Teraz jest 25.06.2024, 07:23



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Spotted a foreign Fabia this morning........ 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post Spotted a foreign Fabia this morning........
http://www.briskoda.net/forums/fabia/spotted-foreign-fabia-morning/74701/
Reakcja anglików po tym jak jeden z nich zrobił zdjęcie fabii basic (fabia przyjechała z Polski) i umieścił na forum :) Przy okazji jest trochę o polakach...
jeśli ktoś nie ma loginu na tamtejszym forum to tutaj wrzuciłem kopię obrazka z załącznika

Polecam przeczytać :)


08.03.2007, 09:32
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
no cóż, poniekąd trudno się dziwić chłopakom, że mają takie opinie. To tak jakby u nas powstawały sklepy z oznaczeniami białoruskimi albo innych nacji, dla których Polska byłaby tym, czym dla rzeszy Polaków jest UK czy Irlandia...
Co do samej skody junior/basic czy jak ją zwał - osobiście wolałbym już kupić używkę za tą kasą niż nówkę juniora. Nie wiem czy one były tylko dla firm, czy ludziska "zwykłe" też to kupowali, ale, powiadam, porażka...


08.03.2007, 11:25
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Ale ktoś tam się wypowiada, że dla studentów i ludzi którzy chcą kupić tanie auto i nie martwić się utratą wartości byle by jeżdziło, a co z tego że ma czarne zderzaki i brak dekli.
Weź też pod uwagę, że jest grupa ludzi, którzy z różnych powodów cenią sobie możliwość zakupu nowego auta i oto dla nich taki golasek.

A co do fali Polaków i polskich sklepów to pewnie tez głupio i obco bym się czuł jakby w moim mieście masowo powstawały by "ruskie" czy inne sklepy. Może to przesada, ale znamy sytuacje kiedy mniejszości narodowe przerastały liczebnie autochtonów i bardzo natarczywie zaczynały się domagać rozszerzenia swoich praw, np. bałkany - ale chyba się trochę zagalopowałem :crazy:
Co innego tereny przygraniczne gdzie lokalna migracja sklepowo-zakupowa jest duża, albo śląsk cieszyński, który był zamieszkiwany przez grupę ludzi a potem powstała granica, która ich podzieliła, tutaj nie dziwią dwujęzyczne napisy na sklepach, choć po czeskiej stronie jest ich więcej. Powszechna jest sytuacja, że połowa rodziny mieszka po drugiej stronie Olzy-granicy. Tutaj to normalne i wrośnięte w krajobraz. Ale w centralnych regionach kraju - ???, albo tak jak brytole mają że to wcale nie sąsiedzi do niech się zwalają...
Na briskodzie ktoś też wspomina, zę no problem jeśli do pracy przyjechali by fachowcy, albo inwestorzy a tu taki pospolity chłam im się zjeżdża, poniekąd jestem w stanie ich zrozumieć.
Poniekąd.


08.03.2007, 12:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 57 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL