Teraz jest 11.05.2024, 07:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
[F2] Radio Dance 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post [F2] Radio Dance
Patrzylem czy wczesniej nie ma podobnych, ale znalazłem tylko ten wątek który jednak jest o czym innym więc piszę tu jak jest.

Już kilka razy mi się zdarzyło, ze radio pozostawione włączone, po ponownym włączeniu zapłonu nie rusza prawidłowo - brak sygnału w glośnikach.
Sygnał z anteny jest, bo RDS pokazuje że stacje są, tylko brak dźwięku.
Nie reaguje na łączenie / wyłaczenie centralnym przyciskiem w czasie jazdy.
Jak stanę na światłach, robię reset :sciana: - wyłączam zapłon, po włączeniu gra. :crazy:

Od razu mówię, że nie uwierzę we wtyczki, ale jak ktoś ma jakiś pomysł, czy zauważył podobny problem, to byłbym wdzięczny

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


24.05.2010, 11:45
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 08.08.2008, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 47
Podziękował: 0
Pomógł: 5

Silnik: ATD-1.9 TDI 101KM
Rok prod.: 2007
Województwo: śląskie
Post 
Mam dokładnie to samo u siebie. Nie jest to zbyt często - zdarza sie raz na 3 miesiące. Napewno to nie wtyczki :)


24.05.2010, 14:29
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
takiego efektu nie miałem ale raz się zawiesiło przy mp3 (pomógł zapłon off/on) i raz numer z brakiem info na maxi-dot i wtedy odłączenie klemy na 2 min pomogło. prawdopodobnie mamy stary firmware który robi psikusy. u mnie w łodzi w aso zimny zmieniają soft w radio za 100zł. :)

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


24.05.2010, 16:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.10.2007, 16:04
Lokalizacja: Stargard-ZDR
Posty: 475
Podziękował: 7
Pomógł: 18

Silnik: BSW-1.9 TDI 105KM
Skrzynia: MHX - 5b.
Samochód: Black metalic F2 Comfort +
Rok prod.: 2009
Województwo: zachodniopomorskie
Post 
Też miałem problem z wyświetlaczem z CD i FM w Maxi Dot, podjechałem do ASO i powiedzieli że się radio zawiesiło. Wgrali nowe oprogramowanie i pomogło. A co tak naprawde zrobili to nie wiem :eh: Teraz robie tak, za kazdym razem jak wyłączam silnik i przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki, odrazu wyłączam radio. To samo robie przed uruchomieniem, najpierw wyłączam radio a dopiero później kręce...
Może to się wydawać co dla niektórych zbyt męczące, ale ja juz to robie odruchowo i mi to nie przeszkadza :mrgreen:

_________________
Soft - diesel inside: 140KM/338Nm


31.05.2010, 09:01
Zobacz profil WWW GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.01.2006, 09:43
Posty: 3671
Podziękował: 34
Pomógł: 98

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: kura
Rok prod.: 2000
Województwo: łódzkie
Post 
thomas napisał(a):
Teraz robie tak, za kazdym razem jak wyłączam silnik i przed wyjęciem kluczyka ze stacyjki, odrazu wyłączam radio. To samo robie przed uruchomieniem, najpierw wyłączam radio a dopiero później kręce...


to ma działać, jak nie działa to się naprawia. ja wsiadam, kluczyk w stacyjkę i jadę. ;)

_________________
Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo – na pewno to zepsujesz. ░▒▓█▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄▀▄
Obrazek


01.06.2010, 07:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.07.2009, 11:35
Posty: 2025
Podziękował: 15
Pomógł: 84

Silnik: CAYC-1.6 TDI 105KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Octavia II FL
Rok prod.: 2011
Województwo: podkarpackie
Post 
arielcpu napisał(a):
to ma działać, jak nie działa to się naprawia. ja wsiadam, kluczyk w stacyjkę i jadę. ;)

moje Dance z allegro działa idealnie, może dlatego że montowali mi je w ASO i coś długo im zeszło (może wgrali jakiś lepszy soft)

_________________
Obrazek
Obrazek


01.06.2010, 08:57
Zobacz profil GG

Dołączył(a): 11.11.2008, 19:49
Lokalizacja: Częstochowa
Posty: 531
Zdjęcia: 6
Podziękował: 8
Pomógł: 31

Silnik: AZQ-1.2 12V 64KM
Skrzynia: inny model
Samochód: Sedan wersja Soul
Rok prod.: 2005
Województwo: śląskie
Post Dance C.D. - ciąg dalszy
Dziś zaczęło dopiero wariować. :crazy:
- włączyłem CD strasznie długo czekało żeby zaskoczyć
- wiec myślę: a, wyjmę płytę i wciskam eject
- nic sie nie dzieje, to już się wkurzam wciskam jeszcze i jeszcze a tu jak nie trzaśnie w głośnikach.
- jako rezultat ciemny ekran. Oczywiście nic nie gra ani cd ani radio, żaden przycisk nie działa mimo wyłączania zasilania kluczykiem.

Chyba pomyślelibyście tak jak ja - po radiu, trzeba myśleć o naprawie. Stałem na parkingu czekając na wyjście :serca: z marketu, to myślę, a, z nudów wyjmę ramkę , zobaczę, jak jest mocowane, może się za to wezmę po południu.
Minęło jakieś 5 minut, spróbowałem włączyć zapłon - o, pokazał się normalny ekran radia. Tyle, że stacje przełącza ale w głośnikach cisza, bez względu na nastawę głośności. Sprawdzam jeszcze CD, wkładam płytę i ... gra normalnie !!! :niewiem: Wracam na radio , tu dalej cisza, znaczy całkiem się nie naprawiło...

Dobra, musiałem wejśc do marketu, założyłem ramkę, poszedłem. Za 10 minut wróciliśmy i pojechałem. Nawet nie zauważyłem - dopiero na parkingu - że radio gra normalnie !!!
Mam dość, nie wiem kto robi te radia, jeżeli projekt jest Skody, to lepiej żeby robili jednak co innego. Nie lubię rzeczy niepewnych, które raz działają raz nie. To dla mnie właśnie synonim badziewia.

_________________
Pozdrawiam, Krzysiek


18.07.2010, 16:53
Zobacz profil GG
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.10.2009, 21:58
Lokalizacja: prowincja
Posty: 12701
Podziękował: 189
Pomógł: 403

Silnik: inny silnik
Skrzynia: inny model
Samochód: 1Z5/K12
Rok prod.: 2012/2005
Województwo: podkarpackie
Post 
No, niestety, oryginalne radio ma jedną jedyną zaletę: ładnie się komponuje z deską. I tyle. Taniej, solidniej, "bardziejwszystkomająco" wychodzą radia przyzwoitych producentów...

_________________
O ślepych za dnia: http://tinyurl.com/jenvmux
Proste jedzenie: https://prostejedzenieblog.wordpress.com
Skrót od tysiąca to "tys.", a nie "tyś". "Tyś" znaczy "ty jesteś".


19.07.2010, 10:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL