Teraz jest 29.03.2024, 09:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
[F2] Dokładka bluetooth i pamięci masowej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Drodzy klubowicze,

Na chwilę obecną jestem szczęśliwym posiadaczem F2 2012 z FIS 1/2, radiem Swing i kierownicą bez przycisków.

Ponieważ wyzbyłem się z domu wszelkich napędów CD (ostatni został i zostanie w domowym hi-fi) i nie mam nawet jak nagrywać płytek, Swing działa tylko jako AUX w parze z iPhonem 4S po line-out (na telefonie jednocześnie muzyka z Wimp, Google Maps, Yanosik).

Chciałbym osiągnąć stan, w którym domyślnie leci muzyka z karty SD/pendrive/ rozmowy przez Bluetooth przerywające granie (krótkie podróże po mieście), a na trasie (Wimp, Google Maps, Yanosik, rozmowy telefoniczne) po Bluetooth.

Bardzo chwalę sobie nawigację w telefonie (google maps w kraju, sygic za granicą) więc navi w Amundsenie i tak nie będę używał (koszt aktualizacji 1000zł to jest jakiś żart- połowa ceny nowego iPhona!)- nie jest to argument przemawiający za wyborem

Pojawia się kilka opcji- pytanie która będzie najlepsza pod względami (kolejność wg wagi):
-ogólne wrażenie z użytkowania (ryzyko skończenia z wybitą szybą również się liczy i przy Swingu jest chyba minimalne)
-koszt
-robota z montażem, co i tak wykonam sam oprócz kodowania

a) do swinga dokładam Bluetooth II oraz MDI (zestaw z całą kablologią wyciągnięty z Fabii mogę nabyć za 800zł +maxidot- całość około 1200zł
b) sprzedaję swinga, zakładam Amundsen+ z BT za ok. 1200zł, zakładam Maxi-dota -po sprzedaży Swinga również zmieszczę się w ok. 1200zł
c) sprzedaję swinga, zakładam Bolero i bluetooth- chyba też wyjdzie ok. 1200zł

Co proponujecie? Inne warianty również mile widziane :)


01.09.2014, 21:03
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Jeżeli nie będziesz korzystać z navi A+ to wg mnie druga opcja odpada. Ja wybrałbym opcje 3 czyli bolero, ale nie wiem czy bolero ma wbudowany bt - jeżeli tak to opcja wydaje się sensowna, jeżeli nie to bolero + bt może wyjść więcej niż 1200zł. Generalnie wszystkie sprzęty grają tak samo - nie specjalnej różnicy pomiędzy Swingiem czy A+.
Odnośnie bluetooth - jeżeli zwracasz uwagę na jakość muzyki to uprzedzam, że jakość dźwięku po BT jest słyszalnie gorsza (zniekształcona) od odtwarzania przez AUX, czy z karty SD.

Z ciekawości - jak na IP jednocześnie słuchasz WIMPa i korzystasz z google maps oraz Yanosika, skoro np. komunikaty Yanosika automatycznie wyciszają muzykę? JB?

_________________
Obrazek


01.09.2014, 21:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Do Bolero trzeba normalnie dolożyć bluetooth podobnie jak do Swinga, czy Coloumbusa. Amundsen+ wyszedłby chyba taniej i prościej- musiałbym tylko wsadzić do lampki mikrofon i pociągnąć kabel słupkiem. Jeśli mam nie korzystać z navi- w czym byłby gorszy od Bolero? Bo cena i prostota montażu przemawiają właśnie za nim...

Trochę mnie zaskoczyłeś- jakość po A2DP będzie gorsza niż po kablu AUX? Jak tak to mam problem...

Jestem przeciwnikiem robienia Jailbreak na iOS- po prostu kupiłbym wtedy coś z Androidem. Domyślnie komunikaty z Yanosika i Google Maps przyciszają muzykę o powiedzmy 70% na czas gadania, po czym muzyka wraca do poprzedniego poziomu.


01.09.2014, 21:44
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Sam byłem rozczarowany, ale ja w trasie słucham podcastów, a do tego jakość dźwięku nie jest potrzebna. Wg mnie problem tkwi w już przestarzałym sprzęcie Skody - jeżeli moduł bluetooth jest wielkości 4 calowej komórki to to nie może być nic nowoczesnego (porównując do bt w telefonach czy na usb). Poza tym sma bt działa dosyć wolno - jeżeli ktoś dzwoni to od momentu kliknięcia na kierownicy "odbierz" do momenty faktycznego usłyszenia rozmówcy mijają ze 2 sekudny, nie jest to natychmiastowe. A telefony są coraz lepsze i nawet na tym module co teraz ja mam (a mam jakiś jeden z ostatnich) jakością dźwięku Apple słyszalnie bije na głowę Samsunga, ale dalej jakość dźwięku jest taka sobie. Basy są nienaturalnie podbite, a tony wysokie stłumione - brzmi to tak jakby ktoś, na głośniki położył poduszki. Słuchać się da, ale na dłuższą metę... Regulacje nic nie dają.

Na Twoim miejscu przed całą operacją podjechałbym do jakiegoś salonu, wsiadł do f2, o2, lub yeti, sparował telefon i posłuchał. Jeżeli będzie grało ok, tzn. że u mnie jest coś nie tak, jeżeli będzie grało gorzej tzn. że ten typ tak ma i skupiłbym się na wyciągnięciu kabla media-in i podłączaniu do niego telefonu (przy okazji będziesz miał ładowarkę). Z tego co pamiętam, sprzęt skody wspiera jeszcze iphone 4s.

Co do yanosika i muzyki - u mnie muzyka gra do pierwszego komunikatu. Gdy yanosik rzuci komunikatem to muzyka cię wycisza i wyłącza..

_________________
Obrazek


02.09.2014, 08:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Takie pytanie leniwca zadam (nie pomyślałem dotąd żeby to sprawdzić, tak samo żeby odtwarzać muzykę przez BT): Czy po sparowaniu telefonu można korzystać z jego zasobów audio za pomocą przycisków/regulatorów radia? Bez gmyrania w telefonie?

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.09.2014, 08:57
Zobacz profil WWW
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
To zależy od sprzętu z którym parujesz - w skodzie jest z tym dosyć słabo, możesz regulować głośność i przełączać się pomiędzy utworami z przycisków na kierownicy. Z samego radia niewiele można zrobić bo nie ma przycisków... A+ tylko wyświetla nazwy plików.
Dlatego fabryczne miejsce na komórkę jest bardzo wygodne (obok radia). W f3 ma być ten cały mirror link - ponoć ma dawać pełną możliwość sterowania komórką (tylko android) z poziomu radia

_________________
Obrazek


02.09.2014, 09:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Zaciekawiło mnie to, zobaczę dziś jak to jest u mnie. I czy w jakości względem usb usłyszę różnicę.

Doopa blaada, że tylko android (ta lustrozłączka)-zaś się robi dziadostwo.

...

Sprawdziłem i wyrobiłem sobie zdanie. Słuchałem tego samego utworu z tego samego pliku mp3 na zmianę z USB i BT audio. BT audio do słuchania muzyki nie nadaje się zupełnie, bo jakość jest nieco tylko lepsza niż z transmittera FM (albo jak z mp3<=64kbps). Nie trzeba się wsłuchiwać, bo różnica jest kolosalna i wali w uszy natychmiast (przynajmniej tak jest u mnie, na telefonie przyciskowym-niedotykowym :P ).

Najpierw myślałem, że BT audio u mnie wcale nie działa (symbian), bo na ekranie nie wyświetlają się żadne informacje o pliku-jest pusta linia, ale przyciski radia następny/poprzedni/pauza działają (z lekkim opóźnieniem). Folderów nie można zmieniać/wyszukiwanie nie działa.

Podsumowując, to niezmiennie uważam, że do muzyki w aucie (które jest w ruchu) najlepiej nadaje się dzisiaj usb/karta pamięci jako nośnik: brak pitolenia się z przewodami czy parowaniem i innymi konekcyjnymi zabiegami, setki plików w dobrej jakości, dostępne od razu, pełna informacja o utworze/płycie/co tam jeszcze się chce na wyświetlaczu, a to wszystko na przestrzeni ~1cm3 :-). Alleluja!

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.09.2014, 09:27
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
ensai, a jakiego masz Ajfona? Ja się przymierzam do wymiany na 6 jak tylko wyjdzie i stąd pomysł z modyfikacją audio w Fabiszonie (4S ma wyjście dock, gdzie jednym kablem wpinam się do AUX i od razu mam ładowanie). Wszystkie nowsze z kablem lightning nie mają analogowego wyjścia audio i tu mam problem.
W nowych wersjach Yanosika masz dość dużo opcji dźwięku, bawiłeś się tym?

weuek, jaką masz tą Nokię z symbianem? Jeżeli to jest jakiś starszy model to w nim pewnie jest wina słabej jakości- możliwe że dźwięk wgl nie leci po protokole A2DP, bo tel zwyczajnie go nie obsługuje... Albo masz bluetooth w jakiejś przestarzałej specyfikacji. Wszystkiego się dowiem jak tylko podlecę z ze swoim sprzętem do salonu.

Jak więc myślicie, którą opcję wybrać i która jest najsensowniejsza? Skłaniam się chyba ku Amundsenowi+ z wbudowanym BT...

a) do swinga dokładam Bluetooth II oraz MDI (zestaw z całą kablologią wyciągnięty z Fabii mogę nabyć za 800zł +maxidot- całość około 1200zł
b) sprzedaję swinga, zakładam Amundsen+ z BT za ok. 1200zł, zakładam Maxi-dota -po sprzedaży Swinga również zmieszczę się w ok. 1200zł
c) sprzedaję swinga, zakładam Bolero i bluetooth- chyba też wyjdzie ok. 1200zł


02.09.2014, 17:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
leshnikov napisał(a):
Jeżeli to jest jakiś starszy model to w nim pewnie jest wina słabej jakości- możliwe że dźwięk wgl nie leci po protokole A2DP, bo tel zwyczajnie go nie obsługuje...

Obsługuje (n95 8gb).
leshnikov napisał(a):
Albo masz bluetooth w jakiejś przestarzałej specyfikacji.

Fakt, wersja 2.0.

Jest jeszcze opcja zakupu normalnego (nieskodowego) radia, w którym wszystko będzie lepsze oprócz wyglądu. :fuck:

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.09.2014, 17:28
Zobacz profil WWW
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
weuek telefon, jego rocznik, jakość komponentów tyż ma znaczenie. W swojej Fabii parowałem mój telefon zapasowy, czyli zniszczoną, ale niezniszczalną nokie e52 i nawet jakość rozmów była słyszalnie gorsza od nowszych telefonów (oczywiście nie jakoś dramatycznie, ale już do muzyki się nie nadawała). Co do słuchania z usb/kart itp - masz rację, ale streaming robi się coraz popularniejszy i ma swoje zalety (ja jeszcze się nie przekonałem) - muzyka z całego świata, playlisty na trasę, na deszcz, na śnieg, na noc, na dzień, na wkurwa i na humor. Znajomy korzysta nałogowo i jest zachwycony - głównie tym jak program uczy się jego gustu i jak trafnie podaje mu nowe utowry, których nie znał. A wsio za 19zł miesięcznie - czyli mniej niż płyta czy cały album mp3. Oczywiście dochodzi do tego transfer danych, ale pakiety też robią się coraz przystępniejsze.

leshnikov nie bawiłem się bo ja w trasy rzadko jadę, więc i z yana rzadko korzystam. 5s
Poza tym nie do końca kumam - po lightning też normalnie odtworzysz muzykę, tylko sprzęt skody nie jest kompatybilny z tym kabelkiem (ale przejściówka zrobi robotę).
A+ to fajny sprzęt, a wbudowana nawigacja do okazjonalnego użytkowania jest bardzo wygodna. Ja z niej najczęściej korzystam w warszawie i sprawdza się w 100%. W trasie już słabo bo mapy nieaktualne, a aktualizacja jest nieopłacalna (bardziej opłaca mi się sprzedać a+, dołożyć tyle ile za mapy i mam Columbusa ;). Poza tym jest to szybki sprzęt - nie laguje przy obsłudze tak jak np. Columbus (Bolero to takie okrojony Columbus więc może chodzić tak samo wolno). No i mniej zabawy z podłączeniem, nie musisz kupować BT. Boler jest w teroii łądniejsze, większy ekran ale skoro nie ma navi to po co? ;)

_________________
Obrazek


02.09.2014, 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
ensai napisał(a):
weuek telefon, jego rocznik, jakość komponentów tyż ma znaczenie.

No ma się rozumieć-z tym coraz gorzy :wink: .

Wiadomo, że w kwestii nowoczesnych technologii to my dwaj się akurat nie dogadamy.

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.09.2014, 17:45
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
weuek Uwierz mi, kusi, szczególnie że w październiku-listopadzie mają wejść pierwsze jednostki z CarPlay (odpowiednik Androidowskiego MirrorLink od Apple)...
Dla zainteresowanych: https://www.youtube.com/watch?v=xiwRg_2GDGU

Będzie taniej, lepiej i wgl super, ale cholera nie mam zamiaru przyjaźnić się ze szklarzem i zamartwiać czy rycerze ortalionu nie rozwalą mi całej deski przy "demontażu"...

ensai Teraz używam takiego kabla http://allegro.pl/kabel-usb-aux-audio-d ... 45076.html
Dock mam wyprowadzony przy szybie gdzie w uchwycie jest mój 4S. Jack pod tunelem środkowym do wejścia aux, a USB do ładowarki z zapalniczki. Jednym kablem mam ładowanie i dźwięk w moim Swingu.

Problem zaczyna się od iP5, bo wraz z tym nowym złączem zniknęło analogowe wyjście audio. Musiałbym mieć 2 kable (do złącza słuchawkowego) a to już trochę słabo. Wiem, że już jest dostępny kabel Lightning do MDI, ale nie mam pojęcia jak wygląda przesyłanie przez niego dźwięku (nie korzystam z iTunes, tylko wyłącznie z WIMPa i nie wiem jak przez taki kabel mają frunąć komunikaty z Yanosika i Google Maps).

Co do muzyki strumieniowej- to jest najlepsza rzecz na świecie. Co do pakietów danych to nie jest argument przeciw, bo Spotify, Deezer i WIMP pozwalają pobrać do trybu offline ulubione utwory (w domu, po WiFi) i w trasie paczka nie cierpi :)


02.09.2014, 17:52
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Przejściówka umożliwia podłączenie do urządzeń ze złączem Lightning wielu 30-stykowych akcesoriów. Obsługuje funkcję odtwarzania analogowego sygnału audio, audio USB, a także funkcje synchronizacji i ładowania baterii.

Czyli ten Twój kabalek podłączasz do przejściówki, przejściówkę do IP i powinno zatrybić dokładnie tak samo jak masz teraz?

_________________
Obrazek


02.09.2014, 18:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.08.2010, 14:48
Posty: 428
Podziękował: 3
Pomógł: 19

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1310
Województwo: małopolskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
nie prościej użyć transmitera fm w telefonie? nie trzeba nic dokładać, a gra całkiem przyzwoicie

_________________
Miniblog posiadacza Fabii II Combi FL viewtopic.php?f=27&t=13836


02.09.2014, 19:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12694
Podziękował: 189
Pomógł: 402

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
vesatis napisał(a):
nie prościej użyć transmitera fm w telefonie? nie trzeba nic dokładać, a gra całkiem przyzwoicie

:browar: Chybaś nigdy nie miał do czynienia z "graniem przyzwoicie" :browar: (mała podpowiedź: od transmittera FM nie gra gorzej nic)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


02.09.2014, 22:19
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL