Teraz jest 27.04.2024, 19:20



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[F2] MFD2 w F2 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post [F2] MFD2 w F2
Witam

Mam problem z którym nie może sobie poradzić ASO, mianowicie włożyłem do F2 nawigację MFD2, sprzedawca twierdził że będzie działać ale…, okazuje się że po podłączeniu nawigacja „oblicza drogę i czas jazdy” ale jak auto ruszy to wyświetlacz zostaje w miejscu i nic się nie dzieje…

We własnym zakresie wyciągnęliśmy radio i stwierdziliśmy że nie ma kabla łączącego urządzenie z zegarami. I teraz pytanie do znawców. Czy jak podłączę taki kabel ( czy się da w ogóle ) to nawi zacznie dobrze pracować ?, lub co jeszcze trzeba zrobić – jakie kable przeciągnąć.

Nie ukrywam że sytuacja mnie drażni bo jakby powiedzieli że się nie da to nie pakowałbym tego sprzętu do tego auta.

Z góry dziękuję za pomoc

PS. Jestem nowy, używałem szukajki i nic nie wypluła na ten temat.
Jak będziecie chcieli to mogę fotkę z tą nawigacją wrzucić


05.06.2008, 11:38

Dołączył(a): 22.01.2006, 22:16
Lokalizacja: Wawa/Łomianki
Posty: 193
Podziękował: 1
Pomógł: 1

Silnik: AQV-1.0 8V 50KM
Rok prod.: 2003
Województwo: mazowieckie
Post 
ale nawigacja musi mieć połączenie z satelitą i to dzięki niej wskazuje się położenie pojazdu
Nawigacje pokazują nawet ile się jedzie kilometrów, a wszystkie dane sczytuje z satelity.

Moim zdaniem "błąd" leży w urządzeniu. Musisz sprawdzić czy przypadkiem nie jest na kartę sim a co najważniejsze czy wogóle jest nadajnik i odbiornik sygnału (fachowo nie wiem jak się to nazywa) :)
Może też być kwestia oprogramowania, bo każde urządzenie wykorzystuje jakiegoś satelitę, a tutaj może poprostu albo nie wykorzystywać wogóle, albo nie tego co potrzeba.


Co do połączenia z zegarami, to pewnie miałoby to współpracować z komputerem i tyle, ewentualnie z radiem, żeby stacje podawało przy wskaźnikach kilometrów (lub jakieś takie śmerki bajerki :) )ale nie związane jest to z nawigacją

_________________
-
kamery CCTV, rejestratory, systemy alarmowe, instalacje - www.tamro.pl
-


05.06.2008, 13:29
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 16.05.2007, 20:41
Lokalizacja: Sosnowiec
Posty: 179
Podziękował: 0
Pomógł: 1

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Samochód: comfort
Rok prod.: 2001
Województwo: śląskie
Post 
No i tu możesz mieć problem po gdzieś czytałem że takie navi podłącza się pod predkościomierz w aucie, nawet czytałęm o radiu blaupunkta które jak auto cofało to navi jechało do przodu :czacha: .

Poszukaj sobie jakieś informacji w necie na temat tego navi co kupiłęś

_________________
prelude 2.3 + fabia


06.06.2008, 13:29
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Działa, było zabawy ale działa


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


31.08.2008, 20:53
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL