Teraz jest 04.05.2024, 16:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Jak najlepiej dbać o lakier?? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Jak najlepiej dbać o lakier??
Witam.
Jestem właścicielem Fabki od niecałego miesiąca. Te autko jest również moim pierwszym samochodem. W zwiazku z tym mam pare pytań związanych dbaniem o lakier metalizowany.

1. Poprzednia właścicielka myła samochód tylko na myjni samochodowej. Wiec lakier ma pełno lekkich ryseczek. Czym najlepiej je usunąć?? Jak go zregenerować aby odzyskał swój blask?? :) Jest jakaś od tego w miare tania pasta do polerowania lub coś innego do lakieru metalizowanego??


2. Jakim woskiem najlepiej woskować samochodzik?? I jak czesto??

3. Jak Wy dbacie o lakier swoich Fabi?? :)

Za odpowiedzi z góry dziekuje i serdecznie pozdrawiam.


23.04.2006, 11:06
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Polecam mozliwie czeste mycie... Ja osobiscie myje auto 2 razy w tygodniu, nie nakladam z koleji zadnych woskow ani innych specyfikow. Chociaz chce niedlugo pojechac na renowacje lakieru, mam czarna perle i niestety widac na niej kazde najmniejsze zadrapanie. Zabiega dokladnie polega na czyszczeniu, renowacji oraz teflonowaniu calej powierzchni auta (cienka bezbarwna warstwa teflonu na calym lakierze). Zabieg taki wystarcza na okolo rok, auto swieci sie badziej niz kiedy wyjechalo z salonu. Woda nie zostaje na aucie a brud nie trzyma sie tak lakieru. Kosz operacji to okolo 500-600 pln zalezy od auta.


23.04.2006, 13:42

Dołączył(a): 29.08.2005, 13:33
Lokalizacja: Międzyzdroje ZKA / Szczecin
Posty: 507
Podziękował: 0
Pomógł: 6

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: Lipiec 2004
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
cassius napisał(a):
Polecam mozliwie czeste mycie... Ja osobiscie myje auto 2 razy w tygodniu, nie nakladam z koleji zadnych woskow ani innych specyfikow. Chociaz chce niedlugo pojechac na renowacje lakieru, mam czarna perle i niestety widac na niej kazde najmniejsze zadrapanie. Zabiega dokladnie polega na czyszczeniu, renowacji oraz teflonowaniu calej powierzchni auta (cienka bezbarwna warstwa teflonu na calym lakierze). Zabieg taki wystarcza na okolo rok, auto swieci sie badziej niz kiedy wyjechalo z salonu. Woda nie zostaje na aucie a brud nie trzyma sie tak lakieru. Kosz operacji to okolo 500-600 pln zalezy od auta.


Możesz podać szzcegóły?? Adres i ile taka operacja trwa, ja też mam czarną perłe i widać na nim pełno rysek, mimo że auto myje ręcznie co najmniej raz w tygodniu.

_________________
Fabia 1.9 TDI & Fabia 1.2 HTP & Octavia 1.9 TDI & Combo 1.7 TD & Volvo FH12 480
SLOW IS WISE FAST IS NICE


23.04.2006, 15:13
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Zaklad nazywa sie Car Novum miesci sie przy ulicy Klonowica na Krzekowie (wjazd miedzy myjnia reczna a placem nauki jazdy). Zostawiasz mu auto na kilka dni, ale na termin trzeba sie umawiac nawet miesiac wczesniej. Miej na uwadze ze cena poczatkowa moze byc wyzsza od tej ktora podalem, a koncowa to juz zalezy od ciebie.


23.04.2006, 15:41
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
A realne i tanie rozwiazanie to :
pasta tempo - koszt 10zl - jest to pasta suchoscieralna, pomaga regenerowac lakier (czyli nadac mu blysk).
wosk - tu nie wiem jaki - nalozyc dwie cienkie warstwy, poczekac az wyschnie i wypolerowac recznie lub polerka mech ;]
Auto myj co tydzien, jezeli nie chcesz meczyc sie z woskiem to polecam wszelkiego rodzaju mleczka do lakieru. Ja swoja fabie traktuje niemal przy kazdym myciu mleczkiem. Auto sie swieci jak psu .....oczy ;)


23.04.2006, 17:16
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Widziałem w ofercie firmy Autoland-u Lumine Renowacyjna jest ona na bazie jakis politur co regeneruje lakier i zakrywa jego niedoskonałości. Ale chyba pasta TEMP bedzie lepsza.

Co do woskowania to mam juz dość.. trzeba sie nieźle namachać aby był fajny efekt :)
Chyba bede teraz nakladal mleczko, bedzie szybciej.

Jak znacie jakieś dobre, sprawdzone i w miare tanie produkty to napiscie.

Pozdrawiam


23.04.2006, 17:32
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Myślę że głownymi zasadami dbania o lakier jest :

1.) Częste Mysie ( Bez dotykowo lub ręcznie ) Nigdy automatyczne. W zależności od zabrudzenia 2 razy w tygodniu powinno wystarczyć.

2.) Nie stawianie samochodu pod drzewami. Niektóre drzewa puszczają dziwne soki, które potem strasznie trudno jest domyc i napewn nie wpływają dobrze na lakier. Przynajmnije w mojej okolicy jest mnustwo takich drzew, z ktorych ciągle coś leci :)

3.) Od czasu do czasu zabezpieczyć lakier dobrej klasy woskiem z teflonem lub czymś podobnym.

4.) Nawet jeśli masz pierwszeństwo na drodze. Spójrz w lewo i prawo :)

To chyba wszystko :) Pozdrawiam


24.04.2006, 13:09
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
pozatym unikaj dziadkow na rowerze ;) lubia atakowac Fabki :D co powoduje ze na lakierze pojawia sie rysy i wgnioty :] :bum:


24.04.2006, 13:27
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.06.2005, 06:18
Lokalizacja: Poznań
Posty: 1415
Zdjęcia: 7
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: BKY-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2004
Województwo: wielkopolskie
Post 
cassius napisał(a):
Ja osobiscie myje auto 2 razy w tygodniu

:shock: :shock: myjesz własnoręcznie? tzn masz warunki?
Ja akurat nie mam, zdaję się na firmy zewnętrzne ;-) w związku z czym odbywa się to dużo rzadziej... :oops:
cassius napisał(a):
chce niedlugo pojechac na renowacje lakieru

w poprzednim autku robiłem polerkę lakieru u lakiernika, no i muszę powiedzieć, że jest to czad - lakierek świecił się jak psu jajka ;-) . Nie kosztowało to wiele, a że operacja jest stosowana bardzo rzadko, to można wydać. Tyle że robiłęm to oczywiście w Bydgoszczy.
Pasta to też jest niezła sprawa. Też używałem (ale nie za często) i efekty oczywiście pierwsza klasa. Jak rozumiem Paulek kupujesz autko używane - bo na nowym lakierze to tak nie najlepiej od razu z pastą wyskakiwać. Trochę się dziwię Darecki, że tak już pastą latasz po bryce. Z tego co ja słyszałem, to przez pierwsze c.a. trzy latka można się i bez polerowania pastą obejść. Pamiętajmy, że są to pasty bądź co bądź ścieralne, więc im częściej latasz po lakierze tym częsciej coś z niego ścierasz ;-) . Myjmy więc i polerujmy, ale z należytym umiarem ;-) :mrgreen: ;-)


24.04.2006, 13:54
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
cassius napisał(a):
Ja osobiscie myje auto 2 razy w tygodniu


mysle ze to przesada i to gruba. chyba ze masz karchera na stanie bo nie widzi mi sie wywalanie po 30zl tyg na sama myjke :|

spokojnie jakis szampon z woskiem
w zaleznosci od zabrudzenienia
pasta tempo
dodam:
trzymac sie z daleka od krzakow i szybkiej jazdy po ziemi tudziez pobocza


a w ostatecznosci polerka lakieru
z tego co slyszalem to u nas koszt ok 70zl (w tym pasta jakies 30-40zl)

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


24.04.2006, 14:52
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
darecki napisał(a):
Auto myj co tydzien, jezeli nie chcesz meczyc sie z woskiem to polecam wszelkiego rodzaju mleczka do lakieru. Ja swoja fabie traktuje niemal przy kazdym myciu mleczkiem. Auto sie swieci jak psu .....oczy

mleczko krowie, kozie, owcze czy końskie ? :mrgreen:

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


24.04.2006, 15:03
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Nigdy nie mylem auta w domu, niechcialoby mi sie cenzura z wezem i gabka ponad godzine. Zwykle myje na bezdotykowej, koszt to max 8 PLN, a raz w miesiacu na recznej (19 pln).


24.04.2006, 16:05
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
mi tez sie nie chce, ale robie to ze wzgledu ze SAM to se umyje tak ze jaja urywa :] a na myjkach recznych czy tez bezdotykowych to zawsze gdzies cos...
pozatym myjac samemu moge przyjrzes sie fabii doglebnie :] albo i przylookac co i jak z nia. NO a nic tez tak nie cieszy jak efekt godzinnej pracy z polekra :)))


24.04.2006, 16:43
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
No to ja polecam o ile ktos dysponuje wieksza kasa..raz a dobrze:)

http://www.ochronalakieru.pl/

PS. Widzilem takie auto podczas deszczu, czarne subaru, zatrzymalismy sie na parkingu pod arkadia ja mialem cale auto brudne a on jakby wyjechal prosto z myjni :worthy:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


24.04.2006, 16:56
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.04.2006, 20:36
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 243
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post 
Ufff na taką "ochrone lakieru" mnie nie stać... wole to zainwestować w inne cele :) Ale skusze sie na zwykłą dobra polerke. Tak aby uzyskać dobry połysk i pozbyć sie tych rysek.
Autko myje w razie potrzeb... raz na tydzień czasami raz na dwa tygodnie... zalezy od pogody i od przebiegu.


Tutaj znlazłem pare produktów z firmy K2 co o nich myślicie?

W ramach swojej własnej mięśnio-reczniej polerki można uzyć:
http://www.k2.com.pl/sklep/product_info ... 43126bc99a

A po myciu:

http://www.k2.com.pl/sklep/product_info ... 43126bc99a

lub

http://www.k2.com.pl/sklep/product_info ... 43126bc99a

To powinno wystarczyć aby autko sie cieszyło jak i nasze oczy :) Lubie gdy moja fura wyróżnia sie błyskiem na parkingu pod M1 w Zabrzu :P


24.04.2006, 20:58
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL