Teraz jest 23.05.2024, 14:24



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Co to za ustrojstwo? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
Na podhalu system "antykorkowy" już działa. Tyle że jak dla mnie nikt nawet na niego nie patrzy.

Za to przeczytałem dziś na WP-Moto coś taniego:

W Polsce powstaje system, który za pomocą kamer będzie stale śledził sytuację na najważniejszych drogach. Kamery będą rozpoznawały numery rejestracyjne, a informacje trafią do centralnego ośrodka analizy danych. Za wszystko zapłaci Unia Europejska
Jeśli wydaje wam się, że trzysta nowych fotoradarów dla Inspekcji Transportu Drogowego to najgorsze z tego, co w Polsce przygotowuje się przeciwko kierowcom łamiącym prawo - jesteście w błędzie. W Instytucie Badawczym Dróg i Mostów właśnie powstaje Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów. To przedsięwzięcie na skalę, jakiej jeszcze nie widzieliśmy na naszych drogach. Zgodnie z deklaracjami, ISKIP ma służyć przede wszystkim celom statystycznym. Jego zadaniem miałoby więc być określanie natężenia ruchu w wybranych punktach i określenie, jak duży udział w przepływającym strumieniu aut mają pojazdy ciężarowe i autobusy. By uzyskać takie informacje, wystarczające byłoby, aby system potrafił zliczyć liczbę samochodów na drodze i zweryfikować ich rodzaj. ISKIP potrafi jednak znacznie więcej.


System będzie składał się z kamer oraz Centralnego Systemu Statystycznego. Kamery będą zamontowane na bramkach nad drogami – po trzy na każdej z nich. Niewykluczone więc, że w przyszłości jako podstawy dla kamer posłużą bramownice systemu viaTOLL. Kamery ISKIP-u będą połączone z jednostką, której oprogramowanie pozwoli na rozpoznanie modelu, marki i koloru przejeżdżającego samochodu, a także uchwycenie twarzy kierowcy. Dokładność rozpoznawania modelu samochodu aktualnie określana jest na 95 proc. System kamer będzie połączony z Centralnym Systemem Statystycznym. To w nim będzie powstawała baza danych na temat zarejestrowanych przez kamery zdarzeń. System może współpracować z CEPiK-iem, co sprawia, że w przyszłości możliwe będzie bardzo szybkie ustalenie właściciela pojazdu, który złamał przepisy, a w konsekwencji ukaranie go mandatem.
Jakie przewinienia będzie mógł wychwytywać ISKIP? Z pewnością będzie w stanie dokonywać odcinkowego pomiaru prędkości. Jeśli na odcinku drogi, na którym obowiązuje jeden limit prędkości, zostaną rozmieszczone co najmniej dwie bramki z kamerami, obliczenie średniej prędkości mijającego je samochodu będzie już tylko formalnością. Zwalnianie przed bramką z kamerami, podobnie jak dziś ma to miejsce przed fotoradarami, nic już nie da. Trzeba będzie jechać zgodnie z przepisami, albo między bramami zrobić sobie przerwę na kawę. W połączeniu z absurdalnie restrykcyjnymi ograniczeniami prędkości, taki system stanowiłby idealną maszynkę do wyciągania pieniędzy z kieszeni kierowców.
Czy jednak wprowadzenie ISKIP-u będzie służyło jedynie represjonowaniu kierowców? Z pewnością nie. Odpowiednio wykorzystany, system będzie mógł pomagać policji w odnajdywaniu skradzionych samochodów. Jeśli model i kolor auta nie zgadzają się z numerami rejestracyjnymi, samochód należy uznać za kradziony. Odpowiednio gęsta sieć kamer sprawi, że auto będzie mogło być śledzone, a policjantom wystarczy już podążać za wskazówkami systemu i zatrzymać złodzieja. ISKIP-em zainteresowane są również służby graniczne, które mogłyby w łatwy sposób otrzymywać listę zagranicznych samochodów wjeżdżających do kraju, a nawet uzyskać zdjęcie osób, które się nimi poruszają.
Inteligentny System Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów będzie też zapobiegał niszczeniu dróg. Pod bramami umieszczane będą elektroniczne czujniki, których zadaniem będzie określanie ciężaru przejeżdżających pojazdów. Pojazdy ciężarowe o masie przekraczającej dopuszczalne limity będą wyłapywane "w locie", a informacja o nich będzie mogła trafiać do pracowników Inspekcji Transportu Drogowego.
By uzyskać dane potrzebne do opracowania ISKIP-u, jego twórcy umieścili na polskich drogach bramki eksperymentalne. Kamery systemu pracują już na drodze krajowej nr 1 pod Włocławkiem, na drodze krajowej nr 7 po obydwu stronach Warszawy, a także w Krakowie, Opolu, Płocku i Bydgoszczy. Uzyskane z nich dane pozwoliły pracownikom Instytutu Badawczego Dróg i Mostów na opracowanie oprogramowania, które jako jedyne na świecie ma tak ogromne możliwości.
Doświadczenia z „kontrolą dla dobra społeczeństwa” sprawiają, że trudno uwierzyć w to, że za kilka lat będziemy wdzięczni twórcom Inteligentnego Systemu Kompleksowej Identyfikacji Pojazdów. Nie chodzi tu jego przyszłe niedomagania, ale sposób wykorzystania. Intuicja podpowiada, że nasze służby będą korzystać z ISKIP-u przede wszystkim do podniesienia wpływów z mandatów. Obyśmy się mylili.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


23.02.2012, 07:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26.09.2008, 07:24
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 3865
Podziękował: 18
Pomógł: 140

Silnik: 1.8 T/200 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
Ja powiem tak: wbrew pozorom jestem z tego rozwiązania bardzo zadowolony. Ale połowicznie...

Bardzo cieszy mnie fakt, że w końcu coś się dzieje z bezpieczeństwem i z karaniem tych, którzy pozwalają sobie na zbyt dużo zapominając o innych uczestnikach i użytkownikach dróg. Ale jest jedno ale. No właśnie.

Miło by kuźwa było, żeby w tym kraju NAJPIERW zrobiło się drogi, na których można by było tych przepisów przestrzegać. Bo kuźwa, wystawianie mandatu za przekroczenie podwójnej ciągłej z powodu omijania dziury, uważam za normalny napad i rozbój. Takich absurdów jest cała masa. Zresztą, sami wiecie.

W tym kraju jak zwykle robi się od dupy strony.

Ja osobiście jeżdżę tak, że mandat za przekroczenie prędkości dostałem jeden. Jadąc o 4 nad ranem sam jeden na ulicy po 3 pasy w jedną stronę. więc w sumie mi to nie przeszkadza. Ale trochę nie tędy droga.

_________________
" Don’t let yourself get attached to anything you are not willing to walk out on in 30 seconds flat if you feel the heat around the corner."


23.02.2012, 13:32
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
Tyle że aby ludzie przestrzegali prawa to trzeba budować świadomość w nowych pokoleniach a nie inwigilować.
Ten system spowoduje że nawet jak będziesz jechał przepisowo to i tak będzie wiadomo kiedy byłeś na wakacjach i gdzie i kiedy jechałeś do kolegi albo kochanki.

A wyobraź sobie że ten system będzie częścią tego:

http://newworldorder.com.pl/drukuj,3058

I to nie jest bajka ani coś w stylu teorii spiskowej. To jest fakt i coś co właśnie zostaje budowane i uruchamiane w naszym kraju.

To tak jak by zamknąć całe społeczeństwo w więzieniu żeby uniemożliwić łamania prawa tym którzy mają do tego ciągoty. Ja mówię temu stanowcze NIE!
Tyle że ja mogę sobie mówić.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


23.02.2012, 15:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.09.2010, 22:24
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 136
Podziękował: 5
Pomógł: 17

Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Skrzynia: inny model
Samochód: A4 B6 Avant
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
@Todd, pisząc tu odważnie o NWO narażasz się na posądzenie o byciu nawiedzonym. Dodajmy jeszcze ENDGAME: Blueprint Global Enslavement i fragmenty Zeitgeista z 2007 r, które ukazywały podobny problem w USA. I jest łata "wszędzie widzącego spisek".


23.02.2012, 15:42
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
bsp5020 napisał(a):
@Todd, pisząc tu odważnie o NWO narażasz się na posądzenie o byciu nawiedzonym.


Nie, nie jestem nawiedzony.

NWO... Ja tu nie pisze o jakimś planie przejęcia władzy i zniewoleniu ludzi.

Ja tu mówię o rzeczach które się faktycznie dzieją teraz.
To nie koniecznie musi być część jakiegoś planu. Natomiast takie narzędzia w rękach naszego rządu i policji to niestety nawet gdyby miało służyć łapaniu przestępców będzie wykorzystywane inaczej. I będzie nam uprzykrzać życie.

Tu jest oficjalna strona (chyba)
http://www.indect-project.eu/

i opracowanie AGH:
http://qoe.kt.agh.edu.pl/publ/pjp8.pdf

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


23.02.2012, 17:28
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.09.2010, 22:24
Lokalizacja: Słupsk
Posty: 136
Podziękował: 5
Pomógł: 17

Silnik: 1.9 TDI/160KM ++
Skrzynia: inny model
Samochód: A4 B6 Avant
Rok prod.: 2003
Województwo: pomorskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
Przekopuje się przez pewną dokumentację techniczna układu wpinanego w sieć za pomocą RJ45. Do identyfikacji pewnych problemów z protokołem służy mi program do infiltracji i audytu sieci (mojego routera). Sporo z Was ma pewnie telewizory wyposażone w kamery do telefonii Skype, zastanawialiście się może czy ktoś nie może podejrzeć Was za ich pomocą? Są telewizory wyposażone w czujniki obecności (taki nowoczesny "sleep"). Pomijam świrów, którzy mogą podglądać niczego nieświadomych użytkowników, ale jest to spore pole do popisu dla służb. Po co bawić się w jakieś wielkie teleobiektywy, podsłuchy i czujniki IR, heartbeat sensory, włączmy figurantowi telewizor i zobaczmy co robi. Tutaj facet pisze o tym jak jego własny telewizor wysyła informacje do firmowych serwerów by sparametryzować widzów. Rozumiem, że Google robi to codziennie ze swoim targetowaniem odbiorców, ale wysyłanie statystyk oglądalności jest już bezczelnie dokładne (ID poszczególnych stacji i audycji, nawet nagrań na PVR).

Ileż to ciekawych rzeczy można się dowiedzieć próbując podłączyć chiński moduł za 5 zł do internetu. Ja jedynie strugam IP termometr (prywatny Skynet :) ). Jeśli ja widzę co wysyła mój telewizor w sieć, co on "widzi", to już jest to ciut niepokojące. ???

Dla ciekawskich - zerknijcie na soft Ethereal/Wireshark.


25.11.2013, 00:13
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.07.2011, 16:23
Posty: 921
Podziękował: 17
Pomógł: 28

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: małopolskie
Post Re: Co to za ustrojstwo?
Żyjemy w czasach kiedy to telewizor na nas patrzy...
Ten przykład idealnie pokazuje jak wszystko dziś stoi na głowie.
Są to czasy kiedy patriota to faszysta, kapitalista to ciemiężca, podatki rzędu 80% to wcale nie duże podatki, ochłodzenie klimatu jest skutkiem efektu cieplarnianego, kobieta i mężczyzna po ślubie kościelnym z dzieckiem to ludzie o zaściankowych poglądach, minister lepiej wie co jest lepsze dla mojego dziecka, rurki to spodnie męskie, ślimak to ryba, dwutlenek węgla jest zagrożeniem dla życia na ziemi, małżeństwo to dwóch mężczyzn lub dwie kobiety (niedługo mężczyzna z kotem lub kozą), itd...

ps. Poszukajcie na necie, co potrafią smartfony, a zwłaszcza darmowe aplikacje. Telewizor który patrzy to pestka ;) Oczywiście wszystko to jest/będzie częścią INDECT .
A i zapomniał bym o najważniejszym w powyższej liście. Osoby mówiące o takich rzeczach to kosmici.

_________________
http://www.pajacyk.pl/ - KLIKAJ CODZIENNIE !


25.11.2013, 22:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL