ubezpieczeń...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


01.07.2011, 20:26
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Koszt ubezpieczenia 1200 zł
Koszt przeglądu 450 ( średnia)
Koszt napraw 0zł


Utrzymaj samochód w ciągu roku za 1650 zł :D

Ja miałem w swoim życiu już 5 aut, fabia jest 6. Zadne auto nie kosztowało mnie w ciągu roku tak mało.
Przeważnie ubezpieczenia, naprawy i inne kosztowały mnie lekko powyżej 2500 zł.

Oczywiście nie patrze tutaj na benzyne choć Fabia pali najmniej ze wszyskich moich aut. Srednia z 2000 km wynosi 6,1 więc jestem zadowolony :)

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


02.07.2011, 10:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dlaczego używany ?
Eee tam. Dla mnie prawda jest jedna: Nie stać mnie na nowe takie jakie chciałbym (55tyś), to mam (prawie) takie używane za połowę tej ceny. I tyle.

Kombinacje z kredytami zamianami aut co 3 lata są nie dla mnie.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.07.2011, 21:11
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Cytuj:
Dla mnie prawda jest jedna: Nie stać mnie na nowe takie jakie chciałbym (55tyś), to mam (prawie) takie używane za połowę tej ceny. I tyle

No właśnie, jak sam piszesz masz "jedną prawdę" i nie patrzysz na inne kryteria. W to, że ktoś w naszym kraju sprzedaje 2-3 latka w dobrym stanie za 50% ceny nowego nie wierzę a przekonałem się po 8 miesiącach poszukiwań kompakta wtym wieku z benzynowym silnikiem. Z resztą nawet dobrze utrzymany egzemplarz przy tych 60-80tys. km będzie wymagał jakichś wydatków (opony, rozrząd w niedługim czasie,gruntowny przegląd itp)

Kupuje nówkę nic mnie nie obchodzi przez rok lub minimum 15 tys. km

_________________
Obrazek


17.07.2011, 21:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Jak to mawia kolega który sprzedaje auta:
"nie kupuje się aut 1,2,3 letnich i aut powyżej 10 lat"
Dlaczego?
Tłumaczy to tym że większość aut 1,2,3 letnich to auta albo zajechane przez przedstawicieli lub bite i naprawiane.
Auta powyżej 10 lat zbyt zajechane.

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


18.07.2011, 10:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 26.08.2007, 19:57
Lokalizacja: mazowieckie
Posty: 521
Podziękował: 3
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Samochód: Suzuki 4x4
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dlaczego używany ?
benny86 napisał(a):
W to, że ktoś w naszym kraju sprzedaje 2-3 latka w dobrym stanie za 50% ceny nowego nie wierzę

Nie musisz, często się zdarza że ludki zostawiają w rozliczeniu 2,5-3 letnie auto i biorą nowe, często większe.
Salon wie że ta używana sztuka to pewniak bo serwisowana u nich.
Korzyść jest obopólna.

_________________
Skoda zamieniona na Suzuki


18.07.2011, 10:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dlaczego używany ?
Jarek No.1 napisał(a):
benny86 napisał(a):
W to, że ktoś w naszym kraju sprzedaje 2-3 latka w dobrym stanie za 50% ceny nowego nie wierzę

Nie musisz, często się zdarza że ludki zostawiają w rozliczeniu 2,5-3 letnie auto i biorą nowe, często większe.
Salon wie że ta używana sztuka to pewniak bo serwisowana u nich.
Korzyść jest obopólna.


Taką drogą nabyłem swoje. Od pierwszego właściciela (odszukałem go po nazwisku i adresie na umowie) dowiedziałem się, że wziął kombi z klimą i automatem. Stroną umowy ze mną nie był, więc uzupełnił mi trochę opis stanu auta jaki dostałem z salonu.

Mniejsza z tym. Też "wierzyć" nie muszę, bo wiem, co mam. 55k na nowe nie mam, a za 30k nie chcę.

Jednak ta prawda to jest jak dupa i każdy ma swoją :-)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


18.07.2011, 11:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 22.03.2011, 22:00
Posty: 239
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Samochód: Chevy Aveo
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Duża zależy od konkretnej sytuacji, ja szukałem auta w komisach "dealerskich" (niespecjalnie nastawiałem się na jakąś szczególną markę), jeżdziłem w promieniu max 100-120km od miejsca zamieszkania i nic specjalnego nie znalazłem. Było sporo ofert poleasingowych, wbrew pozorom dość porządnie to wyglądało (bezwypadkowe, z historią serwisową u danego dealera) ale miała przebieg 150-200 kkm więc w perspektywie wydatki na serwis byłyby (mówię tutaj o normalnych, eksploatacyjnych rzeczach).

_________________
Obrazek


23.07.2011, 12:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dlaczego używany ?
No i mineły 2 lata od tej rozmowy i "służby" mojej Fabii :mrgreen:

Po 2 latach mogę powiedzieć, że Fabia sprawuje się super. Brak dodatkowych napraw, niespodzianek, czy coś w tym rodzaju.

Ubezpieczenie, opłaty, coroczna kontrola w serwisie i wymiany i kosmetyka auta.

Jestem bardzo zadowolony, najtańsze auto jakie miałem :hurra:

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


10.07.2013, 08:54
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Odpowiedź dlaczego nowe jest prosta.

Jak ktoś przewiduje jeżdżenie autem powyżej 5 lat, to zawsze warto kupić nowy, bo przy używanym suma napraw i wymian koniecznych z powodu eksploatacji przekroczy wstępną inwestycję na 150% (czasem się tylko zbliży)
DOdatkowo ubezpieczyciele przez min. 3 lata dają pakiety za śmieszne ceny. Ubezpieczenie 4 letniego auta kosztuje znacznie drożej niż nowego, czy 2,3 letniego przy kontynuacji.
Jak to wszystko pozbierać....

Zobaczcie moje posty w wątku użytkowników Pb "Ile włożyłeś w swoją Fabię".

Poza tym przy dużych rocznych przebiegach koszt auta to tylko pewien składnik kosztu eksploatacji (jak sprzedawałem z przebiegiem 270kkm Nubirę, to jej wartośc początkowa to było 1/4 kosztow eksploatacji)
A liczy się wtedy głównie bezawaryjność (choć teraz jak ktoś ma assistance z autem zastępczym to nie jest to tak bolesne) nawet dla tak niedocenianej marki serwisowane, nowe auto, spełniało to kryterium bardzo dobrze, dopiero po przebiegu 120kkm zaczeło generować koszty.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


30.08.2013, 11:52
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.02.2011, 13:34
Posty: 63
Podziękował: 1
Pomógł: 2

Silnik: ASY-1.9 SDI 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Junior
Rok prod.: 2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dlaczego używany ?
Po dłuższej przerwie napiszę, że dalej jestem zadowolony. Autko, odpukać, sprawuje się super.
Teraz mamy styczeń a my już z żoną jesteśmy napaleni na następne autko - oczywiście fabia.
Tym razem będziemy brali z innymi dodatkami jak klima, radio i itp.
A wymiana dopiero pod koniec 2015 - ciekawie będzie :shock: :roll:

_________________
www.ablims.pl
Forum poświęcone zbieraniu przydatnych informacji ułatwiających normalne i tanie życie.


27.01.2014, 09:09
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.03.2008, 09:45
Lokalizacja: Mińsk-Maz.
Posty: 1530
Zdjęcia: 0
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVA - 5b.
Samochód: Ambition plus
Rok prod.: 2013
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dlaczego używany ?
No i nadszedł czas zmiany wozidła oczywiście na Fabie tym zrazem będzie to 1,4 16V Hatchback ambiente plus +pakiet mix.Demo dilera przebieg było 2,6 tyś.


03.07.2014, 23:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL