Teraz jest 03.05.2024, 04:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Odmrażanie, skrobanie, spraye i płyny do odmrażania szyb 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
szachu napisał(a):
Niestety, po zimie szyby wyglądają tragicznie. Pełno małych rysek. Niestety, Fabka nie ma domku wieć zimą poranne skrobanie szyb to podstawa. Staram się robić to ostrożnie, wymieniam 2 razy na sezon skorobaczki i nic to nie daje


Płyn do odmrażania szyb. Zetrzeć grubszy śnieg szczotką z miękkimi włoskami, a na lód psiknąc odmrażaczem do szyb, a potem ściągaczką do wody, zetrzeć nadamiar wody.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


18.05.2009, 13:34
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Płyn do odmrażania szyb. Zetrzeć grubszy śnieg szczotką z miękkimi włoskami, a na lód psiknąc odmrażaczem do szyb, a potem ściągaczką do wody, zetrzeć nadamiar wody.[/quote]

Allen, testowałem. Ale jak jest temp. -15 i mniej, to takim odmrażaczem można sobie w ...., hm, nos popsikać :) Mam tylko dziwne wrażenie, że najwięcej rys zostało mi po ostatnim sezonie, wcześniej nic takiego nie zauważyłem.


18.05.2009, 14:27
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 19.10.2007, 10:26
Lokalizacja: Białystok
Posty: 102
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BME-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia II combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: podlaskie
Post 
Te nowe szyby są potwornie miekkie, zdając sobie z tego sprawę traktowałem je bardzo łagodnie, także zniosły zimę całkiem nieźle i było pieknie, aż do niedawna.

Wracałem z dłuższej szybkiej trasy płyn jakiś tandetny typu psik psik bardziej zamazujący niż czyszczacy czyli cała szyba zalepiona: muchy, komary, chrząszcze i inne do niedawna jeszcze żywe stworzenia.
Zatrzymuje się stacji, tankuję i przecieram szybę myjką przy dystrybutorze z pliwem. Przyciskam mocno bo sie troche spiesze i nie mam czasu pieścić się z tą szybą dopiero po chwili dostrzegam że myjka dziwnie chrzęści bo pomimo odruchowego opłukania jest mocno zażwirowana.
Obecnie podziwiam efekt w postaci poprzecznych tak głebokich rys że żadna pasta polerska im nie pomoże. Na szczescie wiekszość po stronnie pasazera, bo z tamtej strony zaczołem.

_________________
poprzednio była BBY-1.4 16V 75KM combi comfort 2003


18.05.2009, 16:02
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.01.2008, 20:20
Lokalizacja: Kraków
Posty: 59
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Samochód: Fabia Active Combi
Województwo: małopolskie
Post 
Szachu napisał(a):
Staram się robić to ostrożnie, wymieniam 2 razy na sezon skorobaczki i nic to nie daje


Trochę OT, ale niezłym rozwiązaniem jest położenie czegoś na przednią szybę (choćby "śmiesznego" kartonu). Przez dłuższy czas kładłem matę przeciwsłoneczną (normalnie kładzie się ją od wewnątrz, w zimie jednak - wędrowała na zewnątrz), a kiedy przyssawki odmówiły posłuszeństwa, kładłem kawałek sztucznej tkaniny z Tesco (u nich nazywa się to chyba osłona przeciwszronowa). Pewnie dla niektórych wyglądało zabawnie, ale rano to ja miałem radochę patrząc na ludzi, męczących się ze skrobaniem przedniej szyby. Moja była czysta bądź prawie czysta ;)

Żeby było śmieszniej, lepiej sprawdzała mi się mata przeciwsłoneczna ;)

_________________
Obrazek

=="When you're pushed… Killing's as easy as breathing."==


18.05.2009, 16:09
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 30.11.2008, 14:52
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 427
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: XI.2003
Województwo: mazowieckie
Post 
Cytuj:
Allen, testowałem. Ale jak jest temp. -15 i mniej, to takim odmrażaczem można sobie w ...., hm, nos popsikać :) Mam tylko dziwne wrażenie, że najwięcej rys zostało mi po ostatnim sezonie, wcześniej nic takiego nie zauważyłem.


Bo taki odmrażacz to trzeba w domu w ciepełku trzymać :) - nie trzyma się go w samochodzie.

pozdro

_________________
>>>Moja Fabia<<<

zielarzlol@fabiaclub.pl


18.05.2009, 16:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 12.01.2009, 19:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 32
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Samochód: Mint juÂż ok 135 KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: mazowieckie
Post 
Polecam http://www.pokrowce.com.pl/produktx.php ... roduktu=44
Stosowałem też w poprzednim aucie. Super sprawa nie trzeba skrobać żadnych szyb ani lusterek.

_________________
Pozdrawiam

Ozz1


18.05.2009, 17:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
zielarzlol napisał(a):
Bo taki odmrażacz to trzeba w domu w ciepełku trzymać - nie trzyma się go w samochodzie.


Zgadza się.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


18.05.2009, 17:28
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 15.03.2009, 23:00
Lokalizacja: Poznań
Posty: 237
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Samochód: Octavia 1,9tdi
Rok prod.: 2003
Województwo: wielkopolskie
Post 
Ja przywiązałem się do odmrażacza z Shella (fakt kosztuje dużo...) ale jest rewelacyjny i nie mam porysowanych szybek :) Uratował mi kiedyś życie, kiedy moje 2 autko zamarzło na amen! Klamki bagaznik wszystko jeden lód (autko nazeczonej) moje ukochane słońce ze stoickim spokojem poinformował mnie ze nie potrzebnie się męcze bo ona ma odmrażacz do zamków - no to mówie dawaj. A ona że ma w bagazniku... :sciana: To tak apropo tego zeby mieć płyn w domku :) Ale te nakładki na szybe SUPER pomysł i sprawdza się rewelacyjnie. Sąsiad załatwił duży karton po margarynie kładziemy na szybe, rano schodze myk karton pod płot nikomu nie przeszkadza a ja do autka i brum brum. A wieczorem zakładam i jestem szczesliwy :) :hurra:

_________________
1.9 tdi Opony 195/50/15 Pirelli Drago


18.05.2009, 23:21
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Taka osłona to faktycznie dobry pomysł i nawet się kiedyś nad taką zastanawiałem (całkiem niezłe wykonanie, osłania przednie i boczne szyby oraz lusterka). Niestety, prawda jest taka, że pewnie po pierwszym nocowaniu już by nie było tej osłony na samochodzie. Bo jak ktoś potrafi wykopać kwiatki z klomba (czy też małe iglaczki z trawnika) to na pewno nie przejdzie obok takiego cuda :)

A szyby faktycznie są jakieś strasznie miękkie. Przecież widzę codziennie jak inni skrobią szyby (i to w taki sposób, że szkoda gadać), a jakoś nie zauważyłem tylu rys na ich szybach!

A i jeszcze odmrażacze do szyb, raz szwagier chciał z niech skorzystać, ale się nie udało, płyn zamarzł :)


19.05.2009, 07:47
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.06.2007, 11:34
Lokalizacja: Gdynia
Posty: 201
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Instalacja gazowa STAG300
Rok prod.: 2004
Województwo: pomorskie
Post Odmrażanie, skrobanie, spraye i płyny do odmrażania szyb

W Obrazek tym temacie jest co nieco o płynach do odmrażania, postanowiłem trochę rozszerzyć temat i zapytać mądrych, w jaki sposób zimą odmrażają szyby?

Wiadomo: śnieg zbierzemy i co potem? Skrobać? Szyby miękkie i szybko porysujemy. Psikniemy płynem do odmrażania (jaki zastosować?), lód spłynie, ale przy mrozie po ruszeniu szybko wchodzi lód. Grzać silnik i nadmuch? Długo trwa.

Przeczytałem niedawno na onecie, żeby szyby polać ciepłą wodą. Nie pęknie szyba? Choć widziałem, jak mechanik lał letnią wodę na oszronioną przednią szybę. Fakt, nie było mrozu.

Opiszcie swoje doświadczenia Obrazek




02.11.2009, 10:08
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.04.2008, 22:12
Posty: 2170
Podziękował: 14
Pomógł: 112

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 159
Rok prod.: 2009
Województwo: pomorskie
Post 
Ja kupiłem na shellu płyn do odmrażania szyb coś koło 12 pln (nie shelowski tylko innego porducenta), trzymam go w domu jak patrze z okna, że jest potrzeba to go biorę, psikam i po koło minucie (czyli jak popsiakm wszystkie szyby) moge zgarnąć wycieraczkami lub mam taką zbieraczkę do wody jak używają na myjniach ręcznych jak zgarniają np wode z dachu bardzo miękka, boczne szyby góra dół i jadę. Dopiero jak wracam do domu biore płyn spowrotem, żeby był skuteczniejszy w następnym użycu.
Nie stosuje na razie żadnych skrobaczek etc.
Bardzo żadko stosuje, grzanie na postoju.

_________________
Vintage Audio Lover
Citroen C4 II Selection - 1.6 VTI


02.11.2009, 10:24
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 20.04.2009, 23:28
Posty: 55
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Samochód: combi style
Rok prod.: 2008
Województwo: mazowieckie
Post 
Ja używam przedewszystkim czegoś co odsłania przednią szybęnp osłona przeciw sloneczna. Ale nie zawsze wystarczy czasem trzbea skrobać!!!
Płyny do odmrażania (polaecam jednak w atomizerach bo spray w zime różnie się sprawuje) są dobre ale tylko do - 5; - 10 stopni pomimo tego że mają dużo niższe temp na napelkach to i tak potrafią zamarzać w niższych temp. Grenralnie preferuje osłonkę z niewilką ilością skrobanka no i czasem alkohol (izopropylowy i tylko na szybę) :hurra:
Z polewaniem ...... tata zawsze uczył że w czasie mrozu mocno stukać w szybę ani ciepłą wodą samochodu nie polewać nawet przy myciu. Do tej pory nie miał problemów z szybami ani on ani ja. Ale to tylko moje subiektywne zdanie.....
Ktoś proponuje inachej? szybciej? samjestm ciekaw bo cierpię na brak garażu więc poczytam.

_________________
FABIA II 1.4 16v 85KM ....gas gas gas na ulicach, widziałem na ulicach gas....


02.11.2009, 10:29
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.03.2009, 22:21
Lokalizacja: Bytom
Posty: 35
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Absolutnie NIE POLEWAĆ SZYB WODĄ jedyne co może to spowodować to wymiana szyby wartości kilkuset złotych.
Skrobaczka no cóż może doprowadzić do porysowania szyby,najlepszym chyba sposobem jest osłona na szybę ale na osiedlu raczej się nie sprawdzi z uwagi na oszołomów którzy z czystej złośliwości zniszczą nam naszą osłonę lub odmrażacz w sprayu ale tylko utytułowanych firm.

_________________
"Albo Fabia 1.2 12V HTP albo nic"
Obrazek


02.11.2009, 10:48
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 02.04.2009, 12:12
Lokalizacja: Katowice/Orzesze
Posty: 374
Zdjęcia: 1
Podziękował: 18
Pomógł: 5

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: VW Golf V Comfortline
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
ja na przednia szybe stosuje zwykla folie (troszke grubsza) wkladam ja za wycieraczki i przytrzaskuje drzwiami a do reszty szyb mam odmrazacz z atomizerem oraz sciagaczke do wody...

_________________
POZDRAWIAM JA I MOJA CZARNULA


02.11.2009, 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.10.2009, 12:39
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 12
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Samochód: hatchback classic
Rok prod.: 2002
Województwo: pomorskie
Post 
Ja w zeszłym roku używałem odmrażacza w sprayu kupionego na lotosie (niebieska pokrywka) sprawował się świetnie, po spryskaniu wszystkich szyb wystarczyło zdjąć to co się rozpuściło jeśli wcześniej samo nie spłynęło:) polecam

_________________
LFC


02.11.2009, 11:11
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL