Teraz jest 06.05.2024, 04:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Głębokość montażowa w Fabii 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Głębokość montażowa w Fabii
Witam przeglądam forum już od kliku dni i niestety nie moge doczytać jedznoznacznych opini na temat głębokości montażowej. Ja niestety popełniłem błąd i kupiłem głośniczki hertza esk165 i wlasnie zadzwonil do mnie "spec" który ma mi to zamontować i twierdzi że się nie da. Chciałbym znać wasze opinie na ten temat czy naprawdę sprawa jest nie do przeskoczenia ?

Czy ktoś może ma zamontowane może te głośniczki ? i nie rozbrajał bocznej tapicerki?


pozdrawiam wszystkich klubowiczów


03.10.2005, 12:56
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Przede wszystkim witam na forum !!
Oczywiście że da sie zamontować te głośniki, wystarczy zamontować dystanse MDF i po sprawie. Nie da sie zamontować głośników w przednich drzwiach bez zdejmowania tapicerki :)
A takie właśnie głosniki (czyt. duże) ma sporo osób w kleubie.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


03.10.2005, 13:21
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sebastian napisał(a):
Przede wszystkim witam na forum !!
Oczywiście że da sie zamontować te głośniki, wystarczy zamontować dystanse MDF i po sprawie. Nie da sie zamontować głośników w przednich drzwiach bez zdejmowania tapicerki :)
A takie właśnie głosniki (czyt. duże) ma sporo osób w kleubie.


Witam Sebastianie !

Zdecydowanie wiem że się nie da zamontować tych głośniczków bez zdejmowania boczku :wink:
sam już ze cztery razy rozbierałem i sprawdzałem metodą "śrubokręta" głębokość i wydawało mi się że się zmieszczą po czym dziś rano zaprowadziłem autko do serwisu Caraudio na montaż systemu na przód no i przed chwilą dowiedziałem się od montera że się nie da bo się nie mieszczą , prowadnica przeszkadza no i nie wiem komu wierzyć ???

pozdrawiam


03.10.2005, 13:40
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
Nie wierz NIKOMU !!!:)
Ale poważnie, co to za serwis caraudio jak nie wie ze instnieją dystanse, sam u siebie mam na dystansach, wiem że takie cuś ma równiez WOLF i nam sie zmieściło, owszem bez dystansu przeszkadza prowadnica szyby.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


03.10.2005, 13:50
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Sebastian napisał(a):
Nie wierz NIKOMU !!!:)
Ale poważnie, co to za serwis caraudio jak nie wie ze instnieją dystanse, sam u siebie mam na dystansach, wiem że takie cuś ma równiez WOLF i nam sie zmieściło, owszem bez dystansu przeszkadza prowadnica szyby.


Podzwoniłem po innych specjalistach no i znalazłem firmę która zarzeka się że montaż tych głośniczków jest trudny ale w pełni możliwy, myślę że dadzą radę :bravo:

w środę montaz bądzmy dobrej myśli

pozdrawiam :wink:


03.10.2005, 14:46

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
WITAM.Też mam takie głosniki(165) i nie miełem żadnych problemów z ich montażem,oczywiście uzyłem dystansów.Zastanawia mnie tylko do jakiego fachowca trafiłeś który sobie z tym nie poradził,jakiś amator chyba.POZDRO...


03.10.2005, 15:18
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Co to za spece?? Chyba od glupoty... :twisted: Zainstalujesz na 100% dokup dystnase najlepiej z MDFu i mozesz sie cieszyc piekna muza, tak jak powiedzial Sebastian :wink:

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


03.10.2005, 18:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 16.01.2005, 16:38
Lokalizacja: szczecin
Posty: 58
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
witam nowego zioma niewiem co zalebiega jest w tym warsztacie alechyba niema oczu bo orginalne glosniki sa skodowskie montowane na dystansie i nitowane do dzwi i bez problemu sie te głosniki mieszcza tylko jest kwewstia rozwierczenia nitów sciagniecia i zalozenia nowych dystansów tak jak przedmówcy pisza z mdf przypuszczam ze ciemniakowi zwarsztatu niechcialo sie robic i myslal ze wyciagnie latwo kase ze rozkreci i wsadzi głosniki niema tak dobrze to do wodzi ze w polsce wiekrzosc serwisów i waqrsztatów to badziewie gdzie nie maja pojecia o jakiej kolwiek k pracy zapraszam kolege do poczytania forum gdzie mozna dowiedziec sie jak samemu zamontowac głosniczki nie jest tak skomplikowane głosniki sie miesscza i niema problema to zycze milego odbioru :hurra:


03.10.2005, 19:55
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Witam clubowiczów! Zamierzam wstawić takie hertze do swojej Fabi. Rozebrałem boczek żeby zobaczyć jak się sprawa ma i faktycznie jest ciasno ale skoro mówicie że jest to możliwe to musi tak być. Mam tylko jedną prośbę! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mogę dorwać takie dystanse z mdf-u bo cosik mi nie idzie? Z góry dzieki!


16.05.2006, 09:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
rafjerry napisał(a):
Witam clubowiczów! Zamierzam wstawić takie hertze do swojej Fabi. Rozebrałem boczek żeby zobaczyć jak się sprawa ma i faktycznie jest ciasno ale skoro mówicie że jest to możliwe to musi tak być. Mam tylko jedną prośbę! Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie mogę dorwać takie dystanse z mdf-u bo cosik mi nie idzie? Z góry dzieki!

Witam,
Ależ bardzo proszę http://www.powe.com.pl/index.php/cPath/36

_________________
Moje autko O2RS BLUE


16.05.2006, 09:58
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Dzięki! Ale czy one spasują w miejsce gdzie są zamontowane 13 bo tak jest u mnie? Taki plastik przynitowany! Proszę o potwierdzenie bo kusi mnie już kupić głośniczki z radyjkiem i nacieszyć się fajną muzą ze 165 a nie 130!


16.05.2006, 10:21
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
rafjerry napisał(a):
Dzięki! Ale czy one spasują w miejsce gdzie są zamontowane 13 bo tak jest u mnie? Taki plastik przynitowany! Proszę o potwierdzenie bo kusi mnie już kupić głośniczki z radyjkiem i nacieszyć się fajną muzą ze 165 a nie 130!
Musisz sie czasem wysilić i poszperać na forum, temat był poruszany... !!!
Pasują w miejsce org. głośników.

_________________
Moje autko O2RS BLUE


16.05.2006, 10:30
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Musiałem mieć pewność bo z forum nie do końca to wychodziło! Zamawiam dystanse i głośniki dzięki wielkie!


16.05.2006, 10:36
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
wg mnie bez małej rzezby i kombinowania glosniki o glebokosci 61mm nie wejda.

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


16.05.2006, 13:59
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 13.01.2006, 10:43
Lokalizacja: W-wa
Posty: 753
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: LR Defender 90 300tdi
Rok prod.: 1994
Województwo: mazowieckie
Post 
Sebastian napisał(a):
Nie wierz NIKOMU !!!:)
Ale poważnie, co to za serwis caraudio jak nie wie ze instnieją dystanse, sam u siebie mam na dystansach, wiem że takie cuś ma równiez WOLF i nam sie zmieściło, owszem bez dystansu przeszkadza prowadnica szyby.


A może specowi chodziło o to że po założeniu dystansu mebrana głosnika będzie za blisko siateczki ochronnej z tapicerki i podczas głośnego grania podczas dużego wychylenia membrany będzie jej dotykać ? Nie zaobserwowałem czegoś takiego u Siebie ? Bo ja mam głosniki DLS PS6 - 57mm głebokości montarzowej na dystansach takich że magnesy praktycznie dotykają prowadnicy i membrana jest na prawde bardzo blisko osłonki.


17.05.2006, 20:02
Zobacz profil GG
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL