Teraz jest 28.03.2024, 12:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[F2] Montaż MDI do radia Swing 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 19.02.2012, 15:32
Lokalizacja: Warszawa
Posty: 301
Podziękował: 20
Pomógł: 1

Silnik: ASZ-1.9 TDI 130KM
Skrzynia: JNC - 6b.
Samochód: Ibiza 6L FR+
Rok prod.: 2004
Województwo: mazowieckie
Post Montaż MDI do radia Swing
Siema, mam problem z następującym tematem. Ojciec kupił pod koniec stycznia nową fabię z radiem Swing i w związku z tym, że mimo seryjnego nagłośnienia gra elegancko zacząłem kminić temat rozbudowy. Podpytałem kolegę, który pracuje w ASO o dołożenie MDI i coś tam kombinował z elektrykiem ale wyszło, że nie bardzo się da. ASO jak to ASO więc wolałem uderzyć tutaj gdzie są różne mądre głowy i może ktoś coś zaradzi ;) Czy jest jakiś sposób żeby podłączyć kabelek usb/ipod pod to radio? Nie chcę robić jakichś kombinacji typu wymiana radia czy coś bo wiadomo jak to z rodzicami bywa ;) Proszę o pomoc :browar:


26.05.2015, 20:11
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Montaż MDI do radia Swing
Da radę- koszt to około 300zł. Zadzwoń do nich i zapytaj za ile sprzedadzą Ci tą wiązkę (ceny na stronie są dla obcokrajowców :) )
http://www.carsystems.pl/vw-mdi-media-in-plug-play-wiring,id91.html

Do tego modułów MDI masz na Allegro pełno od 100zł
np tu: http://allegro.pl/modul-mdi-5n0035342e-sharan-alhambra-ii-12r-i5298849131.html

Do tego musisz np w ASO dokupić kabelek do MDI jaki Cię interesuje- USB (pendrive)/Aux/iPhone
Istotne jest, że przy instalacji MDI tracisz AUX w tunelu środkowym i musisz podłączać AUX przez MDI. Moduł wsadzasz sobie gdzie chcesz wg własnej fantazji- można choćby przypiąć trytytkami pod deską od strony pasażera, a kabel USB wyprowadzić do schowka. Ja chyba tak bym zrobił.

Właściwie wszystko jest plug&play- kodowanie zrobi Ci ktoś na spocie za darmo albo za piwo :) Na mazowszu nie ma z tym problemu.

Ja jednak zdecydowałem się na inną opcję- ściągnąłem sobie RCD510 z Chin (oryginał VW, ale na rynek azjatycki). Radia są nowe, zdemontowane z nowych aut. Koszt to około 500zł już z wysyłką i VATem. Do tego sprzedajesz Swinga za ok. 300zł -impreza wychodzi Ci taniej i lepiej niż MDI. Nawigacja po folderach przy użyciu dużego, dotykowego ekranu na 32GB karcie pamięci jest o niebo prostsza i wygodniejsza niż skakanie po folderach przyciskami Swinga.
Minusy?
-brak nazw stacji radiowych (RDS)- nawet wyszukuje stacje automatycznie, ale bez nazw- wszystkie się wyświetlają jako np 96.7Mhz itp.
-czerwone podświetlenie (można zmienić) bo radio jest z VW
Plusy?
-wejście USB na pendrive, albo podłączenie iPhone/iPod
-gniazdo na karty SD
-wbudowana zmieniarka na 6 płyt CD
-pasuje plug&play- wyciągasz stare radio, wkładasz nowe i działa
-jakbyś chciał to za jakieś 300zł można dokupić oryginalny moduł bluetooth z potrzebnymi wiązkami

Jakbyś chciał to oczywiście mogę Ci pomóc z zamówieniem- mam sprawdzonego sprzedawcę, radio idzie DHLem 3 dni :)

Pozdr


Niżej podpisany użytkownik dziękuje leshnikov za ten post:
olekr21
01.06.2015, 13:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL