Teraz jest 28.03.2024, 11:40



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F2] Przegląd - 75 000 km / 5 lat 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Przegląd - 75 000 km / 5 lat
Małe sprawozdanie z przeglądu - niby nic wielkiego, ale ponieważ jest to ostatni na gwarancji to małe sprawozdanie z usterek.

Miałem własny filtr oleju za 30zł
Koszt przegladu w ASO 356zł.
Zaskoczyło mnie trochę, ale podrożał lekko olej Mobil, skasowali za dolewkę płynu (co przeoczyłem, bo bym dolał sam) i spalone dwie postojówki 13zł.

Zgłosiłem do przegladu:
1) zawieszenie, aczkolwiek nie czuję pływania ani żadnych stuków,
2) wymiana chromowanej atrapy - pęcherze
3) żarówki i ustawienie świateł + prośba o sprawdzenie czy przewód oporowy z F1 pasuje do soczewki w F2 - palą się co max 2 miesiące głównie prawa,
4) starta farba na gałce lewarka zmiany biegów,
5) ewentualne akcje serwisowe (bo słyszałem o szybach itd),

Punkty 1,3,4, bez akcji ze strony serwisu wszystko OK, TTTM
2) wymieniono
5) Akcja 91E5 wpisana do zlecenia, szybie podobno mój model nie podlega

Jezeli chodzi o żarówki jak gwarancja sie skończy zamontuję jakąś elektroniczną redukcję choć te przewody też kupię - koszt niewielki a prawa lampa powinna dłużej pożyć
Co do punktu 4 uparli się, podobno już mieli odrzucone wymiany zarówno lewarka jak i kierownicy - powód zużycie eksploatacyjne.
Dla mnie żenujące jest to, że model z najlepszym wyposażeniem dostał gałkę - niby w skórze, ale z malowanym wierzchem zwykła farbą, byłem pewny że ona zejdzie, ale po 75tys. nie miała prawa!
Ja nie kieruję jedną ręką z drugą cały czas na lewarku i zadne auto z wielu jakie miałem nie pokazało, nawet po dużo większym przebiegu, takich efektów!
Pisać do centrali za zdjęciami? Co można zrobić Waszym zdaniem?
Czy brzydko zakląć i wstawiac w to miejsce jakiś metal, malować, chociaż wygląda to nieciekawie, bo wstawka idzie wzdłuż lewarka w dół...

Co do podsumowania usterek i eksploatacji w tym czasie
Klocki jeszcze pozyją z 10-15tys - bedzie dobry wynik 85-90tys
Opony Bridgestone Turanza 195/55R15 jeszcze mają dość przywoity bieżnik, chociaż do pary z zapasem dałem już prawie nową i pozostałe zjeżdżę na tyle, po sezonie 2010 trzeba będzie dokupić 2sztuki (jeżdżone naprzemian z zimówkami 7mies/5mies)
Padło po 60 tys łożysko paska alternatora (wym. gwarancyjna)
Luzuje sie klapa bagażnika i stuka
Żarówek H7 nie zliczę
Warczy wentylator na 1 biegu, jak jest zimno to czasem i na 2-gim

Nic nie skrzypi, nie stuka i nie trzeszczy - to po stronie plusów.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


11.01.2010, 15:31
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.08.2008, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 47
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
U mnie jest przejechane 45 tysiecy i tez miałem problem z pęchcerzami na atrapie ale wymienili na nową. W przypadku gałki to u mnie nie schodzi żadna farba. Odnoście kierownicy też mi sie łuszczyła ale bez problemu wymienili mi na gwarancji - zobaczyli i bez żadnej dyskusji powiedzieli wymiana na gwarancji. Z żarówkami to chyba masz coś nie halo - faktycznie jeździsz wiecej niż ja ale mi orginały spaliły mi sie po ponad roku a philips blue vision po 11 miechach.


12.01.2010, 10:11
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
Ale masz lewarek w skórze taki jak w wersji Sport? Bo wtedy mamy co porównywać.
Mój był już lekko starty przy poprzednim przeglądzie, nie myslałem, ze tak sieto potoczy.
Kierownicę jak się łuszczy pewnie tez masz nie w skórze.
Na moją nie ma co narzekać.
Żarówki masz soczewki, czy zwykłe?
Podejrzewam że w soczewkach jest deko wyższa temperatura i częściej sieprzez to palą.
W F1 żony na 18tys. spalila się jedna żarówka. A jak jade tym autem to na pewno widze droge lepiej niż w moim nawet przy czystych lampach.
Jak dobrze policzyć to może moje też tyle wytrzymują +/-. Choć chyba wymieniłem z 6 sztuk, więc trochę mniej. Może to normalna wartość dla H7 przy całodziennym użytkowaniu... Sam już nie wiem.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


12.01.2010, 13:28
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.08.2008, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 47
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Faktycznie kierownicy nie mam w skórze i lewarka też. Ale światła mam soczewki i przy moim rocznym przebiegu 20 tys raz tylko przepalają sie żarówki. Tak więc faktycznie odnośnie kierownicy i lewarka ciężko coś porównać ale odnośnie swiateł to są chyba takie same.


13.01.2010, 08:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 20.03.2008, 20:36
Lokalizacja: Pabianice
Posty: 408
Podziękował: 1
Pomógł: 11

Silnik: BXW-1.4 16V 85KM
Skrzynia: inny model
Samochód: FABIA II COMBI JOY
Rok prod.: 2008
Województwo: łódzkie
Post 
U mnie pierwsza fabryczna (Philips) poszła po około pół roku.
Zmieniłem na jakieś marketowe i dość szybko się skończyły, o jakości świecenia nie wspominając.
Kupiłem na stacji benzynowej żarówki Tesla i już ponad rok nic się nie dzieje. Może nie dają tak jak np NightBreaker'y ale przynajmniej nie ma stresu.

_________________
F2 COMBI LPG


13.01.2010, 09:00
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.06.2007, 16:30
Lokalizacja: Poznań
Posty: 605
Zdjęcia: 34
Podziękował: 1
Pomógł: 26

Silnik: CBZA-1.2 TSI 85KM
Skrzynia: NQN - 7b.AUT
Samochód: Fabia II Sport
Rok prod.: 2007
Województwo: wielkopolskie
Post 
krzych_b, ja mam w skórze wszystko poza fotelami i nie mam takiego problemu. uważam jednak żeby nie zahaczać o gałkę obrączką ani zegarkiem. poza tym sięgam do niej naprawdę rzadko (z racji elastyczności silnika) i nigdy nie trzymam na niej dłoni jeśli nie muszę.
jeśli jednak coś się dzieje to walcz i nie odpuszczaj, auto masz w końcu jeszcze na gwarancji a usterka zgłoszona podczas jej trwania musi zostać usunięta nieodpłatnie również po jej zakończeniu :good:

_________________
cosmos
1.9TDI w obudowie F2
150/336 powered by MR-Motors :D


13.01.2010, 09:17
Zobacz profil WWW GG Album osobisty
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.01.2009, 21:38
Lokalizacja: Łomża
Posty: 1688
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Fabia 1.8T
Rok prod.: 2001
Województwo: podlaskie
Post 
nie wozic sie w pozycji centralnej czy tez anty-postrzalowej, tylko 2 raczki na fajere po bozemu i lewar po 200 tys bedzie jak nowy :D

_________________
1.8T 301HP


13.01.2010, 09:19
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post 
mss napisał(a):
nie wozic sie w pozycji centralnej czy tez anty-postrzalowej, tylko 2 raczki na fajere po bozemu i lewar po 200 tys bedzie jak nowy :D

U mnie tak jest 95% przebiegu. Ale wachlować wajchą trzeba ;) A i czasem na skrzyżowaniu się przytrzyma, bo z wrzuconym biegiem sprzegła nie męczę... Ale to wszystko nic.

[ Dodano: 2010-01-13, 16:05 ]
cosmos napisał(a):
jeśli jednak coś się dzieje to walcz i nie odpuszczaj, auto masz w końcu jeszcze na gwarancji a usterka zgłoszona podczas jej trwania musi zostać usunięta nieodpłatnie również po jej zakończeniu

Tak myślę, niestety weekend i przyszły tydzień mam bardzo napięty, ale za jakiś tydzień wyślę pismo ze zdjęciami do Skody. A ile masz przebiegu teraz?

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


13.01.2010, 12:55
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL