Teraz jest 28.06.2024, 15:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Wymiana oleju szkodzi silnikowi! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.04.2006, 17:48
Lokalizacja: [RMI]
Posty: 6870
Zdjęcia: 0
Podziękował: 196
Pomógł: 127

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FII FL Style [Joy+Play]
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post Wymiana oleju szkodzi silnikowi!
Cytuj:
Szef Castrola: wymiana oleju szkodzi silnikowi

Henk de Groot zna się na rzeczy. Przez lata był dyrektorem holenderskiego oddziału Castrola. Dlatego kiedy powiedział, że "nowe oleje szkodzą silnikom", wybuchła afera.


Oto argumentacja de Groota:
Olej w silniku w bardzo szybkim czasie robi się czarny od cząstek sadzy. Te cząsteczki sadzy (węgla) mają wyśmienite właściwości smarownicze i powodują, że rozgrzany olej lepiej spełnia swoje funkcje także są właśnie korzystne dla pracy i osiągów silnika. Wymiana oleju to olbrzymie marnotrawstwo i wielkie obciążenie dla naszego środowiska naturalnego a także pogorszenie osiągów silnika. Według doświadczeń pana de Groot samochód po wymianie oleju ma gorsze osiągi i większe spalanie.

De Groot nazwał czołowych producentów "mafią wymieniaczy olejów". Stwierdził, że właściciele samochodów są niepotrzebnie wpędzani w koszty, bo serwisy zmuszają ich do wymiany oleju w określonym czasie.

Wrażenie zrobiły też takie słowa:

Przejechałem już swoim samochodem 350 000 km bez wymiany oleju. Oszczędziłem na tym swój portfel i środowisko naturalne. Moja żona jeździ samochodem bez wymiany oleju już 20 lat.

W tym czasie de Groot z żoną jedynie uzupełniali ubytki.

I jeszcze komentarz z holenderskiego forum:

Jeździłem Oplem Kadetem Combo DSL 6 lat bez wymiany oleju, następnie Hyundai Lantra Station DSL 5 lat bez wymiany, Renault Express 4 lata po czym te samochody jeździły nadal u znajomego, nigdy nie wjeżdżając do serwisu po nowy olej, także ja zgadzam się z opinią pana de Groota.


Co wy na to?


źródło http://www.wyhacz.pl/Wyhacz/1,88542,532 ... ikowi.html

_________________
KLUBOWE NAKLEJKI


Aloesowe suplementy -> FOREVER LIVING PRODUCTS - ZAPRASZAM
:!: :)
_____________________

FI 1.4 MPI {Fresh+} [AZE 60KM - FNK] Szary Skalisty F7F7 - 2002r.
FII 1.2 TSI {Style+Joy+Play} [CBZA 85KM - MFX] Rosso Brunello X7X7 - 2011r.


19.06.2008, 15:09
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
sebasuperb napisał(a):
był dyrektorem holenderskiego oddziału Castrola.

holenderskiego :ganja: :ganja: :ganja: :ganja: :hurra:
sebasuperb napisał(a):
6 lat bez wymiany oleju, następnie Hyundai Lantra Station DSL 5 lat bez wymiany, Renault Express 4 lata po czym te samochody jeździły nadal


hehehe, widziałem takie auta, które wymagają dolewki 0,5 l oleju na 1000km czyli 5 l olju na 10 kkm - faktycznie przy takim dolewaniu cały czas mamy świeży olej i wymieniać nie trzeba :crazy: :crazy: :crazy:


A tak całkeim na serio to ciekawe czy gościu chciał zrobić afere medialną, czy się pokłócił z firmą, czy faktycznie coś jest na rzeczy.
Tylko że olej sie robi czarny już po kilku kkmach, ludzie z silnikami ze zmiennym okresem obsługi mówią że przy wymianie przy oleju LongLife przy 30 kkm jest żur a nie olej. więc po kilku latach i tych rzekomych 300kkmach to chyba sama sadza w silniku pływa.
Nie wiem WTF, a jak nie wiadomo o co chodzi to...
nie pchaj palca między drzwi, bo Ci garb sam urośnie. :ganja:

edit:

świetny jeden z kometarzy:
Cytuj:
Fakt, przy castrolu wymiana nie ma znaczenia.
:hysterical:


19.06.2008, 16:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL