Teraz jest 25.04.2024, 18:29



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
[F2] Dokładka bluetooth i pamięci masowej 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
weuek napisał(a):
vesatis napisał(a):
nie prościej użyć transmitera fm w telefonie? nie trzeba nic dokładać, a gra całkiem przyzwoicie

:browar: Chybaś nigdy nie miał do czynienia z "graniem przyzwoicie" :browar: (mała podpowiedź: od transmittera FM nie gra gorzej nic)

Teraz Cię zagnę- kaseta z kabelkiem jack :D Koniec żartów, sorry Vesatis, ale to był beznadziejny pomysł :D

ensai napisał(a):
Przejściówka umożliwia podłączenie do urządzeń ze złączem Lightning wielu 30-stykowych akcesoriów. Obsługuje funkcję odtwarzania analogowego sygnału audio, audio USB, a także funkcje synchronizacji i ładowania baterii.

Czyli ten Twój kabalek podłączasz do przejściówki, przejściówkę do IP i powinno zatrybić dokładnie tak samo jak masz teraz?


Zastanawiałem się nad tym, ale to kolejny bebech na desce... No i wciąż nie daje mi możliwości prowadzenia rozmów na głośnomówiącym i obsługi pamięci masowej (pendrive/karta SD).
-----------

Byłem dzisiaj w salonie Skody pobawić się BT w różnych wariantach, oto moje spostrzeżenia:
a) SWING + Bluetooth w Fabii II- jakość muzyki była ok, ale musiałbym mieć do zestawu oprócz MaxiDota kierę wielofunkcyjną- nie da się odebrać połączenia przyciskiem radia. Przy BT-audio czy to z WIMPa czy iTunes nie da się sterować piosenkami z poziomu auta- zupełnie jak w AUX.
b) Amundsen+ wersja z BT w Superbie II przed liftem- identyczny jak montowany w Fabiach II. Wszystko super, można sterować nawet WIMPem z poziomu radia, wyświetlają się tytuły piosenek, połączenie można odebrać radiem, ALE jakość muzyki naprawdę słaba. Nie wiem dlaczego, ale nawet bawiliśmy się ustawieniami i nic to nie dało. Ktoś coś wie czemu tak źle?

Z ciekawostek Amundsen+ w ASO kosztuje około 14000zł! Tyle co prawie pół nowej, gołej Fabii :D Facet z salonu powiedział, że miał klienta w OII, który zakładał gdzieś w Mladej Boleslav Columbusa za 2k. Ponoć jest tam kupa serwisów Skody oferujących różne części, które wypadły z fabryki jako niezdatne do montażu (bo rysa czy inny defekt). Ktoś coś wie?


03.09.2014, 16:45
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Cytuj:
Zastanawiałem się nad tym, ale to kolejny bebech na desce...

No ale nie taki duży bebech.
Obrazek

Cytuj:
SWING + Bluetooth w Fabii II- jakość muzyki była ok, ale musiałbym mieć do zestawu oprócz MaxiDota kierę wielofunkcyjną- nie da się odebrać połączenia przyciskiem radia.

U mnie można odebrać połączenie z radia (A+), kierownicy no i z komórki (odbierając z komórki dźwięk nie idzie przez BT). Trochę dziwne, że w Swingu nie można - może kwestia jakiegoś kodowania? Na forum są chyba posiadacze swinga i bt - niech się wypowiedzą czy u nich też tak jest.

Cytuj:
Nie wiem dlaczego, ale nawet bawiliśmy się ustawieniami i nic to nie dało. Ktoś coś wie czemu tak źle?

Ja stawiam na moduł - ten A+ którym się bawiłeś miał zintegrowany moduł czy osobny? Ja mam osobno, może ten zintegrowany gra lepiej..
Z drugiej strony w swingu moduł jest osobny a mówisz, że dźwięk był ok..

Generalnie - mając na cały zabieg kasę, zamontowałbym mediain i przez ten system odtwarzał muzykę (najlepsza jakość, możliwość sterowania muzyką z radia). Polecam do tego montaż oryginalnego uchwytu na komórkę - mega wygodne. Wg mnie wszystkie komunikaty z yana czy powiadomienia o mailu będziesz normalnie słyszeć przez głośniki - podłączając srajfona do jakiegoś sprzętu grającego (wieża, kino domowe itp. z odpowiednim wyjściem) też tak to działa. Jeżeli zależy Ci na BT do rozmów - kupić używany moduł (ok 500-600zł) i zamontować do Swinga, ale szczerze mówiąc używany A+ nie jest jakoś bardziej drogi, a ma większą funkcjonalność i jest zwyczajnie ładniejszy/nowocześniejszy. Jakość BT przy rozmowach jest bardzo dobra.

_________________
Obrazek


04.09.2014, 09:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Pewnie najkorzystniej będzie tak jak mówisz kupić Amundesna+. Mam tam BT i karty pamięci co powinno wystarczyć. Jeśli chodzi o kasę to również sprzedam Swinga i wtedy wyjdzie mnie to dokładnie tyle samo.

Nie mam pojęcia jaki to był moduł, byłem przekonany, że Amundsen+ ma Bluetooth albo wbudowany, albo go nie ma... Mówisz o tym uchwycie na telefon, na deskę, z adapterami po 800-900zł pod konkretne modele? :P

Nie daje mi spokoju to co powiedział mi facet w salonie- o tym, że w Mladej Boleslaviu można za ładne pieniądze dostać nówki i od razu specjaliści je założą. Tak czy siak polowanie na A+ rozpoczynam.


05.09.2014, 06:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.12.2011, 21:57
Posty: 254
Podziękował: 5
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 11.2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Hej,

Jeżeli już chcesz coś założyć to zakładaj Columbusa! Dlaczego, ano dlatego ze aktualizacja map to koszmar w NL 200 Euro.
Do Columbusa masz update za free :wink: .
Jak kupisz A+ to tez pewnie z nie najnowszymi mapami. Wiec powiadam Ci warto te parę zl dołożyć.
Jak chcesz mogę Ci sprzedać swojego A+ (mapy 2011) za dobra cenę bo i tak chciałem wymienić na Columba.
Tylko ze mój nie ma BT :-(


05.09.2014, 14:59
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Cytuj:
Mówisz o tym uchwycie na telefon, na deskę, z adapterami po 800-900zł pod konkretne modele?


Tak. Ale szukasz używki na allegro (ja dałem coś ok 100zł), do tego kupujesz jakiś w miarę solidny uchwyt i jedno z drugim łączysz np. magiczną kropelką :) Telefon masz pod ręką, do auxa w A+ bliziutko - gra gitara.

Obrazek

_________________
Obrazek


05.09.2014, 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Zdecydowałem się już na Amundsena+ z tego względu, że nie będę musiał zmieniać kierownicy na multi- taka operacja jest dość kosztowna i jak przekonał się ostatnio surow bardziej skomplikowana niż może się wydawać. Do tego kamerka cofania i jest pięknie (koszt zbliżony do czujników, a rozwiązanie dużo prostsze i mniej inwazyjne w instalacji).

Przy dokładce BT do Swinga bez kierownicy multi, nawet połączenia musiałbym odbierać przez maxi-dota (nie wiem nawet czy tak się da). Moja kiera jest świeżo i bardzo elegancko obszyta, do tego mam już zaślepkę airbagu z nową kurą.

Trafiają się prawie nowe A+ z BT, z wymian na Columbusa po ok. 1200-1300zł. Swing w stanie idealnym z kodem i instrukcją powinien pójść za 400zł. Nawigacja i mapy mnie praktycznie nie interesują. Tutaj pojawia się pytanie- ensai, czy przy Amundsenie masz też wyprowadzonego Auxa do tunelu środkowego? Nie podoba mi się wizja kabla odstającego od deski i wolałbym, żeby dock od iPhona wychodził schowany dopiero pod szybą i uchwytem (jak teraz)... Jeśli nie, to czy A+ posiada gniazdo do wpięcia "zewnętrznego" auxa?


11.09.2014, 21:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.12.2011, 21:57
Posty: 254
Podziękował: 5
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 11.2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Cześć, a rozglądałeś się już za kamerka?
Wiesz ze taka za 100zl nie będzie działała.
Amundsen+ jak i Columbus nie maja wsparcia dla kamer CCTV i obsługują tylko kamery RGB.
Nie ma dedykowanej kamery do Fabii 2, sam się tez rozglądałem i nie jest tak słodko :evil:


22.09.2014, 15:03
Zobacz profil
Honorowy Klubowicz
Honorowy Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.07.2011, 23:11
Posty: 1605
Podziękował: 18
Pomógł: 62

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: O3
Rok prod.: 2015
Województwo: mazowieckie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Nie mam AUXa w tunelu środkowym. Nie wiem czy do RNSa można podłączyć zewnętrzny AUX, ale skoro można podłączyć media in to chyba auxa też. Z drugiej strony nie wiem jakby to działało, w rns można wybrać tylko jeden aux..
Co do kamerki - na forum jest człowiek (nie wiem czy jeszcze zagląda), który zamontował kamerkę w swojej Fabii 2 RS. Nie ma dedykowanej kamerki bo w ogóle takowej nie ma.. jeżeli już to jest dedykowana rns 315. Ale taka kamerka to kosztowo omalże drugi rns...

_________________
Obrazek


22.09.2014, 19:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.12.2011, 21:57
Posty: 254
Podziękował: 5
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 11.2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Niekoniecznie. Zobacz tutaj:

http://www.ebay.com/itm/RGB-Parking-Camera-for-RNS315-RNS510-810-RCD510-Rear-View-Reverse-Backup-Camera-/171036204250?pt=US_Rear_View_Monitors_Cams_Kits&hash=item27d28d5cda

http://www.ebay.com/itm/VW-Original-Rear-View-Camera-Kit-Fit-For-Volkswagen-Skoda-/231285009596?hash=item35d9a92cbc&vxp=mtr

Cena nie jest jakaś zaporowa tylko będzie problem z montażem ponieważ zawsze coś tam trzeba dopasowywać.

Inna opcja.
Dedykowana kamera:
http://www.ebay.com/itm/FOR-Skoda-Fabia-Octavia-Car-CCD-Night-Vision-Backup-Parking-Rear-View-Camera-/191262724973?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item2c8825936d&vxp=mtr
I konwerter:
http://www.aliexpress.com/item/Volkswagen-Auto-RCD510-RNS315-RNS510-Rear-view-camera-CVBS-AV-to-RGB-converter-Free-Shipping/1459050026.html


Ostatnio edytowano 09.10.2014, 07:43 przez surow, łącznie edytowano 1 raz



23.09.2014, 09:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.11.2012, 16:24
Posty: 944
Podziękował: 136
Pomógł: 66

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Rok prod.: 1410
Województwo: dolnośląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Co do kamerki planowałem kupić zestaw z Allegro gdzie jest wiązka+ ori nowa kamerka do RNS315 za 550zł (5N0827566 / 5L0827566B). Potem oczywiście rzeźba w gumie z wpasowaniem tego, ale w cenie czujników miałbym coś fajniejszego :) Wg opisu pasuje do
VW Golf Variant (2007-2014)
VW Golf Plus (2009-2011)
VW Passat Variant (2008-2014)
VW Sharan (2011-2014)
VW Tiguan (2008-2014)
VW Touran (2011-2014)
VW Touareg (2011-2012)
Skoda Yeti (2014)


29.09.2014, 21:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
Jak tak dalej pójdzie, to nowych kierowców będą uczyć cofać wyłącznie na kamerki :-(

Nie lepiej przepić te 550 zł? Zwłaszcza jak się jest studentem? Bo tak jakoś kombinujecie chłopaki jak tu wydać masę kasy na byle zabawkowe guano...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


29.09.2014, 22:31
Zobacz profil WWW
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.12.2011, 21:57
Posty: 254
Podziękował: 5
Pomógł: 4

Silnik: inny silnik
Skrzynia: LNR - 5b.
Samochód: Fabia 2 FL
Rok prod.: 11.2011
Województwo: zachodniopomorskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
weuek napisał(a):
Jak tak dalej pójdzie, to nowych kierowców będą uczyć cofać wyłącznie na kamerki :-(

Nie lepiej przepić te 550 zł? Zwłaszcza jak się jest studentem? Bo tak jakoś kombinujecie chłopaki jak tu wydać masę kasy na byle zabawkowe guano...


@weuek: Jak czytam takie posty to przestaje wierzyć w ludzkość ;)
Twoim zdaniem student = pijak ( i przy okazji złodziej bo jak dobrze wiemy z filmów każdy pijak to złodziej :) )
Sugerujesz ze wydanie 550 zł na alkohol to konstruktywnie wydane pieniądze. (mam nadzieje ze po prostu żartowałeś)

Ludzie maja rożne hobby komputery, znaczki, a inni dokładają sobie coś w aucie :)
Ja natomiast uważam ze wydanie 550 zł na czujniki lub kamerę to lepiej wydane pieniądze niż na wódę!


Niżej podpisany użytkownik dziękuje surow za ten post:
leshnikov
30.09.2014, 07:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12699
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
surow napisał(a):
(mam nadzieje ze po prostu żartowałeś)

(akurat nie, ani żadnego synonimu słowa "konstruktywnie" nie użyłem)

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


30.09.2014, 10:34
Zobacz profil WWW
Ekspert Techniczny
Ekspert Techniczny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.11.2009, 21:35
Lokalizacja: Brzeg, Ruda Śląska, Oława, Wrocław
Posty: 2122
Podziękował: 7
Pomógł: 154

Silnik: CAYB-1.6 TDI 90KM
Skrzynia: KFK - 5b.
Samochód: Fabia II Monte Carlo 133 KM/336Nm
Rok prod.: 2011
Województwo: opolskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
leshnikov
Zanim kupisz to podpowiem od razu. Za mało miejsca na ta kamerkę w tylnej klapie. Mierzyłem w roomsterze, i F2 (mierzyłem tą z YETI)....Jest po prostu dłuższa i głębsza, zabraknie paru mm by ją zmieścić. Zanim kupisz przymierz...

_________________
Chcesz doposażyć swój samochód od strony elektrycznej? Zapraszam do mnie. Doświetlanie statyczne, dynamiczne, ESP, TMP, tempomat, PDC, OPS i inne cuda. Montaż oraz kodowanie. Pisz a na pewno pomogę. Robię mechanikę jak i elektrykę.
.


Niżej podpisany użytkownik dziękuje Angel za ten post:
leshnikov
30.09.2014, 20:01
Zobacz profil WWW GG

Dołączył(a): 08.07.2013, 11:04
Lokalizacja: Ruda Slaska
Posty: 920
Podziękował: 1
Pomógł: 59

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: Scenic 3 1.4T
Rok prod.: 2009
Województwo: śląskie
Post Re: Dokładka bluetooth i pamięci masowej
weuek napisał(a):
Jak tak dalej pójdzie, to nowych kierowców będą uczyć cofać wyłącznie na kamerki

mialem ostatnio okazje obaczyc jak to wyglada w "kaszkaju". 4 kamerki - 2 w lusterkach, jedna tyl i jedna przod. Mozna wybrac widok z kazdej z osobna lub podglad wszystkich naraz. Pomocne przy manewrowaniu na parkingach czy nawet cofaniu jak sie dojezdza do innego auta czy murku.


01.10.2014, 11:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL