Teraz jest 28.03.2024, 15:17



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Woskowanie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 27.10.2010, 19:12
Lokalizacja: łódzkie
Posty: 16
Podziękował: 2
Pomógł: 0

Silnik: AZE-1.4 8V 60KM
Samochód: clasik
Rok prod.: 2002
Województwo: łódzkie
Post Woskowanie
witam czy wie ktoś jak sprawdzają się woski koloryzujące bo opinie są podzielone a ja jeszcze nie korzystałem, albo niech ktoś coś zaproponuje.DZIĘKI

_________________
wida


03.07.2011, 20:49
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
Dzialaja tak jak kazdy inny supermarketowy wosk. Namiastka prawdziwego :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


03.07.2011, 23:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: woskowanie
krd napisał(a):
Namiastka prawdziwego :)

Chętnie się dowiem jaki to jest prawdziwy.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


04.07.2011, 08:12
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.10.2007, 21:06
Lokalizacja: Wawa
Posty: 675
Podziękował: 2
Pomógł: 16

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
wida do wykończenia używam
http://www.meguiars.com.au/productdetai ... ect&show=1

wszystko zleży co chcesz osiągnąć z lakieru i w jakim jest stanie obecnie generalnie wosk to końcowa faza pielęgnacji.
Mialem styczność z woskiem koloryzującym do srebrnego marki turtle wax i dawał rade


04.07.2011, 09:05
Zobacz profil WWW GG
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
weuek napisał(a):
Chętnie się dowiem jaki to jest prawdziwy.


Przede wszystkim trwaloscia, odpychaniem wody i kropelkowaniem :)
Oczywiscie sam wosk to nie wszystko, nawet najlepszy wosk bez odpowiednio przygotowanego lakieru nie bedzie lezal na samochodzie ani zbyt dlugo, ani dobrze. Wszystko sprowadza sie do odpowieniego oczyszczenia powierzchni. ($iemi cos o tym wie... glinka :P)

Co do marek woskow uznawanych za porzadne:
- Meguiar's
- Finish Kare
- Zymol
- Swisswax
- Poorboys
- Dodo Juice
- Chemical Guys
- Collnite

Oczywiscie nie kazdy wosk nadaje sie do wszystkiego. I dla zwyklego laika, nawet najtanszy wosk bedzie super wygladal, bo wyciagnie nieco polysku na powierzchnie. Jednak w porownaniu z porzadnymi markowymi bedzie wygladal dosc przecietnie ;)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


04.07.2011, 09:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.10.2007, 21:06
Lokalizacja: Wawa
Posty: 675
Podziękował: 2
Pomógł: 16

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
Ja zaczynam od glinki później pasta G3 następnie wosk 2x lakier czysty i gładki jak pupa niemowlaka :mrgreen:
Co do przygotowywania/czyszczenia lakieru to właśnie tu jest najwięcej pracy a wosk to już czysta przyjemność


04.07.2011, 09:30
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: woskowanie
Cieszę się, że jestem "zwykłym laikiem" bo łatwiej/taniej można mnie zadowolić. Już samą glinkę uważam za ekstrawagancję (konkretnie przy takim pojeździe jak fabia) i stosuję raz w roku. Wtedy też woskuję twardym woskiem. Roboty jest przy tym cały kosmos, bo trzeba na elementy nielakierowane uważać, gdyż wosk trwale syf na nich zostawia. W pozostałych przypadkach używam takiej posoki woskowej w płynie (turtlewax) i jest OK.

Jest kilkadziesiąt garaży koło mnie i ani razu nie widziałem nikogo poświęcającego samochodowi wiecej czasu niż ja (a są kopę razy lepsze niż fabia). Tak więc, byle jaki wosk z byle jakiego sklepu będzie lepszy niż umycie "pieronem" za 2zł na myjce i tyle :-).

No i są ludzie, którzy wolą zająć się dziećmi, zwierzakami, roślinami czy jakimś innym hobby niż mazianie politurami po aucie.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


04.07.2011, 09:30
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.10.2007, 21:06
Lokalizacja: Wawa
Posty: 675
Podziękował: 2
Pomógł: 16

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
weuek pracuje 8-9 godzin dziennie do tego mam kota, akwarium, kobietę, ogródek i daje rade i z pielęgnacją fabii :P


04.07.2011, 09:46
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
O ludzie... za niedługo się dowiem, że na Fabie kładziecie Zymöl Royale :lol:
Jak dla mnie to najpierw trzeba dobrze samochód umyć (od góry do dołu), potem osuszyć, pozbyć się jakiś zaschniętych g*wien typu smoła i robale, a na koniec czymś pokryć. Marketowe produkty to racja - omijać szerokim łukiem, bo tylko kasę człowiek wyda i się namęczy a efekt będzie mizerny (a nawet ciężki do usunięcia).
Ja myje auto szamponem Autoland'u (bez wosku, bo te z woskiem to jakieś takie dziwne), później zazwyczaj używam takiego mleczka Prestone'a (fajnie schodzą brudy i łatwo się robi), a jak mam czas to jeszcze wosk w paście Turtle Extreme. Może i nie jest to najlepsze i w ogóle, ale mi się tym fajnie robi i uważam, że o to przecież chodzi. :mrgreen:
Oczywiście trzeba również zadbać o czarne plastiki, szyby, uszczelki, opony, felgi itp. i tu kaski tez potrafi polecieć, więc kupowanie do wszystkiego środków po 100zł/szt. to nie dla każdego może być do strawienia...

Jeśli chodzi o te koloryzujące to ja bym się w to nie pchał, bo różnie taki wosk potrafi wyglądać. Będziesz miał np. dwa różne czerwone auta i na jednym będzie ok, a na drugim będzie siajowato.Warto jedynie gdy ktoś Ci pokazał już jak na twoim samochodzie wygląda konkretny produkt.

Z dobrych a tanich firm to można polecić: polski Autoland (ale nie te najtańsze i też nie wszystko), Sonax, Prestone (typowo amerykańska chemia :P ), Turtle, Carplan, a jeśli Cię stać to Meguiar's. A jeśli szukałbyś czegoś droższego to byś się pewnie nie pytał na forum o kolorowanki 8).
Niezbyt fajnie mi się używało Plak'a i Simonz'a, ale mogłem akurat źle trafić.
Powodzenia i miłej zabawy.


04.07.2011, 10:12
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
weuek napisał(a):
Roboty jest przy tym cały kosmos, bo trzeba na elementy nielakierowane uważać, gdyż wosk trwale syf na nich zostawia.


Porzadne woski nie zostawiaja sladow na plastikach. Poza tym, chcac zrobic szybciej mniej sie starasz i w efekcie pozniej masz wiecej pracy. Tutaj sprawdza sie powiedzenie: spiesz sie powoli :)

Kevio napisał(a):
O ludzie... za niedługo się dowiem, że na Fabie kładziecie Zymöl Royale :lol:


Moze Royale to nie, ale jak uzbieram fundusze to na pewno kupie Carbon'a z dedykowany cleanerem :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


04.07.2011, 10:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12693
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: woskowanie
Wida, kup taki wosk na jaki cię stać i olej to, co ci piszą na forach, bo zawsze się dowiesz, że to co miałeś kupić to syf i nie warto, bo są o niebo lepsze i 10 razy droższe.

Do 9-letniej fabii ten z marketu wystarczy, nie ładuj kasy w 15-częściowe zestawy dla entuzjastów pakowane w naturalną skórę lirogona azkabańskiego :-)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


04.07.2011, 11:01
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.12.2010, 10:00
Lokalizacja: Pisz
Posty: 1459
Podziękował: 11
Pomógł: 51

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: GRZ - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL Combi wersja Comfort + opcjonalne
Rok prod.: 2011
Województwo: warmińsko-mazurskie
Post Re: woskowanie
ja tylko powiem, że w biedronce jest teraz wosk K2, całkiem dobre i cena to jedynie 10zł, raczej lepszego produktu w tej cenie nie znajdziesz :) i tak jak weuek mówi, nie ma sensu się pakować, w Bóg wie jakie rozwiązania :)

_________________
==============OGŁOSZENIA PARAFIALNE==============
aktualne zdjęcia fabki:
http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewtopic.php?p=200348#p200348


04.07.2011, 11:52
Zobacz profil
Ekspert CAR SPA
Ekspert CAR SPA
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.08.2010, 05:18
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 1960
Podziękował: 7
Pomógł: 68

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Chrysler T&C
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
weuek napisał(a):
Wida, kup taki wosk na jaki cię stać i olej to, co ci piszą na forach, bo zawsze się dowiesz, że to co miałeś kupić to syf i nie warto, bo są o niebo lepsze i 10 razy droższe.

Do 9-letniej fabii ten z marketu wystarczy, nie ładuj kasy w 15-częściowe zestawy dla entuzjastów pakowane w naturalną skórę lirogona azkabańskiego :-)


I tu sie nie zgodze, bo:
primo: nie kazdy drogi wosk jest dobry

secundo: stwierdenie, ze jakis wosk jest duzo na wyrost, bowiem jest wiele wytycznych mowiacych o jego jakosci i dla kazdego czynniki te maja rozna wage, przez co jeden wosk bedzie dla jednego dobry, a dla drugiego nie

tertio: tu sie objawia wasza polskosc... "po co inwestowac w Fabie duze pieniadze w wosk?" wiekszosc zdecydowana naszego narodu stwierdzi, ze nie warto. Ja sie z tym nie zgadzam, uwazam, ze kazdy samochod niezaleznie za ile pieniedzy moze, jak wlascicielowi sie chce wzbudzac zachwyt i zazdrosc innych posiadaczy podobnych i wiele lepszych- niezadbanych aut.

quatro: dobry wosk nie musi byc wcale drogi... czy wydanie 70 zlotych na duza puszke wosku, ktora starczy na 3-4 lata comiesiecznej aplikacji to duzo? do tego dochodzi trwalosc wosku, ktora w tym wypadku wynosi do 4 miesiecy, wiec dla leniwych, woskowanie 4 razy w roku, czyli puszka wosku na caly okres eksploatacji samochodu...

quinto: jak juz pisalem wczesniej, to nie wosk jest najwazniejszy, a przygotowanie powierzchni pod jego polozenie. Oczywiscie w granicach zdrowego rozsadku, bo najtanszy wosk z marketu jest woskiem tylko z nazwy...

Juz nie wspominajac o tym, ze po nawoskowanym samochodze szybko splywa woda, przez co po deszczu nie ma zaciekow i nie trzeba go myc, a to kolejne 4pln zaoszczedzone na myjce cisnieniowej :)

_________________
Rallye Green
Kosmetyka aut


04.07.2011, 14:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.10.2007, 21:06
Lokalizacja: Wawa
Posty: 675
Podziękował: 2
Pomógł: 16

Silnik: CAVE-1.4 TSI 180KM
Rok prod.: 2001
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
krd napisał(a):
trzeba go myc, a to kolejne 4pln zaoszczedzone na myjce cisnieniowej :)


weuek napisał(a):
za 2zł na myjce i tyle :-).


poważnie starcza wam na umycie całego autka ??


04.07.2011, 14:59
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.03.2010, 14:21
Lokalizacja: Warszawa - Praga
Posty: 380
Podziękował: 9
Pomógł: 12

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: MZL - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II
Rok prod.: 2014
Województwo: mazowieckie
Post Re: woskowanie
Ja takiego agenta widziałem co wkładał 1zł i latał jak poparzony wokół samochodu i znowu 1zł i znowu latał... :hurra:

Ja powiem tak - nie popadajmy w skrajność. Ani za drogo, ani za tanio i będzie dobrze. Nie ma to jak wypróbowanie czegoś na własnej skórze. Po kilku specyfikach będziesz wiedzieć czego szukać. 8)


04.07.2011, 15:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 150 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL