Teraz jest 23.06.2024, 04:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Montaz radia nieorginalnego w fabce 
Autor Wiadomość

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post Montaz radia nieorginalnego w fabce
Help, potrzebuje wiedzy ktory pinek w standardowej kostce skodowskiej odpiac albo w ktory musze sie wpiac by mi radio nie tracilo ustawien. Radyjo mam pionka(pineer) kostka ISO. W koscte fabrycznej w fabce (tej od powera) mam od 2 do konca wszystkie pinki - w kostce od radyja mam tylko 4 pinki, radio dziala, gra i buczy ale po wyjeciu kluczykow radio ma reseta zapamietanych stacji :-/
Rozumiecie o co mnie chodzi??


Ostatnio edytowano 28.05.2005, 14:59 przez darecki, łącznie edytowano 1 raz



28.05.2005, 11:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Też tak miałem z moim radyjkiem JVC
Moja rada taka. Zajżyj do instrukcji na który pin w radio trzeba podłączyć nie znikające napiecie na podtrzymanie pamięci (żeby się nie resetowała). Następnie weź jakiś woltomierz czy cokolwiek i sprawdź na którym pinie w kostce auta nie gaśnie napięcie po włączeniu alarmu. Jak już będziesz wiedział który przewód do czego to wystarczy wówczas zamienić 2 przewody.
Ja u siebie, żeby nie rozwalać orginalnych kostek czy ciąć i lutować kabli zrobiłem sobie coś w rodzaju 10 cm przedłużacza ISO (kupiłem 2 kostki męską i żeńską po 5 zł sztuka) ponieważ obie nowe kostki będziesz mieć już z wyprowadzonymi kabelkami wystarczy w domku zlutować odpowiadające sobie przewody, a odpowiednie 2 zamienić ze sobą. :wink: Mi to zajęło kilka minutek :mrgreen:


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Tomislav za ten post:
zaskro
28.05.2005, 12:21
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
ok senks :] wlasnie myslalem ze to cos z podtrzymaniem napiecia jest ale ze ze mnie taki elektronik jak z koziej d... traba to wolalem popytac fachowcow :]


28.05.2005, 14:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.02.2005, 15:32
Lokalizacja: Police
Posty: 654
Podziękował: 3
Pomógł: 2

Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Spox. Powinieneś sobie poradzić, jeśli nie to na pewno masz jakiegoś znajomego magika który Ci pomoże. Powodzenia i pomyslnego odłuchu :wink:


28.05.2005, 15:21
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
witam slyszalem ale niewiem czy to jest prawda ze jak sie niema orginalnego radia to jes problem z odbiorem (gubi fale)


29.05.2005, 14:19

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
no wiec tak :] usiadlem pomyslalem, poszukalem w necie i znalazlem " Jak podlaczyc radio w fabii" :]
proste to bylo jak budowa cepa :]
30 min zabawy z rozebraniem kostki ISO - bez kombinerek sie nie obeszlo ;P i sie udalo zamiana kabelkow pomogla :] radyjo dziala, samochod odpala, lampka oswietlenia wnetrza nie swiruje juz :] no po prostu wysztsko gra :]
Co do gubienia fal - kiedys byl problem z wzmocnieniem sygnalu z anteny i trza bylo kupic jakis bajer do anteny i dodatkowo podpiac. Ale taraz (ja jestem tego zywym przykladem) nic nie trzeba. Radyjo gra i buczy ;]
mozna powiedziec MISZION AKOMPLISZT.


29.05.2005, 20:43

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post podtrzymywanie pamieci
Mialem radyjo sony i nie bylo problemu podlaczalem kostki i trzymalo pamiec, teraz podlaczam radio nowe i dupa pamiec nie trzyma co musze zrobic? slyszalem o przekladaniu kabelkow ale jak i gdzie? :)


26.01.2006, 12:55
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.01.2005, 01:04
Lokalizacja: WGM
Posty: 1369
Zdjęcia: 11
Podziękował: 0
Pomógł: 3

Silnik: inny silnik
Samochód: Octavia II RS
Rok prod.: 2011
Województwo: mazowieckie
Post 
z tego co ja u siebie pamiętam to musisz zółty złączyć z czerwonym a nie czerwony z zółtym :)

_________________
Moje autko O2RS BLUE


26.01.2006, 12:59
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jakie radio?


26.01.2006, 13:14

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Wielkie dzieki plasmo i seba za pomoc :browar: :browar:

a teraz next problem :D

Jak walczam radio to ono nie gra, jak wlacze mp3 to gra normalnie i gdy mp3 pogra jakis czas i potem wlaczam radio to gra normalnie :?: co to moze byc ? :?


26.01.2006, 18:42

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Cytuj:
Wielkie dzieki plasmo i seba za pomoc


Nie ma sprawy:)


27.01.2006, 20:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
Cytuj:
Jak walczam radio to ono nie gra, jak wlacze mp3 to gra normalnie i gdy mp3 pogra jakis czas i potem wlaczam radio to gra normalnie Question co to moze byc ? Confused



tak sie dzieje od poczatku ?
moze to przez mrozy ? wyciagnij radio wez do domu i podepnij pod prostownik i daj mu pograc moze cos nie styka bo jest zawilgocone albo jakies rezystorki inne duperele sa przymarzniete ?
A jak nie to zamiataj do serwisu chyba ze nie masz gwary to jest maly klopot

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


27.01.2006, 21:00
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
jak cos jest z nim nie tak to nie ma problemu ;] bedzie wymienione jutro zobacze w domu...


27.01.2006, 21:04
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.04.2005, 08:28
Lokalizacja: EL
Posty: 1088
Podziękował: 0
Pomógł: 24

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 3.0d
Rok prod.: 2004
Województwo: łódzkie
Post 
zuku napisał(a):
jak cos jest z nim nie tak to nie ma problemu ;] bedzie wymienione jutro zobacze w domu...



najlepiej wymien na cos co gra ;)
pionek, alpina, kenio, clarion :mrgreen:

_________________
Danger.It's the Ranger!
A morał tej bajki jest krótki i niektórym znany...
jak mamy diesla po chipie to trakcji szukamy...


27.01.2006, 21:08
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Mi w skodzie zaproponowali przerobienie radia Sony, żeby trzymało pamięc. No i zrobili. Gwarancja poszła się je**ć, a pamiec i tak nie trzyma :)


02.05.2006, 02:25
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL