Teraz jest 28.06.2024, 15:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
UWAGA PIRAT 
Autor Wiadomość
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Nie gadasz bzdur. Choć nie jest to całkiem zderzenie sprężyste bo jednak część energii i tak zawsze przekształcona jest na gniecenie blachy, ale generalnie to o to chodzi.
Auto na hamulcu = auto bardziej poturbowane, możliwe większe obrażenia.
Auto bez hamulca = odbicie jak piłeczka, mniejsze zniszczenia, mniejsze obrażenia.

A stojąc w korku na hamulcu wybierasz czy chcesz mieć mocniej skasowany tylko tył, czy słabiej przód i tył :crazy:

Choć czasami lepiej wcisnąć hamulec, żeby np. nie zostać wypchniętym na środek skrzyżowania pod tira. Kiedy hamując na stopie przed skrzyżowaniem z jakąś ruchliwą główną drogą dostajesz strzał z tyłu od kolesia który buja w obłokach...


Ostatnio edytowano 10.12.2006, 17:53 przez kros, łącznie edytowano 1 raz



10.12.2006, 13:54
Zobacz profil

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Dobrze że zapytałem. Jakoś nigdy się nad tym nie zastanawiałem, ale człowiek uczy się całe życie :browar:

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


10.12.2006, 16:59
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
ja to rozumię tak:

podstawa:
zasada zachowania pędu - ciało dązy do zachowania prędkości jaką ma dotychczas.

Zatem:

AUTO BEZ HAMULCA - po udeżeniu auto rusza do przodu człowiek zachowuje swoją zerową prędkość zatem jest wgniatany w fotel, głową uderza w zagłówek

AUTO NA HAMULCU - auto stara sie zachować swoją zerowa prędkość przez pęd przenosi się w większej mierze na człowieka który zaczyna lecieć najpierw w tył a potem w przód (nie wspominając co sie dzieję z organami wewnętrznymi -

tak to sobie wykombinowałem

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


10.12.2006, 18:56
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
A ja właśnie trafiłem na Pirata w TVN:
Gościu zarobił 20 pkt. i 1000 zł
Też ładny wynik


10.12.2006, 19:39
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2005, 13:24
Lokalizacja: Wejherowo
Posty: 497
Podziękował: 1
Pomógł: 8

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: pomorskie
Post 
kros napisał(a):
Choć czasami lepiej wcisnąć hamulec, żeby np. nie zostać wypchniętym na środek skrzyżowania pod tira. Kiedy hamując na stopie przed skrzyżowaniem z jakąś ruchliwą główną drogą dostajesz strzał z tyłu od kolesia który buja w obłokach...


Ewentualnie po strzale w tył auta nie wyskoczyć jak kula armatnia (ważąca 1150kg) prosto w grupę ludzi na przejściu dla pieszych.


10.12.2006, 19:45
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dwa razy juz mialem watpliwa przyjemnosc siedziec jako pasazer w aucie na swiatlach w ktore nie wiadomo skad po kilku sekundach uderza drugi samochod, teraz dojezdzajac zawsze patrze co sie z tylu dzieje, a jak kolo jest za blisko, to najpierw hamuje lekko zeby zaswiecily sie tylko swiatla, na chwile odpuszczam a dopiero pozniej juz hamuje normalnie..


10.12.2006, 20:14
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Odkąd dostałem pierwszy niespodziewany strzał też kontroluję tył i ostrzegawczo hamuję wcześniej, staram się też w korku zostawić ze 2-3 metry od poprzedającego auta, a jak za mną nic nie jedzie to i sporo więcej, żeby w razie czego było miejsce żeby podjechać do przodu czy wykręcić na pobocze/chodnik. Ale mimo wszystko nie uchroniło mnie to przed kilkoma następnymi dzwonkami. W tym jeden który opisałem wyżej kiedy wypchneli mnie na na główną droge spod stopu. Naszczęście tylko na jakieś 2-3 metry do przodu i jadące auta mnie poomijały.
Inna historia to jak z podporządkowanej włączałem się do ruchu skręcając w prawo, za mną to samo robił jakiś koleś. Ja 3 metry dalej zatrzymałem się bo piesi już byli na pasach, a koleś patrzył czy lewej nic nie jedzie i tak wpakował mi się w kufer. W obu przypadkach nie było po prostu gdzie uciekać...


10.12.2006, 22:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
Oto dwaj piraci. Tacy to nic rozumu nie mają chyba!

Ścigali się na "drodze śmierci" z prędkością 219 km/h

Podlaska policja ukarała dwóch kierowców, którzy z prędkością 219 kilometrów na godzinę ścigali się na drodze Warszawa-Białystok. To bardzo niebezpieczna szosa, nazywana czasem "drogą śmierci".

Kilka godzin wcześniej na krajowej "ósemce" wydarzył się śmiertelny wypadek - opowiada Wirtualnej Polsce Kamil Tomaszczyk z zespołu prasowego podlaskiej policji. - Mężczyźni przejeżdżali obok niego. Niestety, śmierć na drodze nie skłoniła ich do refleksji.

Obu kierowców zauważył w okolicach miejscowości Mężenin patrol w nieoznakowanym radiowozie, wracający do Białegostoku z miejsca tego właśnie wypadku.

Wideorejestrator pokazał prędkość 219 kilometrów na godzinę. To nie wszystkie wykroczenia, które popełnili ci dwaj kierowcy. Przekraczali również ciągłą linię, wyprzedzali na trzeciego - mówi Tomaszczyk. - Jechali bardzo dobrymi samochodami bmw i chryslerem, nie spodziewali się, że mogą zostać doścignięci przez patrol policji. Byli zaskoczeni.

Obaj kierowcy - jeden z Białegostoku, drugi z Ełku - przyjęli mandaty.

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


27.12.2006, 22:15
Zobacz profil Album osobisty
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
skaczę sobie po kanałach i co widzę, moje miasto. Program drogówka.

Gliniarze z widełorejestratorem próbują zatrzymać mazdę. Jak się koleś kapnął to rura w długą. Całkiem nieźle ta mazda odchodziła niebieskim. Rajd po mieście, mazda na skrzyżowaniu zawrotka i spowrotem. Tyle że mazda zawróciła na ręcznym a gliniarze na 2 razy, jak się zabrali do dalszego pościgu to było tylko widać że mazda wyprzedza jakieś auto i tyle ją widzieli :hysterical:
Objechali okolicę ale mazdy nie znaleźli. Ogłosili obławę i ponoć inny patrol ucapił mazdę - byla kradziona na lewych blachach.

Ale pościg wyglądł smutno. Mazda zrobiła ich na szaro w ciągu kilku minut.

Może jakieś kursy szubkiej jazdy dla misiaków z drogówki, no ale za co jak nie ma kasy nawet na paliwo...

Ten sam program kilka minut później. Widać odholowywane auta z parkingu w lesie. smigłowiec i trochę niebieskich. Komentarz: Facet zobaczył z okna jak mu furę kradną. Zawołał na miśków. Zrobili obławę i przyczaili kradzione auto w lesie. Złodzieje dali w długa na piechotę w las, a jeden próbował rozjechać gliniarza (gliniarz w szpitalu). Tych co nawiali do lasu szukał śmigłowiec kamerą termowizyjną. Nie wiem czy ich znaleźli.

Kurcze poczułem się jak w filmie gangsterskim. A to tylko Rybnik panie...

Do tego mało dla mnie pocieszająca wiadomość, bo nagrywali ludzi w miejscach w któych i ja często jeżdżę nie do końca przepisowo...

Mam nadzieję, ze nie zobaczymy się któregoś pięknego dzionka w TV, bo ja mało fotogeniczny jestem :crazy:


11.01.2008, 17:50
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
kros napisał(a):
............

Ale pościg wyglądł smutno. Mazda zrobiła ich na szaro w ciągu kilku minut.

Może jakieś kursy szubkiej jazdy dla misiaków z drogówki, no ale za co jak nie ma kasy nawet na paliwo...



Bo oni mają przymus oszczędnej jazdy i musieli ładnie jechać :D

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


11.01.2008, 21:33
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 31.12.2006, 14:18
Lokalizacja: Nędza
Posty: 98
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Kros
Kursy im nie pomogą bo sigając inne auto ze świadomością że jak gdzieś palniesz nowym radiowozem i obciążą cie kosztami naprawy to lepiej na dwa zawroćic.

_________________
1.9 SDI


12.01.2008, 01:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Ostry napisał(a):
Kros
Kursy im nie pomogą bo sigając inne auto ze świadomością że jak gdzieś palniesz nowym radiowozem i obciążą cie kosztami naprawy to lepiej na dwa zawroćic.

Dokładnie, gdybym prowadził radiowóz za którego naprawę miałbym płacić z własnej kieszeni też by mi się nie spieszyło z łapaniem tego kolesia za wszelką cenę - bo i po co ryzykować ?


12.01.2008, 10:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 07.10.2006, 07:17
Lokalizacja: Ruda Śląska
Posty: 544
Podziękował: 1
Pomógł: 15

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 186KM/431Nm
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Ostry napisał(a):
Kros
Kursy im nie pomogą bo sigając inne auto ze świadomością że jak gdzieś palniesz nowym radiowozem i obciążą cie kosztami naprawy to lepiej na dwa zawroćic.


zartujesz? nie sa ubezpieczeni?

_________________
Obrazek


12.01.2008, 11:32
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 31.12.2006, 14:18
Lokalizacja: Nędza
Posty: 98
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post 
Kumpel dostał ostatnio nowy sukowóz.Jego reakcja?? :sciana:
Powiedział tylko że prze... bo jak cos sie stanie i uznaja że jego wina to po wypłacie pojadą.Też bym miał w dupie za tys z groszami miesiecznie ryzykowac.

_________________
1.9 SDI


12.01.2008, 12:07
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Andja napisał(a):
zartujesz? nie sa ubezpieczeni?

Jak się ubezpieczą za swoje prywatne pieniądze to wtedy są. Chore.


12.01.2008, 13:47
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL