Teraz jest 29.03.2024, 09:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Rysy na lakierze.... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post rysa na masce
Witam. I znowu problem. Dzis rano zobaczyłem że jakiś sk... przejecheł mi czymś (wgląda na ślad po kluczu) przez całą szeokość przednej maski, zostawiają "piękna szramę". Już nie wiem co robić. Dopiero co odebrałem autko od lakiernika (po przygodzie z wózkiem widłowym) i znowu taki klops. Rysa jest głęboka, ale nie widać pod nią podkładu (białego) tylko coś szarego (oryginalny lakier to ten niebiskawy odcień metalic, zwany podobno "szaron stone" ;D). Pomijąjąc względy estetyczne (jak dorwę sk.. to nogi z dupy powyrywam), czy moge narazie z czymś takim jeździć? Pogoda jest teraz fatlna i boje się by coś się nie stało karoserii.


26.02.2006, 14:09
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.11.2005, 23:15
Lokalizacja: SK XXXXX
Posty: 136
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Województwo: śląskie
Post 
nic jej nie będzie, moja ma ryse od 2002r, ogląda gwieździste noce i żyje bez korozji :)

_________________
N 50°12'29.8" E 18°59'33.8"


26.02.2006, 14:15
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
to troche mnie pocieszyłeś ;D Jest jeszcze jeden powód by narazie wstrzymać się z naprawą. Obawiam się że rysa mogłaby w magiczny sposób pojaiwć sie jeszcze raz. Obawiam się poprostu, że nie powtała ona w chwili "natchnienia" jakiegoś pacana, ale zrobiona została umyślnie.


26.02.2006, 14:47
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
szachu jezeli jest to rysa "szara" to mozesz zaeksperymentowac z pasta TEMPO firmy K2. Jest to pseudo polerska pasta. Szczerze polecam :) wypolerowalem nia rysy po obcierce u ojca na ucie :) sladu nie ma a mial obratry niemal caly bok auta.
Pozatym ja na swoja czarnule uzywam mleczka do lakieru koloryzujacego. Efekt podobny, maskuje wszelkie rysy :) jak przyrysowalem se bok o badyle tak ze byla biala rysa :) jedno pociagniecie pasta i po problemie...


27.02.2006, 08:52
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Też mam ryse od dzrzwi tylnich po przód...

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


27.02.2006, 14:19
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Hm, może z tą pastą to niezły pomysł? :) Nie pamiętam czy wspomniałem, że lakier to metalic, czy ma to jakieś znaczenie? Co do koloru rysy, to jest ona częściowo biała :( (to chyba widać podkład), a częściowo szara. Mam zamiar jutro zajechać do lakiernika, ćiekawe co powie. I co sądzicie o tym by ewentualna naprawę pokryć z AC? Zastanawiam sę czy ubezpieczenie to obejmuje :? (chyba to podpada pod wandalizm)


27.02.2006, 23:23
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
szachu napisał(a):
Hm, może z tą pastą to niezły pomysł? :) Nie pamiętam czy wspomniałem, że lakier to metalic, czy ma to jakieś znaczenie? Co do koloru rysy, to jest ona częściowo biała :( (to chyba widać podkład), a częściowo szara.)

Wydaje Ci się. Ta rsa nie jest biała. To lakier jak sie "spyla" czy też "proszkuje" robi się biały. Gdyby to była rysa do podkładu to nie miałbyś wątpliwości i byłaby wstarczająco głęboka.
Zapodowaj pastę polerską drobnoziarnistą. Na początku jedziesz ostro po całej rysie, a potem jak już zetrzesz część tego to ostrożnie i powoli, żebyś nie zdarł tyle lakieru że Ci się nie będzie błyszczał. Bo jak zetrzesz go na tyle że będzie matowy to już dupa blada - będzie brzydko i nieodwracalnie (poza malowaniem) :wink: Zwłaszcze że jak mówisz masz to przez Cała maskę.

Pasta kosztuje ze 4zł. Koszt to nie wielki a warto spróbować, bo lakiernik Cie skasuje kilakrotnie razy więcej w najlepszym przypadku.

Takie moje zdanie :wink:

_________________
JOY 1.4 75KM 16V ( sedan junkers )


28.02.2006, 00:11
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Szachu zebys ty widzial auto mojego ojca :D tam byly kolory tenczy :) probowal woskiem shela zamazac te rysy i nic.. jakims woskiem koloryzujacym... tez nic...
PASTA TEMPO, 30min pracy ;) (no bo trza bylo se pogadac co to nie za pasta i hoho w ogole) rys nie ma :)
Ja mam czarny metalic (czern magiczna) rysy na tym ustrojstwie to widac za kazdym razem, mleczko koloryzujace maskuje te rysy na jakies 3-4 mycia :) ja i tak mam w zwyczaju woskowac auto wiec mi to nie przeszkadza :) ale ta pasta TEMPO na 100% usuniesz ryse, a nie uszkodzisz lakieru :) chyba ze bedziesz 3h tarl w jednym miejscu :)
koszt takiej pasty to chyba 10zl, lakiernika najmarniej 250zl za element.. z racji ze to maska to pewnie moze wiziac i wiecej.. zanim zaczniesz sie bawic w lakiernika pokombinuj sam :) nic nie kosztuje a nie wiadomo czy lakiernik nie powie ci " dasz pan 200zl i polakierujem"..a wezmie paste pierdyknie 2 razy (10min roboty polerka) i bedzie gitarra!


28.02.2006, 08:21
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.02.2006, 07:52
Lokalizacja: śląsk
Posty: 69
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Województwo: śląskie
Post 
Rysy na karoseri często się zdarzają dlatego warto samemu się nauczyć jak je usuwać
1. Kupujemy w ASO Skody zestaw do zaprawek według kodu koloru naszego auta.
(dla farby metalik- barwa podstawowa i lakier bezbarwny- pojemniczki z pedzelkiem)
użyjemy tylko pojemnika z barwą podstawową.
2.W sklepie motoryzacyjnym kupujemy pojemnik spreju lakieru bezbarwnego do auta 8zł.
3 Prace malarske prowadzimy w temp. dodatniej.
Rysę odtłuścimy benzyną ekstrakcyjną. Na odtłuszczoną rysę nanosimy delikatnie pędzelkiem
barwę podstawową .Po przeschnięciu szlifujemy delikatnie powierzchnię za pomocą papieru
ściernego o gradacji 1000 lub więcej umoczonego w wodzie . Miejsce szlifowania przemywamy
wodą. i wycieramy do sucha. Na tak przygotowane miejsce robimy natrysk lakieru bezbarwnego z pojemnika ze spreju.
I to wszystko

Vog


28.02.2006, 09:04
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.01.2005, 11:34
Lokalizacja: ......
Posty: 1054
Zdjęcia: 2
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Skoda Octavia
Rok prod.: 2012
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
vog napisał(a):
I to wszystko

I to wszystko ?? Na pewno ?? Hm dziwnie proste co ??

_________________
:ruch: Forever FabiaClub.... :ruch:


28.02.2006, 16:40
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Dzięki wszystkim za rady. Vog, twoja metoda jest ok, ale po pierwsze do tego trzeba mieć chyba garaż (bo temp. to teraz raczej u mnie minusowe ;D), a po drugie to nie jestem pewien czy to takie proste jak się wydaje. Co do past TEMPO, znalazłem ją za 7.20 zł, ale niestety rysa jest na dyle głęboka, że nic ona tu nie poradzi. To jest nawet nie rysa tylko szrama, z wyraźnym wgłębieniem (widocznym i wyczuwalnym). Częśc pewnie dałoby się załatwić tą pastą, ale napewno nie całą. Lakiernik powiedził, że zrobi to za ok. 300 zł. Jest to znajom, wię myślę że raczej mnie nie naciąga.


Ostatnio edytowano 31.07.2007, 11:44 przez szachu, łącznie edytowano 1 raz



28.02.2006, 22:36
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 28.02.2006, 07:52
Lokalizacja: śląsk
Posty: 69
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Województwo: śląskie
Post 
Miałem dwie rysy do białego koloru od gałęzi drzew. Farba zaprawkowa wypełniła wgłębienie.
Potem papierem wodnym wyszlifowałem nadmiar i na to natrysk lakieru bezbarwnego.
Lakiernik mówi prawdziwą cenę ponieważ nie maluje on samej rysy ale praktycznie cały element blacharki.
Odcień farby dobiera komputerowo na maszynie mieszającej i musi wytworzyć pewne minimum farby np.:
250 ml lub więcej to też kosztuje do tego robocizna i podatki.
Kto się nie boji niech spróbuje swoich sił w usuwaniu rys na niewidocznych z zewnątrz elementach karoseri.

Vog


01.03.2006, 07:06
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 05.01.2006, 23:33
Lokalizacja: Białystok
Posty: 592
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Samochód: Octavia II Elegance 1.9 TDI
Rok prod.: 2006
Województwo: podlaskie
Post 
Vog, o to chodzi ze sie boje :)
To jest najbardziej widoczne miejsce z mozliwych i poprostu nie chce nic skaszanic. Co do lakierowania, to fakt, znajomy powiedzial, ze musza przeleciec po calej masce (wspominal tez cos o cieniowaniu), punktowo nie da sie tego zalatwic. Zeby ta rysa byla gdzies z boku, w mniej widocznym miejscu tobym pewnie sprobowal wlasnych sil, ale tu... Jesli mi sie uda to zrobi dzis fotke rysy i podesle linka na forum. Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc.


01.03.2006, 09:39
Zobacz profil GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.03.2005, 01:03
Lokalizacja: Chomiki - Warszawa
Posty: 1382
Podziękował: 0
Pomógł: 4

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Rok prod.: 2004/2005
Województwo: mazowieckie
Post 
szachu dawaj dokladna fote to pomyslim..


01.03.2006, 09:44
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 12.12.2005, 09:49
Lokalizacja: Kraków
Posty: 77
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BBM-1.2 6V 60KM
Rok prod.: 2005
Województwo: małopolskie
Post 
To jeśli i tak planujesz oddać do lakiernika to czemu nie spróbujesz najpierw sam swoich sił, przecież i tak niewiele tracisz a możesz zyskać nową umiejętność :D
Ja taką przygodę miałem ze swiom SC w Chorwacji, tuż przed samym powrotem do Polski jakiś tubylec przejechał mi kamieniem cały tylny prawy błotnik, rysa wyszła pewnie podobna do Twojej. W kraju malowanie kosztowało mnie 200zł oczywiście całego elementu, zdecydowałem się na malowanie gdyż po pierwsze nie miałem takich informacji z tego forum jak można samemu taką rysę zniwelować a po drugie sądziłem że po malowaniu u lakiernika będzie to nie do wychwycenia bez przyrządów.Niedawno podczas sprzedaży samochodu przekonałem się że przed wprawnm okiem sprzedawcy niczego się nie ukryje (a zaznaczam malowanie nie było fuszerką), skubany wymacał zgrubienie lakieru na elemencie przy dachu. Piszę to dlatego abyś zdawał sobie sprawę z tego że lakiernik nie jest lekarstwem na przywrócenie powłoki do stanu sprzed rysy, dlatego może warto spróbować samemu ???

_________________
Fabia Tour de France 75KM + BRC Sequent 24


01.03.2006, 09:45
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 84 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL