Teraz jest 28.04.2024, 06:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Problemy z instalacją 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Problemy z instalacją
Witam.
W mojej fabce sedan pojawił się dziwny problem. Ok miesiąc temu byłem za granicą i zostawiłem auto na 2 tygodnie na parkingu koło Okęcia (pod gołym niebem.
W drodze powrotnej do domu, jeszcze w W-wie zaczęła się ulewa i radio zaczęło trzeszczeć. Tak samo trzeszczało przy odtwarzaniu z karty SD i zewnętrznego źródła AUX.
Problem zniknął gdy poprawiła sie pogoda i było ok, dopóki na dobre się nie ochłodziło.
Obecnie wygląda tak, że rano, gdy jest chłodno, radio trzeszczy lub wcale nie gra (oczywiście z karty też), panel świeci i wyświetla komendy normalnie normalnie. Gdy auto się rozgrzeje, radio gra czysto, ale trzeszczy podczas jazdy na nierównościach (czyli dosyć często).
Problem powtarza się na kilku radiach (blaupunkt, sony, jvc) więc to nie awaria radia.
Przewody głośnikowe nie mają zwarcia, ani między sobą, ani do masy. może więc to kwestia zasilania? Zdaje się że, że na kostce zasilającej są wszystkie napięcia. (radio właczone kiedy jest kluczyk w stacyjce). Wszystko wygląda tak, jakby wyłączała się końcówka mocy (ale w kilku radiach?) Chwilową poprawę daje walnięcie pięścią w deskę rozdzielczą.
Czy istnieje jakieś racjonalne rozwiązanie, zanim wypruję całą instalację i położę na nowo??
Acha, po wjęciu panelu podczas jazdy, jeszcze przez jakiś czas słychać trzaski w głośnikach :sciana: :sciana: :sciana:


27.10.2008, 22:44

Dołączył(a): 02.10.2007, 20:26
Lokalizacja: Rzeszów
Posty: 191
Zdjęcia: 10
Podziękował: 0
Pomógł: 10

Samochód: Fabia Elegance Multimedia & ESPL Edition
Rok prod.: 2002
Województwo: podkarpackie
Post 
Wydawaćby siemogło że problem masz z głośnikami samymi....
Trzeba by było sprawdzić jak wygląda sam głośnik w drzwiach, może poprostu zalała go woda i zardzewiał. Woda się leje niestety na ten głośniczek dość mocno.
Sugerowałbym zdjac tapicerkę (3 minuty roboty), wypiąć kostkę z głośnika i zobaczyć jak sięzachowa radio. Jeśli będzie OK, no to demontaż głośnika i oględziny ;)

_________________
ONE OF THE BEST AUDIO-VIDEO SYSTEMS IN EUROPE :-*
Stage 1 -> 155Ps@360Nm
Stage 2 -> 150dB@43Hz ;) by RE Audio
Stage 3 -> 188Ps@410Nm
Stage 4 -> 2xxPs@4xxNm in progres...


28.10.2008, 17:30
Zobacz profil GG Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Okazało się, że przetarty jest przewód głośnikowy w miejscu gdzie zaczyna się mieszek pomiędzy karoserią a drzwiami i tam łapało zwarcie do masy. ( od drgań, wilgogi i tp.) Ale teraz mam inny, megapoważny problem. Dzień po usunięciu wspomnianej usterki głośnika padł akumulator. Auto nie odpala, no chyba że na popych. Akumulator Centra futura, naszczęście na gwarancji. ale nawet się niechce naładować. Po 10ciu godzinach ładowania prądem 4A nadal "zimny" Nawet bendix nie klika.


30.10.2008, 12:10
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 16.11.2005, 22:07
Lokalizacja: Gliwice
Posty: 4656
Zdjęcia: 379
Podziękował: 3
Pomógł: 73

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 0000
Województwo: śląskie
Post 
Michał napisał(a):
Auto nie odpala

ja rozumiem że to dyskomfort, ale jak to się ma do działu Car Audio?


30.10.2008, 18:31
Zobacz profil

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
już nijak.
wątek niniejszym uważam za zamknięty


31.10.2008, 08:26
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL