Teraz jest 28.03.2024, 18:36



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
[F2] Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.04.2015, 09:19
Posty: 27
Podziękował: 4
Pomógł: 0

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2013
Województwo: łódzkie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Dołączam się do pytania przedmówców, u mnie takie wartości:

Obrazek

_________________
Fabia II 1.2TSI 105KM
Obrazek


06.05.2016, 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 15.09.2005, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Rok prod.: 2001
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Witam, tu trzeba robić rozrządz czy nie?

https://www.youtube.com/watch?v=6kwFYKA8ooI


08.06.2016, 15:49
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.01.2012, 02:39
Lokalizacja: Pless, Staude
Posty: 500
Podziękował: 15
Pomógł: 37

Silnik: CBZB-1.2 TSI 105 KM
Skrzynia: inny model
Samochód: STYLE- joy+play
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
trzeba- terkocze przy odpalaniu jak i przy dodawaniu gazu

_________________
Obrazek

http://www.speedtest.net/my-result/3805231662

http://www.fabiaclub.pl/forum-pl/viewto ... 27&t=16730


12.06.2016, 20:04
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
pojawiły się nowe możliwości jeśli chodzi o rozrząd w 1.2 TSI - na tę chwilę są już trzy (!) rodzaje łańcucha

Obrazek

pierwszy z prawej to wersja najnowsza podobno ma się nie rozciągać w porównaniu do dwóch poprzednich (ja mam tę środkową którą montowano podczas akcji serwisowej)

I teraz żeby kompleksowo załatwić problem trzeba wymienić rozrząd na zestawie 03F 198 158 B przy czym silniki wyprodukowane przed 7.11.2011 dodatkowo muszą mieć wymienione koła zębate wałka rozrządu i wału korbowego. Jeśli będę wymieniać kompletny rozrząd (a pewnie będę) to zdecyduje się na takie rozwiązanie.

Tu macie rozkminioną wymianę po kolei
http://a1.audi.club.forumfree.it/?t=70681649

Dużo też piszą o tym na sąsiednim forum
http://www.forum.fcp.pl/viewtopic.php?f ... &start=280

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


13.07.2016, 08:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
kapi napisał(a):
Jeśli auto jeszcze posiada pakiet gwarancji 4lat, warto dowiedzieć się, bo są całe zestawy które robią konwersję łańcucha na pasek.
Zacznij od aso. Skoro samochód w doskonałym stanie to może wart zainteresowania w ten sposób ?


Czasami ludzie coś napiszą bez zastanowienia, potem ani numeru części ani żadnych informacji, podeprzeć się jeszcze OCP i silnikami Forda że tam pasek pracuje w oleju, jeden wielki szit komunikacyjny.

O nowym rozrządzie czytałem u ruskich, tych odmian będzie tyle że pewnego razu człowiek zastanowić się czy tego nie sprzedać w p**du.

Wydłużanie łańcucha o 1 mm na 7 tyś km ... no to Ja mam prawie 60 tyś km czyli 8,5 mm luzu, a w zasadzie nic nie słyszę łańcucha. Nie występuje u mnie tak znane na YT charakterystyczne terkotanie. Zresztą jak nasłuchiwałem dawno temu na YT to w zależności od sprzętu nagrywającego dźwięki są różne.


13.07.2016, 10:18
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Daniel, miło że cytujesz. ;)

Link dla Ciebie.
myślę że z językiem nie będziesz miał problemu. - plik PDF (niemiecki)

jak odkopię resztę to również wkleję.

o jajowatych kołach pewnie też nie słyszałeś ? :browar:

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


13.07.2016, 16:57
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
kapi żartujesz sobie czy co ? Spodziewałem się, że wkleisz linka z publikacją w której ktoś lub coś w jasny i konkretny sposób opisuje zakres modyfikacji z numerami części w silniku CBZB i CBZA aby z łańcucha w magiczny sposób zrobił się pasek. Co mi z publikacji ukazującej wyższość/ trwałość jednego rozwiązania nad drugim. Z tej publikacji nie wynika nic w stylu do silnika 1.2 TSI proszę kupić napinacz taki a taki o numerach takich a takich, do tego pasek Contitech wzmacniany do kąpieli olejowej, wymiana kół zębatych na koła takie a takie o budowie i przekroju takim a takim. To co pokazuje jest dla mnie bezużyteczną publikacją, przecież nie będę na zasadzie prób i błędów wymieniał łańcucha, kół, napinacz i innych elementów w ciemno, nie wiedząc czy to w ogóle zadziała. Zacytowałem bo na tamtym forum nie podjąłeś tematu, nic nie wpisałeś, nikt nie słyszał o takiej modyfikacji do tego konkretnego silnika, nikt nie widział takiego zestawu części sygnowanym logiem choćby chińskich rączek. To co mi podałeś to jest takie bicie piany, technicznie wykonalne, ale nie ma zestawu dostępnego do konkretnego silnika jak w przypadku LPG do TSI. Chcesz mieć LPG do obsługi bezpośredniego wtrysku z turbo a bez dotrysku Pb podczas pracy silnika na LPG to wykładasz 13 tyś zł i podajesz kod silnika, producent ICOM JTG HP Ci przyśle wszystkie części, a w Krakowie zamontują :) Zapodaj coś wartościowego do konkretnego modelu silnika VW niech to będzie nieszczęsny 1.2 TSI lub 1.4 TSI.

To tak jak serwisy gazowe potrafią zagazować nawet... Lexusa LS 600h
Swego czasu, pewna redakcja wpadła na pomysł prowokacji dziennikarskiej i spytała o możliwość założenia instalacji gazowej do Lexusa LS 600h. Kilku dziennikarzy (z kamerą) zapytała znane serwisy gazowe o taką możliwość. Co się okazało, tylko dwa serwisy najlepszych firm w Polsce powiedziały wprost – zastanowimy się. Inni klepali, jak mantrę – „da się”. Trudno w tej chwili wyrokować, czy w ogóle wiedzieli z czym przyszło im się zmierzyć. Więc podpowiadamy: wtrysk bezpośredni paliwa, podwójne fazy rozrządu, obieg Atkinsona, 8-biegowa skrzynia automatyczna i… napęd hybrydowy.


13.07.2016, 17:31
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
odniosłem się do tego :
Daniel napisał(a):
Czasami ludzie coś napiszą bez zastanowienia, potem ani numeru części ani żadnych informacji, podeprzeć się jeszcze OCP i silnikami Forda że tam pasek pracuje w oleju, jeden wielki szit komunikacyjny.

podałem fakty, - tekst wytłuszczony - bo na fonie lub innym gadzecie może być nieczytelne
a jakbys doczytał :
kapi napisał(a):
jak odkopię resztę to również wkleję.

to może ton Twojej wypowiedzi nie byłby tak doniosły..... :mrgreen:
dalej :
Daniel napisał(a):
Zacytowałem bo na tamtym forum nie podjąłeś tematu, nic nie wpisałeś, nikt nie słyszał o takiej modyfikacji do tego konkretnego silnika, nikt nie widział takiego zestawu części sygnowanym logiem choćby chińskich rączek

widać również nie doczytałeś ... tekst podkreśliłem,
gdzie napisałem że nie podaję informacji których nie jestem pewien. a że nie mam w zwyczaju robić printscreenów ze wszystkiego co czytam, muszę te informacje po prostu odszukać....
ceep calm, jak niemiecki ci nie służy :browar:

Daniel napisał(a):
To co pokazuje jest dla mnie bezużyteczną publikacją,

a szkoda. mógłbyś się nieco więcej dowiedzieć - mieć otwarty umysł. Nikt nie każe ci eksperymentować. Pokazałem tylko że JEST takie rozwiązanie. resztę napisałem wyżej.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


13.07.2016, 17:52
Zobacz profil GG Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Napisałeś wprost że są zestawy do konwersji łańcucha na pasek to czekam aż łaskawie podasz mi numer takiego zestawu do silnika 1.2 TSI. Co Ty chcesz odkopywać, nic nie znajdziesz, przyjmij na klatę że takiego zestawu konwersji łańcucha na pasek do silnika 1.2 TSI nie ma na rynku i nie będzie, nie bez powodu VW zmienił budowę silnika 1.2 TSI całkowicie.

kapi napisał(a):
gdzie napisałem że nie podaję informacji których nie jestem pewien. a że nie mam w zwyczaju robić printscreenów ze wszystkiego co czytam, muszę te informacje po prostu odszukać....

od 2 lipca nie odniosłeś się do swojej wypowiedzi, a dodatkowo teraz mi tu podkreślasz "że nie podaję informacji jeśli nie jestem pewien" ... gdzie Twoja ostatnia wypowiedź brzmiała :
kapi napisał(a):
jacekpk, wiem że temat rozrządu rozgryzłeś do najmniejszego detalu i chwała ci za to, :padam:

gdzieś w sieci widziałem taką konwersję inaczej bym o tym nie wspominał. muszę odszukać ten temat - nie pamiętam czy u czechów , czy u wschodnich sąsiadów to widziałem. nie pamiętam czy było to TPI czy jakaś warsztatowa przeróbka.
niemniej - są paski które pracują jak łańcuch - w oleju.
chyba nawet na ocp gdzieś też była dyskusja o mokrych paskach. - temat dla mnie jest otwarty - szukam tego opisu i na pewno go tu wkleję.


Mówiąc wprost wypaliłeś niesprawdzoną informację, do tego zaciekawiłeś grono osób, nie podałeś żadnych szczegółów, są ludzie którzy lepiej od Ciebie śledzą możliwości modyfikacji/ naprawienia łańcuchowego 1.2 TSI, lecz nikt nie słyszał o takiej konwersji. I zamiast przyjąć na klatę, że pomyliłeś się to cudujesz tutaj "że musisz znaleźć, odkopać". A ten tekst że są paski do pracy w oleju, to żadna nowość. Cały ten niemiecki art. jest czystą loterią bez żywych dowód, w stylu mam pomysł w głowie, napisze, zararzę innych pomysłem ale nie zrobię nic aby całość zobaczyło światło dzienne i zadziałało przy normalnych kosztach.


13.07.2016, 18:21
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.04.2006, 22:56
Lokalizacja: Zabrze
Posty: 2320
Zdjęcia: 8
Podziękował: 10
Pomógł: 102

Silnik: CJZD-1.2 TSI 110KM
Skrzynia: O2U - 6b, OAM - AUT (1.2TSI 110KM)
Samochód: F3 MC
Rok prod.: 2015
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Daniel, masz rację, nie będę kontynuować.

_________________
Sprzedaję : > na allegro < lub > na OLX <
F1 - sprzedana Obrazek
OII - sprzedana Obrazek
F3 - obecnie Obrazek


13.07.2016, 18:43
Zobacz profil GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.08.2010, 16:07
Lokalizacja: Jaworzno
Posty: 4711
Zdjęcia: 14
Podziękował: 15
Pomógł: 137

Silnik: CGGB-1.4 16V 86KM
Skrzynia: LVE - 5b.
Samochód: Skoda Fabia II fl Ambition
Rok prod.: 2012
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Panowie, bo będę zmuszony temat zamknąć.

_________________
Nim założysz nowy TEMAT użyj funkcji SZUKAJ
Moja Red Corrida
Obrazek


13.07.2016, 20:09
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2010, 19:18
Posty: 417
Zdjęcia: 0
Podziękował: 14
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Trza odkopać temat i zwrócić się do Was o pomoc bo już się poddaje, ręce mi opadają. Skrócę całą historie.
- Yeti 1.2 TSI 2010r 105 kucy. Rozrząd na łańcuchu. -

2011 - około 35tyś km - Wymiany na gwarancji turbiny i rozrządu.(niby akcja serwisowa).

2015 grudzień - około 110tyś km - Wymieniam znów rozrząd na warsztacie(z powodu stukania),oczywiście łańcuch luźny, mało tego okazuje się, że zębatka na wale korbowym jest zniszczona i trza wymienić bo auto długo nie pociągnie jednak nowych nie ma, ASO wymyśliło sobie, że jest to jedna część z całym słupkiem i zaśpiewali 11tyś zł. Znalazłem na allegro używkę z prawie idealnymi zębatkami i panewkami za 300zł, wymieli wraz z rozrządem(podobno na ten poprawiony co już raz zrobiło ASO) nie dając przy okazji gwarancji...

2016 sierpień - około 125tyś km - Problem znów wraca, objawa ta sama co wcześniej czyli https://www.youtube.com/watch?v=K0Szy2gDHmg
Jeźdzę po warsztatach i każdy rozkłada ręce i nie chce w ogóle podjąć się naprawy więc próbuje na własną rękę.
Wymieniłem pompę paliwa dokładnie na taką - http://allegro.pl/pompa-paliwa-oryg-03c ... gyNGVjYg== , chwilowa poprawa, chodzi troszkę ciszej jednak dalej to nie to. Wymieniłem olej z filtrami, świece nówki, kable wysokiego napięcia, problem dalej się powtarza choć nie za każdym razem. Często na zimnym silniku jest ok jednak po godzinnej jeździe i odczekaniu 10min pojawia się ten specyficzny klekol a przy odpaleniu brzmi jakby silnik miał zaraz wyskoczyć spod maski.

Nie mam pojęcia co mam teraz zrobić, znów wymienić rozrząd, wał korbowy i tak w kółko?
Na yt wyczytałem, że to może być problem z wtryskiwaczami.
Co radzicie?

_________________
Obrazek - https://www.facebook.com/Wojol
Obrazek - https://www.youtube.com/user/Wojol92/videos


04.08.2016, 11:49
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Czemu wymieniłeś pompę paliwa ? Pokazywała jakiś błąd czy miała za niskie ciśnienie ?
A podczas wymiany rozrządu wymieniono napinacz ?
Kolega vesatis wyżej pokazał na zdjęciu 3 łańcuchy do 1.2 TSI, Ty w zasadzie który masz obecnie zamontowany ?
Świece owszem można było profilaktycznie wymienić, przewody również, ale cewka jest stara i nie ruszana ?
A sprawdzałeś ciśnienie na każdym cylindrze ?
Mówią że ważne jest na jakim oleju jeździ się, jaki Ty stosujesz ?
Ja stawiam na rozrząd - tylko tutaj trzeba byłoby wymienić całość tj. pokrywy i inne rzeczy.


04.08.2016, 12:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2010, 19:18
Posty: 417
Zdjęcia: 0
Podziękował: 14
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2006
Województwo: śląskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Pompę paliwa ponieważ jeden z mechaników powiedział, że problem mógłby leżeć w niej, 100zł mnie nie zbawiło aby sprawdzić.
Wymieniono napinacz.
Który z łańcuchów mam to nie wiem, aż na tyle się nie znam, żeby w ogóle tam dojść i sprawdzić to.
Ciśnienia nie sprawdzałem.
Olej motula, półsyntetyk.

vesatis napisał(a):
I teraz żeby kompleksowo załatwić problem trzeba wymienić rozrząd na zestawie 03F 198 158 B przy czym silniki wyprodukowane przed 7.11.2011 dodatkowo muszą mieć wymienione koła zębate wałka rozrządu i wału korbowego.


Macie kody tych kół zębatych? Podobno w wale korbowym są niewymienialne więc wtf?
Dobra mam,
Koło wału krobowego - 03F 105 209 G
Koło wału rozrzadu - 03F 109 571 F

Teraz pytanie czy ASO coś takiego u nas sprzedaje.

_________________
Obrazek - https://www.facebook.com/Wojol
Obrazek - https://www.youtube.com/user/Wojol92/videos


04.08.2016, 12:05
Zobacz profil Album osobisty

Dołączył(a): 13.05.2012, 15:24
Posty: 3924
Zdjęcia: 0
Podziękował: 116
Pomógł: 150

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: czego ?
Województwo: małopolskie
Post Re: Akcja serwisowa nr 15D9 dla 1.2 TSI - rozrząd
Czemu polsyntetyk??


04.08.2016, 17:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 190 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL