Teraz jest 28.04.2024, 16:46



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona
[F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 21.04.2014, 20:26
Posty: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZL-2.0 8V 115KM
Skrzynia: GCG - 5b.
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post [F1] Problem z montażem Hertz DSK 165
Witam,
Mam problem z montażem głośników Hertz 165 DSK do przodu. Fabia I Combi z 2005 roku.

Mam dystansy 30mm jednak głośniki nie mieszczą się w drzwiach. Napotykam na belkę blaszaną do prowadzenia szyby. Razem z dystansem mam ok. 40 mm miejsca co jest za mało jak na te głośniki.

Proszę o uwagi innych, którzy montowali te głośniki. Czy różne fabie mają inaczej zbudowane drzwi i może być więcej miejsca?
Większy dystans spodziewam się, że spowoduje stykanie sie głośnika z tapicerką co spowoduje jego niewłaściwa pracę.
Co myślicie?


21.04.2014, 20:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
sonical
Odpowiedź na Twoje pytanie jest kilkanaście postów wyżej. W hertzach prawdopodobnie masz głębokość montażową 64mm, więc na 100% jest opisane rozwiązanie problemu.

_________________
Moja fabia
Obrazek


21.04.2014, 20:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.11.2012, 20:10
Lokalizacja: CWL/PK
Posty: 465
Podziękował: 14
Pomógł: 5

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F1
Rok prod.: 2006
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Witajcie, mam pytanie, mam zakupione nowe radyjko sony z mocą 4x55w
Mam 4 tweetery dwa przednie i dwa tylne drzwi oraz oryginalne głośniki w drzwiach - wszystko oryginał.
Fajnie to gra, ale chciałbym zmienić te duże dolne głośniki na jakieś lepsze, bo jak zrobię głośniej harcza - z tego co wiem to za słabe głośniki a nie moc radia..
Wiem, pierw to wygłuszenie wzmacniacz itp ale ja nie chcę takich rzeczy, nie jestem audio maniakiem, poprostu jak jeżdżę lubię posłuchać muzyki.
Poradźcie mi tylko co za głosniczki tam wsadzić by to troszkę lepiej zapukało.

Są takie zestawy na allegro dedykowane i w sumie dedykowane z dystansami było by dla mnie najlepiej, ale czy to jest warte przechodzenia z ori ?

np.. http://allegro.pl/glosniki-do-vw-golf-p ... 05695.html


03.06.2014, 13:31
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
BartiBartas napisał(a):
czy to jest warte przechodzenia z ori ?

np.. http://allegro.pl/glosniki-do-vw-golf-p ... 05695.html


W żadnym wypadku! A założyłbym się, że jest to gorsze. No i po jakiego siusiaka montować takie głośniki zamiast odseparowanych?

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


03.06.2014, 13:56
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.11.2012, 20:10
Lokalizacja: CWL/PK
Posty: 465
Podziękował: 14
Pomógł: 5

Silnik: CAYA-1.6 TDI 75KM
Skrzynia: inny model
Samochód: F1
Rok prod.: 2006
Województwo: kujawsko-pomorskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
paweł to co polecisz?


03.06.2014, 14:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
99 razy było już polecane - poszukaj.

Albo słuchaj ciszej i masz problem z głowy (to właśnie polecam).

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


03.06.2014, 14:31
Zobacz profil WWW
Partner FabiaClub.pl
Partner FabiaClub.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.04.2010, 13:58
Lokalizacja: Szczecin
Posty: 257
Podziękował: 3
Pomógł: 3

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Skrzynia: PMV - 7b.AUT
Samochód: Ambition+
Rok prod.: 2013
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Witam wszystkich ... w tym dziale jeszcze mnie nie było :)
zaczynam dłubanie przy swoim resoraku i chciałem jakieś dobre audio zrobić, czy ktoś wie jakiej wielkości głośniki są fabrycznie montowane ? dodam że mam z przodu w słupkach (chyba średnio-wysoko tonowe) i w drzwiach na dole dwa charczące pseudo głośniki, podobnie z tyłu, dwa ma dole i tym razem nie w słupkach tylko w górnej części drzwi :)

oczwywiście fabryczne radio Swing :)

Nie zależy mi na tym żeby łupało tak że szyby do zewnątrz się wyginają ale żeby był mega czysty dźwięk z czystym gwizdkiem i głębokim dołem ale czasem jak podkręcę gałę to żeby nie było zaraz charczenia ... na pewno są tu magicy co się znają na audio :mrgreen:

Chyba się wygłupiłem tym postem bo później zauważyłem, że każdy pyta o to samo :)

_________________
PROMOCJA MOTUL !​!! tu znajdziesz wszystko do Swoje​go auta :)
Oleje Motul, Millers Oils i Liqui Molyl w najniższych cenach
Specjalizacja VAG


http://www.pro-choice.pl


11.08.2014, 20:37
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 24.07.2014, 22:24
Lokalizacja: Piła
Posty: 39
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2000
Województwo: wielkopolskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Dzisiaj podjąłem się próby wymiany zniszczonych głośników w mojej fabii. Zestaw mam już wybrany. Okazało się, że dystanse 30mm są za niskie, głośnik opiera się o prowadnicę do szyby i nie dolega do dystansu. Dziwne bo według specyfikacji głośnika i wysokości dystansu powinno wszystko pasować, wcześniej sprawdziłem dopuszczalną głębokość montażu w fabiach I.
Stąd też czy ktoś może mi powiedzieć jak wysokie dystanse maksymalnie można zamontować by głośnik nie obijał się o tapicerkę?

Również czy ktoś wymieniał oryginalne tweetery na inne? Jaki jest sposób na zdjęcie tego plastiku na przednich drzwiach gdzie ów głośniczek się mieści? Po długim siłowaniu, oglądaniu i kombinowaniu dałem mu dzisiaj za wygraną. Jak to zdjąć? Już łatwiej zdejmowało mi się boczek z drzwi.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady bo nie lubię pozostawiać tematu na wpół skończonych.

_________________
Pozdrawiam


25.08.2014, 18:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.09.2013, 06:03
Lokalizacja: SKL
Posty: 844
Podziękował: 4
Pomógł: 58

Silnik: BLS-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: FDM - 5b.
Samochód: Comfort
Rok prod.: 2000
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
dziobas napisał(a):
Dzisiaj podjąłem się próby wymiany zniszczonych głośników w mojej fabii. Zestaw mam już wybrany. Okazało się, że dystanse 30mm są za niskie, głośnik opiera się o prowadnicę do szyby i nie dolega do dystansu. Dziwne bo według specyfikacji głośnika i wysokości dystansu powinno wszystko pasować, wcześniej sprawdziłem dopuszczalną głębokość montażu w fabiach I.
Stąd też czy ktoś może mi powiedzieć jak wysokie dystanse maksymalnie można zamontować by głośnik nie obijał się o tapicerkę?

Również czy ktoś wymieniał oryginalne tweetery na inne? Jaki jest sposób na zdjęcie tego plastiku na przednich drzwiach gdzie ów głośniczek się mieści? Po długim siłowaniu, oglądaniu i kombinowaniu dałem mu dzisiaj za wygraną. Jak to zdjąć? Już łatwiej zdejmowało mi się boczek z drzwi.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek rady bo nie lubię pozostawiać tematu na wpół skończonych.



U mnie dystans 40mm nie ociera o boczek. Plastik z tweeterem jest na takim o ile dobrze pamiętam obracanym zatrzasku, który trzeba podważyć śrubokrętem. Nie daję za to głowy, w każdym razie bardzo łatwo demontowalny.

_________________
Moja fabia
Obrazek


25.08.2014, 19:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
dziobas napisał(a):
Również czy ktoś wymieniał oryginalne tweetery na inne? Jaki jest sposób na zdjęcie tego plastiku na przednich drzwiach gdzie ów głośniczek się mieści? Po długim siłowaniu, oglądaniu i kombinowaniu dałem mu dzisiaj za wygraną. Jak to zdjąć? Już łatwiej zdejmowało mi się boczek z drzwi.


Siłować się jeszcze mocniej (w stronę, w którą patrzy głośniczek). W końcu zejdą. To się tylko wydaje, że mocniej trzymają niż boczek, bo powierzchnia "do ciągnięcia" jest taka mała. Ten górny zawsze zostawał mi w plastiku:
Obrazek

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


25.08.2014, 19:30
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 24.07.2014, 22:24
Lokalizacja: Piła
Posty: 39
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: AUB-1.4 16V 101KM
Skrzynia: EYW - 5b.
Samochód: Elegance
Rok prod.: 2000
Województwo: wielkopolskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Wielkie dzięki za szybką odpowiedź.

Teraz bez obaw mogę dać nawet wyższy dystans niż chciałem zamówić. Myślałem, że wezmę 36mm, tylko nadal się zastanawiam czy magnes głośnika nie dotknie ponownie prowadnicy do szyby. Znalazłem allegro takie dystanse za nieduże pieniądze, podobno dedykowane do fabii.
Zobaczę jeszcze 40mm.

Dzięki za zdjęcie :) . Plastik ten faktycznie trzyma się na takim obrotowym plastiku, starałem się go odgiąć, lecz nie chciał się poddać, natomiast ja z obawy, że za chwilę go złamię dałem za wygraną.

Jeszcze jedno małe pytanie. Znacie może jakiej średnicy tweeter pasuje w oryginalne zaczepy? Zastanawia mnie jak duża rzeźba mnie czeka po tym jak uda mi się zdjąć ten przeklęty plastik ;) .

_________________
Pozdrawiam


25.08.2014, 19:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Taki sam jak ten fabryczny. Ale pasował to nie będzie żaden bez przeróbek, bo przecież nie będzie miał takich nacięć w odpowiednich miejscach. Jak masz czas i ochotę, to możesz się pobawić w zrobienie takiego czegoś:
Obrazek
Minus jest taki, że po otwarciu drzwi gra w powietrze.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


26.08.2014, 06:14
Zobacz profil WWW

Dołączył(a): 06.08.2014, 21:44
Posty: 6
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Witam wszystkich mam pytanie. Kupiłem hertz dsk 165.3 i to jest chyba nowa generacja tych głośników(teraz dopiero przeczytałem w tym temacie, mądry polak po szkodzie) i dystanse 36 mm nie podchodzą bo przeszkadza prowadnica szyby. Stąd moje pytanie czy polecacie inne głośniki które wejdą bezproblemowo czy zostawić te i bawić się w wycinanie boczku (obawiam się o to,że plastik będzie przeszkadzał). No chyba że ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł :)


03.11.2014, 13:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.04.2011, 21:19
Lokalizacja: Wrocław
Posty: 552
Podziękował: 1
Pomógł: 16

Silnik: 1.8 T/250 KM
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 2005
Województwo: dolnośląskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Kup większy dystans. Ew. dokup drugi komplet(oczywiście niższych) i skręć dwa dystanse ze sobą. Przy takiej wysokości głośnika musisz dystans dopasować w miarę precyzyjnie, bo inaczej nie dopniesz boczka, albo uszkodzisz zawieszenie głosnika. Po przykręceniu głośnika możesz wkręcić ze dwie śrubki w dystans, żeby w razie czego boczek oparł się na śrubce, a nie na zawieszeniu. Najlepiej wszystko skręcić śrubami metrycznymi z nakrętkami, wtedy będzie porządnie.


03.11.2014, 15:37
Zobacz profil

Dołączył(a): 06.08.2014, 21:44
Posty: 6
Podziękował: 1
Pomógł: 0

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Rok prod.: 2003
Województwo: śląskie
Post Re: [F1] Głośniki na przód - jakie wybrać? Pisz - pomożemy
Niestety dorobiłem dystans ale nie weszły mi te hertze, bo się boczek nie zamknął, dlatego prawdopodobnie Hertz DSK-165 idą na sprzedaż,a ja kupie jakieś inne. Szukam głośników 300-350 zł które będą siedzieć bez żadnej rzeźby dlatego pytam was o zdanie. Przeczytałem tematy i polecacie PowerBass S6-C. Chyba że macie jakieś inne typy które powtarzam wejdą bez żadnej rzeźby bo po ostatnich doświadczeniach z hertzami wolałbym to wyeliminować w 100 procentach. Dodam że słucham najwięcej rapu i piosenek opierających się na basie (trap, remix etc.). Na razie same głośniki pod radiem (Pioneer DEH-1600UB), ponieważ z fabrycznych odkleiła się membrana. Na następne wakacje (jak przytule troche gotówki ;d) wygłuszenie i wzmacniacz :)


09.11.2014, 17:32
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 512 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33 ... 35  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL