Teraz jest 27.04.2024, 19:21



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
INSTALACJA W FABII HATCHBACK _ OD PODSTAW 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 13.10.2008, 21:19
Lokalizacja: Koło
Posty: 5
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AUA-1.4 16V 75KM
Rok prod.: 2000
Województwo: wielkopolskie
Post 
Witam was serdecznie. Odświeżam temacik, bo jestem kompletnym laikiem w car audio. Mam Fabkę z wyposażeniem najuboższym, jakie było na rynku (względy finansowe). Wcześniej brak muzy w samochodzie mi nie przeszkadzał, ale od roku w rodzinie jest nowy Peugeot Partner, a tam music oryginalnie założony... Więc trochę przykro, gdy cisza w mojej furze :)
Instalacji brak, radia brak, głośników brak, no i z kasą też nie za ciekawie. Chciałbym, żeby ktoś zwięźle mi przedstawił za co się zabierać po kolei (dokładniejsze info, np. o demontażu jakiejś osłony poszukam już sam we wcześniejszych postach). Jeżeli chodzi o radio, to na allegro tak za 200 zł powinienem znaleźć. Aha i jeszcze jedno... Czy opłaca się zakładać wzmacniacz, jaki to koszt, czy może tylko same głośniki i radio ? Dzięki za przeczytanie :) Pozdrowionka


13.10.2008, 21:40
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 17.03.2006, 19:34
Lokalizacja: Lublin/Świdnik
Posty: 288
Zdjęcia: 1
Podziękował: 0
Pomógł: 2

Samochód: Zofia B 1.9 CDTI 120KM
Rok prod.: 2006/2007
Województwo: lubelskie
Post 
poczytaj ten dział...jest tu sporo o instalacji w fabiach, sprzęcie i poglądach na temat tego, czy inwestować w system audio w aucie, czy nie... ale to i tak Twoja decyzja...
skoro masz ograniczony budżet to nie poszalejesz z solidnym wyposażeniem...
ja np. mam fabryczną instalację (2 głośniki blaupunkt'a z przodu + wysokotonowe gwizdki w okolicach lusterek) + starego pioneer'a z poprzedniego auta.. Mnie to wystarcza w zupełności..jak mi dzieciak podrośnie to może pomyślę o głośnikach z tyłu, żeby małolatowi coś brzęczało koło ucha...póki co wystarcza...
ja bym poszedł na początek w okablowanie dobrej jakości i stopniowo rozbudowywał...w zależności od grubości portfela...jak ktus kiedys powiedział: układ jest tak mocny jak jego najsłabsze ogniwo..więc głośniki, wzmak i radio wypas, a kabelki marniutkie będziesz miał i całość straci na jakości..
ale może bardziej doinformowani w tej materii koledzy podpowiedzą Ci więcej...

_________________
serve chilled


14.10.2008, 00:31
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Od 2 tygodni mam fabie haczbeka, mam radio blaukpunt milano i 4 głośniki z przodu proszę o pomoc co mam zrobić aby samemu założyć głośniki do tyłu i je dobrze podłączyć.


02.01.2009, 13:55

Dołączył(a): 04.09.2006, 14:56
Lokalizacja: Gdańsk
Posty: 18
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Samochód: Fabia 1.4 16V
Rok prod.: 2006
Województwo: pomorskie
Post 
Edward, w fabii hatchback, są fabrycznie miejsca, na tylne głośniki 10 cm, okrągłe, głośniki muszą być płaskie, bez mocno wystającego tweetera, ponieważ miejsca nie ma za dużo, 4 śruby i zamontowane, tapicerka w bagażniku zaczepiona na 2 zatrzaskach, jeżeli chodzi o poprowadzenie kabla, potrzebne jest ok 10 metrów, kabel najlepiej pociągnąć w progu, pod tapicerką, jezeli sam nie chcesz sie w to bawić, koszt założenia kabla wraz z podłączeniem do radia to ok 50 - 80 zł. Efekt dla kierowcy praktycznie żaden, założyłem takie głośniki z najwyższej serii Sony i przydają się wyłącznie dla osób siedzących z tyłu, kiedy chcą posłuchać radia, a ja nie chce, żeby w aucie było zbyt głośno. Można też zamontować tweetery w tylnych drzwiach, ale na poprawe jakości brzemienia nie ma co liczyć, więc chyba warto odpuścić sobie akurat te inwestycje.


07.01.2009, 08:26
Zobacz profil GG

Podziękował: 0
Pomógł: 78
Post 
Edward, w fabii hatchback, są fabrycznie miejsca, na tylne głośniki 10 cm, okrągłe, głośniki muszą być płaskie, bez mocno wystającego tweetera, ponieważ miejsca nie ma za dużo, 4 śruby i zamontowane, tapicerka w bagażniku zaczepiona na 2 zatrzaskach, jeżeli chodzi o poprowadzenie kabla, potrzebne jest ok 10 metrów, kabel najlepiej pociągnąć w progu, pod tapicerką, jezeli sam nie chcesz sie w to bawić, koszt założenia kabla wraz z podłączeniem do radia to ok 50 - 80 zł. Efekt dla kierowcy praktycznie żaden, założyłem takie głośniki z najwyższej serii Sony i przydają się wyłącznie dla osób siedzących z tyłu, kiedy chcą posłuchać radia, a ja nie chce, żeby w aucie było zbyt głośno. Można też zamontować tweetery w tylnych drzwiach, ale na poprawe jakości brzemienia nie ma co liczyć, więc chyba warto odpuścić sobie akurat te inwestycje.
Dziękuje bardzo za pomoc. Z uszanowaniem Ludwicki


11.01.2009, 20:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL