Teraz jest 19.04.2024, 04:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
[SKODA] cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 07.11.2014, 09:34
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: roomster
Rok prod.: 2007
Województwo: małopolskie
Post cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
Forum czytuję od dłuższego czasu ale dopiero teraz postanowiłem coś napisać i to w związku z pewnym problemem. Także więc nakazują dobre maniery oraz szacunek dla doświadczonych kolegów - witam serdecznie !!
A do sedna mojego problemu.
Zamontowałem w roomsterku bluetooth sygnowany przez VW a popełniony przez firmę BURY (całkiem fajny - dotykowy ekran, obsługa książki, obsługa głosowa, czytanie maili i smsów i w ogóle bajera). Montaż zgodnie z dostępnymi materiałami (prawidłowe podłączenie kostek w radiu zarówno tel +- jak i masa wyciszająca radyjko) i niby wszystko gra i buczy ale jest jedno małe ale. Rozmówcę słyszę stanowczo za cicho (pogłośnione na maksa w tel, zest bluetooth i w radiu wejście dla tel) a mimo to rozmówca jest ledwo słyszalny (jak auto w ruchu to praktycznie nie do zrozumienia).
Początkowo trop padł na zestaw HF ale po wpięciu go na wejście audio radia (AUX IN) i oczywiście tymczasowym odłączeniu masy sterującej, po przełączniu na AUX IN w radiu chodzi ślicznie, tak samo podłączenie w miejsce wyjścia do radia zwykłych słuchawek z małym jackiem i słychać elegancko. Na jakimś zagramanicznym forum znalazłem info że tego typu zachowanie może być spowodowane zamianą wtyczek AUX OUT i TEL w HF - sprawdzone - nie pomaga a wręcz jest jeszcze ciszej. Testowo zamieniony + i - w wejściu telefonicznym radia i o dziwo zero zmiany (wydawało mi się że powinno być zdecydowanie gorzej).
Ktoś może podrzucić jakiś trop?
To co mi się nasuwa:
-wejście AUX IN w radiu ma do wyboru 3 poziomy czułości wejścia (w opcjach), a dla telefonu nie ma w ogóle możliwości ustawienia poziomu czułości (chyba że nie umiem znaleźć?)
-może podlączenie kabelkiem do kompa i kwestia pokombinowania w samym radyjku od strony softu (jeszcze nie sprawdzałem)?

Wiem że najprościej byłoby dołożyć jakiś przedwzmacniacz między HF a radio ale nie lubię takich nieeleganckich pajęczyn a poza tym nie chce mi się wierzyć żeby dwa komponenty uznanych producentów nie umiały się w kulturalny sposób porozumieć?
Będę wdzięczny za jakieś pomysły bo powoli małżonka zaczyna się ze mnie podśmiewywać że zwykłego HF nie umiem zamontować (pomysły ze zmianą połowicy nie wchodzą w grę ).


05.02.2015, 10:28
Zobacz profil
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.02.2009, 20:30
Lokalizacja: Świetochłowice
Posty: 5407
Podziękował: 167
Pomógł: 520

Silnik: AXR-1.9 TDI 101KM
Skrzynia: GGV - 5b.
Samochód: Ambiente
Rok prod.: 05.2007
Województwo: śląskie
Post Re: cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
recki napisał(a):
małżonka zaczyna się ze mnie podśmiewywać



recki napisał(a):
(pomysły ze zmianą połowicy nie wchodzą w grę ).


No to niech sama spróbuje to podłączyć :D

Jakby co to mam centralkę BURY 9060. Mogę użyczyć do testów.

_________________
Tempomaty w grupie VAG. Skoda, Seat, Audi, VW. 510 150 407


05.02.2015, 10:59
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2014, 09:34
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: roomster
Rok prod.: 2007
Województwo: małopolskie
Post Re: cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
Hehe muszę jej zasugerować :D A na poważnie - dzięki ale wygląda na to że centralka jest właśnie ok a problem lezy po stronie radia / wejścia tel. Próbuję namierzyć gdzieś jakiekolwiek info o tym radiu i powiem szczerze że nie przypuszczałem że aż taka lipa - jedyne co udało mi się ustalić to że radio dance dla skody popełnia visteon (pełne 2 din) lub technisat (panel 2 din a z tyłu już tylko 1 din wysokości). Nigdzie żadnego schematu, serwisówki ani nic !! Może ktoś z kolegów ma (bo znając życie wystarczyłoby wpiąć wejście telefoniczne na przedwzmacniacz AUX tylko dłubać się na żywym organiźmie to mi się nie uśmiecha)??


05.02.2015, 12:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.06.2013, 19:43
Lokalizacja: SO
Posty: 410
Podziękował: 0
Pomógł: 8

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Bravo II
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
recki ja co prawda mam centralkę Nokii ale tego typu problem (cichy głos) pojawia się jeśli mam ściszone odtwarzanie multimediów w telefonie. Fakt, wtedy cicho czyta smsy, ale może to jakiś trop? Posprawdzaj sam telefon czy rozmowa poprzez BT nie jest na przykład wyciszona. Ja z kolei mam problem taki, że rozmówca słyszy swoje echo, jeśli odtwarzam rozmowę przez radio...


08.02.2015, 10:00
Zobacz profil

Dołączył(a): 07.11.2014, 09:34
Posty: 3
Podziękował: 0
Pomógł: 0

Silnik: BBZ-1.4 16V 101KM
Skrzynia: inny model
Samochód: roomster
Rok prod.: 2007
Województwo: małopolskie
Post Re: cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
mattuszycki napisał(a):
recki ja co prawda mam centralkę Nokii ale tego typu problem (cichy głos) pojawia się jeśli mam ściszone odtwarzanie multimediów w telefonie. Fakt, wtedy cicho czyta smsy, ale może to jakiś trop? Posprawdzaj sam telefon czy rozmowa poprzez BT nie jest na przykład wyciszona. Ja z kolei mam problem taki, że rozmówca słyszy swoje echo, jeśli odtwarzam rozmowę przez radio...

Kwestię echa przerabiałem i u siebie - musisz pokombinować z lokalizacją mikrofonu (czasem pomaga nawet obrócenie go w inną stronę) i nie za bardzo działa tu logika (u mnie echo najbardziej dawało w tyłek przy zamontowaniu mikrofonu na środku podsufitki czyli możliwie najdalej od głośników). Jak to nie pomoże - nie wiem czy w twoim zestawie hf jest coś takiego ale w tym moim burym jest opcja opóźnienia dzwięku - wg instrukcji jeżeli nie uda się wyeliminować echa zmianą miejsca mikrofonu - można kombinować z tą funkcją.
Co do wyciszenia dźwięku w tel.- to raczej nie ten trop - podłączenie wyjścia hf na aux w radiu i działa koncertowo, nawet aż za głośno. Coś mam dziwne przeczucie że winne jest wejście w radiu (nie działający przedwzmacniacz dla tel) albo któryś kabel nie do końca działa jak powinien ? Ale na razie na zewnątrz zrobiła się aura rodem z alaski a garaż mam nie ogrzewany także niestety ale roboty zawieszam do ocieplenia klimatu.


09.02.2015, 09:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.06.2013, 19:43
Lokalizacja: SO
Posty: 410
Podziękował: 0
Pomógł: 8

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Bravo II
Rok prod.: 2011
Województwo: śląskie
Post Re: cichy bluetooth bury cc9060 -> radio dance
stawiałem na telefon, bo u mnie po zmianie telefonu dopiero się takie pogłosy pojawiły...


12.02.2015, 10:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 6 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL