Teraz jest 09.09.2024, 16:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Klapa bagażnika 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 17.04.2007, 11:08
Lokalizacja: SZA
Posty: 64
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Roomster
Rok prod.: 2008
Województwo: śląskie
Post Klapa bagażnika
Zastanawiam sie nad wykorzystaniem tylnej klapy na montaż głośników. Jest tam wielki plastik (tapicerka) a pod nim chyba pustka. Oczywiście po wpakowaniu głośników trzeba by zmienic teleskopy na mocniejsze. Nie próbowałem narazie zdjąć tego plastiku bo nijak nie wiem jak sie do tego zabrac zeby nie rozwalic. Czy takie rozwiązanie byłoby realne ??


28.04.2007, 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
hehe, ja już dawno nad tym myślałem, w Astrach kombi tak jest.
Faktycznie pod plastykiem jest pustka, nie jest jej oszałamiająco dużo, więc nie licz że wpakujesz dobrej klasy głośniki.
Jest tylko jedno podstawowe ale - po co muzyka w bagażniku, prawie wszystko zniknie w tylnej kanapie :)

Lepiej pomyśleć, jak wmontować wzmacniacz w plastyk klapy :D

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


29.04.2007, 15:37
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
dafi napisał(a):
hehe, ja już dawno nad tym myślałem, w Astrach kombi tak jest.
Faktycznie pod plastykiem jest pustka, nie jest jej oszałamiająco dużo, więc nie licz że wpakujesz dobrej klasy głośniki.
Jest tylko jedno podstawowe ale - po co muzyka w bagażniku, prawie wszystko zniknie w tylnej kanapie :)

Lepiej pomyśleć, jak wmontować wzmacniacz w plastyk klapy :D


Pytanie tylko po co...

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


29.04.2007, 18:44
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
co po co ??

Jeżeli wzmacniacz, to dla mnie pytanie takie sobie :P

Fajnie by to wyglądało, miejsce w bagażniku pozostaje, no i fajnie by to wyglądało :D
Bo mi nie chodzi, żeby zabudować wzmaka, bo to bezsensowne, ale go wyeksponować :)

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


29.04.2007, 20:09
Zobacz profil WWW GG
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz

Dołączył(a): 22.04.2005, 06:34
Lokalizacja: WD
Posty: 1806
Podziękował: 0
Pomógł: 26

Silnik: BZG-1.2 12V 70KM
Rok prod.: 2005
Województwo: mazowieckie
Post 
Pytanie po co ..wlasnie poco to w sadzac w klape w/g mnie roboty od groma..po 2 niewiem czy to bedzie mialo sens bo wiecej kablii trudniej i chyba technicznie tez nielatwe..

ale jesli ci zalazy na ekspozycji to nielepiej walnac w podloge za pleksa z podswietleniem...???

_________________
If everything seems under control – you are just not going fast enough

Koni Sport+Vogtland-40
PerfectService by DobryGrześWawa


29.04.2007, 20:14
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
no taaaaaaaa
i przygniote to swoją zapasówką, bo na gazie jeżdże :)
Jakbym miał możliwość to już dawno bym coś robił, a tak - wielkie koło przywala mi 3/4 bagażnika :)

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


30.04.2007, 08:13
Zobacz profil WWW GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
dafi napisał(a):
hehe, ja już dawno nad tym myślałem, w Astrach kombi tak jest.
Faktycznie pod plastykiem jest pustka, nie jest jej oszałamiająco dużo, więc nie licz że wpakujesz dobrej klasy głośniki.
Jest tylko jedno podstawowe ale - po co muzyka w bagażniku, prawie wszystko zniknie w tylnej kanapie :)

Lepiej pomyśleć, jak wmontować wzmacniacz w plastyk klapy :D


co do głośników w kapie Astry to jest totalna pomyłka. Po paru latach głośniki padają od drgań i trzaskania klapy. paru znajomych ma Astry i każdy już głośniki zmieniał...


28.08.2007, 18:00

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Proponuje standardowe i proste rozwiazanie, zwykly subwoofer na srodku bagaznika do tego wzmacniacz na sciance, w przypadku instalacji gazowej zostaje miejsca na dojazdowke i zakupy :P A tak dokladniej jest to bardzo złe miejsce na jaki kolwiek głosnik, po zainstalowaniu+wygluszeniu i osadzeniu danego glosnika, Nie bedziesz zadowolony z efektu koncowego.


31.08.2007, 23:31

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Moim skromnym zdaniem zakładanie z tyłu głośników, które mają robić główną robotę to pomyłka a wepchanie ich w plastik klapy to już całkowity bezsens. Po pierwsze będą one grać całym dostępnym pasmem do komory bagażnika (większość dźwięku tam zostanie i niewiele doleci do uszu odbiorcy) a po drugie to plastik jest dość wiotkim materiałem i będzie rezonował, nie mówiąc o tablicy rejestracyjnej i wycieraczce.

Jeszcze większym problemem jest zabudowanie tam wzmacniacza - oczywiście od strony mechaniki nie byłoby większego problemu (zamontować 2 kątowniki i do nich przykręcić wzmacniacz + rzeźba plastiku) tylko w jaki sposób i którędy wtedy puścić zasilanie (2 x 21mm^2) i kable sygnałowe (również niezbyt cienkie).

Reasumując - pomysł raczej słaby..... i w pełni zgadzam się z Wolfem.


06.09.2007, 14:22

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Głośniki w bagażniku to przedewszystkim w półce którą bądź można dorobić i zamontować lub wykorzystać oryginalną bo chodzi o zdobycie pudła rezonansowego z komory bagażnika. Lub tuba i tyle jeśli chodzi o moc z bagażnika. Klapa nadaje się ale do średnich lub wysokich tonów pod warunkiem wykonania układu. Które odbiją dźwięk od tylnej szyby. Lub zamontowanie wzmacniacza (sprawi to pewne problemy ale jeśli ktoś chce to czemu nie). Obecna technika umożliwia wszystko. Tego typu układy są kosztowne bo wymagają lekkich przeróbek.
Ja proponuje układ myślę ciekawszy.
Istnieją tuby pod siedzenia i jak by się uprzeć to można je zamontować pod wszystkie siedzenia da to fajny efekt, wrażenie drgającego całego auta pod wpływem muzyki.
Wysokie tony w słupki w drzwiach średnie w tapicerkę w drzwiach no tu by się przydały głośniki do wykonania kwadra lub pseudo kwadra czyli kierunkowe strumienie muzyczne od tyłu no i tu można wykorzystać słupki na klapie lub plastikowa osłona w połączeniu podsufitki i klapy w które można zamontować piezoelektryki, które są nie do zabicia z resztą dźwignia jest niewielka. Zysk to normalny bagażnik lub miejsce pod zabudowę jak kto woli a zapasówkę można przymocować do jednego z boków 14 cali to niewielkie koło a można zamienić koło na dojazdówkę. Poza tym najważniejszy jest smak.

pozdrawiam


19.10.2007, 22:19

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
dobra, fajnie - a próbowałeś zamocować to koło na stojąco ?? Mieści Ci się wogóle ??

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


19.10.2007, 23:27
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 17.08.2006, 14:22
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Posty: 478
Zdjęcia: 4
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Samochód: RUN
Rok prod.: 2003 LPG
Województwo: świętokrzyskie
Post 
W sedanie napewno się nie mieści, no chyba że bez opony :mrgreen:

_________________
Trzeba płynąć pod prąd, bo z prądem płyną tylko śmieci :-)


21.10.2007, 14:06
Zobacz profil Album osobisty

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
W augi zamontowałem pod metalową półką w poziomie ale kupiłem do tego celu zapasówkę. W Skodzie jeszcze nie próbowałem ponieważ właśnie przymierzam się do wymiany butli z gazem ze zwykłego baniaka który między innymi zasłania mi dostęp do koła, które worzę ale wyjąć nie mogę na ‘w dojazdówkę’. Myślę że się zamontować da bo jeśli nie 14 to 13 dojazdówkę Kolega w b3 miał coś podobnego i koleżanka w uno ma. Odpowiadając na pytanie kolegi najprościej wyjąć dojazdówkę i wetknąć, bo ja jeszcze tego zrobić nie mogę.
Pozdrawiam
Jerzy


22.10.2007, 19:55

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Opona 185/60 na 14" feldze mieści się na pionowo w htb ale półka się nie domyka i odstaje lekko od poziomu


27.10.2007, 20:46
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL